Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

 
 
Komsije su 2/3 kiksa napravili posle duplih kola, a i mi smo prosle sezone prosuli sve u ZG posle duple nedelje. 
 
 
 
 
 
 
 
  Imamo i mi , blago rečeno , zastrašujući raspored na kraju ove  i na početku sledeće godine 
 
 28.12 @Pao 
 30.12 Igokea 
 02.01 @ Fener 
04.01 kkp (evroliga 
06 ili 07 @Cedevita 
09.01@ Asvel 
11.01 @ Armani
 Pre gostovanja Budućnosti isto imamo duplo kolo ... Valensija i Barsa u Beogradu a pre duplog el kola , Aba utakmica sa kkp[emoji3]


Edited by Setite se 2011
  • Like 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nel se spremi Messina. Konacno pravi ZZ stize

Kako bi bilo lepo da stvarno zaigra i konacno pokaze nesto! Ko je bio u Pioniru sinoc, video je kako se maltene iznenadio na aplauz kada je usao na teren i bas se vidi da mu je drago bilo. 

Mislim da niko kao on nema vecu zelju da pokaze ono sto ume i obraduje navijace! 

AJMO SHABAZZ!!!!! U petak svi u Arenu, da zgazimo matorog Mesinu! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, berti said:

Devet godina od ubistva Jagode. Kao da je juče bilo. Jedan od najtezih dana u istoriji Zvezde i Delija.

Devet godina covece... ne mogu da verujem kako vreme prolazi.

 

Secam se kao juce da je bilo, ja posle dedine sahrane hvatam neki wifi samo da pogledam rezultat iz Istanbula...

Link to comment
Share on other sites

Armani nije ekipa za saliti se. Proslo kolo su razbili Efes sa sve Larkinom koji je usao u ovu sezonu tako da je dao nagovestaj da bi mogao biti opet onaj stari s obzirom da je trenutno 10. skorer i 5. asistent trenutno i povredi se opet, neverovatno koliko nema srece vec 2 sezone. Na stranu Larkin i Efes, Armani je 2. ekipa u ligi po procentima za 3 poena i prosto bice bukvalno nemoguce da dobijemo mec ako oni budu sutirali svojih standardnih 40% a mi budemo na ispod 30%. Svi igraci koji im budu sutirali za 3 su odlicni u sutu do sada. Meli 50%, Tonut 47%, Hal 46%, Silds 43%, Mirotic 41%, Lo 40% i Vojtman 32%. Da su nama ovako nasi nosioci sutirali sa ovim procentima imali bi 9-0 do sad, s obzirom da smo svaki mec gubili po par razlike a da smo tim koji sutira najvise trojki u El po mecu. Al da baba ima... Kvota na nas je 1.6 a na njih 2.6, to je sve zbog domaceg terena, da se igra na neutralnom terenu oni bi bili favoriti a da ne pricam da su oni domacini. Prosto ovaj njihov roster je kvalitetniji od naseg, kada bi igrali Hanga i Sabaz mogli bi da se merimo ali ovako ne mozemo jer njima igraju svi koji trebaju, jedino im Beron fali al on je povredjen tipa 6 meseci unazad. Pengosa su otpisali pre par kola iako ga nisu jos uvek zvanicno raskinuli, bas nejasna situacija, skoro kao nasa za Bjelicu.

 

