Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, Volter said:

Dok god postoji šansa treba se boriti za Evroligu. Ne volim ova sirotinjska takmičenja, volim bogatstvo, glamur, da budem deo elite. :smiley53:

Možemo, al kao uslužno osoblje ...

konobari-830x0.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bar neće biti više onih zabluda kao u slučaju Kampaca kako je Evroliga ozbiljno takmičenje sa pravilima a mi smo cirkus Medrano. Očigledno se savršeno uklapamo tu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Možemo, al kao uslužno osoblje ...

konobari-830x0.jpg

 

Ma šalim se, pre ću bre sa sirotinjom se družiti nego bogatog služiti. :smiley53:

 

 

Opaaa:smiley34:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
22 minutes ago, Taki said:

Meni ovo liči da hoće da nam uzmu 750 hiljada da ne igramo dzaba,da aba nema pesplatnog učesnika.

 

Upravo tako. A Ostoja je skoro pricao (okacio sam klip) da ce se licenca za ovu sezonu placati 1m eura (ko izgubi) i da ce pobednik Abe dobiti jos 500k. Ocigledno to nije vazilo za nas.

 

Sve bi bilo ok da su lepo saopstili to ranije da ce oba kluba platiti po 750k i igrati ko god osvojio (s tim da bi nama sanse bile znacajno manje da nismo osvojili Abu a ne bih iskljucio da bi tad vazilo tih 1m za nas), ovako nam i otezavaju transfere sto je najgore u celoj prici (iako je prvo obecano da ce sampion Abe igrati, pa kad su poceli transferi ide izjava da imamo sanse po 20% a sad ide izjava i da nije siguran ni sampion Aba lige) na stranu ovo sto smo trebali da ustedimo 1.5m osvajanjem Abe i ne samo sto necemo dobiti najavljenih 500k sada cemo morati da platimo 750k.

 

Kako je tako je, zakon jaceg vlada i ocigledno pravila nisu ista za sve ili su pak slagali i Ostoju pa bi i Partizan ovako isto prosao da su osvojili, mada nisam siguran.

 

Ili cemo igrati po pravilima Evrolige ili necemo igrati, prosto je. Svakako bi pratio klub i u LS ali ipak sam za to da i dalje igramo Evroligu.

 

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, atmsfr lnČ said:

U pravu je bio gospodin Terzic kad je rekao da je EL drugorazredno takmicenje🙂

Bukvalno amaterski vodjeno ,ništa se ne dešava i takmičenje ne napreduje godinama . Bukvalno trošak klubovima ,kad se uporedi  sa fudbalom smejurija . Fiba Lš bar ima i neke nagrade ,oni maštaju o nekom Londonu ,Parizu ,punim halama tamo a veća verovatnoća je da se raspadnu alo ovako nastave .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Bagzi rešio zagonetku ...

Direktor Zvezde: Na zvaničnom sastanku nam je rečeno da će šampion ABA lige igrati Evroligu

https://meridiansport.rs/kosarka/direktor-zvezde-aba-evroliga-ucesce/


 

Quote

 

“U februari smo, u kancelarijama kluba, imali zvaničan sastanak sa čelnicima Evrolige, predsednikom Dejanom Bodirogom i generalnim direktorom Paulijosom Motejunasom,

a ispred Zvezde smo bili predsednik Nebojša Čović, predsednik Upravnog odbora Željko Drčelić, sportski direktor Milan Dozet i ja.

Na tom sastanku nam je između ostalog rečeno da će šampion ABA lige igrati Evroligu sledeće sezone“

 

 

 

Nije to resenje zagonetke vec jedan solidan osnov za tuzbu (kad nas ne pozovu) jer na zapadu, za razliku od ove nase divlje Srbije, izgovorena rec ima pravnu tezinu. 

 

Doduse, i Alba je mahala nekim papirom koji je potpisao Jordi Bertomeu a koji im garantuje igranje. Pa i oni mogu da se tuze ako neko odluci da ih izbaci (ne pozove). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, atmsfr lnČ said:

U pravu je bio gospodin Terzic kad je rekao da je EL drugorazredno takmicenje🙂

Samo sto jbg u Evropi nema bolje. Da ima prvi bi ja zagovarao da se tamo ode.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

zato sto je najkvalitetnije takmicenje koje smo u poziciji da igramo

Koja je svrha najkvalitetnijeg takmicenja ako nema rezultatski znacaj??

Mozes da odmaras nosioce pred bitne meceve u EC ili EL ili FLS, kao sto to rade ekipe koje imaju licence primera radi. 

