Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Utisak je da između Ivanovića i Šabaza postoji neka duboka kolizija. Ne u smislu da se svađaju, nego kao da imaju golemi problem u komunikaciji. Šabaz djeluje kao da pojma nema šta treba da igra, kao da je bukvalno juče pao s Marsa među ove igrače. Čak mi djeluje da sve vrijeme ima neki izraz lica koji odaje zbunjenost i neprijatnost.

Teo čak igra bolje nego što sam se nadao. Mislim da stvarno daje sve od sebe i vjerovatno se raubuje više nego što bi trebalo u ovom dijelu sezone.

Ako se uskoro ne desi da neke stvari kliknu na pravo mjesto, mogla bi biti neprijatna sezona po nas.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko ima smisla pricati o novoj cetvorci kad sa pozicije 1 i 5 ne dobijamo ono sto smo zamislili od igraca koji bi trebali da budu nosioci ove ekipe. Shabaz kao prvi igrac tima i Tobi kao prvi centar. Da su njih dvojica na makar solidnom nivou sve bi bilo drugacije. Naravno, sacekao bih obojicu da proigraju, ali ako se to ne desi kroz odredjeno vreme onda bi mi prioritet bio da se tu nadju pravi igraci, a ne cetvorka.

 

Davidovac nije nista specijalno, ali nije ni toliko los kao sto se predstavlja. Njemu davanje poena nikada ni nije bila osnovna karakteristika. Imao je sinoc mnogo dobrih defanzivnih reakcija, sad sam pogledao statistiku i vidim da je imao cak tri ukradene lopte. Takodje pise i da je imao +10 u +/- koloni  po cemu je bio najbolji u timu. 

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Veoma teska situacija. Teska u smislu da je pitanje sta treba ciniti? U Duska gubim sve vise poverenje, posto on sam ne zna koje uloge dati igracima / kako ih koristiti (mislim na minutazu) Kako bi to tek izgledalo da Dusko dobije jos 1-2 igraca? Sa druge strane, koliko god volim Radonju, u ovoj situaciji sa takvim rosterom ne znam da li bi on bio pravi izbor. Tako da cu da se nadam da nekako iskopamo dve pobede protiv Virtusa i Partizana u EL. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, quentin said:

Utisak je da između Ivanovića i Šabaza postoji neka duboka kolizija. Ne u smislu da se svađaju, nego kao da imaju golemi problem u komunikaciji. Šabaz djeluje kao da pojma nema šta treba da igra, kao da je bukvalno juče pao s Marsa među ove igrače. Čak mi djeluje da sve vrijeme ima neki izraz lica koji odaje zbunjenost i neprijatnost.

Teo čak igra bolje nego što sam se nadao. Mislim da stvarno daje sve od sebe i vjerovatno se raubuje više nego što bi trebalo u ovom dijelu sezone.

Ako se uskoro ne desi da neke stvari kliknu na pravo mjesto, mogla bi biti neprijatna sezona po nas.

 


Kad smo kod Shabazza - ima uzasan govor tela, to se u hali primecuje bas na prvi pogled. Narocito posle izmena. Jako mi smeta da nakon izgubljenih lopti seta do nase polovine u nekom joggingu umesto da pokusa da zauzme defanzivni stav. Meni je njegov mentalitet enigma i nadam se da je covek jednostavno takav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoc je Shabaz dosta dobar bio u prvoj četvrtini,kada je zamenio Tea,uz Rokasa najzaslužniji za prednost koju smo imali.

Dao je trojku,dobar ulaz,dve ukradene u odbrani,dosta fokusiran cini mi se…

A onda u ostalom delu utakmice blagi užas,igra u nekom slow motion modu,moj utisak kao da se tek priključio timu,deluje fizički nespreman,ne moze da organizuje nista na terenu.

Doveden kao igrač koji treba da bude broj jedan kod nas,sinoc i protiv Zalgirisa bas bas lose.

Pored toga meni je,na osnovu ove tri EL utakmice,glavni utisak,negativan,rotacija Ivanovića na pozicijama 4 i 5,gde je izrotirao cak 7 igrača.

