Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

170 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

2 minutes ago, John Terry said:

Iskreno mi je drago sto je Buducnost uspela sa pola novca u odnosu na dva favorita da napravi tim koji nije za klasu ispod.

 

Bice cupavo u Podgorici.

Sa cetvrtinu ili petinu...aj neka bude cetvrtina. 

 

Tesko je napraviti konkurenta timovima kad predju 12 mil budzeta...

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

 

Ma dobro, 3%. nista ne kosta ovaj tim, igraju za 500 evra.

Nije nikako dobro...moramo biti precizni...isto kao sto npr Krka ima budzet koji je trećina budzeta buducnosti tako i buducnost ima budzet koji je cetvrtina u odnosu budzete  dva favorita. 

 

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, John Terry said:

Iskreno mi je drago sto je Buducnost uspela sa pola novca u odnosu na dva favorita da napravi tim koji nije za klasu ispod.

 

Bice cupavo u Podgorici.


Nije za klasu, nego za 3 klase ispod.

Apsolutno je drugo sto i Zvezda ima takav tim, ali naravno kvalitetnije pojedince a Partizan Obradovica. Kad se bude lomilo, I Zvezda i Partizan ce ih dobijati sa po 20ak razlike u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kankkunen said:

Tatisanje, šta drugo.

Nije tatisanje nego je toliko ocigledno ispalo ovo, ja sam licno pogledao u jednom trenutku utakmice i video da pise 15k na sajtu Aba lige. Posle su promenili na 10k, a realno daleko je od toga bilo. Doci ce i ta Krka, Borac, Fmp...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mrk said:

Nije tatisanje nego je toliko ocigledno ispalo ovo, ja sam licno pogledao u jednom trenutku utakmice i video da pise 15k na sajtu Aba lige. Posle su promenili na 10k, a realno daleko je od toga bilo. Doci ce i ta Krka, Borac, Fmp...

Realno je da sledeci put ideš tamo i licno izbrojiš svakog ko je ušao u halu i zvanicno objavis. Onda cemo 100% biti sigurni koliko je bilo

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Sa cetvrtinu ili petinu...aj neka bude cetvrtina. 

 

5 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Nije nikako dobro...moramo biti precizni...isto kao sto npr Krka ima budzet koji je trećina budzeta buducnosti tako i buducnost ima budzet koji je cetvrtina u odnosu budzete  dva favorita. 

 

Ako ces da budemo precizni, Zvezda je za sada potrosila oko 10 miliona.

 

Sto se tice Buducnosti nisam video da je neko iz kluba demantovao Vijesti da je za tim izdvojeno 5 miliona:

 

Screenshot-2023-11-05-23-50-53-016-com-a

 

 

 

Dakle to je duplo manje, a ne za cetvrtinu manje. Mozda nisi upucen koje ste igrace dovodili i kakvih brojki.

 

Brendon Pol je bio glavni bek uz Jaga u Ulmu samo je puno iskusniji a opet nije premator, ima iskustvo i Nba i Evrolige za razliku od Jaga.

 

Ross je dosao kao 3. strelac italijanske lige.

 

Makondu je prospekt Monaka, hteli su da ga zadrze ali ga je menadzer nagovorio da ide vamo gde ce imati garantovane minute. On je prosle sezone bio deo rostera f4 El ekipe, igrao 8 utakmica u El, a cak je imao svoju ulogu jednu utakmicu i na fajnal foru.

 

Vilijams je bio mozda i najbolja cetvorka u italijanskom prvenstvu sa 15ppg i 8 skokova prosecno.

 

MekKinli je Nba pojacanje s obzirom da je odigrao prosle sezone 27 utakmica 12 minuta prosecnoza Dalas a u G ligi je bio jedan od najboljih igraca sa 20ppg i 7 asistencija. Prosle sezone je primao 508k dolara u Dalasu, sve plate u Nba su javne. 

 

Dzouns je dosao kao top3 centra kako iz izraelske lige tako i iz Fibine lige sampiona. Imao dosta dabl dablova tokom sezone.

 

Megi je dosao sa 14ppg iz Aba lige i mozda i najbolji suter u ligi posle Pantera.

 

Da ne zaboravimo i Frimena koji je ako se ne varam i dalje na platnom spisku, koji je stigao kao jedan od najboljih sutera iz Evrokupa prosle sezone, pre toga je bio najbolji skorer Evrokupa dok se nije povredio kod Alimpijevica a pre toga je igrao Evroligu.

 

8 stranaca, izmedju 24 i 32 godine. Reklo bi se skoro svi u najboljim godinama.

 

Plus Kuridza, Mihailovic, Slavkovic, Popovic, Ilic i Grbovic. 14 igraca. Koji sigurno nisu dzabe, narocito recimo Mihailovic koji je jedan od boljih skorera u Aba ligi i CG reprezentativac. Mada i Popovic i Ilic i Slavkovic su reprezentativci al sigurno da kostaju ubedljivo najmanje.

