Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

8 minutes ago, Benito said:

Jedini veci mag od predsednika drzave je predsednik Zvezde, kako vas je sve omadjijao sa jednim potezom, svi ste kao opijeni i jedva cekate nove utakmice ah kako divno...

Pa ne navijam za Covica, pa da zbog njegovog jednog poteza jedva cekam utakmice.

Jedva cekam da vidim Zvezdino dete na velikoj pozornici, srecno Tope!

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Fromthecorner said:

Za kraj bilo je govora o potencijalnim pojačanjima u narednom periodu.

 

“Za sada moramo da napravimo dobru grupu od igrača koje imamo. Da radimo na hemiji i igri i bićemo dobro”, zaključio je Sferopulos.

 

:puke:

 

To je to znaci, to nam je sto nam je. Lukavo je Coki ovo odigrao, hajp kao da smo Kampaca vratili. Ali nema te udbaske spletke koja ce spreciti reakciju hale ako zaredjamo poraze, a moracemo krv propisati za neku pobedu u narednih 5 el kola...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nebojsa Covic je mislio na mene i moje vreme - do sad sam morao da gledam svaku utakmicu KKCZ i Mege, a sad mi se oci mogu odmoriti od roze-zelene kombinacije 🙂

 

Sad, bez sale, kosarkaska win-now logika kluba je upitna (nema iskustva, nema suta, nema odbrane). Igracki, donosi nam veliko telo, prenos lopte, potencijalno igru iz prodora, racio i smisao. Po nekim karakteristikama je na pola puta izmedju Tea i Hange. Bice jako interesantno kako ce se snaci medju muskarcima, narocito jer ce dobiti i minute, cak na usrtb rezultata. Mesto u hijerarhiji i ulogu mu je tesko prognozirati, ali verujem sa ce njegovim dolaskom biti lakse i Gidri i Jagu, jer ce ih osloboditi nekih dosadasnjih obaveza. Bas ocekujem da ce sa Gidrom imati dosta minuta, nekako mi pashe uz njega. Opet, dolazi nam jos jedan bek u ovom trenutku upitne defanzive (bez obzira na telo) i jos opasnije - igrac promenljivog suta. Ali i nek trpe rezultati kad dolazi Top (kako me je Covic izmanilulisao, a ja jos uzivam)...

 

O Topicovoj strani sam pisao i stojim iza svake reci. Ali romanticarska komponenta, bar veceras, nadvladava sve. Dobrodosao Tope, jedva cekam da te gledam kako rastes.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikolaTest said:

Pa mi ako ne dovedemo vise nikog mozemo rekreativno da odigramo nastavak sezone...

 

Super je dolazak Topa, ali ne bih voleo da vec u januaru izgubimo interesovanje i sve sanse za EL.

 

6-11 verovatno na polusezoni.

Projektovana prva violina tima napustila klub, da li je realno da dodjemo bar do 17-17 na kraju ako i to bude dovoljno za top 10.

To znaci da bi morali da imamo skor u drugom delu 11-6. Valjda ti dovodjenje Gillespie-ja dovoljno govori o ambicijama kluba u narednom periodu.

Zelje su ok ali realnost je malo drugacija, greske koje nije moguce anulirati su napravljene jos letos.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NikolaTest said:

Pa mi ako ne dovedemo vise nikog mozemo rekreativno da odigramo nastavak sezone...

 

Super je dolazak Topa, ali ne bih voleo da vec u januaru izgubimo interesovanje i sve sanse za EL.

Mi smo sanse u EL izgubili svidjalo se to nekom ili ne. U aba ligi smo prvi i to mesto ne mozemo da izgubimo. Za izvesno finale protiv partizana nam ne bi pomogao ni Kampaco da dodje sada a ne Topic, jer imaju duplo jaci tim. Tu ce nam ipak biti potrebna atmosfera linca i ona eminentna gospoda iz prvog reda Pionira.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvarno je nevjerovatno ako ne dovedu bar jos cetvorku, a i 1/2 bar solidnog igraca i da se predas na polusezoni u kojoj ti je konacno dosao Teo, koji igra i gine iznad svacijih ocekivanja, gdje u ekipi imas dobrih EL veterana i igraca generalno, ali imas 2 ocigledne rupe koje se vide iz aviona da bi ostao konkurentan za play-in.

