Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ма многи су насели на причу око небитног турнира КЛС и тако то. То су само приче да се нађе алиби унапред када су они освајали 13 година заредом било је итекако битно. Причом да су наше судије и да је наша лига су стигли до жељеног резултата да буде суђење лоше и на нашу штету више. 

 

Однос бацања у последњој четвртини 4-13 а они само 2 коша из игре за 10 минута кошарке. Давидовцу шта су судили за фаул и плус техничке две катастрофа. 

 

Нисам веровао када је Жељко показивао и аплаудира судијама за ситуацију када се суди фаул у нападу Ледеју који је намерно испружио ногу да би добио 3 бацања и то тако да је могао да повреди одбрамбеног играча, оно је морала да буде техничка. Срамота ме било шта гледам али добро он можда стварно не види. 

 

Дејану Давидовцу дати пара колико оће али не мора да игра до финала или утакмице за трофеј, једино ако не почне да гледа и игра сваку уткамицу као да је финале, јер је данас уништио и Ледеја и комплетну екипу Партизана. Капа доле. 

 

Ми имамо проблема са повредама стварним. Партизан има једино проблема са вишком странаца и одлукама тренера ко неће да игра а ко хоће. Једино је Смаилагић ровит колико сам приметио. 

Брз опоравак Јагу најбољем играчу последњих 2 месеца, биће тешко без њега. 

 

Гидраитис имао сјајну секвенцу држао нас је тада, на крају није погодио али није ни Тео целу утакмицу. Очекујем Боломбоја у среду да помогне као у трећој утакмици финала Аба лиге, значиће много. 

 

 

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

Ledey one suteve kao sinocni za pobedu pogadja u nekih 90% slucajeva, tako da sam bio siguran da gubimo kada je on primio loptu. Da je uzeo Punter bio bih spokojan.

 

Generalno, sinoc smo se opet iscupali, od ovih 7 pobeda zaredom, 3 ili 4 je moglo da ode i na drugu stranu, toliko je neizvesno. 

 

Sto se tice utakmice u sredu, ako Yago ne bude tu, jako tesko bilo sta uraditi zaista. Premor od duge sezone je vidljiv veoma. Ako igra Boki imacemo ogromnu prednost u reketu i to treba iskoristiti.

 

Komsije su odlicno sutirale u sinocnoj utakmici, i njima je u principu to recept za pobedu, odlicni ofanzivni setovi, jako dobro nalaze slobodan sut pod uslovom da Avramovic ne gnjavi loptu.

 

1-0 ali ipak gorak ukus, zbog Yaga i zbog nove sramotne konferencije njihovog trenera. Ponizava nas, ponizava sport i umanjuje vrednost pobede. TO ne rade veliki treneri.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
21 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ledey one suteve kao sinocni za pobedu pogadja u nekih 90% slucajeva, tako da sam bio siguran da gubimo kada je on primio loptu. Da je uzeo Punter bio bih spokojan.

 

Generalno, sinoc smo se opet iscupali, od ovih 7 pobeda zaredom, 3 ili 4 je moglo da ode i na drugu stranu, toliko je neizvesno. 

 

Sto se tice utakmice u sredu, ako Yago ne bude tu, jako tesko bilo sta uraditi zaista. Premor od duge sezone je vidljiv veoma. Ako igra Boki imacemo ogromnu prednost u reketu i to treba iskoristiti.

 

Komsije su odlicno sutirale u sinocnoj utakmici, i njima je u principu to recept za pobedu, odlicni ofanzivni setovi, jako dobro nalaze slobodan sut pod uslovom da Avramovic ne gnjavi loptu.

 

1-0 ali ipak gorak ukus, zbog Yaga i zbog nove sramotne konferencije njihovog trenera. Ponizava nas, ponizava sport i umanjuje vrednost pobede. TO ne rade veliki treneri.

Prvi derbi kada su nas dobili bilo je na jednu loptu, gde smo dva minuta pre kraja imali 13 razlike. Tako da I ovaj derbi je mogao da ode na našu stranu.

 

Samo dva derbija od ovih 7 pobeda uzastopnih su bila na jednu loptu. Ovaj sad , i onaj u januaru kada smo dobili 88-86.

