Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

11 minutes ago, MisaF said:

 

Za pare koje imamo da ponudimo ne moze. A da nam treba, treba nam. 

 

Potrosilo na razna pojacanja i produzavanja ugovora pre pocetka sezone tako da sad nema para ocigledno.  

A neki nisu napravili roster od 15 igraca u julu pa su mogli da izvrse doselekciju sa kvalitetnim igracima u toku sezone. Mi smo neki drugi i jedinstveni slucaj koji to radi malo drugacije.

Oslobodio si se Shabazzove plate, Kuzmiceve i Simonoviceve... Ne bi se reklo da se nema para

Edited by Zarco_srb
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zarco_srb said:

Oslobodio si se Shabazzove plate, Kuzmiceve i Simonoviceve... Ne bi se reklo da se nema para

Nema igraca....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

😁😉😂😂😂

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Raspored u narednih 9 kola:

 

at Alba

vs Valensia

vs Barselona

vs Zalgiris

at Bajern 

at Monako

vs Makabi 

vs Panatinaikos

vs Virtus

 

Dakle 6 kuci i 3 na strani. Da bi imali realne sanse za plej in, potrebno nam je 7-2. Dosta dosta tesko ali ne vidim to kao nesto nemoguce s obzirom na raspored. Naravno dosta ce zavisiti od zdravlja, po meni najvise od toga.

 

Ukoliko nas posluzi zdravlje u smislu da ne budemo imali vise povreda nosioca igre, verujem da mozemo do 7-2, gde bi ukupan skor bio 16-15, gde bi u tom slucaju trebali biti u u top10 u tom trenutku i u poslednja 3 kola bi se odlucivalo. Nasi konkurenti (Armani, Valensija, Partizan, Monako) imaju tezi raspored od nas i ima tu medjusobnih meceva a neki ce morati da gube medjusobno jedni od drugih a nama ce najznacajnije biti ako pobedimo Valensiju i Monako a i Makabi kod kuce. Iako Makabi nisam racunao u konkurente jer imaju 3 pobede vise trenutno, njih bi na primer mogli da sustignemo mozda i u naredna 4 kola ukoliko imamo barem 3-1 (sto je pod obavezno ako hocemo necemu da se nadamo a verujem da mozemo) a oni igraju sa Panatinaikosom kod kuce i onda imaju Real, Baskoniju i Efes na strani. Tako da vazno je da mi pobedjujemo sto vise a neki od konkurenata ( u koju nisam racunao Makabi prvo vec samo ove od 9 do 11 pobeda) ce morati da gube, tako da ukoliko budemo pobedjivali od nas ce da zavisi. Svakako odgovarace nam da ovih 5 timova sto vise gube u narednom periodu. Aj da dodamo i Baskoniju i Olimpijakos tu jer i oni imaju 3 pobede vise od nas mada deluje za obe ekipe da su bas u formi i da ce teze da vezu neku seriju pobeda ili imaju negativan skor u narednih 9 kola. Mada nikad se ne zna jer svako svakog moze da dobije, a ne znamo ni kako ce zdravlje sluziti ostale a to je mozda i kljucan faktor za svakoga.

 

Cak i sa 6-3 sigurno da bi bili u igri ali bi verovatno morali bi dobiti 2 od Oli-Real-Efes na kraju sto je bas zeznuta prica, tako da realno imamo pravo na svega 2 poraza u narednih 9 kola. Samo da se Teo vrati za Albu i da nas zaobidju povrede i verujem da mozemo do ovog skora. Nista jos nije gotovo. Znam da ce verovatno nekima da ovo deluje smesno ili nerealno, ali lako je biti ''realista'' u ovakvkoj situaciji. Ja verujem.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Svake godine zamalo,  Radonja je uspevao da dobaci do 10-og mesta sa 3x manje para. Al tad je bio samo top8. 

 

Imam osecaj da bi zavrsili 14-ti kad bi uveli da prvih 13 idu u doigravanje. Cak sam siguran da bi zavrsili poslednji da je neka fora da samo poslednji ne ide u play in. 

 

Uvek ce malo da fali kad se glupo radi. 

 

 

Pa evo,podjimo samo od toga kako izgleda Moneke a kako izgleda Davidovac? Ovom se ocrtava svaki misic na telu, zategnut kao sajla, rame, prednje rame, zadnje rame, biceps, triceps. Davidovcu je ruka iz jednog dela, on nema prelaz sa ramena na biceps. I mi ocekujemo da takav igrac u modernoj kosarci odigra nesto??? 

