Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

21 minutes ago, Nenadd said:

Na nasu koncepciju tima ce presudno uticati odnos Covic-(o)pozicija, odnosno koliko ce se Drcelic i ekipa mesati u sastavljanje rostera.

Ukoliko Covic ostane suveren po tom pitanju, nema sumnje da nas na leto ocekuje Dobric kao prvo pojacanje, pokusaj broj dva sa Simonovicem i sva raspoloziva sredstva usmerena ka Kalinicu i Guduricu.

Grk ce imati par svojih igraca ko sto ih je imao i Dusko, mozda i manje, i bicemo opet sklopocija od ekipe.

Ono sto bi mogli da budu Sferovi pikovi, jesu recimo:

Kalates, Devon Hol, Mozes Rajt, Blosomgejm, Pojtres...

To su neki relativno dostupni igraci koji bi se uklopili u ono sto Grk voli da igra.

Plus ocekuj neki ustupak Misku ako nam da Djurisica i Plavsica ili jednog od njih dvoje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Ајде све али кад је то Гудурић постао безмудаш?

Poslednje dve godine intezivno. Što timski što reprezentativno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Poslednje dve godine intezivno. Što timski što reprezentativno. 

Ne bih se slozio

Nikako ga u isti kos sa Nedovicem ne mogu staviti,Guduric se bori dok Nedovica boli ona stvar da potrci,uopste isti nisu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Poslednje dve godine intezivno. Što timski što reprezentativno. 

Ја колико знам он никад није бежао од одговорности од у20 репрезентације, преко Звезде као млади играч, до Фенера и репрезентације.

Конкретно за репрезентацију и тај промашај је требало имати муда узети, а веома веома се потцењује његова утакмица против Турске у Београду где без њега би отишли на СП али неко следеће.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Nama svaku koncepciju spoljne linije kvari ostanak Nedovića. Jer automatski moramo drugi profil igrača na beku da dovedemo. Što znači napadački sa bekovske pozicije bićemo isti jedino odbranu možemo da pojačamo. Što drugim rečima znači, gledamo u pasulj kad će Neda u napadu da odigra onako kako zna da bi od bekovske pozicije imali neku korist u napadu. 

3 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Ја колико знам он никад није бежао од одговорности од у20 репрезентације, преко Звезде као млади играч, до Фенера и репрезентације.

Конкретно за репрезентацију и тај промашај је требало имати муда узети, а веома веома се потцењује његова утакмица против Турске у Београду где без њега би отишли на СП али неко следеће.

Nije problem uzeti. Nego pogoditi kad treba. A njegovi procenti pogođenih bitnih šuteva se ne razlikuju mnogo od Nedovićevih. Isto im je da su obojica pogodili za pobedu protiv Partizana. Za Čovića dovoljno. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Ljudi neko ne bi ni uzeo onaj sut u onakvom trenutku a Guduric je uzeo i nazalost promasio.Ne cine promasaji da li je neko bezmudas ili ne. Vec generalno stav kako se ponasa prema timu i lopti u tim trenucima. Jeste zna Gudura cesto da zafintira kad je relativno sam ali uvek ce uzeti loptu kad se lomi i organizovati bilo sut za sebe ili neku asistenciju ili pokretanje protoka lopte.

 

To sto uzme ili promasi nije osnov...Ili je i Bogdan bezmudas jer je promasio protiv Amera na onu asistenciju Tea? :D

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Čočo said:

 

Nije problem uzeti. Nego pogoditi kad treba. A njegovi procenti pogođenih bitnih šuteva se ne razlikuju mnogo od Nedovićevih. Isto im je da su obojica pogodili za pobedu protiv Partizana. Za Čovića dovoljno. 

Tvojom logikom je i Teo bezmudas, posto je kod svakog ugraca na planeti procenat pogodjenih suteva za pobedu jako nizak

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Guduric bezmudas, ali je cesto alibi igrac, sto se Nedovicu koji je daleko konkretniji napadac, ovde cesto osporava. 

