Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

5 minutes ago, Placebo Lone star said:

Svi gore nabrojani su visi od njega,Jaramaz nije ni za Eurokup.

 

To sto su visi ne znaci da su bolji igraci. 

 

Kampaco je u par najnizih igraca u ligi pa je najbolji plejmejker u ligi. Harper iz Valensije je 178cm pa je bolji od svih nabrojanih igraca iznad kao takodje 3. plej. Markus Hauard je 178cm pa je jedan od najboljih bekova u ligi trenutno. Da ne kazem Larkin od 180cm... Edvards je 180cm. Ajzea Kenan 183cm. itd. Svaki od njih ima neke svoje kvalitete, mahom su to odlicni suteri ili poput Kampaca da je vrhunski dodavac i defanzivac sa svoje pozicije. U nekoj kategoriji moraju biti odlicni da bi nadoknadili visinu i missmatch u odbrani. Jago ima potencijal da postane vrhunski suter u El i u najmanju ruku igrac ranga Harpera (iz prosle sezone posto je ove dosta los za sada) a siguran sam da moze i dosta vise od njega.

 

Jago i Ferel su bili dva najbolja plejmejkera u Evrokupu prethodne sezone ili svakako u par najboljih a radi se o 2 najniza igraca u tom takmicenju. Sada je najbolji plej u Evrokupu T.J. Shorts koji je visok 175cm. (ili svakako u par najboljih).

 

Prva 3 skorera od bekova za sada u El su Majk Dzejms 185cm, Hauard 178cm i Larkin 180cm. Ne moze naravno Jago da se poredi sa njima ni blizu ali ovo ti pricam iz prizme visine, da nije toliko presudna.

 

Sto se tice Jaga, on je je u gornjoj polovini plejmejkera u Evroligi ako pricamo iskljucivo o 3. po redu na toj poziciji u svakom timu i to je vidljivo golim okom. Moras da imas 3 plejmejkera i nema smisla bacati pare na super kvalitenog 3. plejmejkera kome ne mozes da garantujes minute niti iko u Evroligi to radi. On je uzimao minute u El spletom okolnosti, svakako je projektovan za 3. pleja i za tu poziciju je sasvim ok. Nadam se da bek dolazi do nove godine najkasnije te da ce Jago konacno biti 3. plej u timu za sta je i projektovan i igrati Aba ligu i tamo imati vecu ulogu te cemo moci da odmorimo nekad Tea za promenu, barem protiv najslabijih abaligaskih timova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Makabi sinoć zaličio na nas tokom ove EL sezone - promašili gomilu otvorenih šuteva na početku, igrali beskrvno, mekano, na kraju krenuli da se vraćaju, ali nisu mogli da izvuku. Nije da mi je smetalo, bilo bi dobro da se uloge trajno zamijene.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2023 at 11:28 PM, John Terry said:

Znate kako...

 

Zasrali smo. To je vrlo ocigledno. Ali jebiga, ja zelim da dam podrsku ovom timu, kako god izgledao nakon ove cistke. Nadam se da ce razum pobediti i da cemo dovesti igrace na poziciji 4 i sada na beku ocito.

 

Potreban je mir igracima, potrebna im je podrska da se krene ka pravom smeru. U kanalu smo, oprostili smo se od ambicija u Evroligi ranije nego ikada, a tim skuplji nego ikada. To vam je nikad jasniji dokaz da samo veliki novac nije dovoljan. Potrebno je znati usmeriti ga na prava ulaganja.

 

Glavu gore, sunce na kraju uvek ponovo zasija. 

Samo što nas već opasno boli vrat, a kraj se ni ne nazire ...

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro. Malo nam za srecu treba, samo 27+14😀

Split u nedelju, tu moraju da povuku Neda-Luka-Yago a Teo da pripomogne u protoku lopte. Sasvim dovoljno vremena za oporavak a onda sledeci cetvrtak Panata i mec koji se moze igrati.

 

Luka i Neda su pali u formi nazalost, nadam se da je to samo trenutno.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Dobro jutro. Malo nam za srecu treba, samo 27+14😀

Split u nedelju, tu moraju da povuku Neda-Luka-Yago a Teo da pripomogne u protoku lopte. Sasvim dovoljno vremena za oporavak a onda sledeci cetvrtak Panata i mec koji se moze igrati.

 

Luka i Neda su pali u formi nazalost, nadam se da je to samo trenutno.

To je bilo očekivano. Bez još jednog krilnog centra i još jednog beka bilo je samo pitanje vremena kad će da,, padnu". 

