Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, bodo said:

ma stižu oni samo šta to  oni još ne znaju. 

Samo da ne stignu tipa Lipovija,Koloma Lukasa..kada već ovoliko čekamo nadam se da čekamo prave igrače,da imamo neke opcije al se čeka nešto da se riješi..

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Veteran said:

 

Možda bi Voja Stojanovic mogao da popuni prazninu - ako je moguće. Snažan, visok, sa solidnim iskustvom i možda željan da se vrati u llub u kome je ponikao. Gledao sam FMP sa njim nekoliko puta i nije uopšte delovao loše.

 

Kad nema kise dobar je i grad.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mamlazi nam se kockaju sa sudbinom. Hajde sto su sjebali EL, sjebace nam i aba ligu. Ako ne budemo prvi, mi to da osvojimo necemo nikada. Ako ne uzmemo aba ligu, EL cemo videti kad i nba.

 

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

 

Да је његова каријера налик другом делу мандата у нас не би тај видео ни НБА ни милионче на рачуну а ни нас на крају.Његова реалност је ово што сад игра у Пао уз наравно превисок уговор за оно што пружа,у ствари за оно што се тражи од њега.Код нас је имао слободу да ради шта хоће и зато је то после краха деловало како је деловало.Једноставно он је кошаркаш,спортиста и од њега се очекује максимум на терену,не у дискотеци,ако је професионалац,а видимо да у Пао то и јесте.Позз и свако добро.

Link to comment
Share on other sites

Pozicija na tabeli nam je u skladu sa kvalitetom i trzisnom vrednoscu tima. Tako je vec godinama i ova sezona se ne razlikuje. Prosle i ove sezone smo ulozili nesto vise novca i to se oseti jer smo na vecini meceva konkurentni i malo nam fali za plej-of. Isto je bilo i u sezoni 19/20 sa Braunom, Beronom, Gistom, takodje smo bili blizu i malo nam je falilo (doduse sezona je prekinuta). U svim ostalim sezonama smo bili daleko od plej ofa jer nam je tim uvek bio u top5 najgorih. Kada se na to doda da uglavnom nemamo kontinuitet ni na klupi ni u rosteru, te da roster nije bas najsmislenije napravljen, dodjemo do ovih rezultata. Dovoljno je samo procitati imena klubova koji su ispred nas i vec je jasno da je jako tesko da se umuvamo bar na deseto mesto. Ne znam koji je od tih klubova imao tolike promene u rosteru letos, uglavnom su svi zadrzali bitne igrace + se pojacali. Medjutim sve ovo naravno ne sme nikako da opravda odredjene poteze uprave. Meni je okej i da ne udjemo ove sezone u plej-of, da prosto samo uzivamo u dobrim utakmicama regularnog dela, ali nikada nisam voleo instant projekte koji ne vide dalje od trenutne sezone. Ako ne uspemo da zadrzimo Bolomboja, Rokasa, Nedovica, Mitrovica, Topica + Tea i Hangu (ako zbog godina uopste budu u stanju da odigraju jos jednu sezonu) onda dzabe sve.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nama se sezona lomi u narednih 30tak dana , iz prostog razloga sto imamo derbi i gostovanju u Podgorici (i to nakon duplog kola EL) gde treba da osiguramo prvo mesto u aba ligi.

 

U isto periodu imamo i povoljan raspored u EL kojim bi mogli da ispeglamo sve gluposti s pocetka godine koja je pravila uglavnom uprava. 
 

I slep vidi da nam treba ljudstva i pojacanja… ako se niko ne dovede, smatracu da se uprava muski posrala po igracima koji izgibose na terenu da ispeglaju ono sto je uprava uglavnom usrala.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

Nema nekog smisla dovoditi pojacanje u januaru nakon sto je prosao prelazni rok izmedju EL klubova. Mislim, ko je uopste slobodan sada, pa verovatno igraci koji dugo nisu igrali i koji ce mozda za mesec dana da prave razliku.

 

Sto se tice sansi za TOP8 (jer 9. i 10. mesto znace kraj puta i samo utesnu nagradu), ostajem pri stavu da ovakva KKCZ nema tu sta da trazi. Mozda me i demantuju ako pocnu da dobijaju neizvesne i napete meceve protiv motivisanih rivala, eto sledece nedelje dolazi Dusko koji ce em da bude prepun motiva, em bi njegova ekipa pobedom napravila +4 u odnosu na jednog od konkurenta i nastavila da se bori za TOP8.

