Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, fillam said:

 

Naime, iskusni američki centar će morati da pričeka na debi u crveno-belom dresu  još mesec dana zbog neugodnog uboda  na trn prilikom dodele ruža radnicama u Meridianu.

U nezgodnom predelu...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, oʞɐdoɐu nɾ said:

Tekst je skroz realan. Kao da ga je neko od nas pisao. Šta smo postigli za 10 godina učestvovanja u EL? 

 

U toj deceniji je bilo izvanrednih utakmica, odličnih nastupa, pali su svi ili gotovo svi evropski velikani i osvajači el titule u fenomenalnoj atmosferi, nikad veći broj navijača, pune arene, rekordi u broju gledalaca, rekord u broju asistencija, u tim evroligaškim utakmicama su stasavali neki reprezentativci, bila su tu priznanja za marketing, nezaboravne koreografije, radonjizam, organizacije juniorskih turnira i fajnal fora i onda treba da zažmurimo i ovaj tekst da okarakterišemo kao realan?

 

Bez gledanja u istoriju, možda ću napraviti neki previd, ali u kojim je to prethodnim decenijama KK bio tako dominantan u evropskim okvirima i bio konstantno u prvih osam u evropi pa je ova decenija proglašena kao "loša"? I to nakon decenije u kojoj smo skoro pa potpuno ugašeni.

 

"Mislim da bi bilo najbolje da se neko vreme ne viđamo" je konstatacija za nepoverovati, očigledan poziv da ubuduće ne treba da igramo najjače takmičenje i to u situaciji kada su i sa ove i sa one strane brda saglasni da oba kluba treba da budu stalni učesnici evrolige. 

 

Sa zadovoljstvom ću pročitati saopštenje kluba. Ne treba prećutati.

 

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Što je B92 grobarski? Ozbiljno pitam.

 

To se i ja pitam. Pošto inače znam dečka koji je na b92 u sportskoj sekciji, okoreli je Zvezdaš da ne može biti veći, uglavnom on radi live blogove za vaše tekme i vesti posle. 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mikel said:

 

U toj deceniji je bilo izvanrednih utakmica, odličnih nastupa, pali su svi ili gotovo svi evropski velikani i osvajači el titule u fenomenalnoj atmosferi, nikad veći broj navijača, pune arene, rekordi u broju gledalaca, rekord u broju asistencija, u tim evroligaškim utakmicama su stasavali neki reprezentativci, bila su tu priznanja za marketing, nezaboravne koreografije, radonjizam, organizacije juniorskih turnira i fajnal fora i onda treba da zažmurimo i ovaj tekst da okarakterišemo kao realan?

 

Bez gledanja u istoriju, možda ću napraviti neki previd, ali u kojim je to prethodnim decenijama KK bio tako dominantan u evropskim okvirima i bio konstantno u prvih osam u evropi pa je ova decenija proglašena kao "loša"? I to nakon decenije u kojoj smo skoro pa potpuno ugašeni.

 

"Mislim da bi bilo najbolje da se neko vreme ne viđamo" je konstatacija za nepoverovati, očigledan poziv da ubuduće ne treba da igramo najjače takmičenje i to u situaciji kada su i sa ove i sa one strane brda saglasni da oba kluba treba da budu stalni učesnici evrolige. 

 

Sa zadovoljstvom ću pročitati saopštenje kluba. Ne treba prećutati.

 

 

setite se 2011-e...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako uzmemo kao pocetak decenije 2014... Onda je tu bilo i uspeha u prvoj polovini...E sad sto je u drugoj polovini lose sa tendencijom da bude gore ne potire tih prvih 5 godina...Jer F4 evrokupa, pa TOP 16, pa TOP 8, pa onda 9 mesto gde zbog medjusobnog skora ispadamo iz TOP 8(jos novi format takmicenja) jesu uspesi vredni pomena i to nije potraceno lose.

 

Druga strana medalje je sto nismo nadogradili na to vec smo nazadovali.Svakako treba kritika na poslednjih par godina ali na celu deceniju mi je ono bzvz.

Edited by Don Dusko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Oneliner bez ikakve argumentacije! Molim te, budi drug pa nas podseti i obrazloži koja je to decenija bila najuspešnija u istoriji kluba i u čemu je tekst u tom smislu realan?

Pošto vrlo brzo zaboravljamo najmračniji period u istoriji kluba, "setite se 2011-e" je odlična poruka za ovog novinara, ali pitam se da li je još jedan pokušaj diskreditovanja sagovornika koji se ovde često ponavlja umesto diskutovanja o konkretnim pitanjima i zadatim temama.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Nije lako nama muskarcima, ne valja kada zaboravis neki datum, a blamiras se kada das poklon.

 

Ježim se od ovih kolektivnih deljenja ruža na 8. mart. Da ne govorim kako se moglo obeležiti na neki bolji način kad je u pitanju marketing. Ovako izgledaju kao da su pauzirali trening (Branko vrv i jeste) kako bi to snimili, a onda je opet nebitno do sledećeg 8. marta. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se ježim recimo od toga što je u mojoj firmi 8. mart ženama slobodan dan... sve se razmišljam gde je tu ravnopravnost polova koju kao zagovaramo. Isto tako, ovi vernici dobiju slobodan dan za slavu...meni nejasno što ja ne mogu da dobijem slobodan dan na konto letećeg špageta monstera u kog verujem.

 

Svet je pun diskriminacija, samo se pravimo da smo slepi.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ja se ježim recimo od toga što je u mojoj firmi 8. mart ženama slobodan dan... sve se razmišljam gde je tu ravnopravnost polova koju kao zagovaramo. Isto tako, ovi vernici dobiju slobodan dan za slavu...meni nejasno što ja ne mogu da dobijem slobodan dan na konto letećeg špageta monstera u kog verujem.

