Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 hours ago, Princeton said:

Kako vam je izgledala Topiceva igra u derbiju? Meni se cini da ga je atmosfera/trema pojela. Imao je finu asistenciju prema Bolomboyu (rampa/faul Vukcevica), par dobrih dijagonalnih dodavanja, a sve ostalo prilicno klimavo. Ovakve utakmice znaju da izrode ili pojedu mladog igraca. Zelim mu brz oporavak, i da iskoristi ovo vrijeme (i) za psiholosku adaptaciju na Zvezdu i sta sve donosi sa igrom na ovom nivou. Ovoliko pozitivne energije, hajpa i iscekivanja oko mladog igraca ne pamtim kad smo imali u nasem kosarkaskom klubu. Ima ogromno povjerenje trenera, javnosti, suigraca, sve su kockice tu za jednu finu pricu. Evo sada i potrebnog vremena da se sve legne, i pritisak (ako ga je bilo) malo spadne.

Imao je i 2+1 na samom početku za 3:0 i to u fazi gde je bilo baš malo koševa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paxxx said:

Imao je i 2+1 na samom početku za 3:0 i to u fazi gde je bilo baš malo koševa.

 

da, odlicno je otvorio tekmu; steta i za njega (a za zvezdu naravno puno vise) sto nije u prilici da se prilagodi razlici u defanzivnom kvalitetu protivnika, posto je jasno da ne moze da ide do obruca kada to pozeli, kao u aba ili mladjim kategorijama.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

da, odlicno je otvorio tekmu; steta i za njega (a za zvezdu naravno puno vise) sto nije u prilici da se prilagodi razlici u defanzivnom kvalitetu protivnika, posto je jasno da ne moze da ide do obruca kada to pozeli, kao u aba ili mladjim kategorijama.

Nikola je već imao jednu povredu zbog koje je duže odsustvovao. Pričao je u intervju za klub iz 2022

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Princeton said:

Kako vam je izgledala Topiceva igra u derbiju? Meni se cini da ga je atmosfera/trema pojela. Imao je finu asistenciju prema Bolomboyu (rampa/faul Vukcevica), par dobrih dijagonalnih dodavanja, a sve ostalo prilicno klimavo. Ovakve utakmice znaju da izrode ili pojedu mladog igraca. Zelim mu brz oporavak, i da iskoristi ovo vrijeme (i) za psiholosku adaptaciju na Zvezdu i sta sve donosi sa igrom na ovom nivou. Ovoliko pozitivne energije, hajpa i iscekivanja oko mladog igraca ne pamtim kad smo imali u nasem kosarkaskom klubu. Ima ogromno povjerenje trenera, javnosti, suigraca, sve su kockice tu za jednu finu pricu. Evo sada i potrebnog vremena da se sve legne, i pritisak (ako ga je bilo) malo spadne.

Osim svega što si nabrojao ono što mi se najviše svidelo je da je uvek išao na skok i u napadu i odbrani i da je tako imao nekoliko isčeprkanih lopti, dobro se postavljao i ničije lopte su nekako dolazile do njega. Tako smo imali nekoliko napada iz druge šanse potpuno neočekivano koje smo odlično iskoristili i podigli razliku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, paxxx said:

Imao je i 2+1 na samom početku za 3:0 i to u fazi gde je bilo baš malo koševa.

 

Da znam. Spomenuo sam situacije gdje se osjetilo da je komforan na terenu. Taj 2+1 je bio neki dvokorak u trku, gdje mu je Bolomboy ostavio livadu u reketu, a on bukvalno bacio loptu u vazduh uz Boze pomozi. U takvoj situaciji kod nalozenih igraca se vidi eksplozivno polaganje, veci vertitakal, kontrola tijela, reakcija poslije kosa.. Pogotovo poslije tog dobrog pocetka kad je probio led je trebao jos jace, brze. Nekako je ostao zategnut, visokog stava, eksplozivnost skroz izostala. Nadam se da je sve posljedica zadivljenosti atmosferom, i nekog previsokog ocekivanja od samog sebe.

  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam sta se ocekivalo da Top uradi više. Ja sam prezadovoljan. Jeste se zaletao, ali nije se uplasio i gledao da samo doda prvom do sebe. Muda su preduslov svega, a on ih ima.

Top ima samo 18 godina, plejmejkeri uglavnom mnogo kasnije sazrevaju. Sut se usavrsi, masa i snaga potrebna da ide do obruca stekne...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

Sut se usavrsi, masa i snaga potrebna da ide do obruca stekne...

 

mislim da vise od snage treba da poradi na fintama & promeni pravca, usporavanje kada treba, je jednako vazno kao i ubrzanje, videti pod bodiroga i doncic.

 

cini mi se da trenutno ide iskljucivo pravolinijski, jer na dosadasnjim nivoima (omladina i aba), nije imao preterane potrebe za komplikovanjem.

