Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Sabaz nije pregovarao ni sa kim bez odobrenja kluba i predjasnjeg dogovora da je to moguce, to sto se poturaju nagovestaji da se tako nesto desilo su samo spin Nebojse Covica i svite kako bi se talas nezadovoljstva prelio vise na igracevu stranu. Desilo se sto puta, poslednji put sa Duskom. 

Tek te price o klauzilu zvuce bas suplje, jedina moguca kombinacija je da je Zvezda stavila otkuplnu cenu, koju ce naknadno samo Armaniju oprositi. Takva vrsta ekskluziviteta koju ovo saopstenje nagovestava je pravno nemoguca. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

A zašto je Čoviću uopšte bilo bitno da u saopštenju pominje tu klauzulu da Šabaz samo u Armani može da ide? Mi se rješavamo igrača kojim nikako nismo bili zadovoljni. Šta nas briga gdje ide ako taj klub preuzima naše obaveze prema njemu. Tama u Partizan da ode, šta nas briga ako nam nije valjao?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

A zašto je Čoviću uopšte bilo bitno da u saopštenju pominje tu klauzulu da Šabaz samo u Armani može da ide? Mi se rješavamo igrača kojim nikako nismo bili zadovoljni. Šta nas briga gdje ide ako taj klub preuzima naše obaveze prema njemu. Tama u Partizan da ode, šta nas briga ako nam nije valjao?

Zato što ako igrač stvarno nije hteo da ide a naši su po svakoj ceni hteli da ga se ratosiljaju taman kad je krenuo da daje znake života. Što će potpisujem da pokaže odmah u narednom klubu. Nije opravdanje za sve ove užasne njegove igre ali igrač njegovih kvaliteta nekad se treba i sačekati. Ponavljam, samo u slučaju da je igrač stvarno hteo da ostane. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Ah što bih voleo da komšije još jedan ugovor pravno obore i dovedu Šabaza. Pa da se Ostoja još jednom popiša po Čoviću. A onda i Šabaz i po Čoviću i po Sferopulosu. 

Dobro brate, znam da mrzimo svoj klub, al ajde da ne floodujemo temu besmislenim postovima.

 

ima i ta utakmica danas

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Dobro brate, znam da mrzimo svoj klub, al ajde da ne floodujemo temu besmislenim postovima.

 

ima i ta utakmica danas

To ga možda ti mrziš. Reč,, mrzim" u mom rečniku ne postoji. Mogu da ne volim samo. A ne volim samo Čovića i kompaniju mu. 

A što se tiče večerašnjeg meča, mi ćemo taj meč da dobijemo. Ipak su to naši obruči i naš teren. Očekujem rapsodiju Rokasa, Nedovića i Teodosića. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Čočo said:

Ah što bih voleo da komšije još jedan ugovor pravno obore i dovedu Šabaza. Pa da se Ostoja još jednom popiša po Čoviću. A onda i Šabaz i po Čoviću i po Sferopulosu. 

Uz sav animozitet koji gajim prema Covicu i fikusima iz uprave, ne razumem ovo za Ostoju i Shabazza? Koja je poenta? Ostoja je neka moralna gromada i nije politicki profiter? Shabazz je bio profi od prvog dana i dao sve od sebe u klubu koji je poslao najbolju ponudu za njega proslo leto? Treba zadrzadi ipak svest o svemu sto se desava a ne kao besno dete kome uzmu lopaticu i kanticu rusiti sve pred sonom i bacati se na pod.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Zato što ako igrač stvarno nije hteo da ide a naši su po svakoj ceni hteli da ga se ratosiljaju taman kad je krenuo da daje znake života. Što će potpisujem da pokaže odmah u narednom klubu. Nije opravdanje za sve ove užasne njegove igre ali igrač njegovih kvaliteta nekad se treba i sačekati. Ponavljam, samo u slučaju da je igrač stvarno hteo da ostane. 

Iskreno, Šabaz je djelovao kao da mu kod nas nešto silno ne odgovara i nekako ne mogu zamisliti da mu se ostajalo u Zvezdi. Kako god, voda ispod mosta... 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Čočo said:

Ah što bih voleo da komšije još jedan ugovor pravno obore i dovedu Šabaza. Pa da se Ostoja još jednom popiša po Čoviću. A onda i Šabaz i po Čoviću i po Sferopulosu. 

Suvise je malo vremena proslo za kandidata za "prastanje proslosti".

