Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Sa Realom imamo skor 5-10. Poprilicno respektabilan skor s obzirom da smo sve sezone unazad osim prethodne bili tim u par najmanjih budzeta a da je Real uvek bio najveci budzet u takmicenju ili barem u 2 najveca. Nisam siguran koje druge ekipe a da nisu ove sa najvecim budzetima mogu da se pohvale sa ovim skorom sa Realom, daleko najtrofejnijim kosarkaskim klubom u Evropi.

 

Dobili smo ih 2 puta na strani sa daleko skromnijim sastavima nego sto imamo danas, a i tada je Real bio dominantan u ligi kao i danas. U obe ove sezone jednom su osvojili Evroligu a jednom igrali finale.

 

Sezona 17/18, Real osvaja Evroligu, u sastavu Doncic, Kampaco, Tavares, Tompkins, Kerol, Rejes i danasnji veterani Reala koji su tada bili u prajmu Rudi i Kozer...

 

IMG-20231219-061550.jpg

 

 

A mi sa najbednijim sastavom koji smo imali u poslednjih 10 godina:

 

IMG-20231219-061526.jpg

 

I pobedili smo.

 

Onda 20/21 sezona, pobeda na strani bez Lojda koji nam je bio svje i svja te sezone.

 

Za Real Laprovitola, Dek, Tavares i druzina veterana koji jos uvek nisu bili veterani...

 

IMG-20231219-061633.jpg

 

 

A za nas s obzirom da nije igrao Lojd mozda i bedniji sastav od onog iznad, a i tu smo pobedili...

 

IMG-20231219-061609.jpg

 

Pravi Evrokup sastav sto bi se reklo, gde nijedan jedini igrac od ovih iznad ne da nije bio u top10 nego u top20 ili cak 30 na svojoj poziciji u ligi. Mozda Volden jedino u 20.

 

Bila je i velika pobeda kod kuce kada su ih Miler i Cirbes razbili, ali to je bio znacajni jaci sastav od ova dva doslovno Evrokup sastava iznad.

 

Tako da sve je moguce. U mec treba uci maksimalno rastereceno pa sta bude. Niko ne moze biti zadovoljan potencijalnim porazom, ali ako odigramo konkurentan mec i izgubimo ispod 10 razlike itekako bi nam dalo podstrek za dalje i pobediti Makabi. A pobeda i da ne pricam...

 

Mislim da ce presudno biti kako Sabaz bude odigrao i dal ce Faku da povuce rucnu bar malo. Vidim da je Dek pod upitnikom, ako on ne igra imali bi ozbiljne sanse. U svakom slucaju Kampaco i da odigra partiju zivota i da nas pobede 20 razlike treba ga pozdraviti i posle meca jer je velicina iako je omanji rastom. Osim sto je najbolji plej u ligi, pored toga je i sjajan lik. Cast je bila gledati ga svaki mec kako grize za svaku loptu cak i u Aba ligi i to ce se pamtiti zauvek.

 

  • Like 16
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Laso mislio da moze onako  da se zajebava sa Covicem. Ode mu Gilespi.

 

Nije Gilespi los igrac, Bajern ga je odlicno skautovao. Jednostavno, na maloj minutazi se ne moze pokazati nista posebno, statisticki. Da je malo bolji poenter, on bi bio neka verzija Motlija iz Fenera. Naravno, Motli je daleko potentniji igrac napadacki, samim tim je tamo gde jeste.

 

Gilespi, ako se iskoristi kako treba, donece nam zakljucavanje reketa, zastitu obruca, prakticno svakog moze da isprati nogama, skok, odlicnu energiju. Falinka mu je sto verovatno u tesnim zavrsnicama nece biti u igri jer je bas slab u sutu, cak i bacanjima.

 

Ali sigurno nece imati ovakav ucinak kao u Bajernu, mizeran. Samo treba da dobije vecu sansu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Nije Gilespi los igrac, Bajern ga je odlicno skautovao. Jednostavno, na maloj minutazi se ne moze pokazati nista posebno, statisticki. Da je malo bolji poenter, on bi bio neka verzija Motlija iz Fenera. Naravno, Motli je daleko potentniji igrac napadacki, samim tim je tamo gde jeste.