Tu se ne zna ko sta igra i koliku minutažu ce imati.

Sinoc Bolomboy odličan,ostali neatleticni,spori sa izuzetkom Simonovica koji uopste nije bio los,aktivan na skoku,borben…4. licne,ali morao je na kraju on umesto Dede i Bolomboy da predahne malo pa da ga ponovo vrati,vise šansi bi imali za pobedu.

Ovako sa Lukom u zadnjih 5-6 minuta epilog vec vidjen vise puta.

Link to comment
Share on other sites

Ali kad je izveo petorku Teo, Neda, Lazarević, Dalibor, Muka, pomislio sam u sebi wtf, na kakvim je drogama. Verovatno ni na treningu nikada nisu igrali zajedno. 
Ipak mislim da Duška ne treba dirati do kraja sezone, nebitno kakav rezultat bude imao a vrlo lako može da se desi da krene i losije od coach Vlade. Nije kao da smo planirali da osvojimo EL ali ako nas KKP u finalu ABA demolira, tek tada bih mu se zahvalio pa onda da odradimo jedan reset. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dundermifflin said:

Veoma teska situacija. Teska u smislu da je pitanje sta treba ciniti? U Duska gubim sve vise poverenje, posto on sam ne zna koje uloge dati igracima / kako ih koristiti (mislim na minutazu) 

 

 ovde se i dalje pominje ko je morao da igra završnicu a duško ga ostavio na klupi, pa smo izgubili; čisto mali recap na temu, pošto smo odigrali svega dve tekme nakon asvela

vs žalgiris: hanga i napier moraju da igraju zvršnice, zato su dovedeni, forsira nedovića bezveze

vs monaco: (hanga i napier igrali i završnicu i generalno tekmu kako su odigrali) zašto je bolomboy na klupi

 

---

1 hajde da kažemo da je sura činjenica kako ne igramo dobro (nije da duško nije pričao još posle asvela da još uvek nismo tim u smislu igre koja se traži)

2 valjda ćemo se složiti da smo u toj lošoj igri imali dva poraza na loptu-dve, tj bili smo do samog kraja u tekmi

 

e sad, s'kim smo pojedinačno imali ta dva poraza ali bili do samog kraja u igri za pobedu?

- vs žalgiris: teokratija, mitrović, hanga    /    odigrali ništa ili prilično slabo: napier, geidraitis, tobey, nedović

- vs monaco: geidraitis, nedović, bolomboy   /    odigrali ništa ili slabo: napier, tobey, teokratija, hanga

..pri čemu je geidraitis razvalio prvu četvrtinu, valjda 16pts, zatim 0pts u drugoj, 0pts u trećoj i 4pts u drugoj polovini četvrte četvrtine; nije on kriv za to već teo i napier pre svega ali čisto da imamo uvid u to da smo više od pola tekme igrali i bez njegovog ofanzivnog učinka.

 

daklem, u ova dva ipak tesna poraza, naši nosioci (napier, teo, nedović, hanga, geidraitis, tobey), imaju 0-2 ili 1-1 dobrih ili okej tekmi.

 

pri čemu sam ubeđen da klasa i kvalitet shabazza napiera mora vrlo brzo da izađe na videlo, jednostavno je previše dobar da igra ovako u kontinuitetu.

a kada se to dogodi, svim pomenutim nosiocima i mnogim sidekicksima će se otvoriti prostor i mi ćemo i dobijati utakmice i imati dobru igru.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Poseidon said:

Moj je utisak da i ovaj , ne baš uskladjeni, roster nema toliko problem kvaliteta koliko se to loše koristi i to je direktna odgovorbost trenera. 

