Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ako smo već prošlu EL sezonu počeli sa 1:6 uz debitanta na klupi...u doselekciji nas je lujka Vildoza osvežio i vukao dobar deo sezone. Doveli smo Duška tek kada nam se desio Zadar a onda se uprava obrukala sa najzvučnijim potpisom u istoriji kluba koji se sit naigrao ABA lige i opet smo postavili novi klubski rekord u EL pobedama i bili na dve pobeda od F8.
Mogli smo ove sezone, ako ne umemo sami ili želimo manje da rizikujemo, bar da prepišemo od komšija kada već "pare nisu problem" i nema ni prošlogodišnjeg "doziranja" sredstava.
Prvo dati treneru, koji je prihvatio da u prethodnoj sezoni vadi kestenje iz vatre, slobodu i podršku da oformi kostur nosioca od zdravih igrača u prajmu koji su i u prethodnoj sezoni bili potentni i bez ozbiljnijih povreda a onda Čoki tim, ako baš mora (a uvek mora - jer pedes godina), nek kalemi na to domaću osnovu...redom sve do Bjelice kao počasnog igrača.
Sad se ne bi tukli u glavu kako to da ovako sobajle imamo već četvoricu van stroja sa tendencijom da i u nastavku bar jednog zdravog ali "mekanog" igrača držimo u celofanu da ga ne stroše mangupi.

Mislim da će euforija oko Jagove uloge splasti već nakon par EL tekmi kada mu se iz gore pomenutog razloga predruka minutaža i naleti na velike momke. Spustiće mu roletnu a on u takvim situacijama uzima šuteve sa preko osam metara. I da prodje spoljnu liniju pomoću eksplozivnosti on nije finišer na obruču a uglovi za asist iznutra u kretnji su mu najuži mogući.
Na svetskom se i nije imalo vremena da ga dublje skautiraš posebno što je na početku bio treća opcija na pleju.

Najmučnije mi je kada pročitam da je dobro što nismo počastili FMP sa Kuzom i Ilićem jer eto vidite kako nas neće.

Ako Žoc uspe da pogodi u doselekciji defanzivnog skočnog centra ostaće mu samo potencijalan minus u kreaciji na kecu ali ni prošle sezone se nisu prebili od asistiranja. Gistro top rotacija lopte do slobodnog šutera i izolacije nosioca dok ne prebace stotku. A Jare, PJ i Ponitka su bar na papiru ili preciznije u "1 na 1" odbrani za pola klase bolji od Madara, Egzuma i Papapetrua.





  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

da li neko ima informaciju kada će sezonske karte kupljene preko tickets.rs početi da se dostavljaju?Da li je neko uopšte dobio kartu kupljenu preko njih?

Prvo je bila verzija da valjda menjaju kurirsku službu,a onda da se čeka "izrada karata"!?

Na call centru se niko ne javlja,u kkcz isto,a Asvel je za par dana.Kartu saam inače kupio pre više od tri nedelje ...

Hvala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Kad su ljudi koji imaju godina koliki ti imas sada, pricali da je u njihovo vreme bilo mnogo bolje i da su ljudi slusali normalnu muziku a ne taj treš koji ste ti i tvoje drustvo slusali tada . 

Pa nije baš tako...Iz tog perioda a i pre toga su ostali neki bendovi/pojedinci koji traju i dan danas i čija se muzika i dalje sluša.  Iz ovog, teško da će ostati kamen na kamenu, ko će za par godina da pamti neke Džehve, Breskvice, Cobije, Prije....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lesa1 said:

Pozdrav svima,

da li neko ima informaciju kada će sezonske karte kupljene preko tickets.rs početi da se dostavljaju?Da li je neko uopšte dobio kartu kupljenu preko njih?

Prvo je bila verzija da valjda menjaju kurirsku službu,a onda da se čeka "izrada karata"!?

Na call centru se niko ne javlja,u kkcz isto,a Asvel je za par dana.Kartu saam inače kupio pre više od tri nedelje ...