 

Gilespi, ako se iskoristi kako treba, donece nam zakljucavanje reketa, zastitu obruca, prakticno svakog moze da isprati nogama, skok, odlicnu energiju. Falinka mu je sto verovatno u tesnim zavrsnicama nece biti u igri jer je bas slab u sutu, cak i bacanjima.

 

Ali sigurno nece imati ovakav ucinak kao u Bajernu, mizeran. Samo treba da dobije vecu sansu.

 

Uh, jedino što im je slično je frizura. Motli je vlažni san većine EL klubova. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, John Terry said:

Ali sigurno nece imati ovakav ucinak kao u Bajernu, mizeran. Samo treba da dobije vecu sansu.

 

Nije li čudno da nije dobio veću šansu kod Trinkija i Lasa? Pogotovo kod ovog prvog koji ga je i doveo u Evropu.

 

Vjerovatno će imati bolju statistiku vremenom što zaista i nije teško, ali mislim da je s razlogom igrao tako malo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Laso mislio da moze onako  da se zajebava sa Covicem. Ode mu Gilespi.

Dao mu Čova priliku da vodi Zvezdu ali mnogo se nečkao ovaj i još se pravi Toša 😁

49 minutes ago, John Terry said:

 

Ja i jesam napisao neka verzija Motlija. Slican tip igraca, svakako ne slican kvalitet. Ali donosi u nekoj manjoj meri ono sto i Motli, minus poene.

A kad se setim Motlija u Sunsima diže mi se kosa na glavi. A sad jedan od boljih i važnih igrača u EL. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

Nije li čudno da nije dobio veću šansu kod Trinkija i Lasa? Pogotovo kod ovog prvog koji ga je i doveo u Evropu.

 

Vjerovatno će imati bolju statistiku vremenom što zaista i nije teško, ali mislim da je s razlogom igrao tako malo.

 

Kod Trinkijerija je igrao 19 minuta sto nije malo. Imali su Otela Hantera koji je bolji igrac od Gilespija.

 

Sada Laso koristi Bukera na 5 koji je bolji igrac od Gilespija a sansu dobija i mladi Brankovic kog ima smisla razvijati jer bi mogao da se razvije u ozbiljnog evroligaskog centra.

 

Ni mi ga nismo doveli za nosioca. I kod nas ce da igra ispod 15min po mecu ako su svi zdravi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20231214-163844-edit-36187610

Kakav dan, kakva slučajnost! 

Na današnji dan je ovaj čovek, možda kao nikad do sada usrećio sve nas Zvezdaše. Za ovaj klub je dao poslednju kap znoja. Iz mnogih utakmica izlazio je krvavih kolena i ruku. Na terenu je bio mag a van terena čovek velikog srca. Danas da dočekamo ovog čoveka kako dolikuje i da ga isto tako ispratimo bez obzira na rezultat. Nadam se da će uživati u današnjem meču kao i svi mi a da ćemo mi na kraju izaći kao pobednici. ❤️

Edited by Čočo
  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nellthe said:

Ne pratim Real toliko, ne znam jeli iko uspio sa nekom small ball petorkom izbaciti Tavaresa ili ga bar neutralisati?

 

meni se potrefilo da gledam taj jedini poraz od fenera u OT, gde su vodili komotno tri cetvrtine

 

sta znam, igrali su standardno sa motleyjem i hayes-davisom, ovaj drugi igrao zauvek.

 

ali odradili su svoje tavares i poirer, dobili su na ludilo gudure, malog izdajnika i nesto wilbekina

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je Kampaco odigrao kod nas na kraju sezone je skandalozno. Samo sto to nije popularno misljenje jebiga.

 

Niti smo u Evroligi sa njim u timu imali neke ekstra serije pobeda i ne znam ti ja cega.

 

Malo na kraju u "garbage time" i utakmicama gde nije bilo rezultatskog pritiska, dok smo sminkali ucinak 17-17.

 

Ne sumnjam da ce nas natrpati danas.

 

Dobar je igrac, odlican, ali kod nas nije ostavio dubok trag. 

Mnogo manji nego nesretni Vildoza, koji je takodje bio skandalozan od januara pa na dalje.

Moje misljenje... Ako imam pravo.

 

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...