Koja je onda razlika dal igras ligu u kojoj imas Krku Mornar Cibonu.. ili igras KLS sa 8 najboljih ekipa Srbije? 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, BojanaCZV said:

Drami se bez razloga, Zvezda će sigurno igrati jurolig 😌

 

Igrace sigurno samo ja sve manje vidim poentu. Liga koja ima aspiraciju da bude zatvorena, sto ubija smisao i svrhu sporta kao takmicenja u kojem svako ima sansu da pobedi. 

 

Sta ce nam to?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Igrace sigurno samo ja sve manje vidim poentu. Liga koja ima aspiraciju da bude zatvorena, sto ubija smisao i svrhu sporta kao takmicenja u kojem svako ima sansu da pobedi. 

 

Sta ce nam to?

 

Koristimo šansu dok možemo da trčimo sa najboljima 😌

 

Nakon ovakvog kraja ABA lige, stvarno mislim da imamo šanse da uradimo nešto veće next year.

 

A ovo što napisa BoK, da nam ova objava narušava potencijalne transfere...

 

Realno, najviše nas može ugroziti ako Predsednik nastavi da se meša u skauting i transfere 🤔

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Igrace sigurno samo ja sve manje vidim poentu. Liga koja ima aspiraciju da bude zatvorena, sto ubija smisao i svrhu sporta kao takmicenja u kojem svako ima sansu da pobedi. 

 

Sta ce nam to?

I NBA je zatvorena liga, pa je najkvalitetnije i najpraćenije košarkaško takmičenje na svijetu. Ako EL i dalje bude imala najbolje igrače i timove u Evropi itekako ima smisla da se igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Koristimo šansu dok možemo da trčimo sa najboljima 😌

 

Nakon ovakvog kraja ABA lige, stvarno mislim da imamo šanse da uradimo nešto veće next year.

 

A ovo što napisa BoK, da nam ova objava narušava potencijalne transfere...

 

Realno, najviše nas može ugroziti ako Predsednik nastavi da se meša u skauting i transfere 🤔

Može da bude problem ako čekamo kraj juna da nam saopšte da li igramo EL ili ne ... zvanično.

Ne znaš koje takmičenje igraš, kako da pregovaraš sa igračima.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Iskreno, mislim da ovo ne može ništa da nam naruši, mi ćemo sigurno igrati EL.

 

I mi, a i komšije vrlo verovatno.

 

Konkurencija, nikad gora, pitanje je šta će i sa Makabijem biti.

 

Bar ja to tako vidim.

 

Edited by BojanaCZV
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, BojanaCZV said:

Iskreno, mislim da ovo ne može ništa da nam naruši, mi ćemo sigurno igrati EL.

 

I mi, a i komšije vrlo verovatno.

Svi tako mislimo, samo treba da se potvrdi ... e to je mali problemčić.:classic_smile:

Prvo pitanje menadžera je: Šta igrate?  Pa mi mislimo da ćemo sigurno igrati EL ... :classic_biggrin:

Šalim se malo, al ...hm.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' zna neko možda da li će Sferopulos dovoditi još neke svoje pomoćnike (pored Jeragotelisa koji je odma došao u startu) za sledeću sezonu i na taj način pojačati i stručni štab? @Markoss @Mile1

 

Mislim da nam je dosta neiskusan i nekvalitetan isti, s obzirom na to gde, s kim (u čijem sistemu), kako (uspesi) i šta su radili pre dolaska ovde. Ja koliko znam Đorđe nigde nije radio, a ova dvojica mizerno i na neuporedivo nižem nivou košarke. Znam da je Sferopulos i u Makabiju doveo samo Jeragotelisa, dok je u Oliju imao malo širi stručni štab, ali mislim da kod nas treba dovesti još nekog (Tomić i eventualno još neko) i na taj način pojačati staf. Takođe i isti svakako nije u potpunosti Sferopulosov (kako treba da bude) jer su Tomović, Đorđe i Mladen Čovićev stručni štab i ljudi koje je on doveo i nametnuo ih treneru.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Brat od Korneta said:

Ovakve izjave stete klubu da ne moze jos uvek da garantuje igracima (naravno strancima koji ti nece doci na pricu veruj nam na rec da cemo igrati Evroligu ili Giedraitis koji ostaje jer se sada vec poznaje dobro licno sa svima ovde pa  U dosta smo nezavidnoj situaciji svih ovih godina a vi nastavite slobodno da se pravite nemi na ove stvari koje cinjenicno pisem i nastavite da uzdizete Baskoniju i Zalgiris, stalne ucesnike Evrolige.

 

Suza suzu stize.

 

Naravno da cu da nastavim da uzdizem dva jedina preostala kluba zbog kojih i ima smisla pratiti ovo takmicenje, koji su iz manjih gradova i zbog kojih postoji nada da ce evropska klupska kosarka da se vrati sebi, a ne da bude NBA wannabe i da je igra samo elita u velikim gradovima.

