Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Par crtica:

- bas sam hteo da napisem da mi ima smisla spojiti Nepijera i Nedovica u petorci - kad evo ga Sfera na pocetku tekme. Salim se, ali mi stvarno to ima smisla - od Sabaza smo za sad dobili jednog skroz solidnog iso skorera (da, to nije ono sta smo ocekivali i cemu smo se nadali, ali za sad je on vrlo koristan u iso situacijama, a treba mu oduzeti carinjenje lopte), a to je i Nedovic. Sa takva dva igraca u postavi protivnika bi mogli hvatati na petama. Verujem da ce Hanga u nekim epizodama igrati s njima i prevoditi loptu kao sto je Gidra juce - a onda ova dvojica dobijati loptu gde vole i raditi ono svoje. Ili pak ce ih spajati sa Gidrom i 'tornjevima blizancima', u nadi da cemo im tako sakriti nedostatak suta.

- Tea ne bih komentarisao, jer ovo je zaista bila pesma... Ali jednu sitnicu (koja nije sitnica) moram da istaknem - gro igraca pri prijemu lopte ima neko namestanje, pa krece u akciju. Kod Tea je sve tako fluidno, prijem lopte mu je vec u kretnji ili finti kad treba. Svaki trenutak koristi kao priliku da poremeti defanzivca, ili ga ulovi nespremnog. Predivno. Ofc, kad ga sut napusti bice mucenja jer bez obzira na 4p iz ulaza sinoc on je sad double threat igrac.

- Jagu svaka cast na partiji, narocito sto se tice kreacije za druge i kreacije suta za sebe. Mislim da su ga Turci podcenili. Spot up trojku sa znacajnim range-om je pokazao da ima i stavlja je vec u kontinuitetu. Ipak, ako ikad budemo svi zdravi, vraca se on u ulogu petog beka. Ali fala bogu sto ga imamo sutra kao treceg!

- timska odbrana! Ukradene lopte na pasu. Fenomenalno pozicioniranje u igri na strani pomoci nasih igraca, pre svega Davidovca i Tea. Deda je posebno seo u ulogu. Imace on muka kada ga napadju fizicki jace (prave) cetvorke, kao i situacije u kojima ce kasniti na close out, ali imace i ovakve partije. Imam osecaj da je celu utakmicu defanzivno proveo pomazuci i skupljajuci. Bravo i za Sferu. Btw, ne fantaziram, izbusice nas neko uskoro, otkriti niz nasih mana (pre svega sto smo jako mekani u igri 1na1 i u kontaktu pod kosem), ali ovo je bilo bas dobro.

- Luka i Bolomboj moraju da sutnu one trojke, kao sto su ocigledno dobili uputstvo da ih ne preskacu. I to je super za nasu igru, bez obzira na procenat mora postojati makar neka opasnost. Ali meni to govori da nece biti doselekcije na poziciji 4 i da cemo na kraju gorko plakati zbog toga.

- Lazarevica je Bozic za vikend mnogo lakse vozio nego Dedu. Pak, na Skotiju je bio odlican. Da li je slucajnost ili pravilo da je sada bolji na brzincima, ko ce ga znati, ali super.

- navijaci KKCZ su fatalisti koji idu iz euforije i depresiju, iz hejlovanja u pljuvacinu... Znam, znam, emocija, sve je to ok, ali umemo bre da budemo tupavi preko svake mere. I maliciozni. Ajmo zbog ovih momaka i grba da budemo malo umereniji... I narocito kad je pljuvanje i prica o invalidima i antikosarkasima u pitanju....

  • Like 22
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nele said:

Nego sta je bilo na skupstini danas ?

Jednoglasno je potvrdjen izbor novog predsednika i potpredsednka Upravnog Odbora. Kao što je klub i najavio u zvaničnom saopštenju nakon prethodne sednice Predsedništva kluba, te funkcije obavljaće ugledni privrednici, gospoda Željko Drčelić i Živorad Vasić.

https://kkcrvenazvezda.rs/2023/11/15/odrzana-druga-redovna-sednica-skupstine-kk-crvena-zvezda-meridianbet/

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, NMX said:

 

Solidno nipodaštavanje jedne profesionalne ekipe, vođene vrhunskim profesionalcem od trenera sa bezbroj prekaljenih igrača na terenu.


Dakle, ako te dobro razumem, Fener nije hteo da grize u utakmici sa nominalno lakšim protivnikom, gde nakon utakmice nema putovanje (za razliku od protivnika koji je sada verovatno već na aerodromu i ide u Atinu), gde će danas imati ceo dan u Beogradu za šetnju i odmor pa sutra novu utakmicu u Pioniru. To nam kažeš? Da je Itudis odlučio da se ne cima protiv Zvezde bez dva najbolja defanzivna igrača plus bez (nominalno) najboljeg napadača nakon prvog minuta utakmice? To kažeš? Da je Itudis odlučio da ide all in na utakmicu sa super odmornim Makabijem koji nema povređene igrače?

