Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

13 hours ago, kojan said:

da, bas ce igrac koji ima 13p u proseku u valensiji da silazi nazad u evrokup. mada mozda mu samo nisu javili prilikom ponude :default_coffee:

 

Nije da nismo imali prilike da vidimo kako F4 igrači sa zadovoljstvom prelaze u EC tim samo ako je motivacija odgovarajuća :default_coffee:

 

13 hours ago, Систем те лаже said:

Ја немам дилему да ћемо играти ЕЛ. 

Калина хоће да се врати, али тражи да саставимо респективан састав за врх ЕЛ, а ово исто је тражио и Тео. Они неће да већ у марту играмо рекреативно ЕЛ.

 

Novi mart/april, stare 100 puta izlizane priče o narednoj sezoni, plasirane direktno iz stjepana supanca u vreme kada EL igramo ko basket iza zgrade. Kreće red loženja na ono najbitnije a to je PO ABA pa red novih igrača (čuj Ojeleje hahahahah) pa će sad red mobilizacija/inat postova/tvitova kako bog zapoveda, i tako svake jebene bogovetne godine.

 

Onda preko leta neka bomba (sa pola kolena i 38 godina) pa mobilizacija/inat da se namagarče majmuni (da, to sam ja) kao i svake godine i kupe sezonsku. Gazda, maher!

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rokas ipak nije toliko sklon povredam i zato se ne uklapa. Sto više sakatih treba, pa da budemo srecni jer je tu  Deda i moze od 1 do 5, tu je i čelični Despot da uskoči...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Izgleda da će Teo igrati večeras, ne ide baš da nas nalupaju zeleni kao kante usred Beograda.

Pa i sta ako nas nalupaju? Sad nam Teo i ne treba...Do plej ofa...

 

 

Jednom recju komedija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam ni kakve su Rokasove mogucnosti posle ove sezone. Cak i Bolomboj koji je izdominirao tesko da bi dobio ulogu startnog centra u nekoj F4 ekipi, a Rokas nakon prosecne sezone moze u neku Baskoniju, Zalgiris ili Valensiju, ne verujem da bi ga uzeo neki jaci klub ni za rezervno krilo. Ja licno bih ga produzio, treba nam kontinuitet u rosteru i pored njega ima mesta za jednog ozbiljnog 3/4 igraca. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Iskreno, ne vidim razlog da se žuri sa produženjem Rokasa. Imao je par dobrih partija i toliko, tek malo bolji od Hange.

 

Po meni. Bolomboy nam je super potez. Od Rokasa možemo mnogo bolje.

Slažem se,imao je onaj period dobrih utakmica,ali ni blizu dobre sezone da bi nama bio neki prioritet da ga produžimo.Treba vidjeti kakva će situacija biti na tržištu pa možda kao neka druga opcija na 3 da nam bude, naravno za razumnu platu..a neka navala na njega neće biti, tako da ne trebamo se bojati da će ga neko ranije uzeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam u ovo za Ojeledzea, moze biti a i ne mora da znaci. Ako bude odlicno, ako ne, ne treba vec ovo utefterisati ovo kao 1/1 sigurno jer se ne secam za ovog novinara da je izlazio do sad sa nekim ekskluzivnim informacijama pre svih i pogadjao.

 

Svakako nije nemoguce bez obzira sto je tamo pod ugovorom. Obestecenja su mahom od 300k do 600k za jace El igrace osim za nekog poput Topica koji ce potencijalno da vredi mnogo para ili eventualno za neku suvu elitu tipa Majk Dzejms da se sastavljaju ugovori za 1m obestecenja i slicno. Cak i za Vukcevica koji je verovatno i najtalentovaniji igrac 2004. godista u Evroligi je obestecenje iznosilo 600k ako sam dobro ispratio. 

 

Dakle trebalo bi da raspolazemo sa recimo nekih 13m (tako je indirektno provuceno i najavljeno) i ne vidim problem da se plati obestecenje od recimo 400-500k za nekog Ojeledzea (s obzirom da je iznosilo 300k u Virtusu) i da mu se recimo da 1.5m plate puta 2 sezone a on u Valensiji imao recimo 2x1m. Malo li je milion vise i ko na to ne bi pristao ako mu stigne konkretna ponuda da ima obezbedjene jos 2 sezone unapred a nije da je bas imao neku ultra vrhunsku statistiku da bi mogao negde drugde da dobije vise od toga.