 

Njima svi igrači igraju , rovit je Smailagic,  svi ostali su višak, I odstranjen njihovom voljom.

Opet kažem, stvorila se priča kako igramo sa njihovim kadetima, a ne protiv Lideja,Pantera,Avramovica Smita,Ponitke ..

 

Svaka prica o sudjenju pada u vodu , kada te pobedio tim koji igra 22 minuta sa Lazarević, 23 minuta sa Ilicem. Pri tom se povredi TRECI PROJEKTIVANI PLEJ koji nosi tim mesecima, a za njim i Nedovic. A ako dodamo  to da je Teodosic šutirao 0/6, da čovek bukvalno nije znao na koju stranu da tera,  sa Mitrovicem koji maši penale kad se lomi, onda je teška sramota pričati o nečemu drugom. 

 

 

Edited by No name
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Ledey one suteve kao sinocni za pobedu pogadja u nekih 90% slucajeva, tako da sam bio siguran da gubimo kada je on primio loptu. Da je uzeo Punter bio bih spokojan.

 

Generalno, sinoc smo se opet iscupali, od ovih 7 pobeda zaredom, 3 ili 4 je moglo da ode i na drugu stranu, toliko je neizvesno. 

 

Sto se tice utakmice u sredu, ako Yago ne bude tu, jako tesko bilo sta uraditi zaista. Premor od duge sezone je vidljiv veoma. Ako igra Boki imacemo ogromnu prednost u reketu i to treba iskoristiti.

 

Komsije su odlicno sutirale u sinocnoj utakmici, i njima je u principu to recept za pobedu, odlicni ofanzivni setovi, jako dobro nalaze slobodan sut pod uslovom da Avramovic ne gnjavi loptu.

 

1-0 ali ipak gorak ukus, zbog Yaga i zbog nove sramotne konferencije njihovog trenera. Ponizava nas, ponizava sport i umanjuje vrednost pobede. TO ne rade veliki treneri.

Veliki trener je bio nekada davno, to više nije, ali mali čovek će ostati zauvek.. 

Edited by zemljoradnik
  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zemljoradnik said:

Veliki terener je bio nekada davno, to više nije, ali mali čovek će ostati zauvek.. 

 

Ne možeš biti nekada veliki trener. On je de facto nejveći evropski trener u istoriji i ne treba to da nipodaštavamo jer se onda ponašamo isto kao i on sinoć. Uspehe treba poštovati jer na taj način poštuješ i takmičenje i sport.

 

Što se tiče ovoga da je mali čovek, meni je nažalost sve teže da to poričem. Sinoć sam uključio njegovu konferenciju sa namerom da mu se smejem dok ga gledam kako kmeči, a zapravo mi je bio tužan i jadan i odvratan. On valjda zna zašto se tako ponaša.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ledey one suteve kao sinocni za pobedu pogadja u nekih 90% slucajeva, tako da sam bio siguran da gubimo kada je on primio loptu. Da je uzeo Punter bio bih spokojan.

 

Generalno, sinoc smo se opet iscupali, od ovih 7 pobeda zaredom, 3 ili 4 je moglo da ode i na drugu stranu, toliko je neizvesno. 

 

Sto se tice utakmice u sredu, ako Yago ne bude tu, jako tesko bilo sta uraditi zaista. Premor od duge sezone je vidljiv veoma. Ako igra Boki imacemo ogromnu prednost u reketu i to treba iskoristiti.

 

Komsije su odlicno sutirale u sinocnoj utakmici, i njima je u principu to recept za pobedu, odlicni ofanzivni setovi, jako dobro nalaze slobodan sut pod uslovom da Avramovic ne gnjavi loptu.

 

1-0 ali ipak gorak ukus, zbog Yaga i zbog nove sramotne konferencije njihovog trenera. Ponizava nas, ponizava sport i umanjuje vrednost pobede. TO ne rade veliki treneri.