Neka ga bilo gde drugde.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bosMan_jr said:

Deluje mi da se Makabi prilicno konsolidovao. Bili su u daunu, situacija u Izraelu + povreda Boldvina, pa i nekih drugih igraca su cinili da izgledaju bas lose nekoliko kola.

 

Sada su zdravi i svakako ce biti kljucno da li mozemo Boldvina ili Lorenca skroz iskljuciti iz utakmice, umeli su naizmenicno da nestanu ove sezone.

Lazic i Hanga ce imati mnogo bitan zadatak, a nisam siguran kako ce da izgledaju nase visoke petorke kad je Webb na 4. 
Idealno je da igraju sa 2 visoka Nebo/rivero + Sorkin, onda Luka i Bolomboj mogu u rudnik

Moramo 1 od te 2 ubaciti u minus fazu. Bice opasnog prangijanja vcrs sa obje strane ali mi moramo biti ti koji ce u nekom trenutku zaugrati odbranu i prelomiti mec. 

 

Ocekujem utakmicu na ogroman br poena, jedno 170+. 

 

Mozda da ih iznenadimo sa nekim smallballom u nekom trenutku?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, crni_bombarder said:

Zadovoljstina je Dejo Radonic ili Dule Vujošević koji su izvlacili maksimum maksimuma i njima se moglo ovo pisati, Obradovic i Ivanovic/Sferopulos imaju obavezu da im tim bude u vrhu, tako da Zvezda mora krenuti dobijati, a ne da se daje omaž jednom igraču koji je naravno legenda ove zemlje.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

 

Nisam skapirao ovo oko dela davanje omaza nekom igracu, ja sam davao omaz forumasima, tako reci legendarnim forumasima, kad vec pominjes nekog legendarnog igraca.

 

Kao prvo, ne mogu se porediti Obradovic koji ima kontinuitet 3. sezonu za redom u Partizanu, gde su vecina igraca tu 3 ili 2 sezone za redom, dok Ivanovic nasledjuje tim koji je u krizi rezultata i forme, bas kao i Sferopulos. Znaci i iz tog kosarkaskog smisla su ogromne razlike, a po budzetima su znacajne razlike u tim trenutcima i imas potvrde iz oba kluba vec 3 sezone za redom kolike su to razlike a u kosarci su to povelike razlike, samo se ljudi iz nekog razloga prave nemi i gluvi oko toga.

 

Rekao bih i da su i Ivanovic i Obradovic takodje ozvukli maksimum iz prosle sezone. Cak sta vise po meni je Ivanovic dosta bolji posao napravio, naravno ne iz rezultatskog smisla, vec cistog kosarkaskog ako pricamo o regularnom delu sezone Evrolige. Nasledio je ozbiljan hendikep u startu 1-6 a zavrsio za 2 pobede manje na 34 kola s tim da je on vodio u 26 te je imao i bolji % pobeda. Nasledio je dosta los tim koji nije skautirao dok je Zeljko gradio svoj 2. sezonu za redom. Zatim broj povreda je bio neuporediv. Gledajuci 7-8 nosioca igre prosle sezone, razlika je bila nebo i zemlja. Nisam siguran kako bi bilo da je situacija bila obrnuta. Takodje razne turbulencije u vidu 2 najbolja igraca, gde jedan je mogao da odigra 9 kola a imas ga u timu i igra ti Aba ligu i trenira sa ekipom svo to vreme, dok drugog ostavlja devojka i prakticno ne postoji na terenu par meseci. Za ove stvari Dusko nije kriv i pricam ti iz cistog kosarkaskog ugla. Nisam siguran kako bi bilo da je situacija obrnuta da je Zeljko imao ovakvu situaciju sa 2 najbolja igraca. Takodje, blago cu se izraziti, ne bas sasvim ujednaceno sudjenje tokom 34 kola, ali hajde da kazemo i nek je bilo sve osim utakmice sa Barselonom za koju je El zvanicno priznala da smo osteceni. Znaci rekao bih 1 pobedu manje, uz sve ove faktore, zamisli da je situacija bila obrnuta i samo 1 od njih a kamoli i svih 5 u vidu da je nasledio 1-6, da je prekoputa imao trenera koji je gradio tim 3. sezonu a on dosao na ne bas najsmislenije selektiran roster, na nebo i zemlju razliku u povredama odnosno zdravlja nosioca igre i ne bas sasvim podjednakog sudjenja tokom sezone. Ne umanjujem niciji uspeh jer, pricam cisto kosarkaski. Naravno da Zeljko ima svoje kvalitete zbog cega je najtrofejniji ikada. Za mene cisto kosarkaski gledano trenere ocenjujem na osnovu 2 stvari: rezultat u odnosu na budzet i koliko mu vremena treba da mu ekipa igra uigrano i smisleno. To su mi 2 najvaznije stvari.

