Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

178 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Nemoj se druze praviti filozof i demagog. Imas lijepo gore video pa prvo pogledaj svog pulena pa onda probaj odbraniti ono sto se ne moze odbraniti. 
Ja pričam o lincu sa tribina, gde ako izadjes kao normalan lik dobićeš po pic...


Ovde moraš biti struja ako želiš nešto pred hajkom koja se sprovodi.




Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

@crni_bombarder koji si ti meni car 😄 mislim da niko u skorije vreme nije ovoliko smajlija pokupio koliko si ti 😄 

 

I sta kazes, sve verujes u to sto pises, jel? Ledej svetac, bogotac? 

 

Ali najjace mi je ovo "Vas niko ne voli" 😄 Evo, sedim u cosku sobe i placem, realno, #PlacemCeoJanuar, kako smo ga poceli, kako zavrsili... 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

[mention=5630]crni_bombarder[/mention] koji si ti meni car [emoji1] mislim da niko u skorije vreme nije ovoliko smajlija pokupio koliko si ti [emoji1] 
 
I sta kazes, sve verujes u to sto pises, jel? Ledej svetac, bogotac? 
 
Ali najjace mi je ovo "Vas niko ne voli" [emoji1] Evo, sedim u cosku sobe i placem, realno, #PlacemCeoJanuar, kako smo ga poceli, kako zavrsili... 
A tek nakon Albe i Asvela sam plakao...




Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio na derbijima u finalu ABA prošle sezone i zaista ne znam kako je ovo danas izgledalo na televiziji u odnosu na te utakmice, ali potpuno sam iscrpljen od svega viđenog večeras. 

Liga koja dozvoljava ovakve performanse iz utakmice u utakmicu svoje dve najbolje ekipe, pri čemu to traje godinama (mislim i na ranije duele Zvezde i Budućnosti) ne treba da postoji.

 

I tu su apsolutno svi krivi zbog toga što smo došli do ove situacije - i navijači koji se ponašaju kao da su na terenu niži oblici života sa svim uvredama i ubacivanjem svega što padne pod ruku, i klubovi koji neguju takvo ponašanje, i igrači i stručni štabovi čije su gestikulacije samo mrlje na velike karijere koje mnogi od njih imaju. Čak su i najmanji problem u celoj ovoj priči za mene oni koje svi najviše napadaju - sudije, pošto apsolutno nemaju podršku ni sa jedne strane da urade ono što bi morali - da prazne hale i da sankcionišu brojnim tehničkim greškama aktere na i pored terena pošto bi izvukli iz toga najdeblji kraj. Pa onda imamo situaciju kao večeras, da se verovatno najbolji evropski sudija baca po terenu kako bi predupredio bilo kakav problem, nešto što u životu nisam video.

 

2 ipo sata je večeras trajalo sve ovo, uhvatio sam sebe da mi je poslednjih pola sata bilo apsolutno svejedno ko će da pobedi, da jedva čekam da izađem iz hale i da mi se smučila ovakva košarka.

 

I verovatno ćemo od svega od ove lige samo dobiti neke sitne kazne za ubacivanje predmeta na parket, jer sve ostalo nabrojano očigledno nije problem kojim iko želi da se bavi.

Edited by Manu
  • Like 11
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, crni_bombarder said:

A tek nakon Albe i Asvela sam plakao...

Znam da jesi. Mislim, logicno je, zar ne?

 

Posle tih poraza jasno je da mi sve nase snage usmeravamo na ABA (stoga smo i bili motivisaniji da ovo veceras dobijemo), a vama bi vise odgovaralo da imamo jos neke sanse u EL. Pa barem da vam skinemo jos po kojeg konkurenta. 

 

Tako da... brisi, brisi suze s lica. Boricemo se i za vas u EL. Posteno do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

Znam da jesi. Mislim, logicno je, zar ne?
 
Posle tih poraza jasno je da mi sve nase snage usmeravamo na ABA (stoga smo i bili motivisaniji da ovo veceras dobijemo), a vama bi vise odgovaralo da imamo jos neke sanse u EL. Pa barem da vam skinemo jos po kojeg konkurenta. 
 
Tako da... brisi, brisi suze s lica. Boricemo se i za vas u EL. Posteno do kraja. 
Majstore ja ne mrzim Zvezdu, meni je Zvezda simpatičan klub, ali da se ne lažemo ta opsesija abom nije realna.


10 godina cilj je aba da bi se igrala el, koja će se pustiti u januaru da bi se opet na abu fokus prebacio i jos se ti hvalis time...


Sto ovakvu atmosferu ne napravite u el, pa naravno znate gde smete i to je to, danas je ponovo sijaset predmeta ubaceno...




Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Nikada se situacija neće smiriti, jer nema volje za to... Dok jedna strana veliča onakvog lika kao što je Ledej, i trener nakon sramotnog ponašanja njegovog igrača izjavi da je on bio motivisan i energičan, nema tu relaksacije tenzija ni u naznakama... Da se razumijemo vjerovatno bi Ledej bio "uzor" i da igra za Zvezdu... Ista smo stoka... Blato i tuča nas čeka i u plej ofu... 

2 minutes ago, crni_bombarder said:

Majstore ja ne mrzim Zvezdu, meni je Zvezda simpatičan klub, ali da se ne lažemo ta opsesija abom nije realna.


10 godina cilj je aba da bi se igrala el, koja će se pustiti u januaru da bi se opet na abu fokus prebacio i jos se ti hvalis time...


Sto ovakvu atmosferu ne napravite u el, pa naravno znate gde smete i to je to, danas je ponovo sijaset predmeta ubaceno...




Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Što se vaši igrači nw ponašaju ovako u EL... Ah da pokušali su jednom... Znamo ishod... 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nikada se situacija neće smiriti, jer nema volje za to... Dok jedna strana veliča onakvog lika kao što je Ledej, i trener nakon sramotnog ponašanja njegovog igrača izjavi da je on bio motivisan i energičan, nema tu relaksacije tenzija ni u naznakama... Da se razumijemo vjerovatno bi Ledej bio "uzor" i da igra za Zvezdu... Ista smo stoka... Blato i tuča nas čeka i u plej ofu... 
Što se vaši igrači nw ponašaju ovako u EL... Ah da pokušali su jednom... Znamo ishod... 
Jeste koren problema je Zek Ledej


Dok pravi koren se smeška i tvrdi pazar...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, crni_bombarder said:

Majstore ja ne mrzim Zvezdu...

 

Vazi. 

 

Stvarno ne bih da ulazim u raspravu s nekim na koga mi je prva asocijacija onaj mim "Ja bogata a ti govno". 😄 Prosto nisi realan i to je tako.

 

Mnogo vise postovanja i prilike za svrsishodne diskusije ovde bi stekao kada bi pokazao da barem malo znas da posmatras stvari iz razlicitih pari cipela, kao i da ne generalizujes ljude ovde, pogotovo neistomisljenike. 

 

Recimo, nije mi jasno kako neko s imalo mozga i zdravim ocima moze da glorifikuje prljavstine Ledeja. Srecom, ima ljudi i s vase strane brda koji to vide i koji imaju razuma da to prokomentarisu. Cast njima.

 

Eto, prijateljski savet. Od mene dosta. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, crni_bombarder said:

Jeste koren problema je Zek Ledej


Dok pravi koren se smeška i tvrdi pazar...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Naravno da nije... Divljanje na tribinama, predmeti, topovski udari, psovke su problem navijača... Ponašanje i divljenje na terenu je problem igrača... Eee sad to se može gledati i ovako, više pogrdnog skandiranja i lošeg ponašanja navijača ima na utakmicama Zvezde zato što se igrači Partizana ponašaju tako kako se ponašaju... Npr što mi ne skandiramo Dozieru, Egzumu, Kaminskom da nas oralno zadovolje??? Nego Ledeju, Panteru... Ajde ti meni reci ko se od igrača Zvezde ponaša ružno i provocira protivnika, navijače??? Prošle godine jedino Petrušev... Ko još??? Vaša lista je bogami podugačka!!! Prauzrok ovoga ne leži ni u Čoviću, ni u Vujoševiću, ni u bilo kom pojedincu nego u svima nama zajedno... Niko neće da vidi i prizna svoje greške i loše ponašanje.. I ne spominji bgt više Budućnost i naše rivalstvo kada vrlo dobro znaš pozadinu svega toga... Koja nema veze sa sportom... 

Link to comment
Share on other sites

Veoma je jednostavno da se tenzije smire ili barem znacajno umanje.

 

Najvise problema je oko sudjenja.

 

Dakle, Zvezda i Partizan da se dogovore oko stranih sudija za Aba finale i tenzije su u startu za minimum 50% smanjene.

 