 

Meni je najbolja Gudurina verzija bila ona kad se pojavio u Zvezdi. Sve posle toga mi je delovalo stegnutije nekako.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Za mene je bezmudaš kao i Nedović i svakako ne bih ni jednog gledao u Zvezdi a kamoli obojicu zajedno. I da se razumemo ne pričam o,, mudima" samo kad je šut kad se lomi u pitanju već i celokupni učinak i igra kad je najbitnije. Samo je poboljšana verzija Nedovića i ništa drugo. Tako da nadam se da ćemo taj,, ubitačni" duo da izbegnemo. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ab1995 said:

A dal' neki atletski jak plej koji igra dobru odbranu krpi dovoljno spoljnju liniju...1).......,Jago, Teo; 2)Gudura,Neda??? Neko kao Demarkus Admiral Nelson? 

 

Takvu spoljnu liniju ne bi zakrpio ni Jrue Holiday. Na stranu to što je Nedović tu i dalje najbolji skorer, shot maker i 1 na 1 igrač. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Markoss said:

Nije Guduric bezmudas, ali je cesto alibi igrac, sto se Nedovicu koji je daleko konkretniji napadac, ovde cesto osporava. 

 

Meni je najbolja Gudurina verzija bila ona kad se pojavio u Zvezdi. Sve posle toga mi je delovalo stegnutije nekako.

Kada smo već kod toga, šta je definicija muda ako ne ona njegova partija protiv Bajerna za ulazak u top16? 

 

Elem, drago mi je što si nastavio diskusiju o Guduri, koju sam donekle i ja započeo nakon moje informacije o njegovom potencijalnom dolasku, što mi daje nadu da ćemo ga ponovo gledati u našem dresu.

Link to comment
Share on other sites

Od dostupnih igraca sa pozicije 2 nema nikog ko je nesto narocito bolji defanzivac od Gudurica i to treba imati u vidu u startu. Na stranu sto je Guduric pristojan two way igrac (sada igra nesto slabiju sezonu i Saras mu je smanjio ulogu a prosle sezone je bio bukvalno u par najboljih igraca na toj poziciji u ligi s obzirom da je odigrao top sezonu odmah nakon Boldvina, Pantera, Muse, Lojda i aj da dodam Larkina koji je svakako puno bolji igrac nego je propustio pola utakmica) iskusan je, moze po potrebi da igra i pleja (sto je igrao x puta u Feneru i puno je bolji na toj poziciji nego Hanga) a moze i kao treci bolhendler da igra sa sf po potrebi jer je puno bolji bolhendler i od Hange, Giedraitisa ili Dobrica koji su svi kao 3/2 igraci jer imaju nesto driblinga, pritom moze da brani od 1 do 3 sveukupno sasvim pristojno, a sad naravno da mu nece odgovorati neki top bekovi ili neke cvrsce trojke mada generalno on je u Feneru dosta cesto igrao primarnog defanzivca na plejmejkerima ovo sto pisem za trojke je samo gratis.

 

Jedino sto je upitno koliko je obestecenje i kolika ce biti njegova plata i da li se za taj novac sveukupno moze dovesti neko ko je osetno bolji igrac.

 

45 minutes ago, Čočo said:

Poslednje dve godine intezivno. Što timski što reprezentativno. 

 

 

 

 

 

26 poena u odlucujucoj 5. utakmici u top8 protiv Olimpijakosa, bas je zakazao u najvaznijem mecu u sezoni:

 

 