 

U ovakvoj EL su najlaksi mecevi protiv nemotivisanih rivala koji odustaju cim vide 10 razlike. Mecevi protiv Zalgirisa, Albe, Asvela su teski jer tu mora da se pobedi, pritisak postoji, a protivnik zeli da se nadigrava do samog kraja.

Po tebi na papiru kvalitetniji tim ne može da izgubi ako je motivisan sto svako ko i malo razume sport zna da je velika glupost. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kojan said:

Fascinantno mi je da se ljudi godinama natežu na istu temu sa goldbergom kad svi znamo kako ce se zavrsiti :default_coffee:

Večitim derbijem za fenjer u fiba Ligi Šampiona, dok u istoj sezoni Žalgiris osvaja EL posle dva produžetka protiv Budućnosti.

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pachupa said:

Да је његова каријера налик другом делу мандата у нас не би тај видео ни НБА ни милионче на рачуну а ни нас на крају.Његова реалност је ово што сад игра у Пао уз наравно превисок уговор за оно што пружа,у ствари за оно што се тражи од њега.Код нас је имао слободу да ради шта хоће и зато је то после краха деловало како је деловало.Једноставно он је кошаркаш,спортиста и од њега се очекује максимум на терену,не у дискотеци,ако је професионалац,а видимо да у Пао то и јесте.Позз и свако добро.

Baš to sam i pokušavao da kažem, ovo što igra u PAO je njegov standard i realnost. A u PAO igra slično (čak i lošije) kao što je igrao  kod nas u najlošijem periodu, zbog kog je postao omražen među Ciganima. Ove sezone u EL ima PIR 5.2, a u najgorem periodu kod nas (da uzmemo da je to od Milana do kraja sezone) je imao 8.7.

Nije mi cilj da branim Vildozu, nego mi žao da ljudi imaju animozitet prema njemu na osnovu površnog subjektivnog utiska, a nasuprot činjenicama.

Svako dobro, takođe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Abizolirni said:

Dajte ljudi napisite koju pametnu. Kad iz posta u post procitam rijec pojacanje, kosa mi se digne na glavi. 

A šta pametno ima da se kaže? Evo prosvetli nas? Ima li šta pametno da se kaže o timu koji će očigledno naredne najbitnije utakmice igrati sa 1.5 pleja i bez beka? Ima li šta pametno da se kaže kad cele sezone nemaš krilnog centra nego ti isto igra Davidovac a došli smo do toga da do juče igrač koji je sedeo iza koša i koji je po navodima trebao da pređe u FMP bude bek ap na poziciji krilnog centra? O timu kojem je do pre nedelju dana trebao bek i krilni centar a danas plej, dva beka i krilni centar. Evo ja sam glup a ti kaži nešto pametno, pošto se gadiš na pomen pojačanja od kojih nam ne samo sad nego od početka sezone cela sezona visi o koncu. Evo prosvetli nas pametno kako ćemo da izguramo najbitniji deo sezone sa 8 igrača koji su korisni za ekipu. 

Edited by Čočo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Cini li vam se Yago kao apgrejd u odnosu na Dzonija?

 

Ja nisam medju forumasima koji ga ismevaju i smatraju neupotrebljivim, ali moram priznati da sam ocekivao malo vise posle partija na svetskom. Tamo je bez problema probijao odlicne defanzivce i izvlacio bacanja, bilo je plejmejkinga, floutera, suteva iz driblinga... Kod nas mu se otvorio prostor za prilicno solidnu minutazu, ali se uglavnom sveo na catch-and-shoot pripaljivanje dalekih trojki, driblanje u mestu i povremeno harakiri srljanje. Odigrao je 18 el utakmica, od toga je na bar pola izgledao bas nemocno.

 

Da se razumemo, ima odlican sut i izuzetan domet, unosi energiju... Za nominalno treceg pleja on je sasvim ok resenje, ali nisam siguran da ima kapacitet za vise od toga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sramno ponasanje uprave pre svega covica i ona dva fikusa sto ima pored sebe.

Prvo ovako sklopiti tim, pa onda sedeti skrstenih ruku dok se tim bori svom snagom, pored toliko povreda, a pri tom se ukazala šansa da se ipak nesto napravi.

 

Kako smo sklopljeni, koliko povreda, i opet imamo sasvim korektne rezultate.

Prvo mesto u ABA, a u EL gde smo na pobedu/ dve, od 10 najboljih gde ima da se igra jos 13 utakmica.  Dakle realna sansa da se izbori ulazak. Podsecam da od dosta timova imamo bolji koš kolicnik medjusobno ako dodje do istog broja pobeda.

