Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 hour ago, necke said:

 

Sto se tice Darka kao podguzne muve Covica, mozete da bacite pogled od 9:20 pa do kraja snimka.

Takodje, Davidovac je protiv Bajerna isto bio iskritikovan od strane doticnog komentatora.

 

Razumem da se neko ne slaze sa njim oko nekih stavova, prvi ja, ali Plavsic nije burek novinar vec ima neke svoje poglede na kosarku koji se ne poklapaju sa pojedincima. I to je normalno. Samo smo svi skloni donosenju zakljucaka a da ne znamo ili ne promislimo dovoljno.

 

Bar je to moj utisak.

Prvi komentar ispod videa:

 

Filip jeste izuzetno talentovan i dobar covek, i u odnosu na svoje fizicke predispozicije, odlican je igrac. Fali mu jedno 10 cm visine i bio bi top 15 plejmejkera evrolige, ali nazalost on to ne moze da nadomesti. Za aba ligu je odlican igrac. Meni je jedan od omiljenih igraca zvezde zadnje 2 godine. Poz

 

:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Da se vratim malo na negativno - neverovatno kakav je Stefan Lazarević antitalenat za ovaj sport. Neverovatno. Bukvalno, najbukvalnije igrač manje u napadu. LeBranko je za njega LeBron.

Stefi moze da zahvali odlicnoj genetici ( idealna gradja za svoju poziciju ) sto hleba jede od kosarke. Ruku na srce i radnoj etici, posto deluje kao vredan decko. Imam utisak da je cak nazadovao vremenom zbog pritiska igranjabu CZ, pre je cak i kod nas bar znao da pospremi zicere posle ofanzivnog skoka koji mu je forte, ili cak i da nazida nekoga povremeno.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

Previse igraca u ekipi na ovakvom nivou i sa velikim ocekivanjima kakve navijaci imaju, a da nemaju slifa za ovaj sport. Lazarevic, Kuzmic, Ilic, Davidovac, Lazic, sve limitirani igraci prema kojima se ponasamo kao da smo dobrotvorna organizacija, sto bi rekao Dusko Ivanovic. Ajde mozda da ne gresim dusu prema Davidovcu, ali fizikalije nula, momak je pritom sve stariji. I to traje bas dugo.
Radeci na taj nacin iz godine u godinu, ja stvarno ne vidim sansu da se napravi nesto znacajnije, a u medjuvremenu smo dobili ozbiljnog konkurenta i u ABA, Partizan, pored koga ce sa Obradovicem, njegovom selekcijom igraca i nacinom rada gde mu kljucni igraci ostaju po 3+ godine u ekipi (to se zove gradjenje tima i kontinuitet) biti teze nego do sada.
Daleko od toga da ne mozemo da im pariramo, moje misljenje je cak i da ih nadmasimo, ali moramo da presecemo neke repove koje vucemo bas dugo.
Teska prica sa Covicem i njegovim karakterom.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Stefi moze da zahvali odlicnoj genetici ( idealna gradja za svoju poziciju ) sto hleba jede od kosarke. Ruku na srce i radnoj etici, posto deluje kao vredan decko. Imam utisak da je cak nazadovao vremenom zbog pritiska igranjabu CZ, pre je cak i kod nas bar znao da pospremi zicere posle ofanzivnog skoka koji mu je forte, ili cak i da nazida nekoga povremeno.

Pa cak mu ni genetika nije na nekom epskom nivou, cak i za belca tih gabarita.

Nema neki vertikalan skok, eksplozivnost ni raspon ruku, pri tome je imao dve teske povrede koje su ga dodatno ukrutile.

Nije ni nalik prirodno nadarenim fizikalcima poput Dangubica ili Simanica, to sto ima nabudzio je u teretani.

 

Sto se glave tice, alal mu vera kako se uprkos svemu tome vratio i opstao u kosarci, ovo igranje u ovakvoj Zvezdi mu dodje kao neka kosmicka pravda za sva odricanja koja je imao i ima. Vratilo mu se nakon tih povreda kao retko kome.

A sto se cisto kosarkaskog dela tice, on na nekom solidnom nivou moze da odigra jedino kod Radonje ili nekog trenera slicnih osobina, mada je takvih sve manje.

Kod Duska stvarno nije imao sta da trazi na 4, na 3 mu je jaka konkurencija i svakim njegovim ulaskom u igru vidi se jaz u kvalitetu izmedju njega i svih drugih u nasem dresu.