 

Svet je pun diskriminacija, samo se pravimo da smo slepi.

Brate moj, prezivecemo taj jedan dan koji zene godisnje dobiju, mislim da nece narusiti nikakvu ravnotezu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nepravda gde god se okreneš, pušači dobiju puš pauze u toku radnog vremena, a nepušači ispuše.

 

@Juan Pablo Montoya ko ti je rekao da je slava verski praznik? Uzmi brate taj slobodan dan na ime tradicije. 

 

2 minutes ago, elmulinho said:

Brate moj, prezivecemo taj jedan dan koji zene godisnje dobiju, mislim da nece narusiti nikakvu ravnotezu

 

Ovo se i nama muškima isplati, jer manje moramo da se otvorimo za cveće i bombone.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elmulinho said:

Brate moj, prezivecemo taj jedan dan koji zene godisnje dobiju, mislim da nece narusiti nikakvu ravnotezu

 

Uopšte to nije poenta. Poenta je da je ta borba za ravnopravnost čist bullshit. Jebe mi se za jedan dan. Nema ravnopravnosti niti će je biti niti je moguća uopšte. Može biti jednakih uslova ali ni to nije ravnopravnost. Uvek će neko biti skloniji nečemu ili bolji u nečemu ili gori u nečemu. Isto vezano i za religiju, za bilo koji segment društva.

 

Današnje žene imaju veze sa borbom za ženska prava otprilike kao ja sa iskrcavanjem u Normandiji. Štaviše, ono što se danas fura je uvreda za svaku svesnu žensku osobu. Ali jebiga, eto dobila si cveće, ćuti.

2 minutes ago, Smrtokapa said:

 ko ti je rekao da je slava verski praznik? Uzmi brate taj slobodan dan na ime tradicije. 

 

U pravu si...paganski.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vala dobijem slobodan dan kad god hoću, ne moram ni u šta da verujem. Nogom otvaram vrata kancelarije svog šefa, samo kažem - šefe sutra uzimam slobodan dan. Doviđenja. :smiley53:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Smrtokapa said:

Nepravda gde god se okreneš, pušači dobiju puš pauze u toku radnog vremena, a nepušači ispuše.

 

Oduševih se kad sam na netu pre par godina pročitao za neku Japansku firmu koja na kraju godine da nepušačima 5 dana odmora više, jer su sračunali da ovi toliko više rade od pušača.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Oduševih se kad sam na netu pre par godina pročitao za neku Japansku firmu koja na kraju godine da nepušačima 5 dana odmora više, jer su sračunali da ovi toliko više rade od pušača.

 

S obzirom na to da je u pitanju Japan, ti radnici verovatno ne koriste pogodnost koja im je data, jer specifična japanska kurtoazija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

@Guru Pokušavam da smislim neki roster koji bi u svetlu ovogodišnjih igara Yaga za koje mislim da su dobre, činjenice da Neda ima još godinu dana ugovora i činjenice da je Teodosić ipak plus za ekipu iako je slab u odbrani, i nikako mi ne ide.

 

Šta ti misliš? Da li je uopšte moguće doselektirati ekipu na osnovu postojeće a da ipak na nešto liči sledeće sezone. Sa akcentom na bekovsku liniju koja je po tom pitanju najkritičnija?

Uvek može da se napravi dobra bekovska ali će na njih trojicu dovesti još dvojicu, da trpi neka druga pozicija. I tako u krug. Svake godine rupe u timu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

@Guru Pokušavam da smislim neki roster koji bi u svetlu ovogodišnjih igara Yaga za koje mislim da su dobre, činjenice da Neda ima još godinu dana ugovora i činjenice da je Teodosić ipak plus za ekipu iako je slab u odbrani, i nikako mi ne ide.

 

Šta ti misliš? Da li je uopšte moguće doselektirati ekipu na osnovu postojeće a da ipak na nešto liči sledeće sezone. Sa akcentom na bekovsku liniju koja je po tom pitanju najkritičnija?

 

Nije moguće i ne treba ni razmišljati u tom pravcu. Ova ekipa je matora, istrošena, užasno selektirana, nije u stanju da ostane zdrava, da igra kvalitetnu odbranu, da igra kvalitetan napad, atleticizam možda najgori u takmičenju... To uopšte nije osnova koju treba nadograđivati jer nema potencijal za rast i napredak, ovo se mora razbucati i graditi nešto potpuno novo - mlađe, zdravije, smislenije, modernije, atletski potentnije itd.

  • Like 19
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Nije moguće i ne treba ni razmišljati u tom pravcu. Ova ekipa je matora, istrošena, užasno selektirana, nije u stanju da ostane zdrava, da igra kvalitetnu odbranu, da igra kvalitetan napad, atleticizam možda najgori u takmičenju... To uopšte nije osnova koju treba nadograđivati jer nema potencijal za rast i napredak, ovo se mora razbucati i graditi nešto potpuno novo - mlađe, zdravije, smislenije, modernije, atletski potentnije itd.

100% si u pravu, ali kako se izvući iz tih silnih višegodišnjih ugovora a ne platiti visoku cenu. Prosto ne vidim ko će sutra prihvatiti Nedaru, Hangu, Yaga, Dedu, Simona, Lazarevića. 

Edited by Nick_theking
Slovo
Link to comment
Share on other sites

Potrajace bar 2-3 godine proces razbucavanja ove otuzne osnove. Sledece sezone su tu svi sem Tobija, Gilespija, Tompkinsa, Topica i Ilica. Eventualno jos mogu otici Smart i Gedraitis.

 

Prakticno deset sigurnih igraca plus se vraca veseli Simon...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...