 

Sad, to sto u nasem Parizer Town misle da su mnogo veliki i da im je mesto medju gospodom iz Berlina, Londona, Pariza, Madrida, Barselone, Istanbula, Atine, Tel Aviva i drugih stvarnih evropskih metropola, pa to je samo nas problem da ocajnicki zelimo da smo u necemu najbolji iako ne da smo u sredini nego postajemo gore mesto za zivot i od Albanije i CG, tu negde sa Moldavijom.

 

Ako nista drugo, jedinstveni smo po tome sto (uz Belorusiju) nemamo demokratske i slobodne izbore i sto (uz CG) dajemo milione evra nasih para svake sezone da bi gledali debile u crvenom-belom i crno-belom dresu kako se prepiru ko je dobio vise novca od drzave, ko je veci kriminalac i ko vise utice na sudije.

 

2 hours ago, BojanaCZV said:

Iskreno, mislim da ovo ne može ništa da nam naruši, mi ćemo sigurno igrati EL.

 

I mi, a i komšije vrlo verovatno.

 

Konkurencija, nikad gora, pitanje je šta će i sa Makabijem biti.

 

Bar ja to tako vidim.

 

 

Konkurencija nikad gora, samo KKP i KKCZ plivaju u parama koje im seik Vucic deli kao da rastu na drvecu.

 

Pa da nije smesno, bilo bi zalosno, umesto da se pokrijemo usima i pocrvenimo od sramote u kojoj banana drzavi zivimo, mi se smeskamo sto neki tamo milijarder iz Pariza ili Valensije nije lud da ulupava milione evra ni za sta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nek grmi jako said:

U slučaju da sve to bude prenebegnuto i da u EL ne ode najbolji klub iz regiona, koji je i najbolji klub iz Srbije, vreme je za veliki reset. Što će se sigurno i dogoditi, jer je besmisleno da Srbija izdvaja ubedljivo najveći noovac za nešto što nije plodonosno, a čak može da bude i štetno.

 

I ja se slazem da je besmisleno, besmisleno je da se ovoliki novac ulaze u KKP i KKCZ, a da se onda prica non-stop da je zapravo obrnuto, da se u ta dva kluba ulaze jer stalno osvajaju ABA ligu, igraju EL i pune Arenu.

 

A ljudima koji bi da napustaju ABA ligu bi zeleo da malo razmisle i da se vrate 20 godina u proslost i da se sete zasto je ABA liga uopste nastala. Konkretno, u nasoj ligi se sve svodilo na Partizan, Hemofarm, Crvenu zvezdu i FMP, imali smo 4-5 klubova koji su nesto vredeli, ostalo je sve propalo, bankrotiralo ili opstalo na amaterskom nivou. Sad smo jos u goroj poziciji, imamo samo dva kluba koji usisavaju 99% novca koji drzava baca na kosarkaske klubove i koji u polufinalu igraju protiv strasne Mege i goropadnog drugog tima Nebojse Covica.

 

Uopste, zamislite samo taj kosmar od sezone u kojoj se igra KLS od pocetka, a ne ABA liga - ide prvo kolo, sastaju se Borac - Mega, Spartak - Partizan, Vojvodina - Crvena zvezda, Vrsac - Zlatibor, Sloboda - FMP, Radnicki - Metalac i OKK Beograd - Sloga. Pet meceva koji niko zivi nece hteti da gleda i dva u kojima gosti prave domacinsku atmosferu i nabijaju domacine sa 30 razlike (ili ih puste pa bude, kao, neka neizvesna utakmica tipa polufinale KRK 2024).

 

Srbija jednostavno ne zeli da ima normalnu ligu, nemamo je u fudbalu, tek u kosarci je besmisleno ocekivati bilo sta slicno osim turboVecitih i svih ostalih kojima je svejedno igrali u 1. ili 2. rangu takmicenja.

 

Sto se tice ABA lige, ona bar zadovoljava neke preduslove da se nazove normalnim takmicenjem, nazalost, najvise zbog tenzija na nacionalnoj osnovi. No, ako nista drugo, sigurno je da Buducnost ili Cedevita nece samo da se sklone zbog "visih interesa" (kao sto se u nasem fudbalu stalno prica da niko osim FKP i FKCZ ne moze da se bori za titulu) u slucaju da imaju sanse da ih pobede u PO.

 

Na kraju krajeva, ako ce neko da se zalaze za KLS, super, ponuda ostaje, neka nadje klub koji ce da ima podrsku ogromne vecine navijaca na svom terenu protiv KKP i KKCZ, neka nadje klub koji moze da igra najvisi rang evropskog takmicenja umesto KKP i KKCZ i neka nadje klub koji moze da se nadje u finalu te lige.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...