 

Inace Zvezda nema budzet top8 klubova i samim tim nema obavezu biti u top8 klubova. Zapravo nema ni top10 budzeta. E sad naravno da kosarkaski cilj treba biti plej of i ne moze se uci u sezonu u fazonu mi nemamo budzet za vrh pa necemo ni da razmisljamo o tome vec se to mora postaviti kao cilj i evroligasku sezonu proglasiti neuspesnom ukoliko se ne zavrsi u top10 klubova jer ipak nije tolika razlika izmedju 10. kluba i Zvezde.

 

Sto se tice Radonjica i Vujosevica, u onom starom sistemu je bilo dosta lakse doci do top8 nego u ovom novom ukoliko nisi klub iz top8 budzeta, te ih ne bi poredio sa ovim sad. 2 odlicna  trenera, meni je Radonja najdrazi trener ikada, ali ipak ako cemo objektivno nisu ni blizu Dusku po karijerama a kamoli Obradovicu. Inace Vujosevic je imao kontiuitet od 10 sezona za redom u Partizanu do f4 te ga ne bi poredio ni sa kim. Nije bas svake sezone izvlacio maksimum, cak sta vise prvih par sezona je to bilo dosta tanko. Radonjic je po po meni svake sezone u Zvezdi izvukao maksimim maksimuma, kao i Dusko prosle. Videcemo za Sferoulosa, za sada bih rekao da izvlaci maksimum. Zeljkova prva sezona poprilicno neuspesna, prethodne je izvukao maksimum rekao bih i za sada izvlaci neki maksimum takodje rekao bih, videcemo do kraja sezone.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Šabaz je igrao ispod očekivanja i nije zadovoljio, tačka.

Dogovoriš sporazumni raskid i kraj priče.

Isto se dešava i u drugim klubovima, al bez tračarenja i budalaština kao kod nas.

 

  

   ovo je verovatno prvi deo, bice sigurno i nekog "polivanja" u jutarnjem programu...sta ocekivati od kluba koji maltene svakog trenera koji ode iz kluba maze govnima...videlo se koliko je to tesko palo Obradovicu na stranu dal je radio dobar ili los posao...o Radonjicu da ne pricam...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dragon said:

Uz sav animozitet koji gajim prema Covicu i fikusima iz uprave, ne razumem ovo za Ostoju i Shabazza? Koja je poenta? Ostoja je neka moralna gromada i nije politicki profiter? Shabazz je bio profi od prvog dana i dao sve od sebe u klubu koji je poslao najbolju ponudu za njega proslo leto? Treba zadrzadi ipak svest o svemu sto se desava a ne kao besno dete kome uzmu lopaticu i kanticu rusiti sve pred sonom i bacati se na pod.


Ostoja je ono sto je Nebojsa bio pre 20-25 godina, za par truncica manje orjentisan prema politici, za truncicu vise orjentisan prema biznisu, ali isti (ne)moralni, profiterski sklop licnosti. Ono sto Ostoja nema to je sujeta, ego i kompleks nize vrednosti zbog toga sto u kosarci ni u jednom segmentu nije nista ostvario, pa sve ili vecinu odluka ostavi onome ciji je posao to da radi, a na tim mestima ima ozbiljne ljude iz kosarke, a ne podguzne muve koji ce da mu budu alibi. 

Sabaz sa druge strane jeste odigrao lose, ali nije krenuo lose, izgledalo je to poprilicno lepo na pocetku, pa dve lose utakmice, kritike i sve ovo ludilo. Onda je umesto bezrezervne podrske naleteo na saplitanja, zvizduke, razne preglupe clanke novinara koji pisu za 100 eura, sve ono sto dodatno obara samopouzdanje jednog sutera. Takodje nikad mu nije jasno naznaceno da je lider, da je vodja, da se za sve pita, ono sto njemu treba i na cemu je stekao ime. Teodosic je svesno ili nesvesno u velikoj meri doprineo svemu ovom jer se prirodno i karakterom nametnuo za vodju, a igracki to nikako nije u ovim godinama. Igraca kakav je Nejpir je jako malo u EL, a jos manje koji mogu da se dovedu u Zvezdu i Partizan tako da je velika steta sto nije bilo malo vise zelje i volje sa obe strane da sve to uspe. 

