Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Neverovatno razbijanje sinoć i da Duško nije pustio Yaga malo da se sigra moglo je da bude i rekordno nabijanje i to u skroz laganom ritmu. Moram reći da nisam baš srećan što ovako izgleda četvrti po snazi tim u ovoj ligi.

 

Nadam se da su naši već arhivirali ovu utakmicu i da su potpuno usredsređeni na Žalgiris. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Gilmour said:

Pitali su ljudi za Bjelicu, prastajte ako je neko od kolega forumasa prosledio detaljnu informaciju, ali zna li se nesto oko njegovog statusa?

Nema ga ni u civilu, a poslednjih 15ak dana nije bilo nikakvih vesti po portalima.

Da li je to - to sto se tice njega?

 

 

Sa manje tajnosti posluju masoni nego dr. mr. masinstva

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Neverovatno razbijanje sinoć i da Duško nije pustio Yaga malo da se sigra moglo je da bude i rekordno nabijanje i to u skroz laganom ritmu. Moram reći da nisam baš srećan što ovako izgleda četvrti po snazi tim u ovoj ligi.

Utakmica je izgledala bukvalno kao kad se pred neki važan meč organizuje pripremna sa nekim poluamaterima samo da se ekipa rastrči i podigne samopouzdanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Ima nekoliko simbolike medju njima:

 

gettyimages-52634233-612x612.jpg

 

gettyimages-461640546-1024x1024.jpg

 

7756410.jpg

 

00-05-10-2023100600035675539-original-am

 

 

 

 

 

 

Prvi je 9 godina nakon koledza izvodio magiju u najlepsem dresu i skinuo Partizan sa trona.

 

Drugi je tacno 9 godina nakon istog koledza potpisao za nas...

Samo Uconn Cigana Spasava.

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Vrlo dobro izgledamo za ovu uvodnu fazu sezone, posebno defanzivno je to iznenadjujuce solidno, sa mnogo manje ispadanja i lakih koseva nego sto sam ocekivao. Zapravo nam je najveci problem defanzivni skok. U napadu imamo finu kombinaciju elitnih skorera, odlicnih sutera, iskusnih rutinera i pametnih igraca. Pa jos kad nas sluzi sut i naidjemo na skup low-IQ mediokriteta predvodjen klovnom kao sinoc (pa i protiv Asvela), to stvarno brutalno izgleda. Zalgiris je vec sasvim drugacija zverka i mislim da nas u Kaunasu ceka prizemljenje, sto je i Dusko izmedju redova najavio sinoc. Previse su namazani, cvrsti i uigrani za nas u ovom trenutku. Ali ok, to je deo procesa. Da drknemo Monako i muski se posibamo u Bolonji i protiv komsija, uzmemo 2/3 pobede i ja prezadovoljan.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa cak ni skok nije toliki problem kao sto je delovalo da ce da bude, mada cemo to videti protiv ozbiljnijih rivala. Deluje mi da skoro pa svi igraci ucestvuju u defanzivnom skoku, pa mozda i zato smo slabiji malo u tranziciji, mozda i gresim nisam bas specijalno obracao paznju na to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, zemljoradnik said:

Kolega gore kaže CO četvrta po snazi u ABA. Meni ovo izdanje od sinoć ne deluje ni blizu tome. 

Ako nešto bitno ne poprave neče ni u prvih 6.

 

Jesu na papiru u praksi ako ovako budu igrali vrlo tesko ce oni biti u prvih cetiri.

Ocekujem vrlo brzo smenu Pianigianija.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekom magijom, kladionice nas vide kao blagog favorita u petak. Trenutno odnos kvota 2.25 vs 1.8

 

Ja mislim da u ovoj fazi građenja tima mi tamo možemo da dobijemo jedino uz baš šutersku rapsodiju iz prvog kola plus apsolutna kontrola defanzivnog skoka. Potonje smo videli sinoć da još uvek ne fercera kako valja. Onaj skandalozni tim od sinoć je imao 11 ofanzivnih skokova. Ima delom do odsustva koncentracije usled ogromne razlike i garbage timea maltene od kraja Q1 ali i Igokea je imala isto 11 off skokova u prvom kolu. Asvel 9.

 

Žalgiris i njihovo rudarenje možda donese i više off skokova i mi tu moramo da ispratimo i svedemo to na najmanju moguću meru. Pitanje koliko je to u ovom trenutku moguće.

 

Ako ništa drugo, prvi put idemo u Litvaniju bez bojazni da ćemo igrati hrkljuš. Ne računajući onaj produžetak i poraz od pre dve godine, mi smo u proseku ostajali tamo na datih 68 poena. Nadam se da će ovaj put biti drugačije. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi smo favorit protiv Žalgirisa, čisto igrački. Jesu oni ozbiljna ekipa i uigran sistem ali ne treba od njih da pravimo Real. Ovaj tim Zvezde je pravljen da dobija i utakmice na strani. 