Armani ima cak dvojicu igraca koji su trenutno u top 3 u Evroligi na svojoj poziciji i to su Mirotic i Silds, mi nemamo nijednog igraca koji je u top3 na svojoj poziciji trenutno. Koriste i Vojtmana kao bek ap na 3. To ce biti bas zeznuto uci u reket i probiti kada igraju sa 3 visoka a i pre svega zbog skoka Vojtman na 3, Mirotic na 4 ili Meli koji je takodje solidan skakac i evo proslo kolo je imao 10 skokova i Pojtres na 5. Puno su jaci od 3 do 5 svakako sveukupno, imaju i Hajnsa kao i dalje dobrog defanzivca. Mi smo na 1 i 2 Teo-Neda-Jago vs Lo-Tonut-Hal znacajno kvalitetniji pre svega u kreaciji ali i u postizanju koseva, slabiji smo defanzivno individualno kako na spoljasnim tako i na unutrasnjim pozicijama. Valjalo bi sto vise napadati njihove bekove (Nedovic 1 na 1 ili da se konstantno proba da se napravi mismec visoki vs niski pa da probaju da se uguraju na postu) nekog od njih da udju u problem sa licnim greskama bekovi i tu bi znacajno olaksali nasim bekovima jos bolju produkciju u napadu a i manjak njihove kreacije sa tih pozicija jer bi morali gledati vedete u vidu Bortolanija ili Flakadorija koji su dovedeni da bi igrali italijansku ligu zbog pravila o broju stranaca. Kapiram i da ce Mesina takodje pokusavati da uvuce nase bekove u mismec da ih napada sa visokim jer mi cak nemamo nikakve zamene za nasa 3 beka dok oni imaju makar kakve takve igrace a mi ako nam neko udje u rani problem sa licnim greskama smo bas u problemu. Navijacki gledano ovo se mora dobiti, mislim nije da je presudno da bi se dogegali do plej ofa/plej ina da se ovo dobije a i nakon ove nam ide kao nesto laksi raspored na papiru (osakaceni Efes kod kuce, Alba i 2 laksa spanska predstavnika na strani) plus ce se vratiti svi igraci iz povreda, ali jednostavno jako bi valjalo dobiti ovo. Kosarkaski gledano nije nikakva sramota izgubiti od ovih igraca i ovog tima kako bi vecina navijaca to predstavilo u slucaju poraza, zapravo su jaci i favoriti smo pre svega zbog domaceg terena od cega ne treba bezati i svakako da bi valjalo dobiti jer tamo u drugom delu sezone ce biti jaci za Berona i za jos jednog ozbiljnog beka kog jure umesto Pengosa te ce biti daleko veci favoriti nego sto smo mi sad.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, Partizan nas je pobedio dva puta, nakon toga je doveo centra i sad novine pisu kako su u potrazi za bombom od pleja i da je Dragic kontaktiran. Olimpijakos nas je prosle nedelje rutinirao i nakon toga dovode dva igraca. Armani i PAO koji su u istom bunaru s nama se pojacavaju NBA igracima. Zalgiris nas je pobedio a pregovara sa Pengosom. Pa bih da pitam, jel nasa uprava i dalje napada taj F4, koje su nam ambicije ove sezone? Smeju li da ponove tu izjavu? Ulaze li napore nasa uprava u nesto osim u prebacivanje odgovornosti na trenera kako mu ne trebaju igraci? 

Prošle nedelje je bila skupština, na kojoj  ima preko 50 ljudi. Jel moguće da niko ne sme da pita šta je sa Nemanjom Bjelicom? Niko da ustane i pročita statistiku Evroligaških četvorki protiv Zvezde ove sezone. Ima li tu ikoga kome je stalo do ovog kluba, ili su svi do jednog tu samo da klimnu glavom?

Edited by Fromthecorner
  • Like 42
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ceka nas jedna ruzna, rovovska utakmica sa Milanom.

 

Oni manjak talenta (ne znam kako Mesini polazi za rukom da sastavi takve ekipe iz godine u godinu) nadoknadjuju fizikalijama, pre svega visinom i rasponom ruku.

U tom smislu su oni los mecap za nas i nase bekove koje ce sigurno uvlaciti u lou post igru, sto kaze kolega iznad.

Jebiga, ostali su bez Pengosa koji je bio projektovan da bude lider spoljne linije, bez njega i Berona teret spada na Loa i zabare fizikalce.

Nema tu mnogo kreacije ili lepote, samo do ludila navezbane kretnje i guranje lopte dole.

 

Jedna od kljucnih stvari za rezultat jeste upravo taj nas odgovor na njihovu cvrstu igru, kao i skok koji moramo da iskontrolisemo.

Protiv Olija nismo imali snage za neki konretan odgovor na njihovu grubu igru u drugom poluvremenu i to je bilo potpuno razumljivo, dobili smo ono sto smo morali dva dana ranije i bili smo iscrpljeni.

Sada je bilo vremena za odmor, a sa druge strane ni Olimpija nije taj nivo cvstine.

Na sve to igramo kuci i za ocekivati je da energetski stojimo mnogo bolje.

 

Najzad, nadam se da su Teo i Neda odmorili za vikend jer nam je neophodno da odigraju natprosecno dobro, da pogode kad su sami i izdrze batine Tonuta, Flakadorija i Loa.

 

Deki je nekad davno umeo da brani Mirotica, Lazarevic je bio dobar prosle godine, sada niko nije optimista ali definitivno imamo kako da ga spustimo na neki razuman broj poena.