Edited by Čočo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Prema mišljenju mnogih ovo je verovatno najbolje sezona u karijeri Džoela Bolomboja, sa čim je i centar crveno-belih saglasan.

“Da, definitivno bih rekao da je ovo moja najbolja sezona na individualnom planu. Vraćajući se u svoje CSKA dane, pa čak i u Olimpijakosu, svoju ulogu sam obavljao u šampionskom timu. Moja uloga je bila drugačija. Dešavalo se da u tom periodu igram sedam minuta po meču. Ponekad nisam igrao, ponekad sam igrao dvadeset minuta i mislim da sam iz godine u godinu samo to stvarao i ustalio se da budem konstantan. To je bio slučaj do ove godine, izgledalo je kao da je moja uloga bila između petnaest i dvadeset minuta, ulazim i obavljam posao. Trener i ja smo razgovarali kada je prvi put došao i rekao je da mi puno veruje i da se oslanja na mene, da sam veliki deo ovog tima, tako da samo pokušavam da izađem i budem agresivan jer mi je defanziva nekako prirodna. Uvek ću biti odbrambeno pristuan, ali mislim da moram da ostanem agresivan u napadu, da i dalje imam to samopouzdanje”, zaključio je Bolomboj.

Svaki ozbiljan klub koji normalno funkcioniše već bi bio blizu potpisivanja novog ugovora sa ovakvim igračem...

Edited by Čočo
  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Dobro jutro. Malo nam za srecu treba, samo 27+14😀

Split u nedelju, tu moraju da povuku Neda-Luka-Yago a Teo da pripomogne u protoku lopte. Sasvim dovoljno vremena za oporavak a onda sledeci cetvrtak Panata i mec koji se moze igrati.

 

Luka i Neda su pali u formi nazalost, nadam se da je to samo trenutno.

 

u pravu je @Kankkunen, mora teokratija da dobije slobodan vikend/ponedeljak, ne znam kad igramo aba

 

nije to pukih 29mins, vec ogromna potrosnja u svakom smislu

 

jebem mu mater ako ne mogu nedovic i yago to da iznesu na pleju, ni hangu ne bih skidao.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mind. said:

Koliko sam primetio, nema nijedan upis oko sjajne role Davidovca kad je bilo nekoliko kritičnih napada u 4/4, dva ofanzivna skoka, pet baš rudarskih poena i generalno prisutnost na terenu. 

 

Zato što je smešno to nazivati sjajnom rolom. U utakmici u kojoj smo dali 98 poena treba slaviti 5 poena Davidovca (ktritični napadi za +15 i 17 na sedam minuta pre kraja meča🙂) , pri čemu i u takvoj utakmici mu je jedina napadačka uloga bila dotrčavanje na dva skoka u napadu, a inače je bio nevidljiv. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nenadd said:

Ne bi me cudilo da ih drknemo veceras.

Sada konacno imamo kakvog-takvog materijala u svojim redovima da cuvamo njihov udarni duo i spustimo ih na neki razumni ucinak.

Takodje, dokle god budu igrali u visokoj petorci moci cemo da im odgovorimo fizicki, a i da ih nagazimo u napadu.

 

A i realno, nekako lici na nas da nam prva pobeda u gostima bude u pioniru.

I dobismo ih.

 

Jedno malo zapazanje - Bolomboj je centar kakvog smo trazili godinama, a nismo ga imali nikada.

Atleta, preuzima sve, karakter, inteligencija, snaga... Nije ni cudo sto je godinama u jakim sistemima i da je pameti on bi vec sada bio kaparisan za dogodine.

Ko god bio trener, takav igrac je neophodan svakom rosteru.

  • Like 23
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Odigrali smo mnogo dobro juce,Makabi je sutirao 48% za tri i imao 27 slobodnih bacanja i bez obzira na to,vodili smo vecinu meca sa +10.S obzirom na reakciju klupe posle svakog dobrog poteza,rekao bih da je momcima bas stalo da izadju sto pre iz kanala.Da li je Sabaz bio jedina trula jabuka u igrackom kadru pokazace naredne utakmice.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NikeAir said:

Odigrali smo mnogo dobro juce,Makabi je sutirao 48% za tri i imao 27 slobodnih bacanja i bez obzira na to,vodili smo vecinu meca sa +10.S obzirom na reakciju klupe posle svakog dobrog poteza,rekao bih da je momcima bas stalo da izadju sto pre iz kanala.Da li je Sabaz bio jedina trula jabuka u igrackom kadru pokazace naredne utakmice.

 

ja ipak i dalje mislim da mi nasu snagu crpimo iz dobrog suta i generalno napada.