Po meni smo bolji 10ak poena lagano, a to se videlo i na pripremama, kada smo bez 5 igraca vodili 15 i na kraju izgubili na loptu. Naravno da to nece biti ista utakmica, ali su i od Virtusa gubili 15. Nista strasno i ako izgubimo, ali trenutno to ne vidim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Men se kao laiku cini da je ovaj tim pravljen po uzoru na lanjski Zelimirov tim, skoreri sa svih strana, trojke fercaju ko lude, ne znas koga da cuvas. Jos kad se otvori utakmica kao protiv ASVELA, pa i sinoc kad Nejpir sve ubaci sto potegne u 1/2, onda drzte gace' u cuvaju bulju. 

 

Nego, mi navijaci NISMO navikli na ovakav tim i pre svega ovakvu kosarku. Mi smo navikli na rudarenja, hrkljus, sa 25% sa tri poena i sa hard defens i traziSon ofense, ali guess what, od takve kosarke VAJDE nema, sto se tice elitnih ostavarenja. Mozda, moooozda, samo mozda, ako se mnoge stvari poklope kao u onoj Dejinoj sezoni, pa smo peglali evro top klasa odbranu , pa smo mogli i sa prosecnim napadom da se borimo za top 8, ali samo cak i tada bili 9. i izvisili. 

 

Hocu da kazem da je moderna kosarka OVO, trka, jurnjava, paljba, ali i odbrana koja mora da se pegla bar na nekom optimalnom niovu, ne da bude elitna 1/1 , ali da ne bude cirkuzantska. 

 

Naravno ovo su dve utakmice, ocenjivati tim na bazi ovoga je amaterski, sezona ima 100 utakmica, kosarka je play off sport i u play off se sve resava. Ali to i Dusko i nadam se svi navijaci znaju, tako da nema razloga niti za euforiju niti za kritiku. 

Gledajte, uzivajte, ako mozete, cenite to sto je drzava omogucila obeju ekipama da imaju ovakve budzete, jer mi se nesto cini da to nije dugorocno odrzivo. Mozda i jeste, ali do sada nismo imali dva ovakva tima u Evroligi, koji su realno u top 10 ili 8 po snazi u Evropi, mozda i jace. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Onda vjerovatno nisi gledao utakmicu juče.

 

Doduše, nije neki protivnik, ali to isto može da radi i na EL nivou. Od ovih 10 visokih koliko ih imamo, ko sem Bolomboya može da zaštiti reket i udari rampu a da to nije slučajnost?

 

Ja da se pitam jedino bi mi Tobey bio sigurniji za 12 od njega.

Sto se tice Bolomboja i njegove uloge.

Bilo je price da je stigao u nesto zapustenijem stanju po Duskovim kriterijumima, te da je na njega stavljen poseban akcenat na treninzima, sto za posledicu ima redukovanu ulogu i minutazu na utakmicama. Na to se nadovezuje i njegovo ne snalazenje na poziciji 4 u Kaljariju te je potpuno normalno da se u ovoj fazi sezone za mesto u 12 lomi izmedju njega i Kuza.

 

Protiv Asvela nam Bolomboj nije donosio nista, on nema masu da se bori sa sidrasima poput Lovernja i Fala, a kakvih svakako nema mnogo po ligi.

Pri tom nema neki pouzdan sut kojim moze da ih izvuce napolje kao Tobi.

Dusko je tu presekao i doneo najracionalniju odluku, da mu prvu utakmicu u reketu igraju oni koji su najduze tu i koji nece biti nervozni: Mitar i Kuz, uz dopunu Tobija koji je projektovan kao prvi.

Bolomboj vec sada ima svoju ulogu i on ce igrati vecinu utakmica, nema potrebe da se skace ako tu i tamo ne bude u 12 jer imamo duzinu i dubinu rostera i moze nam se.

Vec protiv Zalgirisa ce imati bitnu rolu u duelu protv Hejsa pa cemo videti kako ce to da izgleda.

 

Generalno, nama je ostao taj problem na 4 i tu Dusko mora da cedi drenovinu odnosno da izvuce nesto iz Dalibora i Simonovica, niti Bolomboj, niti Mitar ili Tobi ne mogu da se zadrze na 4 vise od par minuta po utakmici, a i to ce biti sve teze izvesti kada bude krenuo skauting i bolja priprema protivnika.

