Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

23 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Generalno su Srbija, Grcka i Turska jedine zemlje gde se plate igraca uopste disktuju medju navijacima. 


Klasika prijatelju. Zivotna frustracija, mozak toliko ispran od kladionica (koje su uzred postale stubovi srpske ekonomije, pitam se zasto?!) da vise ne mogu racionalno da prate sport i uzivaju u njemu kao nekada, sto vazi i za kosarku.
Kao i gomila nekih drugih losih stvari iz ove 3 zemlje kada su navijaci i navijanje u pitanju. Evroliga to ne zeli, s tim sto oni (Turci pre svega) imaju mnogo vise novca za ulaganje i stabilnost.
Ovde je i dalje trend da igracima kasne plate, ne samo u kosarci. Jer su u upravama ljudi koji su navikli na davanje laznih obecanja, mazanje ociju, raznorazne kombinacije i ostalale spletke.

Meni je i dalje najbolja kosarkaska atmosfera da sam je licno doziveo u Spaniji. Tribine uvek pune, ljudi dolaze porodicno, kao i ovde naravno, ali je to jos vise izrazeno. Vole kosarku, strasveni su kao i mi, ali znaju kako se ponasa u hali na kosarkaskoj urakmici, tu je razlika drasticna.
Mogu da udarim paralelu izmedju situacije kada ovde dodju ljudi na utakmikcu KKCZ u ABA, gde godinama nema organizovanog navijanja i tamo gde je to standard.
Izuzetna atmosfera i veoma bucno, dok je ovde pozorisna, uz skripu patika i povike trenera.

Malo skrecem sa teme, ali mi je upecatljivo ovo tvoje napisano, cesto pomislim to.

Edited by Bode
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Topgun said:

@Guru

Pratim forum duze vec i svidja mi se kako vidis stvari i kkcz, manje vise se slazemo oko sustine.

Sta ti mislis vezano za Yaga i sledecu sezonu, hipoteticki ako je sve idealno i pravi se normalno tim (da se napravimo ludi malo).

On je meni bas igrac kome treba lopta i samopouzdanje da bi davao ovo sto sad daje. Da li on moze to da radi stalno, da bude u 2 glavna kreatora ozbiljne takmicarske ekipe i da bude vredan toga da se samo on spolja tipa krije u odbrani ? On to moze do nivoa ekipa sa dna ili Ek ekipa cemu smo mi blizi dosta, a nikako mi nije za 2. pleja recimo, pa nisam siguran da li bi ga zadrzavao, kad bi ziveli u imaginarijumu gde nam se ekipa sastavlja na normalan nacin...

 

 

 

Ne vidim problem ni u jednom igraču pojedinačno, pa ni u Jagu koji je vidno napredovao u odnosu na početak sezone, igra odlično, jedan je od retkih mladih igrača u ekipi, hrabar je i karakteran i ima višegodišnji ugovor. Lagano bih ga birao pre Lekavičijusa, Harpera, Blata, Tiodora/Čioze, Hermansona, a iskreno i pre nekih većih imena imajući u vidu stanje u kome se nalaze, tipa Kemba, Šabaz, Pengos... Naravno, bilo bi važno imati krupnog, fizikalnog, stabilnog i defanzivno kvalitetnog pleja, nekog two-way komba, možda i nekog two-way swingmana i smatram da bi onda Jago mogao komotno da uzme 15-20 minuta i ima pozitivan impact. To kada bi živeli u tom imaginarijumu, u realnosti Nedović ima još jednu godinu ugovora, a oko Teodosića kapiram da postoji konsenzus da mora da bude tu i sledeće sezone, tako da neka smislena koncepcija i ideja o izbalansiranoj spoljnoj liniji i bez Jaga leti kroz prozor, a kamoli još sa njim. 

  • Like 19
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djurava said:

Bez trunke zelje da nipodastavam Radonjine uspehe, ali mnogo se kockica slozilo pa je Radonja imao rezultate koje je imao sto je sad prilicno nemoguce da se desi. Takodje su ti rezultati dost stvari zamaskirali i o tome se ne polemisi kada je Radonja u pitanju.

1. Sve osvojene titule u Radonjinoj eri su bile sa relativno slabom konkurencijom. Po meni jedine ozbiljnije ekipe su bile, poslednji Duletov i prvi Zeljkov KKP, ovo ostalih godina je realno bilo donji dom EK , kao recimo ova sezona bez KKP.

