Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

U ozbiljnoj ekipi bi taj Simonović do sad proigrao. Jedan od naših problema je što posle loše igre, igrača odma proglasimo kao nekog ko nije "EL nivo" i zato mora da se momentalno Schilbuje i dovede "kvalitetna zamena". Umesto da se zapitamo zašto taj igrač igra slabo, i kako bi mogli da izvučemo više iz njega.

 

Možda smo mi (to jest klub) ti, koji nisu EL nivo? Ozbiljni timovi imaju sistem i jasno definisane uloge, uz pomoč kojih izvlače maksimum iz svojih igrača. Kod nas večina igrača nema definisane uloge i to je jedan od glavnih razloga zašto izgledaju ovako kako izgledaju. 

 

Simonović izgleda pre svega zbunjeno, dekoncentrisano, prestrašeno i totalno bez samopouzdanja. Kao da niko nema da mu kaže, alo dečko uspori. Radiš to to, to i to. I ništa osim toga. Radi se o masivnoj konjini od 2,13 sa dometom za tri. Da je nekim slučajem kod Luce Banchija u Virtusu, mi bi se sad ovde isčuđavali kako je moguče da ga nismo uzeli kad ga je Miško nudio.

 

Meni Simonović ne izgleda ni malo prestrašeno, naprotiv - izgleda mi da ne zna gde bije i da bez pardona uzima šuteve kao da je prva opcija. Jednom rečju - izgleda mi glupavo i nezgrapno. Jasno je da igra van pozicije i ne vidim kakvu će to korist doneti bilo njemu, bilo Mišku, a Zvezdi ponajmanje. Možemo mi da ga stavimo da igra pleja 30 minuta i nadati se da će to da funkcioniše jer zašto da ne. Momak jednostavno nije četvorka i to je vidljivo iz svake njegove sekunde na parketu, nije on počeo juče da igra košarku. 

 

Mi imamo jasno definisane uloge, ali one su tako postavljene sa pogrešnim ljudima za te uloge. 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

izgleda mi da ne zna gde bije i da bez pardona uzima šuteve kao da je prva opcija.

 

E vidiš, ja baš u tom njegovom ispucavanju vidim uplašenost. Kao da drži vruč krompir, pa u strahu da ne napravi neku veču grešku, radije baci loptu na koš nego da pokuša bilošta drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, L' Imperatore said:

 

U ozbiljnoj ekipi bi taj Simonović do sad proigrao. Jedan od naših problema je što posle loše igre, igrača odma proglasimo kao nekog ko nije "EL nivo" i zato mora da se momentalno Schilbuje i dovede "kvalitetna zamena". Umesto da se zapitamo zašto taj igrač igra slabo, i kako bi mogli da izvučemo više iz njega.

 

Možda smo mi (to jest klub) ti, koji nisu EL nivo? Ozbiljni timovi imaju sistem i jasno definisane uloge, uz pomoč kojih izvlače maksimum iz svojih igrača. Kod nas večina igrača nema definisane uloge i to je jedan od glavnih razloga zašto izgledaju ovako kako izgledaju. 

 

Simonović izgleda pre svega zbunjeno, dekoncentrisano, prestrašeno i totalno bez samopouzdanja. Kao da niko nema da mu kaže, alo dečko uspori. Radiš to to, to i to. I ništa osim toga. Radi se o masivnoj konjini od 2,13 sa dometom za tri. Da je nekim slučajem kod Luce Banchija u Virtusu, mi bi se sad ovde isčuđavali kako je moguče da ga nismo uzeli kad ga je Miško nudio.

Ne slazem se.

Simonovic je u tolikom kanalu, a bez problema uzima u minut i po dve trojke iz kornera. 

Vristi iz njega da zeli da ocarini loptu u svakom napadu. 

 

Kad si bez samopouzdanja radis druge stvari, blokovi, skok, borba. Pogotovo u ekipi koja na bekovskim pozicijama ima iskusne igrace.

Ovaj od toga nema nista. 

 

Juce mu otimaju loptu na defanzivnom skoku kao da je malo dete iz kraja koje je usput uletelo na teren jer nam fali jedan. 

Posle mu kupis koka kolu i on srecan mesec dana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sreća moja pa sinoć bila korporativna užas proslava koju nisam mogao da izbegnem pa sam gledao jako malo preko telefona. Bogu hvala. Mazohista jutros premotao drugo poluvreme i jbg. Biće partija kao protiv Makabija kad se sve posloži. Samo se nijednom klubu, pa ni nama, ne dešava uvek da se sve posloži. Zapravo, to će biti jedna u 5-6 utakmica (kao protiv Fenera, npr.). Ostale moraju da se rudare, da se kida i kad ne ide. Mi ništa od toga nemamo. Grobari sinoć odigraše najgoru utakmicu sezone pa izrudariše šut za pobedu. Mi kao da igramo ligu bez briga (možda i igramo) što je veliko neoštovanje prema ljudima koji prate klub, koji dolaze i pune Arenu uprkos rezultatima kluba i na koncu nepoštovanje prema samom klubu. I Simon koga sprdamo od sinoć je samo šlag na tortu ali i slika i prilika našeg kluba trenutno. Bez muda, bez skilla, glupav i nezgrapan što kaže Haos iznad.