 

Stvarno moras biti jebeni moron.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, keli165 said:

Mi smo sanse u EL izgubili svidjalo se to nekom ili ne. U aba ligi smo prvi i to mesto ne mozemo da izgubimo. Za izvesno finale protiv partizana nam ne bi pomogao ni Kampaco da dodje sada a ne Topic, jer imaju duplo jaci tim. Tu ce nam ipak biti potrebna atmosfera linca i ona eminentna gospoda iz prvog reda Pionira.

 

Pa i nismo izgubili šanse, drugo je što smo izgubili ambicije da probamo da bilo šta uradimo. Čitava poruka je baš čovićevsko-gubitnička sa sve prizivanjem "atmosfere linča".

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ljudi smaraju sa negativom, i defetizmom... na svim poljima generalno... Vidim da ovdje dosta ljudi ima mišljenje da "Partizan ima duplo jači tim, i da mu ne možemo ništa"??? Pa ajde onda mi objasnite kako taj duplo jači Partizan ima redom poraze od Igokee, Mege, Cedevite, Zadra??? Šta kao ne igra im se ABA liga? Koja je već grobarska mantra na snazi, nzm šta im je izgovor... Ekipa koja kada odmara jednog, dva nosioca pukne po 20 razlike od ABA ligaša nije i ne može biti DUPLO bolja od Zvezde...eto naš Gidraitis, Hanga, Teo, Neda ubiše se od želje da igraju ABA ligu... Pa ako se ne igra Panteru i Ledeju, šta je sa ovim ostalim??... Malo više povjerenja u naše momke.. Jesmo mi "skula" od tima zbog koncepcijskih greški... Al' imamo mi  kvaliteta među ovih 15+ igrača itekako... Za uspjeh u EL? Nzm.. Za borbu protiv Partizana u ABA finalu - SIGURNO... Ako se njima uopšte bude "igralo"... 

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Ukoliko ima ikakvih sansi, milion eura koji je ostao od Napiera proslediti na Nikolu Jovica.

Pa da djuskamo.

 

posto ti je sestoro do sada zviznulo recs, ne znam kako da pojasnim koncept nba ugovora, do ovako npr

 

https://hoopshype.com/player/nikola-jovic/salary/

 

pred sezonu 2025/26 majami/neki nba tim bira da li mu placa cca 4ipo miliona dolara, do tada zaradjuje manje od 2ipo po sezoni

 

sto je jedan aspekt a drugi je to sto prosto ne mozes da kazes, ehej, odo' ja

 

ili mozes ali da se dogovorite da ostavis sve te pare, pa ne znam da li i kakve penale placas

 

inace decko ima 20 godina, dosao skoro u nba, jimmy butler ga hvali ali ce on da ostavi 4-5 miliona i da dodje u zvezdu za milionce eur ove sezone

 

mislim, taman da sve to uradi, pa da se zabrines dal' da mu das loptu kad se resava tekma, jer nije pod libelu skroz.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

posto ti je sestoro do sada zviznulo recs, ne znam kako da pojasnim koncept nba ugovora, do ovako npr

 

https://hoopshype.com/player/nikola-jovic/salary/

 

pred sezonu 2025/26 majami/neki nba tim bira da li mu placa cca 4ipo miliona dolara, do tada zaradjuje manje od 2ipo po sezoni

 

sto je jedan aspekt a drugi je to sto prosto ne mozes da kazes, ehej, odo' ja

 

ili mozes ali da se dogovorite da ostavis sve te pare, pa ne znam da li i kakve penale placas

 

inace decko ima 20 godina, dosao skoro u nba, jimmy butler ga hvali ali ce on da ostavi 4-5 miliona i da dodje u zvezdu za milionce eur ove sezone

 

mislim, taman da sve to uradi, pa da se zabrines dal' da mu das loptu kad se resava tekma, jer nije pod libelu skroz.

Hvala, zato i napisah ako ima sansi.

Ovih 2.5 milki je pretpostavljam pre poreza koji je prilicno veliki?  Ako je tako ne bi bio u gubitku, barem ove sezone. 

Jasno mi je da je trade asset i da ga Jimmy gotivi.