2. U Radonjinu Zvezdu su dovedeni mladi, ali vec formirani domaci igraci, koji su u to vreme bili i reprezentativci, Kalinic, Jovic, Dangubic, Bobi sto je sa par igraca iz Zvezde, plus Simon koji nije bio mator napravilo tu domacu osovinu. To sada vise nije moguce, sto zbog konkuretnog KKP sto zbog Miskove ideje da je bolje odmah u NBA i da mu vise ne trebaju klubovi izmedju Mege i NBA.

3. Za svo vreme Radonjinog mandata, mi sem Gudurica niti jednog novog EL igraca nismo proizveli, a za to vreme sto kroz Zvetdu sto kroz FMP je proslo mnogo talenata, od Rebica i Tejica, preko Borise do Radanova i niko kod Radonje nije uspeo da se nametne. Verovatno za to velika krivica ide na Covica i totalno pogresni koncept FMP-a, ali ima nesto i do Radonje, koji nije imao poverenja u te igrace, mozda i ispravno jer niko nista nije napravio

4. Bilo je i u Radonjinoj eri lepih promasaja sa strancima, i cuvene doselekcije.

Ja recimo mislim da je Radonjina filozofija tima trenutno ne ostvariva i da bi njegov povratak sa sa starom idejom bila ogromna greska, jer je prosto nemoguce formirati sastav kakav je Radonja imao

Dobar je bio Partizan u korona sezoni pod Trinkijerijem...bili su zahuhtani, mislim da bi bili bar u polufinalu EK da se takmicenje nije prekinulo.

 

Nemoj da ponistavamo Radonjica.  Prvo i osnovno u odnosu na danas, imao je daleko jeftinije igrace i manji budzet za sastavljanje.

Imao je neki sistem i svoj nacin rada.

Edited by No name
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nenadd said:

Zna li neko da kaze koju o ovim mladicima sto su otputovali sa ekipom u Nis?

Koje su pozicije u pitanju, kakvi su u mladjim kategorijama?

Plej, bek i centar. 

Andrej Lučić - plej. Osim što liči na Avramovića u juniorskoj EL nije ostavio neki utisak na mene. 

Stefan Marjanović - centar. Onako nije loš. Igra juniorsku ABA ligu. Ima potencijal ali daleko od seniorskog nivoa. 

Andrej Kostić - bek. Igra juniorsku ABA ligu i do sada pokazao najviše od gore pomenutih. 

Lepo je što smo ih poveli ali od sve trojice jedan će samo biti na klupi ali ni jedan neće videti parketa osim ako nije neka ogromna razlika pa im se pruži šansa. 

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Čočo said:

Plej, bek i centar. 

Andrej Lučić - plej. Osim što liči na Avramovića u juniorskoj EL nije ostavio neki utisak na mene. 

Stefan Marjanović - centar. Onako nije loš. Igra juniorsku ABA ligu. Ima potencijal ali daleko od seniorskog nivoa. 

Andrej Kostić - bek. Igra juniorsku ABA ligu i do sada pokazao najviše od gore pomenutih. 

Lepo je što smo ih poveli ali od sve trojice jedan će samo biti na klupi ali ni jedan neće videti parketa osim ako nije neka ogromna razlika pa im se pruži šansa. 

Hvala drug

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komentar čisto da bi se napisalo nešto. 

 

Ima se mesta za 4 stranca, a TT je doveden da bi sedeo na tribinama i ovo se ne odnosi samo na Kup, već se ni ne nazire kada bi mogao da bude spreman da debituje. Da je Trej spreman, umesto koga biste ga ubacili? Znamo da nam gori pozicija 4. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Stefi88 said:

Receno je vec da Trej i Topic bi trebalo da budu spremni za nastavak sezone posle kupa, tamo pocetkom Marta.

Rečeno je bilo i da će Top biti spreman za kup... Ne bi se ja uzdao puno u to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, CuaTheTime said:

Da

Eto  ja sam odlucio  da ti ne verujem, posto sam ja cuo drugacije. Ne pisem ovde posto je sve rekla kazala, a jedino verujem @Čočo, jer je on lepo naveo svoj izvor. IzvinI, ali dok ne kazes od koga si cuo, ja ipak verujem mom izvoru.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najbitnije da se momak u potpunosti oporavi,da se ne vraća ako 100% nije sve riješeno.Valjda možemo dobiti i bez njega sa prednošću domaćeg terena na tri pobjede,u finalu aba lige Budućnost 😉

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čočo said:

Plej, bek i centar. 

Andrej Lučić - plej. Osim što liči na Avramovića u juniorskoj EL nije ostavio neki utisak na mene. 

Stefan Marjanović - centar. Onako nije loš. Igra juniorsku ABA ligu. Ima potencijal ali daleko od seniorskog nivoa. 

Andrej Kostić - bek. Igra juniorsku ABA ligu i do sada pokazao najviše od gore pomenutih. 