 

Akcije i rotacije su da pomisliš da si pijan dok gledaš

Naizmenicno ce u toku sezone biti problema sa formom nekih igraca, sto je normalna pojava, ali Dusko ne vadi ni priblizno maksimum iz ove ekipe. Koliko god da je roster zbudzen nerezonski , ovde ima ozbiljnog kvaliteta. S druge strane, Monako jeste lose krenuo sezonu, ali su sve samo ne kanta od ekipe. Nije sramota izgubiti od njih, ali precesto gledamo jedan isti scenario.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

I ako nastavimo sa ovakvom igrom i porazima, čak i da katapultiraju Duška, je ne znam koga bih doveo. U stvari, znam. Ali taj ne bi došao kod nas. Ali ajde da ne pričamo o smeni trenera, nakon lošeg starta. Dešava se i boljim timovima da uđu loše u sezonu, pa se kasnije razmrdaju i konsoliduju. Mene brine to što izgledamo kao da smo tek počeli pripreme.  Neki obrisi igre su tu, ali bez jasnih uloga i naznaka šta ko igra. Loša organizacija igre od strane Tea i Nejpira je možda i posledica upravo toga. Teao baca neke teške pasove, pokušavajući "magijom" da nešto uradi (iako to nije "onaj" Teo), dok Šabaz mnogo vremene potroši driblajući i sebe i protivnika, pa kada zagusti, on ispaljuje neke hero ball šuteve. Kada krene da ulazi - on je car, kada ga neće, kao juče i protiv Žalgirisa - luzerčina. Tobi je zasad najveći promašaj, jer od njega ništa ne dobijamo, pa Duško često poteže za Lukom, KOJI NIJE CENTAR, već četvorka bez šuta. Luka MItrović često igra iznad svojih mogućnosti, ali protiv atletičnijih i viših od sebe, on nema šta da traži. Jaga sam već komentarisao više puta i po meni on zaista nije za ovaj level košarke. Verovatno će dobijati šansu u nekim utakmicama, ali je jednostavno inferioran u poređenju sa protivničkim bekovima. Monako je sve samo ne lak protivnik, tako da ovaj poraz nije toliko neočekivan. Od Monaka će gubiti i mnogo jači timovi od Zvezde. A ni Lojd im još ne igra. Ja ne mogu da izgovorim onu floskulu "podrška za Duška", jer mi se sve manje dopada ovo što radi.    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ajde nemojte po starom dobrom običaju da nakon jedne loše utakmice od igrača pravite neznalicu

ova ekipa se tek sklapa i trebaće vremena da se to sve posloži, skupili su ih sa raznih strana sa raznim navikama i potrebno je vreme da se ekipa skapira međusobno

ono što me nervira jedino je dovođenje stranog igrača koji nije ni u prvih 12, ako nema kvalitet nije ni trebao da bude angažovan ili je tu mogao da bude neki klinjo koji ne košta puno a lično se nikad ne bih odrekao Nejta Voltersa koji bi sasvim korektno obavljao tu ulogu trećeg pleja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pratim košarku baš dugo , razne lige i nikad nigde nisam video ovoliko pljuvačne , defetizma i odsustva realnosti kao kod nas u Srbiji.

Bukvalno svake godine postoji igrač ili trener kojima se secira svaki potez ,koji se pljuju, teraju od prvog kola.

Partizan ima sreću da im je trener grubo rečeno veći od kluba inače bi i on bio oteran još pre dve godine.

  • Like 35
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pratim košarku baš dugo , razne lige i nikad nigde nisam video ovoliko pljuvačne , defetizma i odsustva realnosti kao kod nas u Srbiji.

Bukvalno svake godine postoji igrač ili trener kojima se secira svaki potez ,koji se pljuju, teraju od prvog kola.

Partizan ima sreću da im je trener grubo rečeno veći od kluba inače bi i on bio oteran još pre dve godine.

 

najjača mi je opaska od sinoć (na temu kako su letos i karija zvali bajden, pre duška) kako "kari i duško ne mogu da se porede" a do četvrtfinala je kari bio najgori od svih izlapelih trenera na svetu, vreme ga pregazilo, uzeo poslednji trofej pre 20 godina. i vidiš kako je sad kari avanzovao, nakon 2-3 tekme :lol_2:

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pratim košarku baš dugo , razne lige i nikad nigde nisam video ovoliko pljuvačne , defetizma i odsustva realnosti kao kod nas u Srbiji.