 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

Od dostupnih igraca sa pozicije 2 nema nikog ko je nesto narocito bolji defanzivac od Gudurica i to treba imati u vidu u startu. Na stranu sto je Guduric pristojan two way igrac (sada igra nesto slabiju sezonu i Saras mu je smanjio ulogu a prosle sezone je bio bukvalno u par najboljih igraca na toj poziciji u ligi s obzirom da je odigrao top sezonu odmah nakon Boldvina, Pantera, Muse, Lojda i aj da dodam Larkina koji je svakako puno bolji igrac nego je propustio pola utakmica) iskusan je, moze po potrebi da igra i pleja (sto je igrao x puta u Feneru i puno je bolji na toj poziciji nego Hanga) a moze i kao treci bolhendler da igra sa sf po potrebi jer je puno bolji bolhendler i od Hange, Giedraitisa ili Dobrica koji su svi kao 3/2 igraci jer imaju nesto driblinga, pritom moze da brani od 1 do 3 sveukupno sasvim pristojno, a sad naravno da mu nece odgovorati neki top bekovi ili neke cvrsce trojke mada generalno on je u Feneru dosta cesto igrao primarnog defanzivca na plejmejkerima ovo sto pisem za trojke je samo gratis.

 

Jedino sto je upitno koliko je obestecenje i kolika ce biti njegova plata i da li se za taj novac sveukupno moze dovesti neko ko je osetno bolji igrac.

 

 

 

 

 

 

26 poena u odlucujucoj 5. utakmici u top8 protiv Olimpijakosa, bas je zakazao u najvaznijem mecu u sezoni:

 

 

 

 

Vidim ovo ti odlično ide, molim te izvuci i one gde mu nije išlo kad je trebalo. Imaš materijala. Znaš ti to dobro da nađeš.  Uverili smo se u to. Imaš viška vremena poslednjih dana, primećuje se. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Vidim ovo ti odlično ide, molim te izvuci i one gde mu nije išlo kad je trebalo. Imaš materijala. Znaš ti to dobro da nađeš. Uverili smo se u to. 

 

Tako nesto mogu da ti izvucem i za Majk Dzejmsa, Pantera ili koga god hoces. To je normalno sve. Cinjenica je da Guduric nije bezmudas a od sezone u Zvezdi je puno bolji igrac nego sto je bio tada.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

Tako nesto mogu da ti izvucem i za Majk Dzejmsa, Pantera ili koga god hoces. To je normalno sve. Cinjenica je da Guduric nije bezmudas a od sezone u Zvezdi je puno bolji igrac nego sto je bio tada.

 

 

Lične želje i preference. Poštujem svačije mišljenje. Moje je da nije dobro imati Gudurića i Nedovića zajedno u ekipi. I to je to. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Lične želje i preference. Poštujem svačije mišljenje. Moje je da nije dobro imati Gudurića i Nedovića zajedno u ekipi. I to je to. 

 

Za mene nema sumnje da ce Sferopulos sastaviti bolji tim defanzivno nego sto imamo ove sezone, koji je pritom bio prosecne defanzive a ne najgore. Tako da sa te strane ne brinem ni najmanje.

 

Ne bas tako mali broj pristojnih dobrih defanzivnih partija ove sezone smo prikazali u timu u kom imamo Tea, Nedovica, Jaga, Davidovca, Tobija... Cak i Nejpirovih 12 kola sto nije malo koji jedva da je igrao odbranu osim na momente a imao je minutazu. Timska defanziva je nista manje vaznija od individualne pogotovo ovako kako smo mi igrali sa preuzimanjima, tripl varijantama, udvajanjima itd.

 

Imas ekipe koje su fizicki jace i atleticnije i vise od nas ali su igrali losiju odbranu. Nije ovo igrica vec ima nesto i do trenera i timske defanzive. Zna Sferopulos da postavi odbranu to smo valjda videli dovoljno puta.  Tako da ne bih brinuo za potencijalni Guduric-Nedovic tandem na sg, cak sta vise daj Boze da bude tako.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Za mene nema sumnje da ce Sferopulos sastaviti bolji tim defanzivno nego sto imamo ove sezone, koji je pritom bio prosecne defanzive a ne najgore. Tako da sa te strane ne brinem ni najmanje.

 

19218565-4b83-4c56-b4f9-c6d6d766c821_tex

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Za mene nema sumnje da ce Sferopulos sastaviti bolji tim defanzivno nego sto imamo ove sezone, koji je pritom bio prosecne defanzive a ne najgore. Tako da sa te strane ne brinem ni najmanje.