 

I evo lepo opisano

 

 

Edited by NMX
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Ma Simonović je hodajuća nesigurnost, uplašenost, strah... On ne da se plaši lopte, nego se plaši parketa... On kada mora u igru u EL ko da ga na streljane gone... Žao mi je dečka iskreno...Grk je prosječan trener, koji mene ničim nije oduševio i koji nije podigao ni jednog, jedinog igrača od kada je u klubu... 

3 minutes ago, Gilmour said:

Ne slazem se.

Simonovic je u tolikom kanalu, a bez problema uzima u minut i po dve trojke iz kornera. 

Vristi iz njega da zeli da ocarini loptu u svakom napadu. 

 

Kad si bez samopouzdanja radis druge stvari, blokovi, skok, borba. Pogotovo u ekipi koja na bekovskim pozicijama ima iskusne igrace.

Ovaj od toga nema nista. 

 

Juce mu otimaju loptu na defanzivnom skoku kao da je malo dete iz kraja koje je usput uletelo na teren jer nam fali jedan. 

Posle mu kupis koka kolu i on srecan mesec dana.

Kad si pi... ne uzimaš šuteve, bježiš od lopte i kriješ se po terenu... Simonović se raspada mentalno al ne bježi jer od bjega nema ništa... I bolje da promaši sve nego da vrati loptu nekome u ruke na 10m od koša i 5 sekundi do kraja napada... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ab1995 said:

Kad si pi... ne uzimaš šuteve, bježiš od lopte i kriješ se po terenu... Simonović se raspada mentalno al ne bježi jer od bjega nema ništa... I bolje da promaši sve nego da vrati loptu nekome u ruke na 10m od koša i 5 sekundi do kraja napada... 

Jos jednom se ne slazem.

Kada nemas mozga onda nastavis da sutiras jer si ocigledno malo previse gledao "Amerike" i njihovog majndseta.

Zasto Marko Simonovic ne moze da rezonuje na taj nacin? Zato sto je go kurac na biciklu gledajuci kosarkaske kvalitete.

 

Samopouzdanje i poverenje saigraca takvi igraci mogu da steknu skokom, blokovima i borbom. 

 

Aj se samo stavi u kozu nekoga iz ekipe koji gleda kako Marko ulazi sa klupe, pripaljuje neobavezno par suteva, izgubi poziciju kod svakog skoka, iz bloka bezi kao zec, a ti treba da juris pobedu u skoro svakom mecu?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Don Dusko said:

Rokas je igrac sistema i najbolje pokazuje kako taj sistem fercera. Da je sve ok sa timom Rokas bi bio ok al posto nije i posto mora da izlazi iz opanaka onda dobijemo ovu verziju Rokasa kod nas.

Ovde se već prešlo na traženje sledećeg dežurnog krivca. 

Sad je Nedović prvi na udaru jer ima najveću platu i ne donosi pobede sam. Tu je u redu i Rokas. 

To je taj mentalitet da se od igrača očekuje ono što nikad nisu igrali, jer ako je Davidovac užas, to je očekivano, ali da Rokas igra kao LeBron sve bi bilo u redu. 

 

Link to comment
Share on other sites

rokas igra jednu od 4-5 tekmi odlicno ili dobro; puno bolji od napiera ili tobeyja koji imaju cca jednu tekmu u tri meseca ali i dalje nedovoljno za jednog od nosioca i startno krilo

...

inace, nisam gledao juce, sad vidim da smo imali 16% za tri, isuse na koturaljkama

 

pomenuti rokas 0/1 za 2 i 1/2 za tri u 18mins

 

meni je to gore nego da je kao najopasniji suter imao 1/12 a vi kako hocete

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

neko se grdno zajebao, a onda ja treba da napušavam dejana davidovca i da stavljam avatar sa precrtanim dedom, za koga znam da u dobrom kontekstu, on može da odigra između 10 i 20 minuta, zavisi od matchupa i od performansa na xy tekmi i da izuzetno doprinese ili izuzetno skromno, jer nije neki lud igrač ali se isplati

Možeš da budeš popustljiv prema njemu koliko hoćeš, ali to jednostavno ne menja činjenicu da su Davidovac i Simonović, tj njihovo dovođenje glavni uzrok problema.

Davidovac donosi ništa ni za tih "između 10 i 20" minuta pre svega jer je postao velika kukavica. U napadu ne postoji, svodi mu se igra na spavanje u ćošku. Kad je poslednji put ušao sa loptom unutra, ili primio loptu oko reketa? 

Postao je beskorisniji od Lazarevića u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Rokas je neiskorišćen totalno. Iskreno, ja ne vidim šta Sferopulos tražu od ekipe. Meni je sve ovo potpuno nedefinisano. Igrači i koji imaju kvalitet su neiskorišćeni. Ne vidim ideju u igri niti njegov pečat. Uz sve to kada se doda njegov stav i izjave gde je od prve izjave odao utisak marionete i dupeljupca Čovića, totalno sam razočaran njime. Funkcioniše u klubu na nivou neiskusnog Vlade Jo a trener je sa tobož nekom reputacijom. Totalni promašaj. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gilmour said:

Jos jednom se ne slazem.