 

Nije da bi bas doveli nekog nosioca f4 ekipe, a i tu smo imali slucaj sa Nejpirom kod nas ili recimo Panter i Ledej u komsiluku, uzimam njih jer su nam najblizi primer a svakako je bilo toga jos par puta u Evroligi. Nema vise tu nekih iznenadjenja. Ok nisu bili pod ugovorima, ali obestecenja po 300-400-500k su smesan novac ako raspolazes sa petocifrenim budzetom za plate. Pa i Nedovic je bio pod ugovorom sa Panatinaikosom pa smo platili obestecenje 300k a jos smo tad imali duplo manji budzet nego sto cemo imati naredne sezone.

 

Prosto, cisto hipoteticki bilo ovo istina ili ne, imacemo veci budzet od Valensije i moci cemo da platimo vise igraca od njih a igraci idu tamo gde dobiju vise novca a ne zbog toga da li je klub ambiciozniji odnosno dal ima jaci roster ili sta vec ili da li je lepse vreme u tom gradu, to je mozda slucaj kod 1% igraca ako i toliko, plus da nije velika razlika u novcu jer je to svakako presudno a ostalim stvarima se premisljaju tek ako je novac isti ili slican. Odnosno ovo pricam za menadzere posto se neretko oni najvise pitaju.

 

Svakako morali bi se vec sad kaparisati nosioci jer na vec veliku konkurenciju u vidu 10ak klubova koji ce i dalje imati veci budzet od nas plus uz jos nekoliko priblizan nama, tu je i Dubai koji ce sigurno sad da potpise par nosioca igra na vise sezona jer ce one tamo sezone zasigurno igrati Evroligu i treba ocekivati tamo 2-3 El vrhunska igraca vec sada ako nisu vec dogovoreni.

 

Dakle konkurencija ce biti jos veca i teza bez obzira sto cemo imati jos veci budzet jer ce i drugi imati takodje jos veci budzet i zato se nosioci igre moraju potpisati sto pre. Nadam se da u narednih mesec dana imamo dogovoren ceo tim u suprotnom nam se ne pise dobro opet.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srlepajce said:

Sfero ne ume da koristi Rokasa

 

A i realno nije propustio niti jednu tekmu do sada, to nije za nas

 

Šta ima da ne ume da ga koristi. Rokas stoji u ćošku i šuta trojke, i povremeno back door. To je cela njegova igra. Ovo što ga mi teramo da spušta loptu na parket liči na ono Simonovićevo od čega smo se za glavu hvatali.

 

Rokas je prosečan igrač. Možemo naći bolje, biće slobodnih krilnih igrača, fala bogu krilnih je najviše. Bolje nam je da dovedemo tu Kalinu i recimo Đuričića kao bekap. Plus ionako kod nas ostaje i Lazić i Lazarević koji imaju doživotne ugovore. 

 

Nije Rokas prioritet. Ja zaista ne vidim neku veliku njegovu igru, pa sve i da si u pravu da je do trenera.

@Brat od Korneta Iskreno, po meni nije pitanje da li možemo da platimo obeštećenje za bilo koga. Pitanje je da li treba da plaćamo obeštećenje za bilo koga. 90% evropskog tržišta košarkaša je na 1 do 2 godine ugovorima, i zaista mislim da se može dovesti odlični igrači bez tog dodatnog troška. Nije baš da je taj neki Skoti Pipen ili slično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sumnjam u ovo za Ojeledzea, moze biti a i ne mora da znaci. Ako bude odlicno, ako ne, ne treba vec ovo utefterisati ovo kao 1/1 sigurno jer se ne secam za ovog novinara da je izlazio do sad sa nekim ekskluzivnim informacijama pre svih i pogadjao.

 

Svakako nije nemoguce bez obzira sto je tamo pod ugovorom. Obestecenja su mahom od 300k do 600k za jace El igrace osim za nekog poput Topica koji ce potencijalno da vredi mnogo para ili eventualno za neku suvu elitu tipa Majk Dzejms da se sastavljaju ugovori za 1m obestecenja i slicno. Cak i za Vukcevica koji je verovatno i najtalentovaniji igrac 2004. godista u Evroligi je obestecenje iznosilo 600k ako sam dobro ispratio. 

 

Dakle trebalo bi da raspolazemo sa recimo nekih 13m (tako je indirektno provuceno i najavljeno) i ne vidim problem da se plati obestecenje od recimo 400-500k za nekog Ojeledzea (s obzirom da je iznosilo 300k u Virtusu) i da mu se recimo da 1.5m plate puta 2 sezone a on u Valensiji imao recimo 2x1m. Malo li je milion vise i ko na to ne bi pristao ako mu stigne konkretna ponuda da ima obezbedjene jos 2 sezone unapred a nije da je bas imao neku ultra vrhunsku statistiku da bi mogao negde drugde da dobije vise od toga.

