Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

7 minutes ago, Cavani said:

Nemoj. 

I prosle godine kad smo drali, vezali 6-7 pobeda u EL je pricao da se jos uigravamo, pa nikad vise nismo dostigli taj nivo. 

 

Mozda zato sto smo imali povrede? Plus Vildozin psihicki pad, plus situacija oko Kampaca pa kad se on prikljucio igra se u mnogome promenila jer nam je Kampaco bio jedno 30% tima kad je zaigrao.

 

Najveci stepen uigranosti smo imali poslednjih 5 kola u Evroligi i tu smo vezali 5 pobeda, a igrali smo znacajno lepsu kosarku i tecnije nego kad smo vezali 6 pobeda. Dobili smo Olimpijakos i Fener a oni se borili za pozicije u top8 dakle i oni su davali maksimum. Plus Valensiju 19 razlike, Asvel na strani 16 i Baskoniju kod kuce 11. Buducnost demolirali u plej ofu Aba lige i onda pauza od 20 dana nas izbacila iz takta.

 

Bas ne znam sta bi zamerio Dusku sve i da je selektirao tim od prosle sezone, a nije. Cak sta vise napravio je fantastican posao po meni u smislu sta je i sa cime raspologao u datom trenutku. Sto ne znaci da je napravio i uspeh jer nismo igrali top8 niti osvojili Abu, ali je izvukao maksimum u svakoj datoj situaciji a po tome se meri kao objektivno, barem ja, a ne jer nije usao u top8 a bilo 10 skupljim timova od nas i jer nije pobedio Partizan koji je imao prednost domaceg terena (inace ima skor 5-5 u derbijima gde ponavljam nije selektirao tim a Zeljko gradio svoj drugu sezonu) koji je pritom imao toliku pauzu taman da se vrate iz psihickog kanala posle Reala a kod nas je izazvala kontra efekat iz napaljenosti sa kraja sezone i spremanje za Abu, jednostavno ne mozes da budes jos 20 dana napaljen gde pritom nisi imao nijednu utakmicu u medjuvremenu.

 

A i tad od kad smo vezali 6 pobeda, bili pokradeni protiv Barselone, dobili Valensiju na strani, razbili Monako kod kuce 24 razlike, po malo nesrecno izgubili i Zalgiris tamo i Partizan kod kuce pola kosa, dobili Makabi na strani, dobili Efes kod kuce 19 razlike... Bilo je i lepih igara i nakon tih 6 pobeda.

 

To sto smo vezali 6 pobeda (i sa Radonjicem 7 onomad) to se jako jako retko desava ukoliko nisi Real, narocito u ovako kompetitivnoj Evroligi kakva je prethodnih par sezona. Ove ce biti jos teze napraviti tako nesto iako imamo osetno jaci tim. Sve i da vezemo sad neku ludu seriju pobeda, to ce biti na individualni kvalitet i iskustvo a od nekog viseg stepena uigranosta smo poprilicno udaljeni, barem mesec ipo-dva.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

,, Tu sam celu godinu ". Ulazim odmah zabrinuto na sajt kluba piše potpisao na 2 godine. Znači 1+1. Znači samo 1 godina. [emoji28]
Nije to isto kao kada dovedeš Lojda i Lorenca za 500K ili Vildozu za 750K pa zapale nakon jedne sezone zbog duplo veće ponude.
Šabaz je već sada u top10 najplaćenijih.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wingwalker said:

Nije to isto kao kada dovedeš Lojda i Lorenca za 500K ili Vildozu za 750K pa zapale nakon jedne sezone zbog duplo veće ponude.
Šabaz je već sada u top10 najplaćenijih.

Ako mu bude lepo ovde a ima sve uslove da tako bude sto da ne ostane,ovde ce se pokazati u punom sjaju samo da ga povrede zaobidju.