Na primer sudije iz prethodna 2 evroligaska derbija, niko ziv se nije zalio ni kad je Partizan pobedio ni posle Zvezda bukvalno ni na jednu jedinu odluku. Ni kad je Zvezda pobedila ubedljivi ni kad je bio egal mec 1., sudije pustile da se igra kosarka i nisu navlacili paznju na sebe. To se zove odlicno sudjenje, kad ih ne primetis. Ako moze tih 6 sudija ili dovoljno i kombinacija bilo koje trojice da se plate i budu ovde u tih 10ak dana kada se bude igrao plej of Aba lige i to je to.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije... Divljanje na tribinama, predmeti, topovski udari, psovke su problem navijača... Ponašanje i divljenje na terenu je problem igrača... Eee sad to se može gledati i ovako, više pogrdnog skandiranja i lošeg ponašanja navijača ima na utakmicama Zvezde zato što se igrači Partizana ponašaju tako kako se ponašaju... Npr što mi ne skandiramo Dozieru, Egzumu, Kaminskom da nas oralno zadovolje??? Nego Ledeju, Panteru... Ajde ti meni reci ko se od igrača Zvezde ponaša ružno i provocira protivnika, navijače??? Prošle godine jedino Petrušev... Ko još??? Vaša lista je bogami podugačka!!! Prauzrok ovoga ne leži ni u Čoviću, ni u Vujoševiću, ni u bilo kom pojedincu nego u svima nama zajedno... Niko neće da vidi i prizna svoje greške i loše ponašanje.. I ne spominji bgt više Budućnost i naše rivalstvo kada vrlo dobro znaš pozadinu svega toga... Koja nema veze sa sportom... 
Na divljanje se odgovara istom merom, kao što kad te huligan napadne na ulici i nemaš gde ti ces se boriti nećeš da dozvolis da te gazi, a u afektu mozak nije racionalan.


Ja u životu nisam pevao pogrdno nista, pogotovo ne pojedinačno da vredjam sportiste.


Mi ne shvatamo da ćemo sve oterati, zašto bi neko želeo da igra ovde, ovde uopšte nije sigurno, šta sad treba neki navijac da Ledeja na ulici napadne, jer covek se stavlja na stub srama.


Divljaci smo najgori i to je naša realnost, a posle se pitamo što nas kao narod malo ko voli...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Manu je gore sve lijepo objasnio. S obzirom da ligu vode sami klubovi, nažalost nije ni za očekivati da će se po tom pitanju išta bitno promijeniti jer na ovim prostorima nitko nije spreman da krene sam od sebe već je po defaultu uvijek upiranje prstom u onog drugog i tako u krug unedogled. I onda se mi svi kao čudimo kad EL gleda da se riješi klubova iz regiona i zamijeni ih nekim Parizom, Londonom ili Dubaijem. Meni je posve nevjerojatno da unutar mjesec dana na istom mjestu s istim ekipama u dva povezana natjecanja (a to ABA i EL jesu) u dva navrata gledamo dijametralno suprotno ponašanje i od većine aktera na terenu i od skoro svih ljudi u hali. Jedina bitna razlika je što na jednom natjecanju nastavnica sjedi u razredu pa se đaci trude biti pristojni, dok u drugom izađe napolje pa svi odmah skaču jedni drugima za vrat. 

 

 

@Brat od Korneta

Čuj sudije glavni problem. Spin kojeg se ne bi ni najveći spin doktori posramili. Majstore, da ova trojica izađu u majicama EL (a sva tri su EL sudije u koje se toliko kuneš) i da se prije utakmice pusti EL himna da vidiš kako bi priča bila drugačija jer bi se svi odjednom počeli normalno ponašati. 

Ovako kad ovo sve ne liči na sportsku utakmicu već na zoološki vrt tebi ne trebaju sudije već krotitelji divljih zvijeri. 

Edited by Sharp
.
  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, crni_bombarder said:

Na divljanje se odgovara istom merom, kao što kad te huligan napadne na ulici i nemaš gde ti ces se boriti nećeš da dozvolis da te gazi, a u afektu mozak nije racionalan.


Ja u životu nisam pevao pogrdno nista, pogotovo ne pojedinačno da vredjam sportiste.


Mi ne shvatamo da ćemo sve oterati, zašto bi neko želeo da igra ovde, ovde uopšte nije sigurno, šta sad treba neki navijac da Ledeja na ulici napadne, jer covek se stavlja na stub srama.


Divljaci smo najgori i to je naša realnost, a posle se pitamo što nas kao narod malo ko voli...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Ma i sam kažeš, "nasiljem na nasilje", upali smo davno, davno u neki začarani krug i tu smo zarobili i derbi i rivalstvo... Pa ja sam ko malac prve EL utakmice u životu gledao vaše protiv Makabija sa starijim rođakom, grobarom, i navijao za srpski klub i sječam se da je generalno bila takva atmosfera... Svašta se dešavalo u međuvremenu, ružno,i fudbal je kumovao , al' majku mu treba pokušati povući ručnu... Znamo mi biti i gospoda, pa pogledajmo samo EL utakmice... Ili se to samo prodajemo... Btw puno veća je šansa da Ledej napadne navijača 😂😂😂... Mora dečko malo popraviti ponašanje, nemoj zezati iritira i provocira u kontinuitetu...

Edited by Ab1995
Link to comment
Share on other sites

Nažalost veci smo divljaci od Grka, postali smo zveri koje mrze i žele svo vreme da vređaju i nipodastavaju.