 

Da li ovaj tim kosta bas 5 miliona kako pise, nisam siguran. Moguce da je ovo ukupan budzet a da recimo oko 3.5 ide na plate. Ne zaboravi doselekciju Brendon Pola. Svakako ni blizu da Buducnost kosta cetvrtinu kao Zvezda. Mozda bude blizu tome ako dovedemo jos 2 skupa pojacanja.

 

 

 

 

Edited by Brat od Korneta
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MrTripleDouble said:

Mislim da ni on ne veruje u ovo sto pise 😄

 

U sta konkretno?

 

Tako pise da je njihov budzet, nigde nisam video da je to negde demantovano.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1800967/Buducnost-budzet-pet-miliona-evra-za-sledecu-sezonu.html

 

Ogradio sam se da je mozda toliki ukupan budzet, iako ovde pise da je to budzet za tim. Verovatno im je recimo 3.5m za tim a 5m ukupno.

 

Svakako nije tacno da je Zvezda potrosila 4 puta vise od Buducnosti, jos on napisa kao petina nek bude i cetvrtina. Mislim mogao je i desetina da napise, to nista ne bi promenilo.

 

To sto ljudi mozda nisu upoznati da je MekKinli Nba pojacanje i da su sutnuli Kampaca a njega zadrzali prosle sezone to nije moj problem. Imao je veci indeks korisnosti u G ligi nego Sabaz Nejpir, to naravno ne znaci da je blizu placen kao Sabaz zbog reputacije ali se radi o ozbiljnom pojacanju i zasigurno najskuplji igrac Buducnosti iako oni misle da je Frimen ili Pol. Imao duplo vise minuta prosecno nego sto Exum ima trenutno u Dalasu, iako nisu ista pozicija, ali sa Kampacom je bio ista pozicija a Kampaca su sutnuli a njega zadrzali.

 

Sve ostalo sto sam napisao za bilo kog drugog igraca je apsolutno tacno.

 

Naravno da Zvezda ima mnogo skuplji tim i da je dovodila jace igrace, ali to ne menja da je on napisao netacnu stvar da je Buducnost potrosila jednu cetvrtinu u odnosu na Zvezdu, jos priblizava jednoj petini. 

 

Jedna trecina.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Šta je tačno smešno u ovome što je Kornet napisao?

 

Možete da mu kontrirate argumentima ili da se ne složite sa njim, ali bukvalno ništa smešno nije napisao, napisao je svoje gledište rostera Budućnosti. Kako su KKCZ i KKP državni klubovi Srbije, tako je KK Budućnost državni klub Crne Gore i ima priličnu pomoć iste, to su činjenice, kao što su i činjenice da je Budućnost sklopila vrlo jak tim što se videlo i sinoć, nekoliko puta su se vraćali u utakmicu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lako vam je to izracunati. Da se ne ulazi u veliku raspravu koja vrijedja svakog zdravorazumskog ljubitelja kosarke. 

 

Neto plate Nejpira,Nede i npr Davidovca = bruto budzet KKB. (5mil)

 

Sve ostalo je bezvezna prica. 

 

Uostalom nisu predsjednik kluba i predsjednik države toliko bas ludi da najavljuju F4 EL ambicije sa smiješnih 10 miliona. 

26 minutes ago, nikola980 said:

Piše ono što mu se kaže 😃.

Ne zelim da vjerujem u to ali vidjecemo.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Budućnost je bila državni klub više nije , sad ih finansira Bokan i neki mali deo grad ... Vlado Mihailovic igra za manje od 200000 , pa na osnovu toga procenite za koliko igraju ostali . 

Inače nikad jača Budućnost pukla u Francusku od nekih pacera i od Rumuna.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Lako vam je to izracunati. Da se ne ulazi u veliku raspravu koja vrijedja svakog zdravorazumskog ljubitelja kosarke. 

 

Neto plate Nejpira,Nede i npr Davidovca = bruto budzet KKB. (5mil)

 

Sve ostalo je bezvezna prica. 

 

Uostalom nisu predsjednik kluba i predsjednik države toliko bas ludi da najavljuju F4 EL ambicije sa smiješnih 10 miliona. 

Ne zelim da vjerujem u to ali vidjecemo.

 

 

 

 

 

Davidovac igra za dve milke?

Link to comment
Share on other sites

Ova Budućnost nije naivna uopšte. Oni bi sinoć i pobedili sa procentima šuta i skokovima koje su imali da nije sa druge strane Zvezda imala brutalne procente preko 70% za 2 i preko 50% za tri i to na većem uzorku šuteva. Neće biti lako ni Partizanu ako Budućnost ponovi utakmicu od sinoć. Trebaće ozbiljno šutersko veče Partizana a naročito ako uzmemo u obzir da Partizan ima problem sa skokom a da Budućnost je dobra u tom segmentu.