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Princeton said:

Kako vam je izgledala Topiceva igra u derbiju? Meni se cini da ga je atmosfera/trema pojela. Imao je finu asistenciju prema Bolomboyu (rampa/faul Vukcevica), par dobrih dijagonalnih dodavanja, a sve ostalo prilicno klimavo. Ovakve utakmice znaju da izrode ili pojedu mladog igraca. Zelim mu brz oporavak, i da iskoristi ovo vrijeme (i) za psiholosku adaptaciju na Zvezdu i sta sve donosi sa igrom na ovom nivou. Ovoliko pozitivne energije, hajpa i iscekivanja oko mladog igraca ne pamtim kad smo imali u nasem kosarkaskom klubu. Ima ogromno povjerenje trenera, javnosti, suigraca, sve su kockice tu za jednu finu pricu. Evo sada i potrebnog vremena da se sve legne, i pritisak (ako ga je bilo) malo spadne.

 

On je pokazao da može, najvažnije da nije štetovao i ovo pišem zbog njegovog samopouzdanja. I njemu a i nama je potrebno strpljenje, vremenom će doći i bolja organizacija igre i bolji poenterski učinak. Nadam se samo da će ostati i naredne sezone jer po mom mišljenju odlazak u NBA bi bio loš. Video je i sam kakav je evroligaški tempo i igranje Evrolige će mu pomoći da očvrsne, da pripremljeniji i bolji ode u NBA.

Link to comment
Share on other sites

Topic je za vreme u prvoj cetvrtini koje je proveo na parketu bio mozda i najuticajniji igrac. Onaj 2 + 1, nekoliko odlicnih dodavanja dijagonalnih koje je odlicno video i realizovao, imao je ukupno 3 asistencije(mozda ne sve u prvoj cetvrtini) a sigurno jos 2-3 gde je odlicno proigrao ali nije postignut kos. Igrao je dobru odbranu, imao i 2 skoka i jednu odlicnu odbranu kada se snasao ispod naseg kosa i bio aut za nas. Ono gde je “srljao” uglavnom je bilo iznudjeno gde je dobio loptu i morao, ili je bilo rezonski da se krene na neki ulaz, u nekoj situaciji je mozda mogao i bolje a bilo je i do ok odbrane u tom slucaju. Tako da je daleko od klimavog kao sto Princeton pise. Ako se ne secas dobro vrati prvu cetvrtinu i pogledaj koliko je Topic bio uticajan na igru 

Edited by magiko
Link to comment
Share on other sites

Onako hladne glave... Igranje EL i sa ovakvom minutazom Topu mnogo znaci. Zvezd sa surovo rezultatskim imperativima i narocito sa postojecim plejmejkerskim parom, baš i ne. Da je umesto Jaga neki normalniji plej, neko na koga mozemo da se oslonimo i ko moze da da veci doprinos, onda bi Top bio dobitak i za Zvezdu. Pored dva dobra pleja bi i on imao doprinos. Jago nije kosarkas za ovaj nivo i cesto izgleda smešno. A on od ovoga bolje ne može uopste. Tu je gde je. Sada pored Tea ostaje samo Top koji tek treba da napreduje, koji nema poene u rukama. Da je onaj prevarant Sabaz tu na svom nivou, Top bi pored njega i Tea bio na svom mestu koje mu realno pripada.

Svi smo mi maltene imamo očinski odnos prema Topu. Ja ga obozavam i da sto puta pogresi, necu da mu zamerim. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

to je sve okej ali ocigledno je da mini-topa nema dva metra dana. nisam pametan kako ce to da izadje na dobro, posto, osim sto nemamo drugog pleja, opet samo nedovic moze da probija sa perimetra

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Otvorio je jako dobro, videla se zelja, par puta je bio na ivici da izgubi loptu, sto se kasnije i desilo. Top ima ogromnu podrsku i moze da se opusti i uziva, ko mu nadje manu je*acemo mu nanu😁

  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sa Topicem u postavi smo bili potpuno konkurentni i on apsolutno nije non faktor u nasoj igri. Isto tako Sfero dobija opciju vise za razne kombinacije. Nedovic postaje mnogo upotrebljiviji i Sferu je lakse  da organizuje napad kada Teodosic nije u ekipi, sto je negde nas najveci problem do sada kada je ofanziva u pitanju. Isto tako Topic svojom visinom i gabaritima nije pogodan za mismec. Ovde se dosta kuka zbog samog Topica, ali licno mislim da je ovom povredom vise izgubio klub, jer mali Top ce se oporaviti i zavrsiti u NBA, nemam nikakvu sumnju. Pregled igre, gabariti, pa cak i ulaz, koji je u derbiju bio malo problematican su vrhunski. Licno sam ocekivao da u drugom ulasku u igru, koji se zavrsio povredom, mali pronadje resenje i adaptira se na odbranu sa kojom se prvi put sreo u karijeri.

Edited by kokodakalo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kokodakalo said:

Ako moze neko da mi odgovori da li u slucaju da Top bude lutrijski pik mora da potpise ugovor iste godine ili moze potpisivanje da odlozi za godinu dana, a da ne izguni garantovanost ugovora.

