Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Jedna izuzetno izlizana floskula. I u Italiji, i u Nemackoj i u bilo kom drugom drustvu na zapadu imas sportske fanatike, huligane, razbojnike, i ljude koji lece komplekse kroz sport. Rekao bih u bas solidnom broju u fudbalu.

Ima, niko ne kaze da nema ali niko sa zapada ne stoji iza huligana i ne koristi ih u svoje svrhe kao Srbija.

 

Seti se izjave nemamo snage da se izborimo sa huliganima,

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako jedan deo navijača večeras pokaže da nisu progutali ovu svinjariju koju pravi jedan čovek i čuje se njihov glas, biće mali ali značajan korak ka napred i mogućim promenama na bolje. Ali nisam optimističan kad se uzme u obzir da će u Pioniru biti veći deo njegovi poslušnici i oni koji su tokom prethodnih nedelja zdušno podržavali i ,, ložili" se na odluku da se derbi održi u Pioniru. Period za nama je pokazao gde se mi zapravo nalazimo u ovom trenutku. I ono što se videlo je baš bilo tužno i bez trunke optimizma da će biti bolje. Riba smrdi od glave a ova riba je ogromna i već dugo bivstvuje kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ovo sto sada pisem nema veze sa tobom i ne shvati licno, generalno mi se muci od tog argumenta jer po meni veze sa vezom nema (izvinjavam se unapred sto ide nesto zesca replika, ne ide tebi direktno):

Jedna izuzetno izlizana floskula. I u Italiji, i u Nemackoj i u bilo kom drugom drustvu na zapadu imas sportske fanatike, huligane, razbojnike, i ljude koji lece komplekse kroz sport. Rekao bih u bas solidnom broju u fudbalu.

Ta prica o standardu itd. je za malu decu. Kada na beckim derbijima upadaju ljudi u teren i u holandskim utakmicama Ajaks-Feyenoord okoline stadiona deluju kao ratista je to sigurno jer nazaduju civilizacijski.

 

Opušteno.

 

Odgovorio ti @Don Dusko pa da ne pišem isti odgovor. U Srbiji je to normalno i čak se i podstiče. Ono što je KKP uradio sa onim pljuvačem je prva naznakica normale u našem sportu, i ako nije samo reklama, ja im čestitam na tome.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
6 minutes ago, Don Dusko said:

Ima, niko ne kaze da nema ali niko sa zapada ne stoji iza huligana i ne koristi ih u svoje svrhe kao Srbija.

 

Seti se izjave nemamo snage da se izborimo sa huliganima,


I ovo je cista floskula. Jedan Eintracht iz Frankfurta je godinama optuzivan da jednostavno ne zeli da se bori protiv huliganizma i da stoji iza svojih navijaca i kada treba i kada ne treba.

 

Floskula i nista drugo. Srbija nije jedina zemlja gde se ne koriste zakoni i propisi kao sto treba ( o sportu/huliganizmu govorim 😄) Da dodam jos malo, huliganski problem je mozda u ex-yu ovde na zalost najveci ali u evropskom proseku dosta mizeran.

Huliganski problem narocito u kosarci se ovde preuvelicava. Meni mnogo vise smeta sveopsti cirkus koji se pravi oko utakmica a to je problem KLUBOVA a ne navijaca.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:


I ovo je cista floskula. Jedan Eintracht iz Frankfurta je godinama optuzivan da jednostavno ne zeli da se bori protiv huliganizma i da stoji iza svojih navijaca i kada treba i kada ne treba.

 

Floskula i nista drugo. Srbija nije jedina zemlja gde se ne koriste zakoni i propisi kao sto treba. Da dodam jos malo, huliganski problem je mozda u ex-yu ovde na zalost najveci ali u evropskom proseku dosta mizeran.

 

Nije ni zadatak kluba da se bori protiv huliganizma, već države. Ovo su sve činovnici države, zabole ih za sport, isti idu verovatno i na sever i na jug, po potrebi, ili su navijači po zadatku. Kad treba da se napravi haos, eto njih.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Dovešćemo se u red kada budemo civilizacijski uznapredovali, a to će se desiti ako nam se značajno popravi standard, što se pak neće desiti. Nesrećni narodi leče svoje frustracije pobedama u sportu, srećni to vide onako kako treba, kao razonodu. Odeš da zasedneš, prezalogajiš, malo pevaš, bodriš svoj tim i ideš kući. Kupio si sedište, i to je to. Nisi kupio pravo da nekog vređaš, biješ, ubacuješ predmete, da se ređaš majci sudiji, da praviš smetlište od sporta. 