Hvala.

ja sam dobio prosle nedelje

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Wingwalker said:

Ako smo već prošlu sezonu počeli sa 1:6 sa debitantom na klupi, pa sekli uši i krpili dupe...u doselekciji nam je lujka Vildoza izvukao dobar deo sezone, doveli smo Duška, onda se uprava obrukala sa najzvučnijim potpisom u istoriji kluba koji se sit naigrao ABA lige...i opet smo postavili novi klubski rekord u EL pobedama i bili na dve pobeda od F8.
Mogli smo ove sezone da, ako ne umemo sami. bar da prepišemo od komšija.
Prvo oformiti kostur nosioca od zdravih igrača u prajmu koji su i u prethodnoj sezoni bili potentni i bez ozbiljnijih povreda a onda kalemiti na to domaću osnovu...redom sve do Bjelice kao počasnog igrača.
Sad se ne bi tukli u glavu kako to da već sada imamo četvoricu van stroja.
Najmučnije mi je kada pročitam da je dobro što nismo počastili FMP sa Kuzom i Ilićem jer eto kako nas neće.
Ako Žoc uspe da pogodi u doselekciji defanzivnog skočnog centra ostaće mu samo potencijalan minus u kreaciji na kecu ali ni prošle sezone se nisu prebili od asistiranja.

Hteli smo da zadržimo Kampaca, Dobrića, Petruševa pored ovih što su ostali, Luka , Nedović ... i da se odradi doselekcija, al to nije bilo moguće.

Napravili smo nov tim sa 10 novih igrača i to je to ... doselekcija je moguća tek dogodine.

Edited by Kankkunen
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Neko je napisao da sutra igramo bez Davidovca i Hange (pored Šabaza za kog je već ranije najavljeno da neće do Asvela, ako ne grešim). Dodato da je i Hanga povređen, pa da je prehlađen, pa da je izvrnuo zglob protiv Bajerna. Nemamo pojma šta je u svemu tome istina. To bi značilo da smo sutra u nekom sastavu, npr.

Jago, Teo

Neda, Lazić

Rokas, Lazarević

Simonović, Ilić

Tobi, Bolomboj, Mitar, Kuz

Skrpismo 12 i ovako sakati (ako je tačno). 

Biće opet Ilić na 3, Bolomboj na 4.

Meni i dalje više fali bek nego četvorka. 

Edited by MarioKempes
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Wingwalker said:

Mogli smo ove sezone da, ako ne umemo sami. bar da prepišemo od komšija.
Prvo oformiti kostur nosioca od zdravih igrača u prajmu koji su i u prethodnoj sezoni bili potentni i bez ozbiljnijih povreda a onda kalemiti na to domaću osnovu...

 

Komsije su imali mogucnost da 3 od 5 svojih nosioca zadrze (Panter, Ledej i Naneli) mi nismo imali tu mogucnost i to je to. 

 

Da je Real hteo da dovede Pantera ili Ledeja doveli bi ih kao sto su doveli (tacnije vratili) Kampaca. Imali su Musu i Jabuselea kao primarne igrace na toj poziciji i to je to. Nije realno da se trkamo sa Realom u potpisu nekog igraca iako smo finansijski navodno isparirali ponudi Reala sto znaci da smo hteli da ga zadrzimo al prosto sve je na njihovoj strani.

 

Vildoza je dobio strasan ugovor od Panatinaikosa, trogodisnji, blizu 6 miliona. Mislim da ne vredi taj novac i tu je slozicemo se bolje dovesti Sabaza za 2m po sezoni nego dati taj novac Vildozi koji smo u teoriji mogli da izjednacimo.

 

Petrusev je otisao u Nba i tu nismo mogli nista, kao ni sto Partizan nije mogao u slucaju Exuma. Ne radi se tu toliko o novcima niti ce oni zaraditi tamo nesto vau vise, prosto oce ljudi da igraju najjacu ligu na svetu.