Takodje Sabaz niti igracki niti karakterno ne treba Partizanu jer imamo Pantera sa slicnim ili istim karakteristikama, a u ovoj situaciji u kojoj se klub sada nalazi svaka drama koju bi takav transfer doneo moze samo da steti. Iskreno mislim da je ta navodna klauzula spomenuta u saopstenju samo zato da se navijacima Zvezda nagovesti kako je mozda Partizan hteo Sabaza, ali su oni previse sposobni i to su predupredili.  

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Nisam skapirao ovo oko dela davanje omaza nekom igracu, ja sam davao omaz forumasima, tako reci legendarnim forumasima, kad vec pominjes nekog legendarnog igraca.

 

Kao prvo, ne mogu se porediti Obradovic koji ima kontinuitet 3. sezonu za redom u Partizanu, gde su vecina igraca tu 3 ili 2 sezone za redom, dok Ivanovic nasledjuje tim koji je u krizi rezultata i forme, bas kao i Sferopulos. Znaci i iz tog kosarkaskog smisla su ogromne razlike, a po budzetima su znacajne razlike u tim trenutcima i imas potvrde iz oba kluba vec 3 sezone za redom kolike su to razlike a u kosarci su to povelike razlike, samo se ljudi iz nekog razloga prave nemi i gluvi oko toga.

 

Rekao bih i da su i Ivanovic i Obradovic takodje ozvukli maksimum iz prosle sezone. Cak sta vise po meni je Ivanovic dosta bolji posao napravio, naravno ne iz rezultatskog smisla, vec cistog kosarkaskog ako pricamo o regularnom delu sezone Evrolige. Nasledio je ozbiljan hendikep u startu 1-6 a zavrsio za 2 pobede manje na 34 kola s tim da je on vodio u 26 te je imao i bolji % pobeda. Nasledio je dosta los tim koji nije skautirao dok je Zeljko gradio svoj 2. sezonu za redom. Zatim broj povreda je bio neuporediv. Gledajuci 7-8 nosioca igre prosle sezone, razlika je bila nebo i zemlja. Nisam siguran kako bi bilo da je situacija bila obrnuta. Takodje razne turbulencije u vidu 2 najbolja igraca, gde jedan je mogao da odigra 9 kola a imas ga u timu i igra ti Aba ligu i trenira sa ekipom svo to vreme, dok drugog ostavlja devojka i prakticno ne postoji na terenu par meseci. Za ove stvari Dusko nije kriv i pricam ti iz cistog kosarkaskog ugla. Nisam siguran kako bi bilo da je situacija obrnuta da je Zeljko imao ovakvu situaciju sa 2 najbolja igraca. Takodje, blago cu se izraziti, ne bas sasvim ujednaceno sudjenje tokom 34 kola, ali hajde da kazemo i nek je bilo sve osim utakmice sa Barselonom za koju je El zvanicno priznala da smo osteceni. Znaci rekao bih 1 pobedu manje, uz sve ove faktore, zamisli da je situacija bila obrnuta i samo 1 od njih a kamoli i svih 5 u vidu da je nasledio 1-6, da je prekoputa imao trenera koji je gradio tim 3. sezonu a on dosao na ne bas najsmislenije selektiran roster, na nebo i zemlju razliku u povredama odnosno zdravlja nosioca igre i ne bas sasvim podjednakog sudjenja tokom sezone. Ne umanjujem niciji uspeh jer, pricam cisto kosarkaski. Naravno da Zeljko ima svoje kvalitete zbog cega je najtrofejniji ikada. Za mene cisto kosarkaski gledano trenere ocenjujem na osnovu 2 stvari: rezultat u odnosu na budzet i koliko mu vremena treba da mu ekipa igra uigrano i smisleno. To su mi 2 najvaznije stvari.

 

Inace Zvezda nema budzet top8 klubova i samim tim nema obavezu biti u top8 klubova. Zapravo nema ni top10 budzeta. E sad naravno da kosarkaski cilj treba biti plej of i ne moze se uci u sezonu u fazonu mi nemamo budzet za vrh pa necemo ni da razmisljamo o tome vec se to mora postaviti kao cilj i evroligasku sezonu proglasiti neuspesnom ukoliko se ne zavrsi u top10 klubova jer ipak nije tolika razlika izmedju 10. kluba i Zvezde.