 

sinoc smo otvorili suterski tako da se to verovatno ne moze, do jako tesko moze ponoviti a bolomboy je davao balans pod kosem na otvaranju tekme;

 

kako je vreme odmicalo, tako smo kreirali nove opcije jer samopouzdanje raste ali i protivnik se totalno drugacije ponasa kada ga resetas, mora da ti otvori ulaz u reket.

 

banalan prilog tome je broj ulazaka teokratije u reket i zatim ili poentiranje ili asistencija za tri ili backdoor cut ili slobodnjaci.

 

za mene i dalje tu nema filozofije, ako sutiramo idealno 40% ili podnosljivih 35%, mozemo da igramo skoro sa svima. nije zanemarljivo ni to sto imamo hangu i lazica u paketu; ne mogu oni da naprave cudo ali mogu da iskontrolisu par napada u seriji, pod uslovom da pogadjamo, jer onda to nije bacen difens. isto vazi i "gore", kod bolomboya i povremeno davidovca ili mitrovica. cak je i simonovic u tom aspektu solidno pripomigao.

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

u pravu je @Kankkunen, mora teokratija da dobije slobodan vikend/ponedeljak, ne znam kad igramo aba

 

nije to pukih 29mins, vec ogromna potrosnja u svakom smislu

 

jebem mu mater ako ne mogu nedovic i yago to da iznesu na pleju, ni hangu ne bih skidao.

Volio bih da dobiju postedu ali mislim da od toga nema nista. 

Neka ih makar na klupi pa ako bude potreba da uskoce. 

 

Svakako ako Teo igra ocekujem od njega da ponovi izdanje orotiv Mornara i Krke gdje je sutnuo samo sto je morao ( po 1 sut ), igrao 10-15 minuta, orotok lopte, razigrao saigrace i otisao da zapusi na kraju klupe😀

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Chaos Is Me said:

 

 

Meni sa strane (postoji neki insajd info možda i na nivou trača) deluje da je Teodosić taj koji vedri i oblači po svlačionici, dok mu je Nedović glavni ađutant. Ime mu daje legitimitet za tako nešto, a i njegove dobre individualne igre. Sumnjam ipak da je to neki recept za uspeh.

Izjava Nedovića vezano za patike koje je dobio od Šabaza dovoljno govori u prilog ovom.

20 hours ago, Kankkunen said:

Šabaz je igrao ispod očekivanja i nije zadovoljio, tačka.

Dogovoriš sporazumni raskid i kraj priče.

Isto se dešava i u drugim klubovima, al bez tračarenja i budalaština kao kod nas.

 

Svuda ima tračeva

 

Bravo Zvezdo, Bravo Teo.

Skoro sam siguran da dolazi Pengos. Verovatno je i ona famozna klauzula deo nekog dila sa Armanijem

Link to comment
Share on other sites

"Čini život lakšim, jer nalazi ljude. Kad mislite da ne može da provuče asistenciju, on uspe. Neverovatan je", rekao je Bolomboj.

 

Govorio je i o samom meču.

"Svi smo kao pojedinci bili spremni. Lepo je videti za šta smo spremni kad odigramo čitavih 40 minuta. Obično imamo padove tokom utakmice. Sad smo izašli na teren i igrali konstantno tokom cele utakmice", objasnio je Bolomboj.

 

Ostvario je svoj najbolji poenterski učinak u Evroligi sa 20 poena.

"Moram da zahvalim saigračima. Ja nisam bek, pa su morali da mi dodaju loptu. Nalazili su me. Bio sam agresivan i eto, odjednom, 20 poena", dodao je Zvezdin centar.

 

Kako je igrati pred praznim "Pionirom"?

"Ovo je nama kao domaći teren jer često treniramo na njemu. Glavna stvar je buđenje momentuma. Stavranje kontinuiteta", zaključio je Bolomboj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Nikad mi nije bila jasnija razlika između Teodosića i Nedovića, kao što mi je jasna sad. Nikad očiglednije zašto je lik tolike godine tražen.

 

Teodosić je jednostavno...pa...više od generacijskog talenta.

 

Nedovic, onako osakacen povredama,

nosi nam ovu sezonu,

zajedno sa Lukom, Teo i Bolombojom,

malo se sad prikljucio Gidraitis

Edited by vlaDixXx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Izjava Nedovića vezano za patike koje je dobio od Šabaza dovoljno govori u prilog ovom.

 

Na koju izjavu misliš, nisam ispratio?

 

Hm, da nisu Teo i Neda maltretirali Šabaza i skidali mu patike te otuda cela ujdurma?

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...