 

Dobric je otisao u Virtus za 750k po sezoni puta 2, mislim da je dobra odluka sto nismo to ispratili, narocito iz perspektive jer smo doveli Giedraitisa kao zamenu za Dobrica za taj neki novac, a on je ukupno bolji igrac od njega kad se sve sabere narocito zbog odbrane ali i drugih stvari. Iako mi je Dobric naravno neuporedivo drazi, valjda svi zelimo da budemo sto jaci a ako imas priliku da za isti novac potpises boljeg igraca da ces to uraditi.

 

Ostao je samo Nedovic od tih 5 nosioca. Partizan je bio u mogucnosti da ostavi 3 od 5, a i oni su hteli 5 od 5 al prosto Lesor je dobio preplacenu ponudu kao i Vildoza (rekao bih kao i Dobric), a Exuma nisu mogli da zadrze jer je mu je cilj bio Nba bas kao i Petrusevu iliti kao sto je Kampacu cilj bi Real, ne toliko novac, kao i Exumu i Petrusevu.

 

Dakle spletom realnih okolnosti i cinjenica mi smo zadrzali 1og od 5 glavnih igraca a Partizan 3, a ne zbog toga sto su oni super pametni a mi necemo da prepisujemo od njih.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Lesa1 said:

Pozdrav svima,

da li neko ima informaciju kada će sezonske karte kupljene preko tickets.rs početi da se dostavljaju?Da li je neko uopšte dobio kartu kupljenu preko njih?

Prvo je bila verzija da valjda menjaju kurirsku službu,a onda da se čeka "izrada karata"!?

Na call centru se niko ne javlja,u kkcz isto,a Asvel je za par dana.Kartu saam inače kupio pre više od tri nedelje ...

Hvala.

 

Ja kupio prvog dana, još nije stigla, tek juče stigao mejl da je pošiljka predata kurirskoj službi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fradler said:

 

Ja kupio prvog dana, još nije stigla, tek juče stigao mejl da je pošiljka predata kurirskoj službi...

Ja sam porucio pre 5 dana i isto mi je juce stigao mail da je predata kurisrskoj sluzbi. Tako da verovatno su sad skupili sve koje nisu poslali pa su predali za slanje.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

 

,,Campazzo je bio presrećan kada sam potpisao za Zvezdu”

 

Ustanovili smo da je Campazzo “razmazio” beogradsku publiku. Facu je umeo da, poput matadora na španskoj koridi, svakom svojom fintom, iskamči divljenje kod publike. Sa pravom ili ne, pristalice crveno-belih isto očekuju i od naslednika latinoameričke tradicije u redovima Zvezde. 

,,Ja volim pritisak, i volim Facua, on je moj prijatelj i jedan od prvih ljudi kojima sam rekao da dolazim u Crvenu zvezdu. Presrećan je bio kada je saznao da sam potpisao . Svaka vrsta poređenja sa njim je za mene pozitivan pritisak. Campazzo je odličan igrač i uvek gledam da ispratim sve njegove partije.”


 Danas je tako da video i analizu igrača dobiješ na telefon

,,Da li je to ista Crvena zvezda za koju je igrao Campazzo i za koju sada nastupa Teodosić?”

Ovog leta, još jedan mađioničar je stigao na Mali Kalemegdan, a mnogi bi se usudili da kažu, da plejmejkerske sposobnosti kakve poseduje Miloša Teodosić, zasenjuju sve koje možete videti u Evropi, ali i “preko bare”. 

,,Kada sam video da je Teodosić došao u Zvezdu, bio sam u Las Vegasu, gde sam na Letnjoj ligi igrao za Chicago. Uskoro me je nazvao agent i rekao, ‘Zvezda je zainteresovana za tebe”, pitao sam ga: ‘da li je to ista Crvena zvezda za koju je igrao Campazzo i za koju sada nastupa Teodosić?’ Kada je rekao da jeste, odmah sam odgovorio, ‘prihvatam’. Nije bilo dileme da li ću doći” – priseća se dos Santos i dodaje:

,,Za mene je provođenje vremena sa Teom bitnije od svega. On je već duži niz godina najbolji plejmejker u Evropi i naravno ugledam se na njega.”