 

Ne bas tako mali broj pristojnih dobrih defanzivnih partija ove sezone smo prikazali u timu u kom imamo Tea, Nedovica, Jaga, Davidovca, Tobija... Cak i Nejpirovih 12 kola sto nije malo koji jedva da je igrao odbranu osim na momente a imao je minutazu. Timska defanziva je nista manje vaznija od individualne pogotovo ovako kako smo mi igrali sa preuzimanjima, tripl varijantama, udvajanjima itd.

 

Imas ekipe koje su fizicki jace i atleticnije i vise od nas ali su igrali losiju odbranu. Nije ovo igrica vec ima nesto i do trenera i timske defanzive. Zna Sferopulos da postavi odbranu to smo valjda videli dovoljno puta.  Tako da ne bih brinuo za potencijalni Guduric-Nedovic tandem na sg, cak sta vise daj Boze da bude tako.

 

 

 

 

 

 

 

Neće Sferopulos sastavljati ništa. Ali avaj, svet je lep kada sanjamo.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Plavšića ima solidno telo ali je limitiran i nije ni mlad. Nije za prvog centra, a pošto Boki i Luka ostaju opet se nazire Ćokijeva selekcija zvana bekapa do bekapa.

Da me neko ne shvati pogrešno, solidan igrač za neku raniju Zvezdu ali za onu koju smo iskazali ambiciju ove sezone a i sledeće- nije.

Ukratko preslab za kick box, prejak za rock n roll.

Što se tiče Đurišića, ni ovde nisam optimista.

Po meni dečko je trojka, a prvi problem je što je šut klimav, što se kaže trojka šuter ali ne i pogađač. Drugi problem, ja ne vidim neki realan extra kvalitet u drugim kategorijama, kojim bi nadoknadio onaj prvi hendikep. Jedino što je relativno mlad, i da se nadamo da je nasledio neki šampionski gen ili glavu. Ali mi je bogme, strepnja veća od nade.

Ali ne sumnjam u priče eto svi su bili za njih, eto ništa nama nije bilo dostupno, nema mladih, nema starih, nema domaćih ili ostala opravdanja za loš i stihijski rad "inžinjera robotike" (zauvek smešno), njemu prikačenih nikogovića i poltrona, nepostojećeg skautinga, menadžerskih i inih kombinacija..

Pohvalno je jedino to što se (ako se) na vreme krenulo u sklapanje rostera za sledeću sezonu, od igrača koje želimo a ne od onih koje niko ne želi. Samo mi je i tu strepnja veća od nade da li ih želi trener ili inžinjer robotike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guduric bezmudas, sta sve necu procitati i to za jedan klub koji gaji domace mediokritete. Pa Guduri je nadimak Mudura, igrac koji je dovoljno dobar da ga Fener potpise na visegodisnji ugovor, a ne valja za nas.

Uz to domaci igrac, uz Kalinu i Petruseva jedini koji ima potreban kvalitet da pravi razliku. 

Kada vidim kako je krenulo pisanje pre nego sto je i dosao, bolje mu je i da ne dolazi i uzima denge u Turskoj.

  • Like 25
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Gudura nekako nikada nije uspeo da postane onaj killer skorer. Pokusava milion drugih stvari da radi i onda zapostavlja i sut i prodor koji su mu, po meni, mnogo bolji nego sto to pokazuje u poslednje vreme. Previse komplikuje, fintira, dodaje, stalno sa nekim nesto prica i objasnjava umesto da sutira na kos. A te price o odlucujucim sutevima i neizvesnim zavrsnicama bas smaraju. Mi treba da pobedimo Baskoniju ili Zalgiris bez neizvesnih zavrsnica, a da ne pricam o gostovanjima Albi i Asvelu. Da prvo to krenemo da pobedjujemo, pa cemo videti dalje sta nam fali.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ab1995 said:

A dal' neki atletski jak plej koji igra dobru odbranu krpi dovoljno spoljnju liniju...1).......,Jago, Teo; 2)Gudura,Neda??? Neko kao Demarkus Admiral Nelson Lorenco Braun

 

There, I fixed it. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...