Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Pominje se prepisivanje od Partizana. Treba "prepisati" samo (koliko-toliko) normalno funkcionisanje jednog KK - pustiti trenera da radi svoj posao i na ključnim pozicijama (pr. sportskog direktora) imati ljude koji zapravo mogu to dobro da rade. Sve dok trener mora da pravi kompromise sa Čovićem zbog njegovih dilova, a SD je lik koji umesto igrača skautira žene na Twitteru, neće moći da se "prepiše" ni recept dovođenja igrača.

 

Mislim da za KKCZ neće biti pomaka tj. suštinske promene bez odlaska Čovića. Ovo što piše @Guru, da nisu toliko bitni mamojepci koliko da trener ima košarkašku filozofiju prema kojoj će selektirati igrače je tačno. Ali i za to je potreban kontinuitet rada struke™ (one prave), što je poslednjih godina postizano samo sa Radonjom. Samim tim ne čudi da je on i imao bolje rezultate od mnogih kolega. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Da li je Plavsic za jednog drugog plejmejkera pisao da "deluje da igra u klubu samo zato sto je sin predsednika"? Jer, ako nije (a, nije), uzalud se sad prikazuje kako neko ko zagovara promene na bolje.

 

Sto se tice ove druge rasprave, Crvena zvezda (a i Partizan kad Obradovic ode, a taj odlazak je sve blizi i blizi) su sad samo beogradske verzije Armanija. EL ih gura jer trose mnogo novca svake sezone, sistema nema, razvijanja novih mladih igraca nema, samo gomilanja zvezda bez ikakvog plana.

 

Da sad iz vremeplova iskoci KKCZ iz 2030. godine, verovatno bi bilo puno ostrih reci upucenih klubu iz sadasnjice jer se vec godinama bukvalno nijedan igrac nije razvio u klubu i u buducnosti i nece biti nikog ko ce moci da se vrati u klub, eto te 2030. godine.

 

Isto je i sa KKP - ko se uopste pominje kao pojacanje, Marinkovic (stvorio ga DV davajuci mu sansu sa 17 godina), Milutinov (videti pod Marinkovic), Lucic (isto, stvorio ga je KKP), Guduric (procvetao kada mu je Radonjic dao sansu), Kalinic (isto kao i Guduric), Jovic (ok, on je ipak preslab igrac za milionere iz ekonomskog tigra Evrope).

 

Ne moraju to ni biti domaci igraci, mogu to biti i mladji stranci, ali ono sto je apsolutno nenormalno je da se, na primer, KKP ponasa kao Fenerbahce (sa sve Koprivicom kao srpskom verzijom Duveriogloua) ili Crvena zvezda kao Armani (sa sve placanjem miliona evra za Napiera jer ima se - moze se).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Don Dusko said:

Danas pocinje ono za sta smo se cele godine spremali!

 

 

 

Ovo sam ja govorio za sebe u abgustu dok sam bio u skoli😆

  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dzonii said:

Ako je ova sezona bila "Zadovoljstina", predlazem da se tema za 24/25 zove "Patnja".

Temu da otvori legenda ove teme i covek sa najvise upisa na njoj, Brat od Korneta pa nas mozda i krene, jer gore od ovoga ne moze.

 

Može, može. To gore će biti već dogodine ako se obistine Čičine reči: "Ostavio bih sve domaće igrače...".

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nikola Topić je počeo sa treninzima u teretani, hoda/trči na traci i stvari idu na bolje. Očekuje se da uskoro dobije zeleno svetlo medicinske službe da počne da radi sa ekipom.


Ovo je od 15. Februara. Tačno 2 meseca kasnije on još nije odradio trening 5 na 5. Ne verujem da Miško uopšte da rizikuje sa njim pre drafta. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Danas pocinje ono za sta smo se cele godine spremali!

 

 

 

Ovo sto sledi je vec priprema za iducu sezonu aba lige. Aberi kazu da se nista nece menjati bitno, pa neka Sfero uigrava tim za aba plej of 2025.

Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane, top nam i ne treba...win win situacija. Osvojimo drugo mesto u ABA, igramo evroligu opet....rekreativno...Topić ode u NBA i postane jedini top talenat u istoriji koji nije nikakav trag ostavio u matičnom klubu...sve fino.

 

Danas počinje naša sezona...blato...linč...domaći teren...smete li plej ofa aba lige pičke,a?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nik1991 said:

Igra li Topic?

Мали Топ је санирао повреду, тренира са екипом и нема разлога да не игра. Међутим, не пита се клуб, већ Мишко и Миленко, који не желе да Топ заигра пре драфта, да се не ризикује повреда.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Samo prisustvo Čiče u klubu bi već bilo gore od ove sezone, kakva god da je.


Ove sezone sam više utakmica propustio nego što sam odgledao. Ulazak Gurovića bi me i definitvno ubedio da odmorim malo od KKCZ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Samo prisustvo Čiče u klubu bi već bilo gore od ove sezone, kakva god da je.

On bi se jedino mogao uklopiti u onoj ekipi iz prvog reda po potrebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Biće u stručnom savetu sa Rakočevićem, Vučinićem i Lalom Lučićem ... :lol_2:

Možda se jednom sastanu i to je to. Pitaće se koliko i mi na forumu.

Nemoj podcjenjivati glas foruma 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kankkunen said:

Biće u stručnom savetu sa Rakočevićem, Vučinićem i Lalom Lučićem ... :lol_2:

Možda se jednom sastanu i to je to. Pitaće se koliko i mi na forumu.

Lale i Dragiša zajedno 170 godina 😒

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...