 

Sto se tice Radonjica i Vujosevica, u onom starom sistemu je bilo dosta lakse doci do top8 nego u ovom novom ukoliko nisi klub iz top8 budzeta, te ih ne bi poredio sa ovim sad. 2 odlicna  trenera, meni je Radonja najdrazi trener ikada, ali ipak ako cemo objektivno nisu ni blizu Dusku po karijerama a kamoli Obradovicu. Inace Vujosevic je imao kontiuitet od 10 sezona za redom u Partizanu do f4 te ga ne bi poredio ni sa kim. Nije bas svake sezone izvlacio maksimum, cak sta vise prvih par sezona je to bilo dosta tanko. Radonjic je po po meni svake sezone u Zvezdi izvukao maksimim maksimuma, kao i Dusko prosle. Videcemo za Sferoulosa, za sada bih rekao da izvlaci maksimum. Zeljkova prva sezona poprilicno neuspesna, prethodne je izvukao maksimum rekao bih i za sada izvlaci neki maksimum takodje rekao bih, videcemo do kraja sezone.

Mnogo se ovde spinuje za ukupan budzet, on je apsolutno nebitan vec neto izdavanja za plate, Alba msm da ima 15m budzet ali porez i drugi troškovi u Nemačkoj su ogromni u odnosu na Srbiju, slicne takse su i u Spaniji.

 

Kod nas kad se odbiju porez i menadžerska taksa igracu neto ostaje nekih 80-83% od bruto ugovora, dok u Spaniji i Nemačkoj to pada i ispod 50%, msm da su nam Turci najblizi.

 

Za Duska pricam o ovoj sezoni, prerano je dobio otkaz, ali znacajno je uticao na sklapanje rostera i uvod u el sezonu.

 

Preterana samouverenost na pocetku sezone ne sme se sad pravdati zadovoljavanjem igranja pojedinih igraca, jer Zvezda nije neki lokalni klub, a i potrebno je biti iznad Valensije u slucaju da isti klubovi ne budu igrali el naredne sezone.

 

Ovo vrlo lako moze biti sezona apsolutnog profilisanja klubova koji nemaju licencu i upravo zbog toga ne sme biti bacena u vodu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fillam said:

 

Bukvalno se ceo post sveo na to što si naveo da ne radiš i gotovo da nema nikakve veze sa upisom na koji repliciraš😂

 

sto je potpuno okej, imajuci u vidu da mu je lik replicirao sa nikakve veze upisom

 

gotovo nikakve veze > nikakve veze

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Inace Zvezda nema budzet top8 klubova i samim tim nema obavezu biti u top8 klubova. Zapravo nema ni top10 budzeta. E sad naravno da kosarkaski cilj treba biti plej of i ne moze se uci u sezonu u fazonu mi nemamo budzet za vrh pa necemo ni da razmisljamo o tome vec se to mora postaviti kao cilj i evroligasku sezonu proglasiti neuspesnom ukoliko se ne zavrsi u top10 klubova jer ipak nije tolika razlika izmedju 10. kluba i Zvezde.

 

Ako su podaci koje su Ostojah i Covic izneli o visinama budzeta tacni, Partizan 20 miliona, a Zvezda 15,8, onda je razlika 4,2 miliona.  E sad, Partizanove sezonske su ove sezone duplo skuplje od nasih. Kod nas je nivo 400 13000, a kod njih mislim 24 ili 26 000. Oni su prodali 16k sezonskih, a mi, valjda 12k. Uzmemo li da su nase u proseku 200 eura dodjemo do 2400000 eura, a njihove 400 i dodje se do cifre od 6400000. Dakle, to je ta razlika od 4 miliona, sto opet kaze da smo dobili podjednak iznos od drzave. Nemamo pravo da se ljutimo. Nama ostaje vise pojedinacnih karata za prodaju, ali njihovi rezultati i igra garantuju da ce preostali broj karata prodati i po ceni duplo vecoj nego sto mi uspemo, tako da verujem da ne mozemo da napravimo neku razliku u zaradi na taj nacin. Suma sumarum, oni su se potrudili da ponude svojoj publici spektakl i publika je to prepoznala i spremna je da plati za spektakl. Covic je nas slagao da cemo imati spektakl (dovesce se jos igraci na poziciji 2 i 4), publika je odgovorila i vise nego dobro, pogotovo jer je imala priliku da ceni njegovu sposobnost u prethodnih 10 godina. Od spektakla je ostao cirkus i za ocekivati je da ce se prodavati sve manje pojedinacnih karata, plus necemo imati zaradu od plej of utakmica, pa ce razlika u konacnom iznosu budzeta biti i veca od 4 miliona, a o startnim pozicijama za sledecu sezonu da i ne pricamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...