Link to comment
Share on other sites

Šabaz je bolji igrač od Pantera. Bolje razigrava ekipu i donosi bolji protok lopte. Ne vidim ni da nešto zaostaje u tom skorerskom dijelu za Panterom. Ja mislim da bi Šabaz već imao reputaciju najboljeg igrača u Evropi da se nije desila ona povreda u Zenitu. Ovako moramo da sačekamo, jer još nije odigrao sezonu u Evropi, ali potencijalno je najbolji igrač EL. 

  • Like 12
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2023 at 11:34 PM, Čočo said:

Naš Willy nekada a sada naš Šabaz. 😊

Screenshot-20231007-232806-com-instagram

 

Ima nekoliko simbolike medju njima:

 

gettyimages-52634233-612x612.jpg

 

gettyimages-461640546-1024x1024.jpg

 

7756410.jpg

 

00-05-10-2023100600035675539-original-am

 

 

 

 

 

 

Prvi je 9 godina nakon koledza izvodio magiju u najlepsem dresu i skinuo Partizan sa trona.

 

Drugi je tacno 9 godina nakon istog koledza potpisao za nas...

  • Like 13
  • Love 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je mnogo bitno sto bas srecno deluje Shabazz i izgleda kao da je generalno hemija u timu visoka …

 

Citam bas na tviteru od decka sto je bio u hali navodno na kraju Shabazz hladio peskirom Yaga kad izasao 😂😂😂

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Mozda zato sto smo imali povrede? Plus Vildozin psihicki pad, plus situacija oko Kampaca pa kad se on prikljucio igra se u mnogome promenila jer nam je Kampaco bio jedno 30% tima kad je zaigrao.

 

Najveci stepen uigranosti smo imali poslednjih 5 kola u Evroligi i tu smo vezali 5 pobeda, a igrali smo znacajno lepsu kosarku i tecnije nego kad smo vezali 6 pobeda. Dobili smo Olimpijakos i Fener a oni se borili za pozicije u top8 dakle i oni su davali maksimum. Plus Valensiju 19 razlike, Asvel na strani 16 i Baskoniju kod kuce 11. Buducnost demolirali u plej ofu Aba lige i onda pauza od 20 dana nas izbacila iz takta.

 

Bas ne znam sta bi zamerio Dusku sve i da je selektirao tim od prosle sezone, a nije. Cak sta vise napravio je fantastican posao po meni u smislu sta je i sa cime raspologao u datom trenutku. Sto ne znaci da je napravio i uspeh jer nismo igrali top8 niti osvojili Abu, ali je izvukao maksimum u svakoj datoj situaciji a po tome se meri kao objektivno, barem ja, a ne jer nije usao u top8 a bilo 10 skupljim timova od nas i jer nije pobedio Partizan koji je imao prednost domaceg terena (inace ima skor 5-5 u derbijima gde ponavljam nije selektirao tim a Zeljko gradio svoj drugu sezonu) koji je pritom imao toliku pauzu taman da se vrate iz psihickog kanala posle Reala a kod nas je izazvala kontra efekat iz napaljenosti sa kraja sezone i spremanje za Abu, jednostavno ne mozes da budes jos 20 dana napaljen gde pritom nisi imao nijednu utakmicu u medjuvremenu.

 

A i tad od kad smo vezali 6 pobeda, bili pokradeni protiv Barselone, dobili Valensiju na strani, razbili Monako kod kuce 24 razlike, po malo nesrecno izgubili i Zalgiris tamo i Partizan kod kuce pola kosa, dobili Makabi na strani, dobili Efes kod kuce 19 razlike... Bilo je i lepih igara i nakon tih 6 pobeda.

 

To sto smo vezali 6 pobeda (i sa Radonjicem 7 onomad) to se jako jako retko desava ukoliko nisi Real, narocito u ovako kompetitivnoj Evroligi kakva je prethodnih par sezona. Ove ce biti jos teze napraviti tako nesto iako imamo osetno jaci tim. Sve i da vezemo sad neku ludu seriju pobeda, to ce biti na individualni kvalitet i iskustvo a od nekog viseg stepena uigranosta smo poprilicno udaljeni, barem mesec ipo-dva.

