Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

6 minutes ago, Admiral said:

 

Nemamo sta da jurimo, jer je razlika je bila posed (-1) , i ostajemo spolja sa trojkom Jago-Smart-Gedraitis , gde Smart ostaje da cuva Howarda. 

 

Iz TO primamo kos za -3, a onda vraca Lazu umesto Smarta. 

 

Sa sve malim faulovima, koje jezivo koristimo od pocetka sezone.

 

koliko vidim a takvo mi je i sećanje bilo, mitar je nakon izmena koje pominješ, smanjio na minus 4, daklem, bilo je minus 6 /u spoileru/

Spoiler

MITROVIC, LUKA

Two Pointer (2/3 - 6 pt)

SCORE

80:84

03:02

GILLESPIE, FREDDIE

Out

03:19

BOLOMBOY, JOEL

In

03:19

LAZIC, BRANKO

Out

03:19

SMART, JAVONTE

In

03:19

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Ja mislim da je sviran faul kada je povukao tu nogu mada ruku na srce bilo je kontakta i prilikom prijema lopte ali mislim da to nije svirano vec sledeci kontakt kada je povukao nogu. 

 

Ipak i pored toga smo imali sudbinu u svojim rukama ali jbn skok.

 

Slažem se. I ja sam tako vidio to situaciju. Sedekrskis je nagazio odma čim je primio loptu. A ako jeste tako, onda faul nije mogao da bude prije, jer bi oni onda morali imati bacanja i ponovo izvodjenje auta. Što znači da nije sviran faul pre auta.

 

Mislim da su naši tražili challenge i govorili da je bio aut pre faula, ali su sudije verovatno rekle da to nemože da se challenguje šta od prekršaja se desilo prije. To mi je jedino logično objašnjenje zašto nije bilo pregleda.

 

komplikovana situacija svakako. Bilo bi lepo da od stručnijih ljudi @drakon1 @Sharp čujemo mišljenje, ako su videli šta se desilo

 

58 minutes ago, Bad said:

Boltauzer je pokazao da je faul bio na guranju pre prijema lopte.

 

Nemoguče, jer bi im onda morao dati slobodna bacanja i ponovno izvodjenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Crni said:

Citam kako je novinar Nove nasilno izbacen od strane obezbedjenja iako ima akreditaciju. Da je radnik obezbedjenja radio mimo zakona, a kako policija nije dosla te nije sacinjen zapisnik.

 

Jedina dobra stvar koju je predsednik uradio ove sezone

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da bi mi stvarno pokusali to svetsko cudo za plej-in mi moramo da budemo pre svega kvalitetniji od ostalih ekipa i to ne mozemo da uradimo ako ne dodje ta “cetvorka” sto je razgledamo od jula. Inace trpace nas redom Parker, Smits, Sengelija, Piters, Mitoglu u tom vasem rasporedu, isto kao i u prvom krugu…

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni žao samo, što sinoć smo baš slabo i ne baš pametno koristili faulove. Jbt. Hauard te trpa a ti gledaš. Pa ako ništa drugo, sportski i košarkaški, basketaški napravi mu jak faul, zvekni ga po rukama da zaboli, malo ga poremeti. Mi smo igrali odbranu na njemu samo šake pred očima i pratili ga telom. Ne ide to tako. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Admiral said:

Meni cudna odluka Janisa da Smarta vrati u igru umesto lazica na 3:20 do kraja, a ne Hangu. 

Tada i ispada na secu onog pasa kada je Howard dao lagan kos za +3. 

 

 

 

I meni je ovo jako cudna odluka bila. To je po meni bio kljucni napad Baskonije koji smo trebali da branimo a Lazic je na klupi. I jos kada se uzme u obzir kako je Smart tad glupo ispao, iz nekog ledjnog bloka valjda, kad je Howrad spakovao 2 laka poena.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

koliko vidim a takvo mi je i sećanje bilo, mitar je nakon izmena koje pominješ, smanjio na minus 4, daklem, bilo je minus 6 /u spoileru/

  Reveal hidden contents

MITROVIC, LUKA

Two Pointer (2/3 - 6 pt)

SCORE

80:84

03:02

GILLESPIE, FREDDIE

Out

03:19

BOLOMBOY, JOEL

In

03:19

LAZIC, BRANKO

Out

03:19

SMART, JAVONTE

In

03:19

 

 

Sad vidim na sajtu da je bilo -6 a ne -4. 

Ok menja stvar i blize je tacnosti tvoj inicijalni odgovor zbog fluidnosti napada, ali mi ne menja sustinu.

 

Moj utisak je da je bilo previse da Smart igra zavrsnicu, pogotovo da cuva Howarda. 

 

Najvise takvom utisku doprinosi onakav zavrsetak 3 cetvrtine gde Smart ostavio vremena Vanji da ubaci trojku na kraju 3/4 ...sve kao posledica adaptacije na Evropu itd. 

 

U krajnjoj liniji imao je TO da ga zameni na -1 iz cega naivno ispada na secu lopte...primamo lake poene sa dva mala faula. 