Bukvalno svake godine postoji igrač ili trener kojima se secira svaki potez ,koji se pljuju, teraju od prvog kola.

Partizan ima sreću da im je trener grubo rečeno veći od kluba inače bi i on bio oteran još pre dve godine.

Prvi ja pljunem kad se izgubi praktično dobijeno. Pohvalim pobedu. Ali je uvek tako kad se digne hajp pred neku utakmicu, razočaramo se. Kad se ne nadamo pobedimo. A ne treba mi nervoza jer mi je slabo srce sa pejsmejkerom. Bojim se šta će biti sutra.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pratim košarku baš dugo , razne lige i nikad nigde nisam video ovoliko pljuvačne , defetizma i odsustva realnosti kao kod nas u Srbiji.

Bukvalno svake godine postoji igrač ili trener kojima se secira svaki potez ,koji se pljuju, teraju od prvog kola.

Partizan ima sreću da im je trener grubo rečeno veći od kluba inače bi i on bio oteran još pre dve godine.

Posle nek se ljudi pitaju sto ne dajemo "mladim trenerima/igracima" sansu 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pratim košarku baš dugo , razne lige i nikad nigde nisam video ovoliko pljuvačne , defetizma i odsustva realnosti kao kod nas u Srbiji.

Bukvalno svake godine postoji igrač ili trener kojima se secira svaki potez ,koji se pljuju, teraju od prvog kola.

Partizan ima sreću da im je trener grubo rečeno veći od kluba inače bi i on bio oteran još pre dve godine.

 

Pratim i ja čitav život ali nigdje drugo nisam vidio da jedan klub pravi iste greške toliko puta. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Kad smo kod Shabazza - ima uzasan govor tela, to se u hali primecuje bas na prvi pogled. Narocito posle izmena. Jako mi smeta da nakon izgubljenih lopti seta do nase polovine u nekom joggingu umesto da pokusa da zauzme defanzivni stav. Meni je njegov mentalitet enigma i nadam se da je covek jednostavno takav.

Plus da dodam, ko je bio u areni primetio je  da nejpir posle svake izmene ide direktno na svoje mesto tako što preskače reklame. Nijednom nije prošao pored Duška. Po meni nepoštovanje 

Edited by alokin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pratim košarku baš dugo , razne lige i nikad nigde nisam video ovoliko pljuvačne , defetizma i odsustva realnosti kao kod nas u Srbiji.

Bukvalno svake godine postoji igrač ili trener kojima se secira svaki potez ,koji se pljuju, teraju od prvog kola.

Partizan ima sreću da im je trener grubo rečeno veći od kluba inače bi i on bio oteran još pre dve godine.

Najbolji primer je Nedovic

Kakva pljuvacina je bila po "kumcetu" i kako je sve nazivan 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ekipa nam je puna kvazizvezdaša - Nedović , naša verzija Anđušića, i Teo - Delija iz Valjeva koji je ostvario svoj sam da ne igra odbranu u omiljenom klubu

Tobi beskoristan čak ni ruke dugačke ne koristi da drži podignute u odbrani da zasmeta nekome, jednom je podigao i lopta ga je pogodila nakon čega smo otvorili kontru

Šabaz za one sekvence na kraju mora da objasni o čemu se radi. Davidovac nedostojan evrolige.

Ivanović - videti kako stoji sa filingom.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Ne bih toliko komentariso utakmicu jer je dosta ljudi dobro opisalo ucinak i utiske iz Arene vec bi nspisao nesto o koncepciji tima i nasim manama i vrlinama mada cu sigurno opet da ponovim ono sto sam pisao. 

Imamo veliki problem u defanzivi, pogotovu u odrani pika i to se juce opet pokazalo. Haos je lepo opisao kako izgleda Teodosic u odbrani tako da nam je problem kad nam ne igra Lazic. Pod kosem smo fizicki slabi i slabo gradimo kos, pored toga su nam visoki igraci spori i imamo veliki problem da pokrijemo prostor i sprecimo pas na drugu stranu terena kad branimo pik iskakanjem.