 

Kad to promenimo, biće bolje. Znači nikad.

Nije (samo) do civilizacije i standarda. Polufinale 2015. je nosilo vrv najveću rezultatsku težinu, plus lični odnos Čović-Vujošević, a standard nam je bio još i niži nego sada (ili bar sličan kao sada). Pored folklornog vređanja aktera (mala maca u odnosu na sada) ne sećam se da je išta problematično palo na teren za vreme utakmice, niti da je bilo interakcije između navijača i igrača, kao ni razloga za pražnjenje. Bio sam prisutan na svim utakmicama, jer su tada i gostujući navijači bili u hali.

Zvezda je pobedila u seriji pred Grobarima, bez većeg incidenta (nešto gađanja po završetku).

Mislim da batina rešava stvar (figurativno), tj. da ljudi koji prave gluposti razumeju samo princip kazne i nagrade. Baciš upaljač - sledeće god gledaš finale kod kuće.

Da je samo do civilizacije i standarda - valjali bi se u blatu i u EL. A to ne radimo, jer i klubovi i navijači znaju da sledi kazna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Nije ni zadatak kluba da se bori protiv huliganizma, već države. Ovo su sve činovnici države, zabole ih za sport, isti idu verovatno i na sever i na jug, po potrebi, ili su navijači po zadatku. Kad treba da se napravi haos, eto njih.


Postujem tvoje misljenje. U krajnjoj liniji uopste ne zelim da odvedem razgovor u pogresan tok jer se svi slazemo da odlazak na utakmicu mora biti bezbedan i regularan. Pozdrav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:

jer se svi slazemo da odlazak na utakmicu mora biti bezbedan i regularan

 

Tako je, to je ključno. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Čočo said:

Ako jedan deo navijača večeras pokaže da nisu progutali ovu svinjariju koju pravi jedan čovek i čuje se njihov glas, biće mali ali značajan korak ka napred i mogućim promenama na bolje. Ali nisam optimističan kad se uzme u obzir da će u Pioniru biti veći deo njegovi poslušnici i oni koji su tokom prethodnih nedelja zdušno podržavali i ,, ložili" se na odluku da se derbi održi u Pioniru. Period za nama je pokazao gde se mi zapravo nalazimo u ovom trenutku. I ono što se videlo je baš bilo tužno i bez trunke optimizma da će biti bolje. Riba smrdi od glave a ova riba je ogromna i već dugo bivstvuje kod nas. 

Ne verujem da će se večeras skandirati protiv Čovića (dok god bude aktivan rezultat), ipak je trenutno svima koji dođu prioritet da se dobije Partizan, a negativna atmosfera utiče i na igrače.

Mislim da je pravo vreme da svi izrazimo nezadovoljstvo - polufinale KLS (bez obzira na ishod ABA). Puna hala i "Čoviću odlazi", makar od dela navijača, bi imalo težinu, a ne bi uticalo na rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je uvek kolektivno kažnjavanje za izgrede individualaca loša odluka, jer je samo po sebi nepošteno prema većini.

 

Tako da nikad ne bih praznio halu za jedan, dva ili pet upaljača, nego bi lepo trebalo bezbednosni sistem u hali da obezbedi da taj što baci upaljač bude instant uklonjen, uhapšen za narušavanje bezbednosti, naplati mu se paprena kazna i zabrani ponovno vraćanje na sportske priredbe. 

 

Pošto se to ne radi, pražnjenje dvorane je nužno zlo i sudije su najmanje krivci za to. I ne, nije ovo ponašanje rezervisano za ovo podnevlje i ovaj narod. Tako sada čuvena 'engleska stoka' sedi na pola metra od igrača rivalskog kluba, dok kod nas direktori džavnih firmi pljuju igrače sa svojih VIP mesta, navijači se tope i stoje jedni drugima na glavama, a sve pod parolom -  više dobro i pravi domaći teren. 