 Malo relativizujes, nije bas da nema sta da se zameri.

Najvaznije i odlucujuce utakmice prosle sezone su bile protiv nama ravnih protivnika gde smo izgledali apsolutno uzasno.

Protiv Albe kuci, Armanija i Virtusa na italijanskoj turneji, protiv Zalgirisa, KKP i Pao-a, majstorica u finalu Aba lige. Sve redom smo ili glatko izgubili, ili jos gore imali veliku prednost i ispustili je kao potpuni amateri, protiv Bajerna, Pao, Zalgirisa.

Ostali su duzni i te kako tu, Dusko pogotovo, a i Neda rekao bih. Vildosa koliko nas je prodao necu ni da komentarisem.

Ove sezone je druga prica, Dusko treba da pokaze da ima jos goriva, a Nedovic je usao nabrijan kao nikad u zivotu u sezonu, ima mnogo kvalitetniji tim i rekao bih da cemo njegove najbolje partije tek gledati.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Cavani said:

Malo relativizujes, nije bas da nema sta da se zameri.

 

Moze, ako trazimo dlaku u jajetu. On je izvukao maksimum iz ekipe u svakom delu sezone i to je sto je do njega. Velika vecina meceva su odlicno bila spremljena. To sto nismo imali igrace da to iznesu to je druga pesma i za to on nije bio kriv jer ih nije ni selektirao.

 

31 minutes ago, Cavani said:

Najvaznije i odlucujuce utakmice prosle sezone su bile protiv nama ravnih protivnika gde smo izgledali apsolutno uzasno

 

Ako mislis na Evroligu, da smo uopste dosli do toga da igramo najvaznije utakmice u Evroligi primera radi Bajern u Minhenu i i dalje imamo sanse za top8 u Martu mesecu a ne da smo izgubili sanse jos u Novembru, kako je delovalo, najzasluzniji je Dusko. Ja to gledam tako.

 

Primera radi, tad je Kampaco bio pusten da ide da igra za reprezentaciju i dosao nakon leta od 20 i nesto sati da igra, otuda losi procenti njegovi, koji su nas kostali pobede. To i kradja protiv Barselone=deoba 8og mesta.

 

31 minutes ago, Cavani said:

Protiv Albe kuci, Armanija i Virtusa na italijanskoj turneji, protiv Zalgirisa, KKP i Pao-a, majstorica u finalu Aba lige.

 

Olimpijakos i kuci i na strani, Makabi na strani, Monako kod kuce, Partizan na strani, Fenerbahce kod kuce. Makabi na strani je bio bez Kampaca, a mi bez njega smo imali jeftiniji tim od njjih. Dakle te pobede nisu bile pod must ako hocemo realno.

 

5 utakmica protiv skupljih timova koji anuliraju te poraze. Skor je bio 17-17. Ne zaboravi da smo usli sa 1-6 bez Duska. 16-11 je brutalan skor cak, koji je imao Dusko. Mogli smo da dobijemo tih 5 koje si napisao i da izgubimo ovih 5. Isto ti se hvata. Stavis -5 na vagu, dodas +5 i dobijes 0. Mi smo pobedili Olimpijakos i Makabi na strani sto je malo timova poslo za rukom. To se ne istice a istice se Alba... Meni je to neshvatljivo. Bajern, Zalgiris, Armani, Virtus sve na strani i sve sjajni treneri ih vodili plus su Virtus i Armani imali skuplje timove.