 

S drue strane, Hanga je sve ovo prolazio i na visem nivou nego sto smo mi sami. Ne kazem da bi ishod bio drugaciji, ali mi je to bilo sigurnije resenje. 

 

 

 

 

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, NikadProtivKaline said:

lako je kritikovati covica kad nema cetvorke, to svi vidimo

ali red je i da se pohvali kad uradi nesto dobro

ovaj statline fredi dzija preti da nadmasi i laziceve najsvetlije momente

odlican ubod covare i dozeta ispod radara

image.thumb.png.796b7d2298a5116cac170b8558a83fdd.png

 

:s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ali kako su nas ubili u skoku, ono je sramota za ceo klub i igrace...igras pred punom arenom bitnu utakmicu, a ovi ti pokupe sve moguce lopte, energija 0 mozda se nisu dovoljno odmorili? A i ovi jel su toliko nesposobni da lupe teu blokadu, da stisne zube i odigra bar 20min? Koj ce mi moj proriv reala, barse i ostalih gde sa 3 tea ne bi dobili... 

Link to comment
Share on other sites

A jbg. da je bio Teo, Smart ne bi igrao sinoć više od 5,10min. Ovako momak gulio skoro 20min a da još ni imena saigrača nije zapamtio. On je i malo grešaka imao s obzirom na okolnosti. Što ohrabruje. Šut za 3 ga nije išao a malo je i forsirao ali i to je jbg. želja, sagoreo je. Sve u svemu napisao sam i pre meča da ću biti zadovoljan samo da kod njega vidim želju i borbu bez da da i jedan poen. Ovako ne samo da je bilo i želje i borbe već je imao i prilično dobar učinak. Naježio sam se kad sam video onu njegovu,, ložana" reakciju kad je neko zvao tajm aut ili se završila prva četvrtina a on pre toga vezao nekoliko dobrih napada, ne sećam se. Trebao nam je takav igrač. Dobar je, dobar. Sad posle jedne odgledane uživo utakmice baš me njegove kretnje i stil igre podseća na Lorenca Brauna. Samo što za razliku od njega ovaj ne može da obuzda emocije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno i sinoc sam imao utisak a imam i dalje da smo odigrali dobru utakmicu, u skladu sa trenutnim mogucnostima.

Jedina zamerka bi bila taj skok, ali to je Uini jako lepo objasnio.

 

Mislim da smo utakmicu izgubili u 3/4, kad se Howard zapalio a mi stali u napadu.

Da smo imali Tea ili Smarta (sa mesec dana treninga) verujem da ne bismo izgledali onako lose u napadu u toj 3/4.

 

Cudno mi je i da nije dao Lazarevicu ni minut, bar da napravi neki faul i proba da poremeti Howarda.

 

Sve u svemu, sanse za top 10 su nam male ali nisu nepostojace (ako nije ozbiljnija povreda Tea).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, turfan said:

Ali kako su nas ubili u skoku, ono je sramota za ceo klub i igrace...igras pred punom arenom bitnu utakmicu, a ovi ti pokupe sve moguce lopte, energija 0 mozda se nisu dovoljno odmorili? A i ovi jel su toliko nesposobni da lupe teu blokadu, da stisne zube i odigra bar 20min? Koj ce mi moj proriv reala, barse i ostalih gde sa 3 tea ne bi dobili... 

Nije bilo bez energije. Jednostavno, mora se priznati i Monekeu da ima izuzetno prirodan talenat da se postavi gde treba, ima finte pre samog skoka... Nije to bas slucajno. Naravno da je trebalo bolje u def skoku, ali pricati da smo bez energije odigrali  je besmisleno

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

A jbg. da je bio Teo, Smart ne bi igrao sinoć više od 5,10min. Ovako momak gulio skoro 20min a da još ni imena saigrača nije zapamtio. On je i malo grešaka imao s obzirom na okolnosti. Što ohrabruje. Šut za 3 ga nije išao a malo je i forsirao ali i to je jbg. želja, sagoreo je. Sve u svemu napisao sam i pre meča da ću biti zadovoljan samo da kod njega vidim želju i borbu bez da da i jedan poen. Ovako ne samo da je bilo i želje i borbe već je imao i prilično dobar učinak. Naježio sam se kad sam video onu njegovu,, ložana" reakciju kad je neko zvao tajm aut ili se završila prva četvrtina a on pre toga vezao nekoliko dobrih napada, ne sećam se. Trebao nam je takav igrač. Dobar je, dobar. Sad posle jedne odgledane uživo utakmice baš me njegove kretnje i stil igre podseća na Lorenca Brauna. Samo što za razliku od njega ovaj ne može da obuzda emocije.

Bas se videlo da je juce dosao i da se upoznaje sa igracima.

Ali svakako zelja i borba za svaku pohvalu.

Mene pre svega raduje njegov ulaz i zavrsavanje na obrucu, to je nesto sto nam fali u odsustvu Nedovica.

Verujem da ce se dobro uklopiti, samo je potrebno vreme (e jbg sad to nemamo).