U zadnje 4 utakmice 3 pobede. 

 

Da uprava radi u interesu kluba , mi bi se pojacali, pa ne mora da bude to neki ekstra kvalitet, nego samo da imamo rotaciju i svežinu mi bi bili u plusu.

 

Još jednom sve najgore čovicu i poltronima oko njega

Edited by No name
  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, No name said:

Sramno ponasanje uprave pre svega covica i ona dva fikusa sto ima pored sebe.

Prvo ovako sklopiti tim, pa onda sedeti skrstenih ruku dok se tim bori svom snagom, pored toliko povreda, a pri tom se ukazala šansa da se ipak nesto napravi.

 

Kako smo sklopljeni, koliko povreda, i opet imamo sasvim korektne rezultate.

Prvo mesto u ABA, a u EL gde smo na pobedu/ dve, od 10 najboljih gde ima da se igra jos 13 utakmica.  Dakle realna sansa da se izbori ulazak. Podsecam da od dosta timova imamo bolji koš kolicnik medjusobno ako dodje do istog broja pobeda.

U zadnje 4 utakmice 3 pobede. 

 

Da uprava radi u interesu kluba , mi bi se pojacali, pa ne mora da bude to neki ekstra kvalitet, nego samo da imamo rotaciju i svežinu mi bi bili u plusu.

 

Još jednom sve najgore čovicu i poltronima oko njega

Pa sve si objasnio u drugom pasusu. Toliko košarkaško znanje imaju NČ, fikus i poltron da kad su videli skor 3/4 u poslednjih nekoliko utakmica, misle da smo jaki kao crna zemlja i da nam više ne može niko ništa. Kakvo znanje, takve i odluke. Šta će nam pojačanja. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glede "pojačanja", mislim da je Sfero rekao, kad je došao Gilespi, da mnogi igrači ne žele uopšte da dodju kod nas.

 

Mislim da nemamo ni novca previše, tako da treba prihvatiti realnost, šta nam je to nam je. 

 

Za početak, mogle bi stvarno povrede da nas zaobidju malo, nije samo da je pitanje selekcije i premora. Topova povreda govori u to ime. Tobi, kakav god da je, ono kako je pao, isto nije do premora.

 

Kad sam već kod Tobija, muko nasa, niko ni ne pita kakav je stepen povrede i kada će se vratiti. Sve se samo iz toga da videti, po pitanju njegove uloge i važnosti u našem timu.

 

Protiv Baskonije će biti nenormalno teško, moći će utakmica da ode u oba pravca.

 

Za početak, daj Borac da pobedimo sjutra.

 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ali meni su nasi navijaci hit. Kako smo dosli od onoga da igraci suruju sa Covicem, pre svih Teo koji je dosao da dobije poslednji ugovor, kumic Nemanja, sns bot Lazic, Davidovac, Mitrovic...do toga da iste te zalimo jer taj isti Covic nece da im dovede pojacanja. Naravno, trebaju nam pojacanja, ali nekada je zaista tesko po mozak citati ovu temu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Čočo said:

A šta pametno ima da se kaže? Evo prosvetli nas? Ima li šta pametno da se kaže o timu koji će očigledno naredne najbitnije utakmice igrati sa 1.5 pleja i bez beka? Ima li šta pametno da se kaže kad cele sezone nemaš krilnog centra nego ti isto igra Davidovac a došli smo do toga da do juče igrač koji je sedeo iza koša i koji je po navodima trebao da pređe u FMP bude bek ap na poziciji krilnog centra? O timu kojem je do pre nedelju dana trebao bek i krilni centar a danas plej, dva beka i krilni centar. Evo ja sam glup a ti kaži nešto pametno, pošto se gadiš na pomen pojačanja od kojih nam ne samo sad nego od početka sezone cela sezona visi o koncu. Evo prosvetli nas pametno kako ćemo da izguramo najbitniji deo sezone sa 8 igrača koji su korisni za ekipu. 

Ja cu pokusati da te prosvetlim, odnosno pitanjem da ti odgovorim na pitanje. Da li ce pomoci mozda da se hiljadu puta napise treba nam pojacanje. Evo ako hoce ja cu napisati makar 100 ( pretvoreno u banovinu x 5 = 500 dana , ipak necu ). 

Napisano vec xy puta. Ako bude bice i cao. Jebiga ako ce se iz stranice u stranicu i sa svakih par postova ponavljati isto, ispade da tema treba biti zakljucana sve do dana utakmice. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...