 

 

  • Like 16
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zarco_srb said:

Oslobodio si se Shabazzove plate, Kuzmiceve i Simonoviceve... Ne bi se reklo da se nema para

Errrrrm ko se to oslobodio Kuzmićeve plate? I ko ju je tačno preuzeo?

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites


 

Pa evo, podjimo samo od toga kako izgleda Moneke a kako izgleda Davidovac? Ovom se ocrtava svaki misic na telu, zategnut kao sajla, rame, prednje rame, zadnje rame, biceps, triceps. Davidovcu je ruka iz jednog dela, on nema prelaz sa ramena na biceps. I mi ocekujemo da takav igrac u modernoj kosarci odigra nesto??? 
 
Moneke:
androidni robot jurišni truper... razvijen za vojni program.
materijal:
titanium 70%. kevlar 20% i nano vlakna 10%.

Davidovac:
kineska inflamable lutka koju Neša Ilić naduva pred svaku tekmu i na poluvremenu je doštela do 2 bara.
materijal: poliester 100%.

Neboĵša zasigurno više ne tripuje kako će onaj famozni Žele-Deda opet dizvuče stvar kada se bude zaigralo u kost za titulu ?
Koliko god da je bandoglav, sujetan i ćorav...nije slep.

Očekujem da dovuče neku alibi četvorku kada nam šanse za EL play in budu sve pobede u zadnjih 8 kola jer mu je originalna namera poslednjeg osnaženja da postane nosilac pozicije do početka ABA plej-ofa.

Jebo EL prokletu.
Ne vole nas i rade nam o glavi vazda dok tamo "nekima" kafa i rakijica.






  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 23
Link to comment
Share on other sites

Posle prespavane noći imam samo jedno da kažem. 

Braćo i sestre, svaka čast na svemu u dosadašnjoj sezoni. Sinoć oboren još jedan rekord u poseti. Više nego protiv Partizana. Sinoć je bilo 20.270 vernih navijača. Ljubav koju dajemo našoj Zvezdi nema cenu. Neće nama jedna nepotistička ameba Nebojša Čović da ogadi navijačima klub. Slaviću kao slavu dan kad mu vidim leđa a do tada braćo i sestre cigani, ponosan sam na sve nas i nadam se da ćemo u ovom ili približno istom broju ostati do kraja uz svoj klub. Da pokažemo ko smo i šta smo. Bez obzira na sve. 

Zvezda iznad svega! ❤️

Edited by Čočo
  • Like 6
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Poslovica, fraza, sta god da je "Ne da se usranom do potoka", dobila je pravi smisao zahvaljujuci KK Crvena zvezda.

 

Covic nas je ubedio da cetvorke u danasnjoj kosarci ne moraju da sutiraju trojke, pogotovu ako imaju domaca krvna zrnca.

Najlepse meceve Zvezda je odigrala bez Luke Mitrovica.

Statisticari se nece sloziti,i oni pristrasni, jer to je kep, on je izasao iz povrede i ostale alibi price...

A realnost je da je covek par god lutao po nekim lou badzet klubovima i igrao neobaveznu kosarku i poput Davidovca zahvaljujuci dr Covicu, dobio sansu ne samo da igra u EL, vec da bude i glavni igrac Zvezde.

Zasto neki stranci ne pokazu najbolje u Zvezdi?

Zato sto mogu biti bolji,  trenirati vise od Luke, Dede, Dobrica, Lazica, Lazarevica, Kuzmica...ali njihove greske se gledaju kroz nisan, dok domaci gazdini puleni mogu da rade sta zele, bukvalno(Filip Covic).

U firmi sam uvek mrzeo one sto su sa gazdama na prst u bulju, poslusnici i ljigavci...slucaj Filip Covic i Lazic sve kazuje o tome, a ima pun k slicnih prica.

Luka Mitrovic je bezveni kosarkas, prevazidjen profil potpuno, stalno se izderava na saigrace, konstantno je u ratu sa sudijama, pokusavajuci da glumi vodju.

Luki Mitrovicu nije mesto u ovakvom takmicenju, ali ce ostati tu sa svojim pajtosima, da dokazu jos koji put da je ovo previsoka lestvica za njih.

Volim Zvezdu, samo sam sit Covicevih igraca. Sve i da su svetci, besmisleno je vise. Znam da kad je klub okupiran od strane jednog coveka, glas navijaca nema ko da cuje(mada se on i ne cuje javno, jer to je zabranjeno) i da mu se moze da tera mak na konac, jer radi se o sujetnom, zlom i opasnom coveku, pa jedino sto mogu je da stojim u stranu i sacekam neke lepse dane. 