Kad komšije nisu sinoć dobile uz sjajan šut i povrede dva naša pa najvažnija igrača iskreno ne znam ni kad će. A šta se tiče veličine njihovog trenera ona već produže nije na nivou kakvog bismo očekivali od trenera koji je polučio toliko uspjeha u karijeri. Ja sam nemalo iznenađen i konsterniran njegovim verbalnim opusom. Imao sam totalno drugačiju predodžbu o njemu. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ne treba previše očekivati u narednom periodu mada momci su i do sada pokazali da mogu dobrano da iznenade. To što smo sinoć dobili onako osakaćeni ne znači nam previše. Da se igralo još minut više mi bismo utakmicu izgubili. Ukoliko Jago i Bolomboj budu van sastava biće vraški teško dobiti ih u naredne dve u sastavu koji je završio meč. I da izgube, nema im se šta zameriti. Pokazali su igrači ove sezone i pored užasne selekcije i mnogobrojnih povreda, volju i želju i do kraja su se borili za svoj klub. 

Edited by Čočo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li statistika na KLS sajtu nije tacna, ali Mitrovic je odigrao svega 8 minuta? Ubacio je 12 poena za to vreme. Svakako mi je utisak da smo ga premalo koristili, doduse delom zbog toga sto je brzo napravio dve licne greske, a delom zbog toga sto je Partizan igrao sa ultra small ball petorkama, ali ipak mislim da nismo trebali toliko da im se prilagodjavamo nego smo trebali sto vise da koristimo Mitrovica. Njega na niskom postu trenutno nema ko da ga brani, a udvajanja ce dobro da resi kao i uvek. 

 

Inace stvarno deluje malo i nerealno da smo pobedili derbi u kojem je Deda odigrao 34 minuta, Ilic 23, a Lazarevic 22. Sa svim izostancima, povredama pre i za vreme utakmice, a opet protiv rivala koji je, uprkos takodje izostancima, ipak igrao sa igracima poput Pantera, Ledeja, Smita, Avramovica, Ponitke... 

 

Sad vec dobijam osecaj da ne mozemo od njih nikako da izgubimo, iako nam povreda Yaga dodatno otezava sve. Steta je sto mali Kostic nije tu, mozda je mogao da dobije koji minut, ne bi mu niko zamerio ako se ne snadje, a verujem da bi mu mnogo znacilo par minuta na ovakvoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

Gidra da je pogodio one dve otvorene trojke ne bi ni ušli u ovako napetu završnicu. Muči se opako Gidra sa svojim šutom kroz celu ovu sezonu. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bodo said:

Gidra da je pogodio one dve otvorene trojke ne bi ni ušli u ovako napetu završnicu. Muči se opako Gidra sa svojim šutom kroz celu ovu sezonu. 

Teža su bila ona dva šuta koja je ubacio od te dve koje je promašio. 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
29 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ne možeš biti nekada veliki trener. On je de facto nejveći evropski trener u istoriji i ne treba to da nipodaštavamo jer se onda ponašamo isto kao i on sinoć. Uspehe treba poštovati jer na taj način poštuješ i takmičenje i sport.

 

Što se tiče ovoga da je mali čovek, meni je nažalost sve teže da to poričem. Sinoć sam uključio njegovu konferenciju sa namerom da mu se smejem dok ga gledam kako kmeči, a zapravo mi je bio tužan i jadan i odvratan. On valjda zna zašto se tako ponaša.

Može naravno, jer ako za 3 godine imaš odrešene ruke u svakom pogledu i ne uradiš ništa ( 1 ABA ), to dokazuje da je tvoje vreme prošlo. 

Edited by zemljoradnik
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zemljoradnik said:

Može naravno, jer ako za 3 godine sa imaš odrešene ruke u svakom pogledu i ne uradiš ništa ( 1 ABA ), to dokazuje da je tvoje vreme prošlo. 

 

Onda mi ne pričamo o istoj stvari. I Zvezda je go kurac u fudbalu 30 godina pa je opet veliki klub. Obradović će još dugo da bude daleko najveći trener u evropi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ponašanje njihovog trenera, većine igrača, kao i većeg dijela navijača je dio jedne ozbiljne mašinerije koja već dugo vremena radi posao a na koju nasijeda nažalost veliki broj ljudi i sa ove strane. 