U teoriji sve može, u praksi teško da će neki klub da ga uzme toliko visoko i da ga pusti da se razvija i povređuje po Evropi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kokodakalo said:

Ako moze neko da mi odgovori da li u slucaju da Top bude lutrijski pik mora da potpise ugovor iste godine ili moze potpisivanje da odlozi za godinu dana, a da ne izguni garantovanost ugovora.

 

2 minutes ago, paxxx said:

U teoriji sve može, u praksi teško da će neki klub da ga uzme toliko visoko i da ga pusti da se razvija i povređuje po Evropi. 

 

u praksi je bilo dovoljno lutrijskih pikova koji su ostajali sezonu u evropi, pisali smo već nekoliko puta. rubio kao drugi ili treći pik; dario šarić je draftovan 12i  2014e godine pa ostao u evropi do 2016e. bogdan i bojanbogdanović takođe, mada nisu bili lutrijski pikovi. zavisiće od kluba koji ga draftuje, tj njihove situacije.

 

 

8 minutes ago, berti said:

Imam utisak da bi Top najvise napredovao da ode u  neki španski klub. Tamo mladi igraci dobijaju sansu, napreduju.  

 

pa čekaj, dečko u prvoj el tekmi bio starter, igrao 19mins, drugu takođe startovao i sad mladi igrači tamo dobijaju šansu, kao da je presedeo na klupi ove tekme 😐

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pilif88 said:

Ellie Okobo suspendovan od strane Monaka, ima li smisla pojuriti, da javim Dozetu

Brisi ovo dok jos nisi na Obavestenjima

6 minutes ago, uini said:

 

 

u praksi je bilo dovoljno lutrijskih pikova koji su ostajali sezonu u evropi, pisali smo već nekoliko puta. rubio kao drugi ili treći pik; dario šarić je draftovan 12i  2014e godine pa ostao u evropi do 2016e. bogdan i bojanbogdanović takođe, mada nisu bili lutrijski pikovi. zavisiće od kluba koji ga draftuje, tj njihove situacije.

 

 

 

pa čekaj, dečko u prvoj el tekmi bio starter, igrao 19mins, drugu takođe startovao i sad mladi igrači tamo dobijaju šansu, kao da je presedeo na klupi ove tekme 😐

Pored dobijanja sanse, tamo i umeju sa mladim igračima. Jaca konkurencija, bolji treneri...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

pa čekaj, dečko u prvoj el tekmi bio starter, igrao 19mins, drugu takođe startovao i sad mladi igrači tamo dobijaju šansu, kao da je presedeo na klupi ove tekme 😐

 

Mi sad u glavama pokušavamo da nađemo neku idealnu sredinu za njega, da bude kompetitivnije i ozbiljnije nego u Megi, a opet da nema tog pritiska kao u Zvezdi.

 

Kao da je neko jaje koje treba da se izlegne u inkubatoru pa mu podešavamo optimalnu temperaturu. :classic_smile:

 

Biće Top odličan kako god okreneš, samo da zdravlje bude kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

mislim da vise od snage treba da poradi na fintama & promeni pravca, usporavanje kada treba, je jednako vazno kao i ubrzanje, videti pod bodiroga i doncic.

 

cini mi se da trenutno ide iskljucivo pravolinijski, jer na dosadasnjim nivoima (omladina i aba), nije imao preterane potrebe za komplikovanjem.

 

Причао сам са пар тренера и не би се сложили са тобом. Промене ритма и правца су његов форте у игри. Који му је и омогућавао да на јуниорском и АБА нивоу налази пут да обруча у буде играч од 15-ак поена са једним изразито упитним шутем за 3 поена у овом тренутку.

 

Он само чудно изгледа док трчи, јер је високог става, усправан... Као Гобеља кад крене да спринта, па се исправи под 90 степени и забаци рамена, па то изгледа много смешно. Тако и Топић, изгледа као да вуче ноге и не савија колена док трчи. Али је брз, и има озбиљне промене правца и ритма, које су га на том нивоу на ком је играо избациле ту где јесте.

 

О шуту је већ писано овде колико сам испратио... Ниска тачка избачаја, мали лук, и много тога ту треба да се коригује, а он нпр. прошло лето није имао да ради на томе, као што неће имати ни ово због репрезентације и Париза.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bad said:

Zaninljivo da Gilespi ispod koša igra isključivo levom rukom (zakucavanja i polaganja), a generalno šutira bacanja i sa distance desnom. Nikad tako nešto nisam video ranije.

 

Ovo je naravno samo na malom uzorku od ovih par utakmica, nisam ga pratio preterano ranije.

Nikola Janković

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko nam napravio mošu jutros u hotelu u Ljubljani, zazvonio protivpozarni alarm, morao da se evakuise ceo hotel😄

 

Kuka Vujcin na insta kako je to zavera😁 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni said:

Neko nam napravio mošu jutros u hotelu u Ljubljani, zazvonio protivpozarni alarm, morao da se evakuise ceo hotel😄

 

Kuka Vujcin na insta kako je to zavera😁 

I ovaj tw nalog pričao o istom

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...