 

Strasta navijača

Igrajući za Flamengo, sa kojim je osvojio Interkontinentalni kup, Yago je prisustvovao festivalskoj atmosferi na tribinama. Međutim, Brazilac je svestan da su Zvezdini navijači, ipak nešto posebno.

,,Gledao sam Zvezdine utakmice prošle sezone i video koliko su navijači ludi. Rekao sam sebi: ‘moram ovo da doživim bar jednom u životu’, i evo, sad sam ovde.”

,,Nazvao sam agenta i rekao da brzo želim da otputujem u Beograd”

Na prethodnom Mundobasketu Yago dos Santos je bio jedan od najzapaženijih igrača u dresu Brazila. Nakon povrede Raul Neta, 24-godišnji plejmejker je dobio šansu da pokaže svoje veštine na svetskoj smotri.

,,Svetsko prvenstvo je bilo veoma korisno, jer su navijači, saigrači i treneri mogli da me gledaju kako igram. Mogli su da vide, kako volim da igram, šta mi ide od ruke na terenu, a šta ne i to na najvećoj mogućoj pozornici – istakao je dos Santos i nastavio:

,,Nakon poslednje utakmice na prvenstvu, nazvao sam agenta i rekao da brzo želim da otputujem u Beograd, jer želim da ostanem u treningu za početak sezone.”

 

,,Marcelinho Huertas mi je rekao da je Duško Ivanović najbolji trener u Evropi”

Duško Ivanović se kroz čitavu karijeru uzdao u igrače sa latinoameričkog podneblja. Neretko bi i oni na ukazano poverenje uzvratili dobrim partijama, te se može reći da Latinoamerikanci i Ivanović na sličan način posmatraju košarku. 

,,Marcelinho Huertas i Tiago Splitter su  u prošlosti sarađivali sa Duškom i pričali su mi o njegovom sistemu. Dok Sam bio u Las Vegasu, pričao sam sa Splitterom, jer je bio trener u Letnjoj ligi. Rekao mi je da idem u Zvezdu, rekao je: ‘igraćeš dobru košarku i za veoma dobrog trenera’. Sa druge strane, Marcelinho mi je rekao da je Duško Ivanović najbolji trener u Evropi. 

,Duško mi je kasnije u razgovoru rekao da samo igram svoju košarku, a da će me drugi pratiti. Rekao je da ima poverenja u mene. Meni je to mnogo značilo, jer sam prošle sezone igrao u Evrokupu i Bundesligi, koja su zahtevna takmičenja, ali znam da je Evroliga level iznad. Naravno, spreman sam za ovaj trenutak” – zaključio je Yago dos Santos.

Jago 

Edited by srlepajce
  • Like 7
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Mnogo sam tuzan zbog Bjelog, ali se mnogo veselim sutrasnjem mecu, bas sam se smorio sto nece biti Sabaza i Tea, ali sam srecan sto ce Jago odmah u vatru, brine me broj povredjenih igraca, ali sam radostan sto ce Dusko od pocetka voditi ove god Zvezdu, bice tesko, ja to znam jer mi je surak iz Portugala, na kraju ne brinu me ni godine igraca, ni povrede toliko, sve je to sastavni deo zivota, ali da imas tako los ukus da ides na koncert grandovaca, e to je tragedija.

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Jeste forum i malo slobodnija prica ali da sad komentarisemo gde i kad su igraci isli stvarno nema smisla...sve i da su celu noc proveli u izlasku njihova stvar...

 

  Jedva cekam da se i kod nas uvede kao sto ima u NBA procena povrede i vreme vracanja na parket...ovako samo nagadjamo a to nema razloga da se krije...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da su izlasci do svitanja, alkohol, cigare i kurve neki velik problem Teodosic nikad dalje od FMP ne bi dogurao. Covek je sve to radio redovno i dok je bio tata evropske kosarke, najbolje da ce sada po stare dane pred penziju da se pretvori u olicenje sportskog zivota. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...