Znam da se vecina nece sloziti sa mojim razmisljanjem ali po meni nam trebaju Lazic, Lazarevic i Kuzmic u 12. Sa njima mozemo da imamo balans odbrane i napada i da poboljsamo defanzivni skok a obzirom na napadacki potencijal ostalih igraca mogli bi da imaju svoje role i u napadu. Moje misljenje je da bi 12 trebalo da izgleda ovako:

Sabaz, Teo

Lazic, Nedovic

Gidratitis, Hanga, Lazarevic

Simonovic, Davidovac

Bolomboj, Kuzmic, Tobi

Sabaz, Lazic, Gidraitis, Simonovic i Kuzmic bi trebalo da startuju kao protiv Asvela, rotacija na spoljnjim linijama slicna kao na tom mecu, Kuzmic bi svakako igrao manje od 10 minuta po mecu a ostaka vremena na 5 rotirao bih Bolomboja i Tobija. Lazarevica bi imao u 12 zbog nekih specijalnih defanzivnih zadataka i nekih small ball varijanti gde nam treba neko brzi na 4 a ipak dovoljno cvrst u defanzivi. Inace Kuzmic je dosta potcenjen, odlicno pravi blokove, kontrolise defanzivan skok i ubedljivo je nas najbolje centar sto se tice odbrane od pika.

 

Edited by BarryWhite
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ne bi ovaj poraz mozda toliko ni boleo da je pobedjen Zalgiris. Ovako smo na neki nacin bili pod moranjem da dobijemo, mada je tek pocetak sezone i nije (jos uvek) strasno da se desi neki poraz. Igrali smo egal sa F4 ekipom. Nije Monako nivo Reala, Barse i Olija, imaju svoje momente kada znaju da se raspadnu, ali ako im je Dzejms fokusiran kao sinoc i u sluzbi tima onda su mnogo zajebani.

 

5 minutes ago, Filbi said:

Ekipa nam je puna kvazizvezdaša - Nedović , naša verzija Anđušića, i Teo - Delija iz Valjeva koji je ostvario svoj sam da ne igra odbranu u omiljenom klubu

Tobi beskoristan čak ni ruke dugačke ne koristi da drži podignute u odbrani da zasmeta nekome, jednom je podigao i lopta ga je pogodila nakon čega smo otvorili kontru

Šabaz za one sekvence na kraju mora da objasni o čemu se radi. Davidovac nedostojan evrolige.

Ivanović - videti kako stoji sa filingom.

Nedovic je verovatno najnepravednije ispljuvan nas igrac u poslednjih par godina. Izgleda da se ne prihvata nista osim 30+ poena na svakom mecu kada je on u pitanju. Sinoc nam je uz Bolomboja bio najbolji igrac, 2/3 i za 2 i za 3, uz cak 6 asistencija. Odlicna i racionalna partija. Nije dobar defanzivac, ali nije ni prvi ni poslednji bek u EL kome je odbrana upitna.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Ma ne bi ovaj poraz mozda toliko ni boleo da je pobedjen Zalgiris. Ovako smo na neki nacin bili pod moranjem da dobijemo, mada je tek pocetak sezone i nije (jos uvek) strasno da se desi neki poraz. Igrali smo egal sa F4 ekipom. Nije Monako nivo Reala, Barse i Olija, imaju svoje momente kada znaju da se raspadnu, ali ako im je Dzejms fokusiran kao sinoc i u sluzbi tima onda su mnogo zajebani.

 

Nedovic je verovatno najnepravednije ispljuvan nas igrac u poslednjih par godina. Izgleda da se ne prihvata nista osim 30+ poena na svakom mecu kada je on u pitanju. Sinoc nam je uz Bolomboja bio najbolji igrac, 2/3 i za 2 i za 3, uz cak 6 asistencija. Odlicna i racionalna partija. Nije dobar defanzivac, ali nije ni prvi ni poslednji bek u EL kome je odbrana upitna.

Kako beše ono još da podignem procente šuta i biće pakao za protivnike, tako nešto

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...