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

nije, u pravu si, verovatno mi se učinilo od giedraitisa u prvom da je lazarević, gledao sam bez zvuka

mada mislim da ne bi škodilo da uđe pa najgore što je moglo da napravi 1-2 faula i da se vrati pored ćilija i tobiške

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ma ni lazić ni hanga ni nešto sitno lazarević nisu mogli ništa howardu

 

Kad si ovo pomenuo. 

Na stranu sto mislim da je Lazic nama faktor stabilnosti i neko ko je bas znacajan....  ne pamtim ovako losu odbranu kao sinoc.

 

Mislim pre svega na I cetvrtinu kad ga je bas fino uveo u ritam a ovom treba sekunda da se zapali. 

Na stranu sto je vrhunski napadac, ali bas boli kada nam da dve trojke iz mesta. Ono iz driblinga, kapa dole, ali nemoj da mu mi olaksavamo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

ma ni lazić ni hanga ni nešto sitno lazarević nisu mogli ništa howardu

 

Ja bi rekao da je Lazic odradio solidan posao. Rezultatski to možda nije bilo nagrađeno, jer se ovaj več bio zapalio i pogađao šta god je bacio prema košu. Ali po meni, Lazić ga je dobro gušio na perimetru u večini situacija. Naravno, kad onako agresivno braniš šut za tri, uvek češ biti ranljiv za neki prodor. I kad se to desilo u nekoliko navrata, izostala je bolja timska odbrana po mom mišljenju. Gde su visoki igrači trebali da ranije izadju na taj mid-range/flouter i sile Howarda da radi nešto što mu nije glavni kvalitet - traži saigrače.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Admiral said:

 

Kad si ovo pomenuo. 

Na stranu sto mislim da je Lazic nama faktor stabilnosti i neko ko je bas znacajan....  ne pamtim ovako losu odbranu kao sinoc.

 

Mislim pre svega na I cetvrtinu kad ga je bas fino uveo u ritam a ovom treba sekunda da se zapali. 

Na stranu sto je vrhunski napadac, ali bas boli kada nam da dve trojke iz mesta. Ono iz driblinga, kapa dole, ali nemoj da mu mi olaksavamo.

 

 

Da bi Branko bio faktor na El utakmici on mora da bude blizu 100% fokusa i energije konstantno.

Kao sto je svako od nasih igraca imao po neku slabu utakmicu ove sezone, cak i oni najstandardniji poput Bolomboja, Mitra i Tea, ima ih i Lazic, samo sto se to kod njega manifestuje drugacije.

Branko je imao nekoliko vintidz partija ove sezone, generalno igra dobro i u velikoj minutazi, tako da licno nemam problem s tim sto je sinoc odigrao ispod svog nivoa, odnosno ne mogu to da mu zamerim previse.

Na sve to, Hauard je odigrao jednu od utakmica karijere, jebiga, desava se.

A to koliko je znacajan moze da se vidi po procentu pobeda u utakmicama kada je on povredjen, narocito one visokog intenziteta poput derbija.

 

Mi smo sinoc izgubili jer nije bilo Tea da uspori ritam kad treba, jurcali smo svesno u njihovom ritmu jer u pozicionom napadu nismo imali sta da trazimo.

Kadrovski problemi su nas naterali da odstupimo od svoje igre, u prvom poluvremenu su oni bili zbunjeni, a mi pogodili sve, pa se stekao utisak da nam ide sjajno.

U drugom su oni ipak zaigrali onako kako Duskove ekipe igraju, mi smo nastavili jedino kako smo i mogli ali sa slabijim procentom suta i losom kontrolom faula.

Bas se videlo da nam fali vodja na terenu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

dobro ga je lazic cuvao, pogotovo u poslednjoj cetvrtini ali "nije mu nista mogao" u smislu da je usao u taj curry mode, nema tu previse pomoci osim da promasi. mnogo je brz i jos brze poteze

Kad još dade onu trojku iz desnog  ćoška iz nekog polubalansa rekoh nema te sile koja će da ga zaustavi večeras. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

dobro ga je lazic cuvao, pogotovo u poslednjoj cetvrtini ali "nije mu nista mogao" u smislu da je usao u taj curry mode, nema tu previse pomoci osim da promasi. mnogo je brz i jos brze poteze

Nije smeo Lazić da ga čuva jer, iako ga donekle isprati nogama, kad se Markus digne na šut ne može ni malo da mu zasmeta.

 

Mogli smo da pokušamo sa nekim višim, Hangom, Lazarevićem, pa možda i Rokasom. Možda bi mu psihološki bilo teze kad zna da je ruka tu blizu

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bad said:

Nije smeo Lazić da ga čuva jer, iako ga donekle isprati nogama, kad se Markus digne na šut ne može ni malo da mu zasmeta.

 

Mogli smo da pokušamo sa nekim višim, Hangom, Lazarevićem, pa možda i Rokasom. Možda bi mu psihološki bilo teze kad zna da je ruka tu blizu

Ne bi jer jučer je bio 'red hot' 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...