Na kraju i najvaznije, da nije Teodosica istinskog kapitena, zile kucavice i vodje ove ekipe, koji je ugradio sebe u svakom smislu, svojom velicinom,  autoritetom, zalaganjem i cime hoces jos, ovaj tim bi bio na samom zacelju. Ono malo sto lici, sto ima smisla, on je oplemenio i uz par kvalitetnih ljudi gura koliko moze. I ponovo gazda ima ludu srecu, da se na tockovima tudje slave kotrlja, i neka se moli za njegovo zdravlje, jer bukvalno ga vise nece sacuvati ni Vodja, ni Maric ni Sarapa.

Edited by Crni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Raspored u narednih 9 kola:

 

at Alba

vs Valensia

vs Barselona

vs Zalgiris

at Bajern 

at Monako

vs Makabi 

vs Panatinaikos

vs Virtus

 

Dakle 6 kuci i 3 na strani. Da bi imali realne sanse za plej in, potrebno nam je 7-2. Dosta dosta tesko ali ne vidim to kao nesto nemoguce s obzirom na raspored. Naravno dosta ce zavisiti od zdravlja, po meni najvise od toga.

 

Ukoliko nas posluzi zdravlje u smislu da ne budemo imali vise povreda nosioca igre, verujem da mozemo do 7-2, gde bi ukupan skor bio 16-15, gde bi u tom slucaju trebali biti u u top10 u tom trenutku i u poslednja 3 kola bi se odlucivalo. Nasi konkurenti (Armani, Valensija, Partizan, Monako) imaju tezi raspored od nas i ima tu medjusobnih meceva a neki ce morati da gube medjusobno jedni od drugih a nama ce najznacajnije biti ako pobedimo Valensiju i Monako a i Makabi kod kuce. Iako Makabi nisam racunao u konkurente jer imaju 3 pobede vise trenutno, njih bi na primer mogli da sustignemo mozda i u naredna 4 kola ukoliko imamo barem 3-1 (sto je pod obavezno ako hocemo necemu da se nadamo a verujem da mozemo) a oni igraju sa Panatinaikosom kod kuce i onda imaju Real, Baskoniju i Efes na strani. Tako da vazno je da mi pobedjujemo sto vise a neki od konkurenata ( u koju nisam racunao Makabi prvo vec samo ove od 9 do 11 pobeda) ce morati da gube, tako da ukoliko budemo pobedjivali od nas ce da zavisi. Svakako odgovarace nam da ovih 5 timova sto vise gube u narednom periodu. Aj da dodamo i Baskoniju i Olimpijakos tu jer i oni imaju 3 pobede vise od nas mada deluje za obe ekipe da su bas u formi i da ce teze da vezu neku seriju pobeda ili imaju negativan skor u narednih 9 kola. Mada nikad se ne zna jer svako svakog moze da dobije, a ne znamo ni kako ce zdravlje sluziti ostale a to je mozda i kljucan faktor za svakoga.

 

Cak i sa 6-3 sigurno da bi bili u igri ali bi verovatno morali bi dobiti 2 od Oli-Real-Efes na kraju sto je bas zeznuta prica, tako da realno imamo pravo na svega 2 poraza u narednih 9 kola. Samo da se Teo vrati za Albu i da nas zaobidju povrede i verujem da mozemo do ovog skora. Nista jos nije gotovo. Znam da ce verovatno nekima da ovo deluje smesno ili nerealno, ali lako je biti ''realista'' u ovakvkoj situaciji. Ja verujem.

Moze da bude i 9-0 ali ce u realnosti biti 5-4 ili 4-5

 

Manite se racunanja, u svim racunanjima Asvel i Baskonija su upisivane kao pobede, koje se naravno nisu desile.

Sa ovim porazom izgubili smo sve realne sanse za ulazak u top 10, i realno je da cemo zavrsiti negde oko 12-13 mesta.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro, srećne vam rane junaci.

 

Još jedina sezona u kojoj smo se u par navrata naložili ali svaki put uredno udarili kurcem u ledinu.

 

Biće bolja sledeća, uvjeren sam u to. Samo da vidimo šta ne valja iz ovog rostera da se zadrži i da se konačno popravi to prokleto tržište na poziciji 4.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

jebigah, naleteli smo na prajm stef karija, prajm klej tompsona [vanja] i prajm drejmonda grina, mada je moneke odigrao i puno vise od toga

 

imajuci u vidu raspolozivost igraca & sada vec rutinski nesviran aut kada nam je to najvaznije -> trebala nam je borderline perfektna utakmica a to ne biva ni kada si u kompletnom sastavu, tek tako na komandu.