 

Majstorica u finalu Aba lige, 20 dana pauze i za mene su tu nejednaki uslovi da bilo sta zameram, naravno da nismo postigli uspeh i naravno da mi je bilo krivo da ne mislis da potiskujem bilo sta. Dobili 2 kod kuce u finalu, nije Dusko kriv za lose procente Kampaca ili sto je neiskusni Petrusev izgoreo u zelji na primer. Covek imao 5-5 sa Partizanom, nije selektirao tim, Zeljko gradio tim 2. sezonu. Ako gledamo kosarkaski, za mene je nasih 5 daleko vrednijije od njihovih 5, al naravno uzalud ako gledamo sa strane uspeha a to je ipak najvaznije. Dobro nije bas uzalud, zbog jednog derbija smo uzeli i kup, nije bas nista, ali svakako Aba je bila najvaznija.

 

Za mene je revitalizacija ako zanemarimo da je Zeljko gradio tim drugu sezonu a Dusko dosao na neselektiran roster, kad smo kod relitavizacija. Ne mislim da to radis namerno, kao sto se nadam ne mislis da ja namerno nesto revitalizujem, mozda jednostavno vidimo stvari drugacije, tako da nema potrebe da pisemo jedan drugom da revitalizujemo jer bezveze i nekako zvuci ruzno, nadam se da se slazemo.

 

Ove sezone iako Zeljko gradi tim 3. sezonu a Dusko fakticki prvu, ipak nema izgovora.

 

35 minutes ago, Cavani said:

Ostali su duzni i te kako tu, Dusko pogotovo, a i Neda rekao bih. Vildosa koliko nas je prodao necu ni da komentarisem.

 

Meni Dusko nije duzan nista i hvala mu na svemu do sad, ove bih mu sudio na kraju jer je selktirao tim a prosle od raspad sezone kako je pretila da ce biti, 16-11 u El, kup, kls, 5-5 sa Partizanom... Sve na neselektiran roster... Dao je materijal da mu se veruje i cvrsto verujem da ce da opravda.

 

Nedovic je odigrao plej of Aba lige sasvim dobro. Vukao nas do mnogih pobeda u El, dao trojku koja ce se vecno pamtiti jer je bio prvi El istorijski derbi, odigrao 90% utakmica u sezoni a pisalo se da nece ni 50% jer je staklen... I Nedovicu nemam sta da zamerim. Malo losiji procenti suta za 3 jedino i jer se malo svadjao sa Duskom nepotrebno, al kad se sve sabere i oduzme, za mene je utisak pozitivan.

 

Vildoza... Obradovao nas mnogo puta i bio nas najbolji igrac kada se sve sabere i oduzme. Zadovoljstvo je bilo gledati njegovu 'seksi' igru tokom jednog dela sezone. On se prvo povredio na nekoliko nedelja te mu je bilo tesko da se vrati nakon povrede sto se zaboravlja, a onda je i situacija sa devojkom, za koju je sam kriv, gde je psihicki pad uticao da je bio los oko 2 meseca i eto to moze da mu se zameri sto nije bio fokusiran a mi nismo duzni da imamo razumevanja za privatne probleme van terena. Na kraju sezone je opet podigao formu i sasvim pristojno igrao tokom plej of serije protiv Buducnosti i Partizana. Nije imao vau brojke jer mu ni minutaza nije bila prevelika jer smo imali Kampaca (ciji su procenti u toj seriji bili mnogo losiji i od Nedovica i Vildoze). Procenti sasvim dobri i zalagao se odbrani u plej ofu, ne vidim kako nas je prodao tu ako si na to mislion Sigurno da ni njemu nije bilo lako da se iz prve opcije i superstara tima presalta da bude bek ap Kampacu kao sto recimo i Bentil je imao psihicki pad kad je od prve opcije iz prvih par kola i dobrih partija pao u igraca uloge. Da, ima Vildozi sta da se zameri, ali ne mozemo da potiskujemo sve dobro sto je uradio, a bilo je mnogo dobrog. Od mene isto sveukupno pozitivan utisak.