 

Mislis protiv rivala koji igra pred praznim tribinama, a poznati su kao ekipa koja uglavnom pobedjuje pred svojim navijacima? Ako biram neki od ta dva meca, naravno da bih izabrao Maccabi jer je to prakticno neutralni teren.

 

Sto se tice ostalih pljuvanja misljenja, vidim da su jednostavne cinjenice toliko zabolele da u jednom postu neko predlaze ignore, drugi se iscudjava, treci se sprda na drugoj temi, rekordan broj negativnih reakcija i to me samo podseti u kakvoj zemlji zivimo i zasto imamo takve likove na vlasti kakve imamo. Mislim da su reakcije bile slicne kao reakcije nekog tamo SNS bota na RTS kad neko negativno pomene Vucica, odmah ide prekidanje, pa blacenje, pa nipodastavanje, pa vadjenje sta je taj kriticar govorio tada i tada.

 

Sve sto se ovde napise nece promeniti cinjenicu da je Fenerbahce protiv KKP igrao egal mec (i dobio bi da je Motley mogao da igra do kraja), a protiv Crvene zvezde izgubio 31 razlike. Osim ako ne zelite da kazete da bi i KKP izgubio 31 razlike od podmladjenog Tea i druzine, to znaci da je Fener rano digao ruke od tog meca i to vazi za svaku ekipu koja ima rezultat koga bi se i Igokea posramila.

 

Ali, o cemu uopste i pricati kada je vecinsko misljenje ovde da treba podrzati Vucicev projekat samo da bi se zaboravila realnost.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Mislis protiv rivala koji igra pred praznim tribinama, a poznati su kao ekipa koja uglavnom pobedjuje pred svojim navijacima? Ako biram neki od ta dva meca, naravno da bih izabrao Maccabi jer je to prakticno neutralni teren.

 

Sto se tice ostalih pljuvanja misljenja, vidim da su jednostavne cinjenice toliko zabolele da u jednom postu neko predlaze ignore, drugi se iscudjava, treci se sprda na drugoj temi, rekordan broj negativnih reakcija i to me samo podseti u kakvoj zemlji zivimo i zasto imamo takve likove na vlasti kakve imamo. Mislim da su reakcije bile slicne kao reakcije nekog tamo SNS bota na RTS kad neko negativno pomene Vucica, odmah ide prekidanje, pa blacenje, pa nipodastavanje, pa vadjenje sta je taj kriticar govorio tada i tada.

 

Sve sto se ovde napise nece promeniti cinjenicu da je Fenerbahce protiv KKP igrao egal mec (i dobio bi da je Motley mogao da igra do kraja), a protiv Crvene zvezde izgubio 31 razlike. Osim ako ne zelite da kazete da bi i KKP izgubio 31 razlike od podmladjenog Tea i druzine, to znaci da je Fener rano digao ruke od tog meca i to vazi za svaku ekipu koja ima rezultat koga bi se i Igokea posramila.

 

Ali, o cemu uopste i pricati kada je vecinsko misljenje ovde da treba podrzati Vucicev projekat samo da bi se zaboravila realnost.

Kad bi se razultat računao na osnovu toga ja sam tebe pobedio +5, ti si njega +10, znači ja ću njega pobediti +15, utakmice se ne bi ni igrale... I da utvrdimo još jednom: svaka razlika veća od +15 u košarci je isključivo zbog toga što se protivničkoj ekipi nije igralo, jer smatraju trener i igrači da je besmisleno, čim je promašila dva šuta a rezultat otišao na 10+....

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Sector said:

Znači ovi su danas u sastavu:

 

Walkup, Canaan

Larentzakis, Lountzis

Papanikolau, Brazdeikis

Peters, Sikma

Fall

 

Šteta što smo i mi osakaćeni, da je bar Hanga tu imali bismo se čemu nadati.

Pustit Walkupa da sutira, prepustit organizaciju Canaanu a napasti Falla. Ogroman je teret na njemu, zadnjih nekoliko meceva je na 30+ minuta. Trebaju ga Neda, Yago i naravno Teo konstantno uvlaciti u pik.

 

Ja ocekujem pobjedu vcrs i u ovako okrnjenom sastavu i mislim da ce covjek odluke biti Neda.

  • Like 14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Znači ovi su danas u sastavu:

 

Walkup, Canaan

Larentzakis, Lountzis

Papanikolau, Brazdeikis

Peters, Sikma

Fall

 

Šteta što smo i mi osakaćeni, da je bar Hanga tu imali bismo se čemu nadati.