Drugo, drago mi je što vidim da dosta komšija dolazi i posećuje Arenu i krišom bodre našu Zvezdu kada igra, pa su imali prilike da izbroje koliko je navijača bilo prisutno.

I da, bilo je sinoć 10 hiljada navijača. Gornji i donji prsten prema opisu Arene primaju po 9 hiljada navijača. Donji prsten je sinoć imao sigurno 7 hiljada dok je na nivou 400 bilo dosta manje ali ne manje od 3000.

Edited by Čočo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Brat od Korneta said:

 

U sta konkretno?

 

Tako pise da je njihov budzet, nigde nisam video da je to negde demantovano.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1800967/Buducnost-budzet-pet-miliona-evra-za-sledecu-sezonu.html

 

Ogradio sam se da je mozda toliki ukupan budzet, iako ovde pise da je to budzet za tim. Verovatno im je recimo 3.5m za tim a 5m ukupno.

 

Svakako nije tacno da je Zvezda potrosila 4 puta vise od Buducnosti, jos on napisa kao petina nek bude i cetvrtina. Mislim mogao je i desetina da napise, to nista ne bi promenilo.

 

To sto ljudi mozda nisu upoznati da je MekKinli Nba pojacanje i da su sutnuli Kampaca a njega zadrzali prosle sezone to nije moj problem. Imao je veci indeks korisnosti u G ligi nego Sabaz Nejpir, to naravno ne znaci da je blizu placen kao Sabaz zbog reputacije ali se radi o ozbiljnom pojacanju i zasigurno najskuplji igrac Buducnosti iako oni misle da je Frimen ili Pol. Imao duplo vise minuta prosecno nego sto Exum ima trenutno u Dalasu, iako nisu ista pozicija, ali sa Kampacom je bio ista pozicija a Kampaca su sutnuli a njega zadrzali.

 

Sve ostalo sto sam napisao za bilo kog drugog igraca je apsolutno tacno.

 

Naravno da Zvezda ima mnogo skuplji tim i da je dovodila jace igrace, ali to ne menja da je on napisao netacnu stvar da je Buducnost potrosila jednu cetvrtinu u odnosu na Zvezdu, jos priblizava jednoj petini. 

 

Jedna trecina.

Mogo bi i ja da probam da izanaliziram pojacanja CZ u tvom stilu, staeto problem

 

Teodosic -  bivsi NBA igrac, Oly, CSKA, Virtusa gde je do juce bio u top 10 najplacenijih igraca u Evropi

 

Simonovic - pojacanje direktno iz NBA. Dosao da bude startna cetvorka, imamo luksuz da bude van 12.  U NBA primao 1.4m $ po sezoni, sigurno ovde nije doso da igra za manje

 

Bolomboy - bogato iskustvo iz CSKA i Oly, stigao direktno iz F4 ekipe 

 

Tobey - jos jedan igrac doveden iz F4 ekipe, petogodisnje EL iskustvo u svom prajmu, reprezentativac Slovenije u kojoj je glavni igrac uz Doncica, prosek na OI 13 poena 11 skokova(21 indeks)

 

Davidovac - doveden iz power house CSKA gde je prosle sezone na 20 odigranih minuta po utakmici imao impresivnih 65% za 2, 45% za 3 i 87% sa slobodnih bacanja. Tamo igrao za 700k, ovde ima ugovor zivota

 

Dalibor Ilic - do pre dve sezone double double masina, prosecan indeks u ABA ligi 18 i jedan od najboljih skakaca u istoj

 

Giedraitis - Reprezentativac Litvanije, prosek poena na nivou karijere u EL 12

 

Nemanja Bjelica - MVP Evrolige, dugogodisnji NBA igrac i osvajac iste prosle godine , gde je u zadnjoj sezoni primao 2.4m

 

Yago dos Santos - aktuelni sampion i MVP lige koja daje dva predstavnika EL. Na putu ka titulu izbacio upravo Bayern i Albu kao i osvajca CL Bon

 

Adam Hanga - desetogodisnje EL iskustvo, aktuelni osvajac EL

 

Luka Mitrovic - u poslednjih cas se predomslio i ostao u klubu nakon poboljsanje finansijske ponuda

 

Nemanja Nedovic  - Prosle sezone potpisao trogodisnji ugovor vredan preko 1m po sezoni, placeno obestecenje prethodnom klubu

 

Shabazz Napier - tresnjica na vrhu torte, odbio jedan od finansijski najplateznijih i najstabilnijih timova u Evropi EA7, da bi dosao u projekat CZ koji krece od nule, prema poslednjim informacijama sedmocifrena plata koja pocinje sa brojem 2

 

 

Edited by MrTripleDouble
  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...