 

svaka cast igracima & sferopulosu, luki mitrovicu, koji je usao u fajt nakon pauze, bolomboyu na smecovanjima, hangi i yagu sto su se pruzali daleko izvan realnih mogucnosti, dedi na 3/3 za 3, dok sam vodio racuna i tako sve redom.

 

smart ce biti pojacanje, tu nema dileme, naravno, ukoliko prati trenerov rezon i ima podrsku svih, jer ne moze sve odjednom.

 

dobra tekma, ljudi bili bolji, imali realno tri najbolja igraca na terenu & to zapravo nije nas kiks.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Definitivno najtezi poraz. Pocetkom 3/4 smo prosuli sve sto smo gradili u 1/2. 

 

Ne mogu i dalne vjerovati da smo dozvolili 5 ofanzivnih skokova u 4/4 ( 2 puta po 2 ofanzivna skoka gdje u 3 napadu primamo trojku i onda onaj skok na kraju ). 

 

Ljudi su imali 15 ofanzivnih skokova a mi 17 defanzivnih i pritom su sutirali za 3 poena, 17/34. Odbrana nepostojeca, posebno u 2 pol a i kad smo je odigrali na momente dobro, skok nas je prodao.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Morali smo puno bolju odbranu odigrati,naročito u prvom poluvremenu i sa onakvim napadom imati 15 a i više razlike.Ovo u drugom nije bilo toliko do nas,ono što je Howard pogadjao i iz kojih pozicija se ne brani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bagzzi said:

https://www.instagram.com/reel/C2Qlli7s6pj/?igsh=dDFvOHJtdTNieTc5

 

Teo legenda, "siso jedna vidis da je gazio i cutis, mamu li ti .ebem" 😂

Tu je razlika izmedju Tea i nekih koji se smješkaju kad izgube kao da se ništa nije desilo.Poslije ovog volim ga još više,ne što je napao sudije,nego što vidim koliko mu je stalo i kako mu je bilo teško, kao i većini nas nakon poraza.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Neko govedo mora biti na čelu kluba, to se zna. Samo da to govedo ne bude bar toliko iritantno kao ovaj danasnji mamlaz. Da se ne petlja u sve, da ima pored sebe nekoga ko se razume u kosarku, da nema bagzolike spodobe, da ne pusta korenje po debilskim jutarnjim programima. Kad god iskoči na nekom jutarnjem programu, neka nesreca ispliva. Posebno kad je sveže ošišan, tad je ekstremno raspoložen da sere, sere i sere.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ne mogu i dalne vjerovati da smo dozvolili 5 ofanzivnih skokova u 4/4 ( 2 puta po 2 ofanzivna skoka gdje u 3 napadu primamo trojku i onda onaj skok na kraju ). 

 

Ljudi su imali 15 ofanzivnih skokova a mi 17 defanzivnih i pritom su sutirali za 3 poena, 17/34. Odbrana nepostojeca, posebno u 2 pol a i kad smo je odigrali na momente dobro, skok nas je prodao.

 

ja apsolutno mogu verovati, posto, kada kazem "prime steph curry", trpanje ludih i manje ludih trica u seriji & za kratko vreme je samo jedan deo problema sa kojim se susreces;

 

howard je do sredine trece cetvrtine (a zbog ubacenih procenata x volume) - omogucio svojoj ekipi famozni stephov "gravity"; po dva-tri igraca su skakala na njega, jer nije to samo vrhunski sut za tri vec je radio i floater i stepback trica, ma sve.

 

pri cemu je nas ovaj sistem odbrane sa puno preuzimanja njihovih ballhandlera na perimetru od strane nasih visokih, ocigledno ranjiv u onome sto radis pod kosem, cak i kada visoki uspe da se vrati, koncentracija nije uvek idealna.

i tu na scenu stupa prime draymond aka moneke.

 

nikakva misterija, howard im je grejtnesom otvorio sve chakre & dobili nas ljudi, svaka cast.

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 11
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nema vise nista od belih unutrašnjih igraca bez atletike, kako je ova sezona to surovo pokazala, gde Ernangomez, Kaminski, Tobi, Sanl, Papajanis, Balcerovski, Zizic, Montejunas, Fojtman( kad je na 5), Birutis, Kotsar jednostavno šta i daju napred u odbrani preko njih mnogo puca, a plate većine ovih igraca su baš ogromne.


Davidovac je tek posebna priča, čovek je 4/3, a brzinom ni jednu 4 ne može u meso da brani, uvek se malo mora odmaci, neko preuzimanja beka tek je havarija...