Da li ima sansi za neku pozajmicu do kraja sezone a da preuzmemo platu ili tako nesto?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

posto ti je sestoro do sada zviznulo recs, ne znam kako da pojasnim koncept nba ugovora, do ovako npr

 

https://hoopshype.com/player/nikola-jovic/salary/

 

pred sezonu 2025/26 majami/neki nba tim bira da li mu placa cca 4ipo miliona dolara, do tada zaradjuje manje od 2ipo po sezoni

 

sto je jedan aspekt a drugi je to sto prosto ne mozes da kazes, ehej, odo' ja

 

ili mozes ali da se dogovorite da ostavis sve te pare, pa ne znam da li i kakve penale placas

 

inace decko ima 20 godina, dosao skoro u nba, jimmy butler ga hvali ali ce on da ostavi 4-5 miliona i da dodje u zvezdu za milionce eur ove sezone

 

mislim, taman da sve to uradi, pa da se zabrines dal' da mu das loptu kad se resava tekma, jer nije pod libelu skroz.


Molim vas prekinite sa realnim postovima. Pustite barem do ujutru da se lozimo 👀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nunilo said:

 

6-11 verovatno na polusezoni.

Projektovana prva violina tima napustila klub, da li je realno da dodjemo bar do 17-17 na kraju ako i to bude dovoljno za top 10.

To znaci da bi morali da imamo skor u drugom delu 11-6. Valjda ti dovodjenje Gillespie-ja dovoljno govori o ambicijama kluba u narednom periodu.

Zelje su ok ali realnost je malo drugacija, greske koje nije moguce anulirati su napravljene jos letos.

Pa ako pogledamo odnos domacih i gostujucih, trenutno smo na -2. Sanse nam svakako nisu velike, ali taj gubitnicki mentalitet mi nije jasan.

Edited by NikolaTest
Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da ce mali Top da se zadrzi malo duze kod vas. Malo me brine Miskova neogranicena gramzivost i potencijalno "Petrusev" scenario.

Za 3 godine igranja EL kapiram da dobijamo ono sto nam u reprezentaciji jako treba, a i dalje ce u pitanju biti mlad igrac sa karijerom ispred sebe

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Hvala, zato i napisah ako ima sansi.

Ovih 2.5 milki je pretpostavljam pre poreza koji je prilicno veliki?  Ako je tako ne bi bio u gubitku, barem ove sezone. 

Jasno mi je da je trade asset i da ga Jimmy gotivi.

Da li ima sansi za neku pozajmicu do kraja sezone a da preuzmemo platu ili tako nesto?

 

ma ne funkcionise nba liga tako.

sto se cisto novca tice, nece ni ovde dobiti kesh u koferu, to sto je porez u usa veliki, ne znaci i da nije na gubitku

..zapravo jeste, zato sto ti ovde daje novac vucic od sezone do sezone a tamo imas ugovor

 

ali na sve to, decko ima 20 godina

i ima taj neki ugovor

 

znam za te slucajeve tipa darkelja, necu vise da igram, odoh ali takvi likovi batale kosarku

 

ukratko, nema sansi, i opet kazem, taj decko ne bi bio normalan i to ne na pozitivan nacin, niti iskljucivo zbog novca. ne znam ko pusta te price.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Cavani said:

Hvala, zato i napisah ako ima sansi.

Ovih 2.5 milki je pretpostavljam pre poreza koji je prilicno veliki?  Ako je tako ne bi bio u gubitku, barem ove sezone. 

Jasno mi je da je trade asset i da ga Jimmy gotivi.

Da li ima sansi za neku pozajmicu do kraja sezone a da preuzmemo platu ili tako nesto?

Efektivno Jovic ima nekih 35% porez u Americi. Prednost je sto živi u Floridi gde nema dodatnog poreza. A pozajmica iz NBA kluba nije moguca. Jedina opcija da dolazi je da ga Majami otpusti, a to se neće destiti jer im prvo Joviceva plata potrebna u nekom potencijalnom trejdu, a drugo Jovic nema negativan trade value i može bar par pika druge runde da se dobija za njega. Situacija sa Jovicem ne može na primer da se uporedi sa situacijom Petruseva ove godine. Tu je bilo jasno da će pre ili kasnije da se vrati u Evropi. To nije slučaj kod Jovica. 
@jedibojan Ne mogu da se uporede Jovic i Petrusev. Petrusev je izabran na kraju druge runde, a Topic je gotovo sigurno već lottery lock. Ja čak mislim da je ovogodišnja NBA avantura najviše rezultat Petruseva, a da bi ostao sve vreme u Evropi da se Miško pita. Na kraju krajeva njemu bi se finansijski i više isplatilo da je ostao u Evropi od samog početka. 

Edited by Milko Miller
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...