Ta tema je kompleksna i može se o njoj pisati do sjutra. Ja ću navesti suštinu, a to je da se preko većine medija a onda raznih instagrama, tvitera stvori takva slika da je Partizan ugnjetavan u svim sportovima, da je svaka pobjeda Zvezde neregularna a sa druge strane se oni bore protiv države, vanzemaljaca i ko zna čega. A dok se taj narativ gura, u realnosti je stvar sasvim drugačija. Kako to da svako takmičenje koje oni ne osvoje je nebitno? Zato svaka čast Janisu na konferenciji sinoć. Sve je rekao. 

Ono što je problem što oni sem što ubijede sebe u te priče, dobar dio ljudi sa ove strane popuši te priče bez da razmisli glavom je li nešto istina ili ne. Čak gomila stvari tako koje su nebuloze a iznesene su na štetu našeg kluba se prime, ppsle kad izađe demant sa dokazima da je suprotno je kasno. Za ove sa druge strane i realne zvezdaše je to ostalo tako u glavama. 

Ali valjda se ljudi malo osvijeste i opamete kad vide ovakve konferencije koje se ponavljaju u nedogled i vide neke očigledne stvari.

 

Da ne skrećem puno sa sportskih tema, druga utakmica Bolomboj ako bude spreman za 25+ minuta mislim da će biti prevelika prevaga i pored povrede Jaga. Davidovac i Rokas bi mogli pomagati u prenosu lopte. Očekujem dosta tvrđu utakmicu gdje je bitno uspostaviti unutrašnju igru. Ako tako bude očekujem da se to već u srijedu završi

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Znači Deda u sredu između ostalog i u ulozi Hange u jednom delu ove sezone. A nije da mu je to nepoznat teren. Napunio se Deda samopouzdanjem i vrlo je važan faktor u ovom delu sezone ruku na srce. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ne bih u sredu vraćao ove rovite koji bi eventualno mogli da "stisnu zube" i odigraju. Ne znam pojedinačno stanje sa povredama, rekao bih da je Jago svakako završio, ali mislim pre svega na Nedovića, Bolomboja, Topića (?)... 

 

Teško mi je da zamislim da ovako osakaćeni možemo opet da ih dobijemo u Areni, a isto bi moglo da se desi ako roviti uđemo u majstoricu. Zato se lepo pripremiti za istu, i zalečiti se do tada koliko god je moguće, a u sredu pustiti Kostića u vatru. 

 

Oni, koliko god da imaju problema sa odlascima i prekobrojnim igračima, u novonastaloj situaciji imaju više igrača koji mogu da gule 25+ minuta i neće biti nimalo lako.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slavljenicka atmosfera pre meca i u samoj hali me podstila na derbije u fudbalu, gde godinama unapred brojimo razliku kojom cemo da pobedimo, pa onda cupamo bod.

 

Tako smo i sinoc, preopusteni i ne spremni +  naseli na pricu o "ne vaznom trofeju?!? i cirkus ligi" pa cupali pobedu. 

 

Pitanje kako smo uopste i trenirali posle ABA serije , pa imamo situcije gde Laza u jednom momentu cuva Trifu i slicne ludosti. 

 


P.S Hvala Andjusicu na gestikulacijama, tada sam bio siguran da dobijam. ♥️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobili ih bez Bolomboya, u utakmici gdje smo ostali bez Nede pa onda Yaga i u mecu gdje je Teo bio u najgorem mogucem modu i vade se neke paralele sa fudbalom i postavljaju se pitanja kako su trenirali?

 

Cupali smo pobedu usled povreda bekova u ionako skracenoj rotaciji. Kad je Yago bio tu, lagano smo zavrsavali pricu i bili na oko 10 razlike.

 

Bas bi onako momci zbili redove, bas bi se DeDa onako iznervirao pa i Janis u takmicenju za "nevazan trofej".

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Dobili ih bez Bolomboya, u utakmici gdje smo ostali bez Nede pa onda Yaga i u mecu gdje je Teo bio u najgorem mogucem modu i vade se neke paralele sa fudbalom i postavljaju se pitanja kako su trenirali?

 

Cupali smo pobedu usled povreda bekova u ionako skracenoj rotaciji. Kad je Yago bio tu, lagano smo zavrsavali pricu i bili na oko 10 razlike.

 

Bas bi onako momci zbili redove, bas bi se DeDa onako iznervirao pa i Janis u takmicenju za "nevazan trofej".

Opuštenost je postojala kod navijača, ne i kod igrača. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...