Priče o IQ tih igraca tek su smešne, neko letos reče na atletiku njihovu( el klubova) mi ćemo odgovoti našim IQ, je mogla proći 2010 godine, sad to više ne pije vodu.


Jednostavno atlika jede bilo kakav IQ, Oturu dodje iz Merkezefendija i istera totalno iz rotacije Zizica, Danston sa 38 godina ispred njega u rotaciji, a sad i Mikija postavlja na 5 umesto Zizica...


Obe ekipe na leto moraju dovodi unutra što se stranaca tice isključivo atletiku, e sad koliko se za to love ima to je pitanje, najbolji primer su Bolomboj i Kaboklo koji ubedjen sam za manji novac od Tobija i Kaminskog igraju i njihova reputacija pre sezone je bila manja od ove dvojice.


Послато са SM-A135F помоћу Тапатока



  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

ja apsolutno mogu verovati, posto, kada kazem "prime steph curry", trpanje ludih i manje ludih trica u seriji & za kratko vreme je samo jedan deo problema sa kojim se susreces;

 

howard je do sredine trece cetvrtine (a zbog ubacenih procenata x volume) - omogucio svojoj ekipi famozni stephov "gravity"; po dva-tri igraca su skakala na njega, jer nije to samo vrhunski sut za tri vec je radio i floater i stepback trica, ma sve.

 

pri cemu je nas ovaj sistem odbrane sa puno preuzimanja njihovih ballhandlera na perimetru od strane nasih visokih, ocigledno ranjiv u onome sto radis pod kosem, cak i kada visoki uspe da se vrati, koncentracija nije uvek idealna.

i tu na scenu stupa prime draymond aka moneke.

 

nikakva misterija, howard im je grejtnesom otvorio sve chakre & dobili nas ljudi, svaka cast.

 

edit typos

Stoji za 4/4 kod tih of skokova x2 jer je odbrana bas bila ispomjerana zbog Howarda ali ne zagraditi skok kod kljucnih bacanja je skandal. Tu je Sfero pogrijesio, morao je uvesti Hangu/Dedu da obezbijedi skok jer Bolomboy, Rokas i Lazic protiv covjeka koji je prije toga uhvatio 6 ofanzivnih skokova je problem u najavi.

 

Inace, Baskonija je u 1/2 imala 9 ofanzivnih skokova, od toga 8 u 2/4 kada je Howard bio na klupi.

Vec sam i u live pohvalio potez njihovog trenera koji je rizikovao sa neigranjem Howarda pa onda i CMM u 2/4 pa po cijenu da razlika bude i 15+ ali da ih ima sveze i neopterecene faulovima u 3/4. Vjerovanje u to mu se visestruko isplatilo ali se mora priznati da smo i mi pomogli jer smo sami sebi vezali i noge i ruke pri izlasku na teren u 3/4. 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Stoji za 4/4 kod tih of skokova x2 jer je odbrana bas bila ispomjerana zbog Howarda ali ne zagraditi skok kod kljucnih bacanja je skandal. Tu je Sfero pogrijesio, morao je uvesti Hangu/Dedu da obezbijedi skok jer Bolomboy, Rokas i Lazic protiv covjeka koji je prije toga uhvatio 6 ofanzivnih skokova je problem u najavi.

 

Inace, Baskonija je u 1/2 imala 9 ofanzivnih skokova, od toga 8 u 2/4 kada je Howard bio na klupi.

Vec sam i u live pohvalio potez njihovog trenera koji je rizikovao sa neigranjem Howarda pa onda i CMM u 2/4 pa po cijenu da razlika bude i 15+ ali da ih ima sveze i neopterecene faulovima u 3/4. Vjerovanje u to mu se visestruko isplatilo ali se mora priznati da smo i mi pomogli jer smo sami sebi vezali i noge i ruke pri izlasku na teren u 3/4. 

Svaka čast Ivanoviću. Svjesno je pustio njihovog najboljeg igrača na klupi u 2/4. I meni nije bilo odmah jasno zašto im to ne igra Howard. Posle se sve vratilo sa kamatama. Pogasio je svetla u Areni. Tu nema obrane samo da se moliš da promaši. No i mi smo bezidejno odigrali 3/4. Taj period je Yago loše organizirao. Možda da je Teo bio u tim kriznim trenucima bi i konačni ishod bio drugačiji ali je kako je. Howard i ofanzivni skok prevagnuli. Smart obećava. Imamo mi još neke izglede ali lepo bi bilo i da nas povrede zaobiđu malo. Previše se istih nakupilo. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...