To ne može svako da trpi niti treba, zato i branim igrace, jednostavno psiha i mentalitet su krucijalni, naravno da su Pj I Frenk mirniji karakter od Ledeja, ali opet on je juznjak oni su vatreni u odnosu na druge delove.


Bojim se samo da uskoro ni neće niko hteti doći, nedo Bog da se desi neki napad na igrace, pa onda trebamo biti izbačeni kolektivno na nekoliko godina iz Evrope...


A sve dok je Covica i biće ovih problema, on je generator atmosfere linca.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta i do lige koja ne kažnjava... pa do ljudi na tribinama koji su stoka pa gađaju igrače... To na stranu... Ali ima malo i do toga ko je kakav čovek... Meni deluje da Obradović vodi Partizan prilično autoritativno, skoro kao sektu. Bukvalno ih loži da rade neke stvari koje nisu sportske. Dosta je sitnih čarki od strane igrača, neće da se pozdrave pred utakmicu, provociraju publiku... Zbog čega to? To nisam video da rade igrači Zvezde. Prošle godine Lesor nabode u glavu Petruševa i to na kraju nakon pobede (i još se igrači Partizana sprdaju sa njim što je išao u policiju). Pa ko to radi jbt, pa štagod da mu neko kaže tokom utakmice? Ovaj ludak Ledej polomi rebra Džoniju Ivanoviću, baca se u noge igračima i povredi ih... Ove godine isto, svako malo overi nekog po jetri i bubrezima... Čak je Pukl je sinoć morao da se baci u jednom momentu na njega, da spreči eskalaciju sa Jagom, valjda podsvesno znajuću da je lud... Jbg, neke stvari se ne rade... I neke stvari treba osuditi, a ne praviti se mutav. Mislim na Obradovića... Ali on ih loži do te mere da mu je to valjda sve žar borbe... Pa postoji li neka granica? Težak folirant, koji je umislio da je bog jer mu pola trenera u EL ljubi ruke... Što se najviše vidi kad izgubi utakmicu i krene da cokće na svako pitanje, a kad pobedi je "lafčina"... Bolje nek ukroti ludaka na terenu dok nekoga ozbiljno ne povredi...

 

Da takav igrač igra za Zvezdu, pa terao bih ga svaki dan ovde na forumu, koliko god da je dobar... 

  • Like 2
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, crni_bombarder said:

Majstore ja ne mrzim Zvezdu, meni je Zvezda simpatičan klub, ali da se ne lažemo ta opsesija abom nije realna.


10 godina cilj je aba da bi se igrala el, koja će se pustiti u januaru da bi se opet na abu fokus prebacio i jos se ti hvalis time...


Sto ovakvu atmosferu ne napravite u el, pa naravno znate gde smete i to je to, danas je ponovo sijaset predmeta ubaceno...




Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Ti si veceras pokazao svoje pravo lice.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Manu & @Sharp, jednostavan i precizan opis modusa na koji operisu oba kluba.

 

stvarno ono bacanje pukla je nevidjeno, potez ocajnika u duelu sa idiotima.

 

mnogo se sere po sudijama a uz sve greske su za dva koplja iznad konteksta koji partizan i zvezda kreiraju.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Issey said:

Meni deluje da Obradović vodi Partizan prilično autoritativno, skoro kao sektu. Bukvalno ih loži da rade neke stvari koje nisu sportske.

Ovo sam već čitao pre više godina.

8 hours ago, СтелаРоса said:

Partizanovi igraci su samo nastavili po starom umesto da su naucili nesto iz prosle sezone kada su upravo zbog tucnjave i huliganisanja propustili priliku da naprave istorijski rezultat u EL.

Koji igrači kad već pišeš u množini?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, uini said:

@Manu & @Sharp, jednostavan i precizan opis modusa na koji operisu oba kluba.

 

stvarno ono bacanje pukla je nevidjeno, potez ocajnika u duelu sa idiotima.

 

mnogo se sere po sudijama a uz sve greske su za dva koplja iznad konteksta koji partizan i zvezda kreiraju.

Pukl je zajedno sa ostalim sudijama sinoc izgubio kontrolu nad utakmicom u prvom minutu. Dok god ne budu smeli da dele tehnicke za svako neartikulisano ponasanje igraca/trenera gledacemo ono sto smo gledali sinoc.

1 minute ago, Barkley#34 said:

Koji igrači kad već pišeš u množini?

Ponasanje Zeka Ledeja je odraz cele ekipe. Njega niko ne osudjuje za ispade, nego cak sta vise svi ga bodre pocevsi od trenera, kapitena, pa do ostalih saigraca. Lik svaki drugi mec pravi potez za nesportsku ili za povredu protivnickog igraca. Za mene su svi saucesnici dok god ne reaguju na to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...