Kada nemas mozga onda nastavis da sutiras jer si ocigledno malo previse gledao "Amerike" i njihovog majndseta.

Zasto Marko Simonovic ne moze da rezonuje na taj nacin? Zato sto je go kurac na biciklu gledajuci kosarkaske kvalitete.

 

Samopouzdanje i poverenje saigraca takvi igraci mogu da steknu skokom, blokovima i borbom. 

 

Aj se samo stavi u kozu nekoga iz ekipe koji gleda kako Marko ulazi sa klupe, pripaljuje neobavezno par suteva, izgubi poziciju kod svakog skoka, iz bloka bezi kao zec, a ti treba da juris pobedu u skoro svakom mecu?

 

 

Pa nama pola ekipe bježi od bilo kakve odgovornosti u igri u napadu i sad se ti saigrači imaju pravo ljutiti što se  neko usudi da pogleda na koš? Djeluje on kao zec, tu se slažemo... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Rokas je neiskorišćen totalno. Iskreno, ja ne vidim šta Sferopulos tražu od ekipe. Meni je sve ovo potpuno nedefinisano. Igrači i koji imaju kvalitet su neiskorišćeni. Ne vidim ideju u igri niti njegov pečat. Uz sve to kada se doda njegov stav i izjave gde je od prve izjave odao utisak marionete i dupeljupca Čovića, totalno sam razočaran njime. Funkcioniše u klubu na nivou neiskusnog Vlade Jo a trener je sa tobož nekom reputacijom. Totalni promašaj. 

Apsolutno tacno, spustio je ekipu cak na nizi nivo od onog kad je preuzeo od duska

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, L' Imperatore said:

U ozbiljnoj ekipi bi taj Simonović do sad proigrao. Jedan od naših problema je što posle loše igre, igrača odma proglasimo kao nekog ko nije "EL nivo" i zato mora da se momentalno Schilbuje i dovede "kvalitetna zamena". Umesto da se zapitamo zašto taj igrač igra slabo, i kako bi mogli da izvučemo više iz njega.

 

Možda smo mi (to jest klub) ti, koji nisu EL nivo? Ozbiljni timovi imaju sistem i jasno definisane uloge, uz pomoč kojih izvlače maksimum iz svojih igrača. Kod nas večina igrača nema definisane uloge i to je jedan od glavnih razloga zašto izgledaju ovako kako izgledaju. 

 

Simonović izgleda pre svega zbunjeno, dekoncentrisano, prestrašeno i totalno bez samopouzdanja. Kao da niko nema da mu kaže, alo dečko uspori. Radiš to to, to i to. I ništa osim toga. Radi se o masivnoj konjini od 2,13 sa dometom za tri. Da je nekim slučajem kod Luce Banchija u Virtusu, mi bi se sad ovde isčuđavali kako je moguče da ga nismo uzeli kad ga je Miško nudio.

 

Ovo je suština svega.

 

Nemoguće da je Davidovac (koji se ovde toliko proziva) pre svega par meseci bio jako koristan član rotacije kod Karija Pešića, a ovde je zaboravio da igra košarku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Sector said:

Prađed i Simke su stvarno duet smrti.

 

Ovaj prvi se koliko toliko sakriva u napadu i uzima loptu/šut samo kad baš mora ali zato u odbrani ne može ni sekundi da sakrije svoju nemoć. Ali brat Simke je u stanju da nas impresionira za par minuta u oba pravca. Komedija.

 

 

 

Кад би неко направио гиф са јучерашњим Симкетовим потезима, збунили би скаутинг наредних противника 100%

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Константин said:

 

Кад би неко направио гиф са јучерашњим Симкетовим потезима, збунили би скаутинг наредних противника 100%

Nije gif sa jučerašnje utakmice ali jeste Simonović na terenu. 

really.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Ovo je suština svega.

 

Nemoguće da je Davidovac (koji se ovde toliko proziva) pre svega par meseci bio jako koristan član rotacije kod Karija Pešića, a ovde je zaboravio da igra košarku. 

I ovdje je koristan clan rotacije ali kada se nosioci zaustave, jel treba ocekivati da DeDa kao 7,8,9 igrac ekipe bude taj koji resava? 

 

Pao je odigrao sjajnu odbranu, totalno su nas zaustavili kao niko u ovoj sezoni. Armani je pogadjao suteve, Real je Real ali Pao nam je sve zivo neutralisao i kontrolisao desavanja. Cestitke na tome. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo je suština svega.

 

Nemoguće da je Davidovac (koji se ovde toliko proziva) pre svega par meseci bio jako koristan član rotacije kod Karija Pešića, a ovde je zaboravio da igra košarku. 

Nije problem kada je Davidovac koristan član rotacije... Problem je kad je startna četvorka od 20+min po utakmici, EL utakmici... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...