Bice interesantan duel njega i Mitrovica.

 

Sve u svemu, ovo ce biti utakmica nakon koje imas osecaj da smo igrali 80 minuta i ovakvi mecevi po pravilu iscrpljuju ekipu vise nego obicno.

Ako se vec patimo, daj bar da bude vredno truda i da se dobije, nesto kao sa Zalgirisom u Pioniru prosle godine.

 

Bice ovo i fina prilika da pozdravimo naseg bivseg kouca Tomica koji je ocigledno vazan sraf Etoreovog tima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fromthecorner said:

Koliko vidim, Partizan nas je pobedio dva puta, nakon toga je doveo centra i sad novine pisu kako su u potrazi za bombom od pleja i da je Dragic kontaktiran. Olimpijakos nas je prosle nedelje rutinirao i nakon toga dovode dva igraca. Armani i PAO koji su u istom bunaru s nama se pojacavaju NBA igracima. Zalgiris nas je pobedio a pregovara sa Pengosom. Pa bih da pitam, jel nasa uprava i dalje napada taj F4, koje su nam ambicije ove sezone? Smeju li da ponove tu izjavu? Ulaze li napore nasa uprava u nesto osim u prebacivanje odgovornosti na trenera kako mu ne trebaju igraci? 

Prošle nedelje je bila skupština, na kojoj  ima preko 50 ljudi. Jel moguće da niko ne sme da pita šta je sa Nemanjom Bjelicom? Niko da ustane i pročita statistiku Evroligaških četvorki protiv Zvezde ove sezone. Ima li tu ikoga kome je stalo do ovog kluba, ili su svi do jednog tu samo da klimnu glavom?

Raspolozenje se menja od utakmice do utakmice. Ako dobijemo , ne treba nam niko, mozemo i sa ovim što imamo, sta im fali, pa opijeni pobedom pravimo proekcije.

Ako izgubimo, ide totalno suprotno, pored četvorke,  treba nam bek , i plej, i naravno da se otpusti deo igrackog kadra.

 

A ono sto je fakat,  to je da nam treba igrac na poziciji 4, da se koliko toliko pojacamo pod kosem. Ali nama ocigledno nije interes za sto bolji plasman,  nego eto da se vrtimo u krug.

Neko ko se predstavlja da zna kosarku, a da pri tom sklopi ovakav tim , sa gomilom igraca koji nicemu ne sluze, moze odmah da se baci na drugi sport. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da mi malo ne preterujemo sa ocekivanjima?

Sad nesto gledam, mi smo u prvih 9 kola igrali sa 6 ekipa iz proslogodisnjeg plejofa, i to uglavnom na strani, i skoro sve izgubil sa 3-5 poena razlike, pri cemu smo u svakom mecu bili do kraja u igri a fener i pobedili. Izgubili smo od Virtusa koji trenutno igra u odlicnoj formi i dobili 2 realno slabije ekipe od nas. Pri cemu nas je u nekoliko meceva sut za 3 poena bas upropastio, ali smo se i pored toga drzali, imali serije i nismo se predavali do zadnje sekunde. Pri tome igramo bez 2 bitna igraca za odbranu, a projektovani prvi plej i centar igraju uglavnom ocajno.

U sustini, definitivno je problem cetvorka, ali gledajuci realno vecinu nasih meceva, a obzirom na sve probleme, ova ekipa je zaista dobro igrala, i mene uopste ne bi iznenadilo da u jednom momentu kliknu, i bez obzira na bas uocljiv nedostatak bar prosecne cetvorke, krenu u seriju pobeda. Meni je prosto nemoguce da Sabaz odigra celu sezonu ovako lose, niti mogu da verujem da ce Rokas stalno u serijama da masi otvorene trojke u gostima, ti igraci su mnogo bolji od toga.

Da, odbrana jeste tanka prilicno, ali ce se i to donekle poboljsati povratkom lazica i hange.

Kako god, i da ne bude te serije pobeda, ja sam, realno, u vecem delu nasih meceva ove sezone uzivao.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto mi na njihovoj, tankoj do nepostojecoj, bekovskoj poziciji ne mozemo da izvrsimo ljudski pritisak usled odsustva Lazica I Hange.

Lazarevic ce vrv probati da igra na Miroticu eventualno Sildsu kad je u igri, mada mozda Janis ima druge ideje.

 

Na 4 I 5 su medju najjacima u Evropi, ali tu mozemo da se posibamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...