 

Nije da bi bas doveli nekog nosioca f4 ekipe, a i tu smo imali slucaj sa Nejpirom kod nas ili recimo Panter i Ledej u komsiluku, uzimam njih jer su nam najblizi primer a svakako je bilo toga jos par puta u Evroligi. Nema vise tu nekih iznenadjenja. Ok nisu bili pod ugovorima, ali obestecenja po 300-400-500k su smesan novac ako raspolazes sa petocifrenim budzetom za plate. Pa i Nedovic je bio pod ugovorom sa Panatinaikosom pa smo platili obestecenje 300k a jos smo tad imali duplo manji budzet nego sto cemo imati naredne sezone.

 

Prosto, cisto hipoteticki bilo ovo istina ili ne, imacemo veci budzet od Valensije i moci cemo da platimo vise igraca od njih a igraci idu tamo gde dobiju vise novca a ne zbog toga da li je klub ambiciozniji odnosno dal ima jaci roster ili sta vec ili da li je lepse vreme u tom gradu, to je mozda slucaj kod 1% igraca ako i toliko, plus da nije velika razlika u novcu jer je to svakako presudno a ostalim stvarima se premisljaju tek ako je novac isti ili slican. Odnosno ovo pricam za menadzere posto se neretko oni najvise pitaju.

 

Svakako morali bi se vec sad kaparisati nosioci jer na vec veliku konkurenciju u vidu 10ak klubova koji ce i dalje imati veci budzet od nas plus uz jos nekoliko priblizan nama, tu je i Dubai koji ce sigurno sad da potpise par nosioca igra na vise sezona jer ce one tamo sezone zasigurno igrati Evroligu i treba ocekivati tamo 2-3 El vrhunska igraca vec sada ako nisu vec dogovoreni.

 

Dakle konkurencija ce biti jos veca i teza bez obzira sto cemo imati jos veci budzet jer ce i drugi imati takodje jos veci budzet i zato se nosioci igre moraju potpisati sto pre. Nadam se da u narednih mesec dana imamo dogovoren ceo tim u suprotnom nam se ne pise dobro opet.

 

 

  Ti bi dakle da damo 3milke i 500k obestecenje za Ojelejea, na dve god.

To bi bilo potpuno suludo.

Produzavaj Rokasa, ionako je jedan od retkih zdravih i pravih legit EL igraca u nasem sastavu, sve ostalo je sviranje klincu. Pojuriti i Kalinu i to je to.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pomalo je proslo ispod radara ovo uguravanje Dubai-a u Aba ligu. 

Ne vidim tu nikakav nas interes, guramo direktnog konkurenta u ligu gde ce ubuduce kako stvari stoje samo sampion ici direktno, i to bez velike finansijske nadoknade i sigurna dva mesta iz Aba lige.

Jos kad videh danas da ih zastupa Djordje Djokovic, jos mi je nejasniji i mrskiji potez.

Deluje da je neko tradicionalno napunio dzepove, mimo klupskih interesa.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NMX said:

Da se Jago nije povredio ni Teo ne bi bio spreman jelte

Screenshot_20240320_112610.jpg

 

Ja vise nemam reci za nas klub sta radi... To je toliko sizofreno..

1 minute ago, Čočo said:

Ja potpisujem da Teo ne bi igrao da je Jago zdrav. 

Pa i ne bi.Ne bi ni Nedovic jos neke utakmice igrao. Ali karma uvek stigne.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Pomalo je proslo ispod radara ovo uguravanje Dubai-a u Aba ligu. 

Ne vidim tu nikakav nas interes, guramo direktnog konkurenta u ligu gde ce ubuduce kako stvari stoje samo sampion ici direktno, i to bez velike finansijske nadoknade i sigurna dva mesta iz Aba lige.

Jos kad videh danas da ih zastupa Djordje Djokovic, jos mi je nejasniji i mrskiji potez.

Deluje da je neko tradicionalno napunio dzepove, mimo klupskih interesa.

Ne vidim ni ja razlog, ali je i Makabi igrao ABA jednu godinu. Nisu nam direktan konkurent, jer oni sledece godine igraju EK, a posle toga imaju garantovanih jos 4 godine u EL. Iz regiona ide direktno osvajac ABA lige i mozda jos neko sa pozivnicom ove godine. Sledece ce se mozda menjati i format, pa ce biti mesta za sve.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Pitanje je da li treba da plaćamo obeštećenje za bilo koga.