 

Neka ga do kraja ugovora, ono sto ume odradice krvavo, kad ovaj istekne najbolje za sve bi bilo da se rastanemo i konacno malo podmladimo tu domacu bazu, udjose nam ti mladi domaci igraci u tridesete polako.

Edited by Nenadd
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nenadd said:

Neka ga do kraja ugovora, ono sto ume odradice krvavo, kad ovaj istekne najbolje za sve bi bilo da se rastanemo i konacno malo podmladimo tu domacu bazu, udjose nam ti mladi domaci igraci u tridesete polako.

Stefan je letos potpisao ugovor na 3 godine, pa ako ostane do kraja - imaće tačno 30, kao što kažeš. A ako je tu do 30-e, neka ga i do 35-e, šta nam teško.

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, može i dalje neka korist od njega da se izvuče (iako krajnje dozirano) ali sam i dalje frapiran kako je limitiran napadački, dečko ne sme ni da pogleda ka košu a i kad pogleda bolje da nije. Npr jedan Dača Ilić koji nije neki ofanzivni virtuoz, da se najblaže izrazim, pa Lazić, pa Kuz...svi makar odrade to nešto osnovno u napadu kao profesionalni košarkaši. Stefan je bukvalno igrač za rukometne izmene. Ne bih Davidovca u ovu grupu, koliko god kilav bio za EL ipak ima nekog napadačkog talenta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Da se razumemo, može i dalje neka korist od njega da se izvuče (iako krajnje dozirano) ali sam i dalje frapiran kako je limitiran napadački, dečko ne sme ni da pogleda ka košu a i kad pogleda bolje da nije. 

Ovo si u metu. Prvo se nerviras sto ne zavrsava kad je sam na trojci, kad je blizu reketa, kad je u reketu @sutni jbte coveceeeee....a onda se jos vise iznerviras kad baci ciglu i promasi desni zicer. On moze u petorku samo sa 4 potentna napadaca i to protiv timova gde postoji odlican napadac na 3/4.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Protiv crnogorskog tima nam je nekoliko puta prošao sekundarni pik kada je treći igrač završavao sa lakim poenima. Tako mi je delovalo u nekoliko navrata. Ali deluje i da uvek imamo bolja rešenja u napadu kad Šabaz nije na parketu. Odmah prodišemo sa Jagom ili Teom. Ili kad je tu a nije primarni kreator

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stefan1 said:

Isti izvor kao u slucaju Bjelica (za lekarske preglede) mi kaze da bi Birch trebao biti novi igrac Zvezde jako brzo, koliko vec ove ili sledece sedmice… ako moze neko upuceniji da potvrdi ili demantuje vest, lepo bi bilo…

Pa što da ne. Odlično taman sad kad je Mitrović prešao na PF otvorilo se jedno mesto za centra. A Mitrović će biti startni PF. 🤦

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Dovođenjem Birča, eventualnim, ne verujem da ćemo dovoditi četvorku.

 

Rotacija na 5 bi bila Birč, Mitrović, Tobi

Na 4 Bolomboy, Davidovac, Mitrović, Ilić.

 

Za Simonovića ne vidim mesto malte ne ni na klupi... tribine ili raskid. Ne bi mi bilo ni drago ali ni žao. Lik se za sada ne snalazi, stranac je po našim pravilima (moronskim) tako da je realno da se ovo desi. Simonović će biti sigurno jako dobar igrač, ali mora da nauči da igra kompetitivnu košarku. Vidi se da je jedva primirisao Bulsima, sve ovo što smo gledali iz G lige je presmešno, to uopšte i nije takmičarska košarka već showcase izlog da se vidi ko šta ume.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Simona se ne bih lako odricao u situaciji da nam je roster smislenije sklopljen. Medjutim ako se na ovu centarsku liniju dovede jos jedan visoki bukvalno teorijski Marko nema prostora da napreduje i uklopi se u sistem sto je pre moguce. Eventualno ga vidim u nekoj ulozi Tristana i Koprivice, ali da vidimo koga cemo i da li cemo dovesti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Birch kao Birch će podići kvalitet unutrašnje linije. Biće nam jedini pokretan centar koji iz reketa odlično napada obruč i veoma je dobar skakač. I uz sve to vidim da je u NBA dosta radio na šutu za 3. Ne praktikuje često ali kad je sam ne ustručava se da šutne. Kompletan centar. Ali on mi jedino ima smisla ako se dovede i krilni centar. Ovako da njega dovedemo a onda da nam svi centri igraju i krilne centre to neće ličiti ni na šta. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...