 

To sto ljudi ne prastaju, to je njihov problem. Ja oprastam Lazarevicu zicer jer je odigrao gomilu dobrih odbrana gde je sprecio druge igrace da daju kos, kao sto oprastam Vildozi 2 meseca lose kosarke jer je ostatak bio od dobar do odlican. To po cemu se ljudi odluce da ih pamte je samo njihova stvar, ne i ultimativno objektivan pogled na stvari.

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

Kako skromna. Bilo je otprilike 50% kapaciteta. To je bas ok za ABA ligu.

 

To sam napisao 20 minuta pred pocetak kad mi se ucinilo da ce biti 4-5k, ali posle se iznenadjujuce fino popunila hala. Vidim da komsije umiru od smeha na ovu zvanicnu objavu (10.326), ali to je otprilike to, mozda je minimalno nagruvana cifra da predje 10k.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta

Lepo je sto smo mi zavrsili EL sezonu sa pet pobeda kad je sve vec bilo reseno, sto smo dobili prvih 6-7 utakmica pod Duskom, ali nasa sezona se lomila protiv redom Albe, Virtusa i Armanija, Bajerna, KKP, Zalgirisa, Pao, majstorice Aba.

Sve timovi naseg ranga, gde smo bili blamantno losi i svih osam utakmica redom izgubili, a Dusko i nasi najbolji igraci potpuno zakazali. 

Cela sezona je bila sizofrena, dobijes Oli dva  puta, a izgubis od Albe, dobijes 5-6 vezanih utakmica u gostima, isto toliko vezanih poraza kuci.

Dusko je ostao po meni nedorecen, sto ne znaci da nije pravi covek za nas, odmeren i na mestu. Uveren sam da ce porobiti ove sezone.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Čočo said:

Ja se po malo plašim što sve ovo lepo izgleda i ide. Gledam kako teče napad, protok lopte, odbrana za ovu fazu lepo zategnuta, svako našao sebi ulogu i ne izlazi iz nje. Trljam oči i ne verujem. Nije ovo dobro, nisam navikao na ovo. 😄😅

Ovako sve dobro na pocetku sezone sam vec video negde...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alexandar said:

Yagi što više šansi i slobode u Aba da što više doboje samopouzdanje za kasniji učinak u EL. I sa ovim timom mogućnosti Zvezde su velili. Samo treba strpljenje pošto je veoma teško uigravati i uigrati potpuno novi tim

 

Nisam bas siguran da se samopouzdanje dobija kaubojstinom. Po meni, samopouzdanje se dobije kada osetis da si deo petorke, kada lopta dobro kruzi i kada se uzimaju sutevi pametno. Dodatno se samopouzdanje dobije kada se igra dobra kolektivna odbrana pa je zabrinutos za promasen sut u napadu manja.

 

Ovo sto je Yago radio sinoc u cetvrtoj cetvrtini, da je slucajno radio Radanov ili Simanic, ne bismo mogli da ih spasimo od samaranja na ulici. Ali jebiga, to je Yago, on tako igra. E pa morace da igra drugacije.

Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam utakmicu sa Žalgirisom. Pravi protivnik. Po meri i u gostima, da se izmerimo gde smo u ovom trenutku. Da vidimo koliko možemo i šta može bolje. Ako ponovimo dobru igru i dođemo do pobede mislim da će protiv Monaka i Arena biti mala. 💪

Link to comment
Share on other sites

Onda vjerovatno nisi gledao utakmicu juče.

 

Doduše, nije neki protivnik, ali to isto može da radi i na EL nivou. Od ovih 10 visokih koliko ih imamo, ko sem Bolomboya može da zaštiti reket i udari rampu a da to nije slučajnost?

 

Ja da se pitam jedino bi mi Tobey bio sigurniji za 12 od njega.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RC4 said:

Nadam se da grešim, ali ja ne vidim šta igra Bolomboj niti čemu će on tačno da služi. 

Da uzima minute domacim momcima i da nas muze do poslednjeg evra…

 

Ili trolujes ili si bas kosarkaski analfabeta, kad postavljas ovakvo pitanje bas posle sinocne utakmice gde je tacno pokazao sta moze da radi, a drugi ne mogu, a uz to je pogodio i bonus trojku.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Da ne duzim koliki je Sabaz majstor... ali profesionalizam, kao da je sam u hali. 