Link to comment
Share on other sites

Mi jesmo kvalitetnija ekipa od Žalgirisa, iako oni imaju neke prednosti na poziciji PF koja je nama slaba tačka.

 

Ali jasno je valjda nakon svih ovih godina da protiv njih ne presudi uvijek invidualni kvalitet. Moraćemo da odigramo napadački baš dobru utakmicu, u suprotnom nas čega valjanje u hrkljušu gdje se oni odlično snalaze. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Virtus Žalgiris i suštinski dve slične ekipe koje će rudariti unutra, peglati odbranu. Žalgiris je dobio na individualni skorerski kvalitet Evansa.

Litvanci nisu ekipa koja samo bije i igra čvrsto, oni su i vrlo pametni i organizovani kako u napadu tako i u odbrani.

Treba odgovoriti na hasl, držati koncentraciju i po mogućnosti izbeći završnicu na jednu loptu.

Oni su poput Dejove Zvezde, nikako ih ne treba potceniti.

Mislim da je Yago opet van 12 jer će nam trebati visine i na krilu i na centru, a verovatno i Deda ako nije na 100%

Link to comment
Share on other sites

Realno, mi nismo imali nekog jaceg protivnika u ove tri takmicarske utakmice, pa se jos suzdravam sa nekim predvidjanjima. 

 

Igokea je mozda neki 5./6. tim u ABA ligi, posle nas su jedva dobili Split u gostima. 

Asvel je sigurno uz Albu najlosiji tim u EL, i jos su dosli u fazonu "daj da odradimo ovo". 

Cedevita je mozda jos i losija od Igokee, jedva su dobili kod kuce Megu pa dosli na megdan sa nama. Daleko su od Top4 ekipe ABA. Ispred su za sada Buducnost, Derbi, Igokea, pa i Mega.

 

Zalgiris ce biti pravi ispit. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Sa ovom istom ekipom Žalgirisa smo igrali na jednu loptu bez Šabaza, Tea i Davidovca.

Jeste bila pripremna ali se igralo na pobedu i glavni akteri su imali veliku minutažu.

Ne kažem da ćemo da dobijemo utakmicu ali jesmo kvalitetniji od njih i jesmo favoriti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kooineeperk said:

Realno, mi nismo imali nekog jaceg protivnika u ove tri takmicarske utakmice, pa se jos suzdravam sa nekim predvidjanjima. 

 

Igokea je mozda neki 5./6. tim u ABA ligi, posle nas su jedva dobili Split u gostima. 

Asvel je sigurno uz Albu najlosiji tim u EL, i jos su dosli u fazonu "daj da odradimo ovo". 

Cedevita je mozda jos i losija od Igokee, jedva su dobili kod kuce Megu pa dosli na megdan sa nama. Daleko su od Top4 ekipe ABA. Ispred su za sada Buducnost, Derbi, Igokea, pa i Mega.

 

Zalgiris ce biti pravi ispit. 

Bogami ovakva Olimpija je slabija i od Studentskog centra. U rangu sa Igokeom. Znači po jačini 5,6 sastav u ABI. 

Link to comment
Share on other sites

Verujem da Duško najbolje zna šta treba timu. Racionalizacija Kuzmićevog bivstvovanja na rosteru nije neka u 2023-oj, a posebno igranje ispred Bolomboya protiv bilo kog rivala. Ali nebitno, niko ovde ne bi trebalo da ima problem da povremeno bude van 12 na toliki broj utakmica. Očito je i da je Yago i dalje u nomenklaturi iza Tea, ali se ne bih začudio da se to stanje promeni tokom sezone iako je mali Brazilac i dalje impresioniran ovim što se oko njega dešava. Shabazz je alfa i nadam se samo da će zdravlje da ga posluži, to je sve što se njega tiče. Pozicija 4 će biti teško krpljenje i tu će se mnogo igrača rotirati zavisno od situacije a nijedan nije baš pravo rešenje na duže staze. Ali ok, jedan je makar otpisan i nemam problem sa tim makar to bio i Nemanja Bjelica. Nije umro čovek pa da ga nešto žalimo, jednostavno više nema telo za vrhunsku profesionalnu košarku, bolje i ovako nego da bude balast. Popularno je i dalje percipiranje Nedovića kao nekog luzera, on sada uz sebe ima ozbiljne igrače i njegovo će biti samo da trpa, bez potrebe da previše organizuje i forsira. Za sada izgleda odlično i ova priča sa njim i defanzivcima na 2 za sada šljaka. Profilišu se pomalo i petorke i neki kompleti igrača koji igraju zajedno, a Kaunas će biti pravi pokazatelj da li smo na dobrom putu ili je ovo do sad bilo samo fleksovanje nad sirotinjom rajom.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...