 

Ako mozemo da platimo obestecenje i da ga dovedemo naravno da trebamo. Odlican igrac.

 

6 minutes ago, Cavani said:

Ti bi dakle da damo 3milke i 500k obestecenje za Ojelejea, na dve god.

To bi bilo potpuno suludo.

 

Ja sam lupio platu, po meni Ojeldze vredi recimo 1.3m po sezoni ali svakako da bi morali da damo osetno vise u periodu na 2 sezone da bi ga doveli.

 

Mada ne bi trebalo da se posmatra ugovor na 2 sezone vec na jednu jer  ta jedna ulazi u budzet na plate naredne sezone.

 

8 minutes ago, Cavani said:

Produzavaj Rokasa, ionako je jedan od retkih zdravih i pravih legit EL igraca u nasem sastavu, sve ostalo je sviranje klincu. Pojuriti i Kalinu i to je to.

 

 

Produziti ga jedino ako ne mozemo da dovedemo nesto bolje. Rokas je dobar igrac ali ne pase toliko Sferopulosovom sistemu. Ojeledze je cvrsci 1 na 1 defanzivac pogotovo ako ga neko napadne ledjima legit je opcija i na 4 iako je undersized svakako bolje pokriva 4 od Rokasa u nuznom slucaju ali prevashodno kao trojka je korisniji igrac. U napadu bolje resava 1 na 1 situacije u cemu je Giedraitis limitiran, on eventualno posle pika ako probije moza ne neki flouter. Ojeleze uzima nesto manje suteva od Rokasa i jasno ima sporiji izbacaj ali su mu procenti izvrsni

 

Evidentno je da ce nam spoljna linija ponovo skripati defanzivom cak i da dovedemo two way pleja startera jer ce tu i dalje biti Jago, Nedovic i Teo tako da cemo opet igrati preuzimanja i od 3 do 5 cemo morati da budemo znacajno jaci i atleticniji. Dakle trebace nam i two way trojka (sto je Ojeldze) i two way cetvorka i two way centar koji ce deliti minute sa Bolombojem. To je ako hocemo necemu da se nadamo u suprotnom mrka kapa.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Šta ima da ne ume da ga koristi. Rokas stoji u ćošku i šuta trojke, i povremeno back door. To je cela njegova igra. Ovo što ga mi teramo da spušta loptu na parket liči na ono Simonovićevo od čega smo se za glavu hvatali.

 

Rokas je prosečan igrač. Možemo naći bolje, biće slobodnih krilnih igrača, fala bogu krilnih je najviše. Bolje nam je da dovedemo tu Kalinu i recimo Đuričića kao bekap. Plus ionako kod nas ostaje i Lazić i Lazarević koji imaju doživotne ugovore. 

 

Nije Rokas prioritet. Ja zaista ne vidim neku veliku njegovu igru, pa sve i da si u pravu da je do trenera.

@Brat od Korneta Iskreno, po meni nije pitanje da li možemo da platimo obeštećenje za bilo koga. Pitanje je da li treba da plaćamo obeštećenje za bilo koga. 90% evropskog tržišta košarkaša je na 1 do 2 godine ugovorima, i zaista mislim da se može dovesti odlični igrači bez tog dodatnog troška. Nije baš da je taj neki Skoti Pipen ili slično.

Ako se ne ocisti klub od raznih Davidovca , Lazarevica, Kuzmica mogu i Lebrona da dovedu ne bi nista uradili

 

Rokas igra za iste ili slicne pare ko Deduska. Nije neko ko bira utakmice. Narokas tim sa polutanima i onda ocekujes od dvojice trojice ne znam ti sta

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, srlepajce said:

Ako se ne ocisti klub od raznih Davidovca , Lazarevica, Kuzmica mogu i Lebrona da dovedu ne bi nista uradili

 

Rokas igra za iste ili slicne pare ko Deduska. Nije neko ko bira utakmice. Narokas tim sa polutanima i onda ocekujes od dvojice trojice ne znam ti sta

 

Kakve to veze ima sa ovime što sam te pitao? Slažem se ali nije tema. Tema je, po meni, da Rokas nije ništa posebno da bismo ga sad potpisivali. Treba videti opcije.

Link to comment
Share on other sites

Giedraitis puno vise pase Duskovom sistemu od Ojeledzea i logicno da ga je doveo. Pritom je imao osetnu bolju proslu sezonu od njega.

 

Sada je logicno ako se juri Ojeledze jer vise pase Sferopulosovom sistemu igre. Pride igra i osetno bolju sezonu od Rokasa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...