 

Emocije na off , kao da je usao u kancelariju da odreadi sljaku od 8 do 4. 

 

I Facundo je dr, iz njega je izbijalo....(jbg Argentinac) ali mi Sabaz deluje da ce u istom tonu da igra i pred nasom i pred njihovom halom.

 

---           ---

Yagu ce trebati vremena da se sa Nemacke lige koja je napadacka, presalta na kontakt i rudarenje ABA lige. Pored Cobbsa je izgledao inferiorno, a u poredjenju sa EL tek.

 

To su nasi i znali kada su ga potpisivali i to na visegodisnji ugovor. Na SP je to izgledalo jako dobro, verujem da i u prvoj godini moze da doprinosi u kontinuitetu, ne samo sporadicno kad pogodi sa 10m. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da podelim jedan detalj iz hale o timskoj hemiji i Sabazovoj ulozi.

 

Zavrsava se 2/4 i igraci odlaze ka tunelu, Yago koji je bio na terenu krece ka tunelu pa zastaje i okrece se, Sabaz koji ide sa klupe vice za njim. Yago ga sacekao i zajedno idu ka tunelu i Sabaz mu nesto objasnjava a Yago klima potvrdno glavom, upija svaku rec, tako je delovalo.

 

 

 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Da uzima minute domacim momcima i da nas muze do poslednjeg evra…

 

Ili trolujes ili si bas kosarkaski analfabeta, kad postavljas ovakvo pitanje bas posle sinocne utakmice gde je tacno pokazao sta moze da radi, a drugi ne mogu, a uz to je pogodio i bonus trojku.

 

Analfabeta.... 

Sinoć smo ti i ja mogli da igramo.. Čekaj samo neku malo tvrđu utakmicu... Bonus trojku je protiv Asvela pogodio i Dalibor Ilić, pa? 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RC4 said:

 

Analfabeta.... 

Sinoć smo ti i ja mogli da igramo.. Čekaj samo neku malo tvrđu utakmicu... Bonus trojku je protiv Asvela pogodio i Dalibor Ilić, pa? 

Pa ja cekam tvrdju utakmicu, ali posto nije moguce da analiziramo kako ce Bolomboj izgledati na toj buducoj utakmici jer nemamo kuglu, ostaje nam da analiziramo kako je izgledao sinoc, a odgovor je vrlo dobro

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RC4 said:

 

Analfabeta.... 

Sinoć smo ti i ja mogli da igramo.. Čekaj samo neku malo tvrđu utakmicu... Bonus trojku je protiv Asvela pogodio i Dalibor Ilić, pa? 

 

Aj da pustimo da dođu te tvrđe utakmice, ne mora baš unapred da kukamo stalno. Cedevita, očito nije merilo za nas, ali opet nikog nije lako dobiti 40+ razlike, pokazali smo dozu ozbiljnosti, da ne padnemo nakon velike razlike, i to u utakmici gde je minutaža maksimalno raspoređena.

 

Mi imamo manjkavosti u rosteru, ali ovaj tim de facto jeste, po talentu, najbolji Zvezdin ikada. A to smo retko gledali, kod nas se uvek gurala neka gladijatorska košarka. Sada to nije tako. Sačekajmo da vidimo.

 

Što se Bolomboya tiće, ne kapiram čemu skepticizam. Zaista. Ako možeš, pojasni malo što si skeptik.

Link to comment
Share on other sites

Pitali su ljudi za Bjelicu, prastajte ako je neko od kolega forumasa prosledio detaljnu informaciju, ali zna li se nesto oko njegovog statusa?

Nema ga ni u civilu, a poslednjih 15ak dana nije bilo nikakvih vesti po portalima.

Da li je to - to sto se tice njega?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...