 

Stoka je ista svuda, na državi je da ih dresira, naša je naučena da može ovako. U najgorem slučaju ih čeka video bim ispred...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ok, ima istine i u tome da divljanje na tribinama nije ekskluzivno vezano za naše podneblje. Verovatno je da i neki tamo Englez, Turčin ili Grk kuka što su pojedini navijači stoka™ pa ne može normalno da gleda tekmu. Isto tako smatram da su tenzije između Zvezde i Partizana podignute na maksimum radi što veće polarizacije srpskog stanovništva, a u političke svrhe. I da u tome značajnu ulogu imaju navijači (ne obični nego ovi huligani).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:

@fillam ne mogu oni to, jedino Ostoja ima supersonične kamere. Nismo isti!

https://meridiansport.rs/kosarka/ostoja-mijailovic-partizan-navijaci/

 

Šalu na stranu, bilo je par slučajeva gde su identifikovali izgrednike, ali ne vidi se da postoji želja da se to iskoreni i na derbijima.

 

 

Dokle god je meni dozvoljeno da popušim pola pakle u hali, koristeći upaljač koji unesem, slaba vajda. 😅

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Ok, ima istine i u tome da divljanje na tribinama nije ekskluzivno vezano za naše podneblje. Verovatno je da i neki tamo Englez, Turčin ili Grk kuka što su pojedini navijači stoka™ pa ne može normalno da gleda tekmu. Isto tako smatram da su tenzije između Zvezde i Partizana podignute na maksimum radi što veće polarizacije srpskog stanovništva, a u političke svrhe. I da u tome značajnu ulogu imaju navijači (ne obični nego ovi huligani).

 

Vezano je, samo ne DIREKTNO, sa standardom raste i zadovoljstvo svojim životom kod čoveka, sa standardom raste i strpljenje i poštovanje prema komšiji, sa standardom opada želja da se nekome rascopa glava. Naravno da će uvek biti onih koji su nepopravljivi idioti, ali sa njima se lako obračunaš.

 

Malo je offtopik, ali gledao sam prihoanalizu jednog muslimanskog teroriste. Njemu je život čisto sranje, sve vreme njegove egzistencije ga truju pričom kako su mu drugi krivi, kako on tu ne može ništa i kako ga nakon herojske smrti čeka blaženstvo. Mnogi se upecaju na to. Mrze druge jer u sebi mrze sebe i svoj život.

 

Da ne kvotujem opet Ramba, nacionalizam je tema za do 300 evra plate. Nakon 3 000 evra prestaje sve proseravanje, ljudi tada pričaju o vremenskoj prognozi...

Link to comment
Share on other sites

Verujte, sve bi se dovelo u red vrlo brzo kada bi se na prvo uletanje bilo cega na teren, utakmica prekidala i praznila hala istog momenta. Kakva bre upozorenja, molbe igraca...Druga stvar, ja ne mogu da shvatim mentalni sklop osobe koja baci nesto na protivnickog igraca/sudiju? Da uzmemo i da ga pogodi, sta tacno dobija tim?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jes, samo je inflacija malo korigovala tu Rambovu priču i bar za duplo povećala cifre koje određuju u koju kategoriju spadaš.

 

Tako je, ali poenta je ta.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kiflice said:

Verujte, sve bi se dovelo u red vrlo brzo kada bi se na prvo uletanje bilo cega na teren, utakmica prekidala i praznila hala istog momenta. Kakva bre upozorenja, molbe igraca...Druga stvar, ja ne mogu da shvatim mentalni sklop osobe koja baci nesto na protivnickog igraca/sudiju? Da uzmemo i da ga pogodi, sta tacno dobija tim?


Za drugi deo upisa se apsolutno slazem. Totalni mentoli i kreteni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Peca said:

Jedna molba, večeras igramo utakmicu, može li neko malo o timu taktici, očekivanjima.

 

Tim ti je valjda poznat, svi igraju sem Hange koji je završio sezonu i Smarta za kog nema mesta u klupskom autobusu.

Taktika nema.

Očekivanja pobeda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
20 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Seksisticke poruke 😄  😄 😄

Pa Lesor se oglasio sa slikom Madara. Ali to je jedno. Možda misli i na potez Ledeja čiji mi se.

Edited by božija noga
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...