 

Ovo situacija kao na fudbalu kad smo bili klinci, kad nekome neko fali, mi se prerasporedimo.

 

Tako i ovde, njima Kuzmić nama jedan bek i cepaj.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nakon ovakve igre u poslednje vreme i pobede protiv Fenera, ne bi mi tesko palo i da izgubimo 20 od Grka.

Medjutim, kako su i oni osakaceni, a pritom u slabijem ritmu od nas, ne moze ciganska dusa a da se ne nada.

 

Ono iznenadjenje sa Gidrom u prenosu je sada skautirano i ocekujem pritisak na njemu u tom segmentu, kao i na Teu koji ce morati da trpi smaranje Vokapa celu utakmicu.

Bice ovo dobra prilika da se Neda nagradi za pametnu i racionalnu igru koju prikazuje od starta.

Ne bi imao nista protiv da se nekoliko napada zaredom odigraju na njega, da se proba neka izolacija, kad ce da forsira ako ne sad.

 

Lepo bi bilo da Lazarevic nastavi u ovom ritmu, pao mu je kamen nakon one partije, fizicki je medju spremnijima i treba da iskoristi umor ostalih prouzrokovan duplim kolom.

Bice interesantan duel Tobi-Fal.

Ovaj nas moze da maltretira dzina izvlacenjem za 3, ako pogodi bar jednom spolja otvorice mesta unutra i napravicemo im problem.

 

Bice i nas kouc motivisan da se pokaze kuci, ocekujem da dobro spremi i jos bolje vodi utakmicu.

Ne ocekujem pobedu, bice dovoljno da budemo u igri do kraja i pratimo njihovu rekaciju.

Ukoliko budu imali problema da zatvore mec, da to konacno jednom iskoristimo i da nam se ne ponovi Barsa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jbg, dobri mi sve vreme guramo bez ikakvog doprinosa, sem protiv Asvela, igraca koji je doveden i projektovan kao onaj koji ce najvise da doprinese, najvise da isporuci kada je najbitnije. On to ne samo da ne radi, nego je najcesce bio stetan. Paradoksalno jeste, ali mi bolje izgledamo bez svog najskupljeg i najboljeg ograca. Kada bi samo nekako uspeo Korleone da ozivi Šabaza, da pruza bar polovinu onoga sto može... Dotle samo da molimo boga da se Teo ne preforsira i povredi se.

Link to comment
Share on other sites

Večeras ona utakmica u kojoj ne računaš da dobiješ i poraz je upisan kad je izašao kalendar EL. A pobeda donosi onoliko

 

Kako znamo i umemo, napadati Fala non stop, uterati ga u probleme sa faulovima. Očekujem par puta da ga Luka, ma koliko fizički bio inferioran u odnosu na ovog, provoza onako old school centarski.

 

Takođe, Vokap je pokazao protiv KKP kako ume da bije bez faulova. I šta je radio Panteru. Teo će tu imati ogroman problem. Pametno uvlačiti centra u pik, izbegavati Vokapovo davljenje po celom terenu. Prenos dati Jagu ili Gidri dok ne napadnu i to.

 

Ne ulazimo u duel spuštenih gaća, imamo neke svoje šanse ali favoriti nismo.

 

Ajmo Zvezdo!

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav braco cigani, čitam neko vreme vec pa pre svega da se zahvalim svima sto ste mi odmorili oci i mozak od komentara kremanjonaca sa b92 i mocarta. Za veceras neka moja predvidjanja: Tobi vs Fall - Najbitniji duel veceri, pretpostavljam da ce Tobi dobiti prednost u odnosu na Kuza, Mitar i Bolomboj mislim da nemaju sanse protiv Falla u odbrani 1vs1, a verujem da oly sprema Falla na udvajanja njih dvojice ( da deli loptu spolja ). Tobi je 213 i mislim da ce morati kako zna i ume da proba da kontrolise defanzivni skok, ako nam Kuz da neku defanzivnu minijaturu 5-10 min odlicno, svi ostali ce morati da pomazu na skoku od Jaga pa nadalje. Eventualno uvodjenje Falla u problem sa faulovima otvara prostora za 10+ partije Mitra i Bolomboja sto moze prelomiti ovu utakmicu za koju pretpostavljam da ce biti na manji broj poena. Izgubljene lopte moramo spustiti na minimum, ali uz organizovanu odbranu i nekih 35 do 50 % za 3 mislim da imamo realne sanse za pobedu. Olimpijakos je dobra ekipa, ali u ovom sastavu imaju mana i znaju da upadnu u kontraritam u napadu ako ih ne krene sut. Mislim da bi nam i Ilic mogao pomoci na def. skoku ukoliko budemo imali problema , naravno ne u istoj petorci sa Lazarevicem. Sve u svemu - Pobedjujemo ovo veceras !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...