Lepo je što smo ih poveli ali od sve trojice jedan će samo biti na klupi ali ni jedan neće videti parketa osim ako nije neka ogromna razlika pa im se pruži šansa. 

 

Da dopunim ako smem.

 

Andrej Lučić - plej - 06.01.2007.

Stefan Marjanović - centar - 04.09.2007.

Andrej Kostić - bek - 02.11.2006.

 

Dakle, dosta su mladi ali kao sto rece Coco, oni su vec, krajem novembra prosle godine, igrali za U19 tim Zvezde na onom famoznom turniru na kojem je bio i Dubai. Njih su dobili, ali su izgubili od SC Derbi i Borca koji su prakticno nastupali sa godinu dana starijom decom (odnosno mi smo sa godinu dana mladjom, u proseku). Rezultat i titule u tom godistu svakako nisu bitni i to mi je ok. Priliku su dobili neki klinci koji su izlazno godiste za U19 a koji nisu vec u seniorima (poput Gagica i Misica koji su u FMPu), ne bi li im dali jednu od poslednjih prilika da se pokazu. 

 

Iako mladji od te U19 generacije, najvise su dobili priliku Kostic (bio je i najefikasniji u celom timu) i Marjanovic (protiv Derbija je bas podbacio). Lucic nije mnogo igrao. Ali jos jednom, imati na umu da su Lucic a posebno Marjanovic dosta mladji od igraca protiv kojih su igrali.

 

Kostic je nastupao i na onom U18 u Nisu, prosle godine, sa Topicem, kad smo uzeli zlato. Dobio neke minute uglavnom u grupnoj fazi, 20ak minuta i 6 poena. Marjanovic je nastupao na U16 Evropskom u Skoplju iste godine, u proseku 6p, 3sk za 14min u igri (uzeli smo 7. mesto na kraju). 

 

O Andreju Lucicu sam pisao prosle godine kad je bio ANGT, i tada sam ga snimio kao veoma zanimljivog igraca.

https://vox92.net/forum/topic/2733-kk-црвена-звезда-202223-све-што-смо-желели-све-што-смо-хтели/?do=findComment&comment=1011606 

Quote

I drugo ime na koje treba obratiti paznju je Andrej Lucic. On je tamo mislim najmladji, 2007. godiste a imao je 15ak minuta. Citajuci kasnije vesti o njemu i statistiku vidim da je u pionirima i kadetima iskakao u odnosu na generaciju, nesto kao Topic u juniorima, pa ce mozda i on zablistati na slican nacin sada u juniorima. Malo je srece nedostajalo da sada o njemu pricamo mnogo vise - on je promasio onu trojku iz kornera za pobedu protiv Mege. Neka, nije bitna pobeda, u mladjim kategorijama to i ne treba da se gleda, vec ko sta nauci, kakve pouke izvuce iz ovakvih situacija. A verujem da ce Zvezda i dobiti pozivnicu za F8 turnir.

 

Inace, ovo su klinci koji ce pocetkom marta nastupiti za nasu U18 selekciju na U18 ANGT Euroleague turniru u Beogradu (kvalifikacije za finalni turnir). Igramo prvo sa Makabijem, pa Armanijem i onda sa NGT Beograd timom. U drugoj grupi su Partizan, Hapoel, Barca i Mega. 

 

Videcemo koliko ce dostojno zameniti Topica, Gagica i Misica/Gacica koji vec "igraju" seniorsku kosarku (BTW, jel Gacic otisao u Ameriku?) i cije patike treba da popune u juniorskoj ekipi. 

 

 

Inace, setite se 2021. kad je zbog korone Radonjic poveo 2 juniora (plej Vujicic i krilo Saranovic). Vujicic je cak i uzeo minute u 1/4 i upisao se. Posle smo dobili Partizan u 1/2 a onda i Megu u finalu. 

 

 

---

Imam sam jednu zelju za ove klince - da nikada ne zaigraju za FMP. Sve ostalo ce im prirodno doci jer talenta imaju, uz naravno rad, trud.

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Eto  ja sam odlucio  da ti ne verujem, posto sam ja cuo drugacije. Ne pisem ovde posto je sve rekla kazala, a jedino verujem @Čočo, jer je on lepo naveo svoj izvor. IzvinI, ali dok ne kazes od koga si cuo, ja ipak verujem mom izvoru.

Verujes u ono sto ti lakse da prohvatis. 

Ne znam kakvo je sad stanje sa Topom zato sto nisam zeleo da pitam vise. 

Kad sam napisao odma posle povrede da je ozbiljnije od najavljenog bilo je drvlje i kamenje. A reko sam da je info od naseg trenera. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...