Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ako cemo realno kvalitet kosarke u finalu uopste nije bio na zavidnom nivou. Osim prve utakmice koja je bila solidno kvalitetna, naredne dve poprilicno lose. Iz utakmice u utakmicu sve losija kosarka. Partizan je bio ocajan, a mi dovoljno dobri. Ne zelim da umanjim nasu pobedu i trofej jer su igraci izginuli i svaka im cast. Kosarka se i igra zbog trofeja, a mi smo na dobrom putu da uzmemo sva 3. Ipak, sezona u EL je bila debakl, fijasko, katastrofa. Ni ovo mozda ne opisuje dovoljno dobro sta smo odigrali. U danasnje vreme je u sportu recency bias mnogo jak, pa se sve brzo zaboravlja. Kad se pobedi i uzme trofej onda je Deda legenda, Gile car, Neda nase dete, a Treyu novi ugovor. 

Realnost je da nam je ekipa dosta prosecna i da je sa razlogom u Evroligi zavrsila tamo gde jeste. Pojacanja koja se najavljuju ne nagovestavaju neku veliku promenu. Ali ajde videcemo sta cemo sastaviti, a i da sastavimo opet neki buckuris ne preostaje nam nista drugo nego da navijamo i nadamo se najboljem. S tim, da sam sezonac, to navijanje bih ostavio za TV jer sta je sve Nebojsa Covic uradio ove sezone i koliko je jebao u mozak sve navijace to nije normalno, a vrhunac je bilo ovo igranje u Pioniru. Nazalost to se sve vec zaboravilo, dok sledeci put ne napravi neko sranje, pa opet u krug i tako.

Poseban pozdrav za Yaga. Srao sam od pocetka protiv njega, pa sve do nekog marta. Decko zapusio usta mnogima, ima veliko srce, a i jos ponesto.

  • Like 42
Link to comment
Share on other sites

Džons će isporučiti svoje brojke, u to ne sumnjam. On je baš jedan od najkonstantnih igrača u EL košarci na toj poziciji. Već 3-4 sezone u nizu je na 12-13 poena u prosjeku. Djeluje nešto niže, oko 185cm, ali je dosta snažan i masivan. Jedan od igrača koji su svoju karijeru gradili ispod radara, kroz neke slabije lige, ali isto tako igrač koji je mnogo napredovao iz godine u godinu. Sa njim tačno znamo šta dobijamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
30 minutes ago, Brat od Korneta said:

Niko od tih ljudi nije dete, nije glup, cak naprotiv, znaju oni sve dobro sta se i kako desava, ali ljubav prema klubu je iracionalna stvar i tu diskusiju se ne moze ulaziti raciom. To je deo koji ti ne razumes.

 

Zapravo, ta ljubav je prilicno racionalna - zato i nemas masu iza nekog tamo drugoligasa i pracenje da li ce u toj drugoj ligi biti 5. ili 9. jer to niti pruza nekakav osecaj slave, moci i uspeha niti je drustveno siroko prihvaceno. 

 

Dakle, iza tih na prvi pogled iracionalnih osecanja se kriju savrseno racionalni razlozi zasto je nekome drago da podrzava ovaj, a ne onaj klub. 

 

30 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ipak u svoj toj tvojoj moralnoj kampanji i borbi, nece biti da je u redu bas ovo sto sad radis. Zvezda je osvojila titulu a ti dolazis i ostavljas nekoliko upisa sa negativnom energijom i kvaris ljudima proslavu. Zamisli slavis rodjendan svi veseli i nasmejani i dodje ti neki gost i krene da uliva neku negativnu energiju na proslavi i kvari rodjendan. E to ti sada radis. Pusti nas brate na miru par dana da proslavimo pa posle narednih 360 dana nastavi po starom.

 

Samo sam ukazao na odsustvo konzistentnosti kod onih koji pisu sada sve najbolje, a radi se o istoj ekipi, igracima, treneru koji su doziveli da ih Efes pregazi sa 45 razlike. Tu ABA liga ne moze mnogo da pomogne jer ju je sama EL totalno obezvredila, samim tim sto se ucesce i ogromni budzeti ugovaraju ispod stola, umesto da se izbore na terenu. 

 

A i napisao sam vec da cu da preskacem temu za transfere, ne da cu namerno da dolazim ovde i pricam sta mislim o tome da KKCZ potpisuje koga pozeli iz nekih tamo siromaha iz Valencie. Mislim, sta uopste napisati i kako reagovati kad Markos ili neko drugi napise "Motley veoma blizu" ili "ma bice nikad vise para, ide se ovog puta na all in i kod nas i u komsiluku"?

 

Tako da, ta tvrdnja o 365 dana kljucanja u mozak ne stoji - niti pisem svaki dan na forumu (tada bi stvarno bilo nepodnosljivo i za ban), niti citam temu svakog dana u prelaznom roku (jer, sto bi to sebi radio, da svaki dan citam neke stavove koji su mi potpuno strani). Tu sam kada bude neki bitan dogadjaj, neka bitna vest ili ako se bas potrefi neki post koji mi u tom trenutku zasmeta ili nesto slicno. 

 

Necu ni pisati cesto tokom leta, malo oko zavrsetka EL, naravno bice prokomentarisana i osudjena odluka EL da i dalje saradjuje sa nasim vlastima i gura Valenciu ili Albu u EC i to je to. 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
25 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Džons će isporučiti svoje brojke, u to ne sumnjam. On je baš jedan od najkonstantnih igrača u EL košarci na toj poziciji. Već 3-4 sezone u nizu je na 12-13 poena u prosjeku. Djeluje nešto niže, oko 185cm, ali je dosta snažan i masivan. Jedan od igrača koji su svoju karijeru gradili ispod radara, kroz neke slabije lige, ali isto tako igrač koji je mnogo napredovao iz godine u godinu. Sa njim tačno znamo šta dobijamo.

Dzons je visok 1.88/89. i uz sve to Sferopulos ga je trenirao u Makabiju. Po meni pouzdan igrač koji igra dobro na obe strane terena. Ove sezone propustio jednu utakmicu u EL. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 minutes ago, Čočo said:

Dzons je visok 1.88/89. i uz sve to Sferopulos ga je trenirao u Makabiju. Po meni pouzdan igrač koji igra dobro na obe strane terena. Ove sezone propustio jednu utakmicu u EL. 

Trenirao je i Wilbekina, Brajanta, Rejnoldsa i Dorsija. Nadam se da makar jedan od njih ima zelju da ponovo saradjuje sa njim😁

Edited by Igor_
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Moderacija, kad vec brisete postove o prelaznom roku gde bi dosta ljudi zelelo da ucestvuje, ajde onda makar obrisite i ove cinicne i downer postove za koje sam siguran da im nije mesto dan nakon sto smo osvojili titulu

Link to comment
Share on other sites

Iz nekog razloga, ne osecam preteranu srecu nakon titule.

Verovatno razocaran ocajnom sezonom u Evropi, gde smo bili pozeljan protivnik jednoj Albi i Asvelu.

Osecam se kao kad sam kao klinac dobijao dvojku na lepe oci.

Svestan sam da su komsije u nevidjenom raspadu, i da je kilava Buducnost bila na pragu da ih eliminise.

Zaista nemam osecaj da smo uzeli trofej jer smo kvalitetniji.

Ne mogu polagati nade u ovaj tim i predsednika kluba.

Lepo je sto je osvojen trofej, lepo je sto su pojedini igraci prevazisli sebe, pokazali privrzenost i pripadnost klubu, ali lose je to sto ce sve to baciti u drugi plan ocajnu sezonu u evropi.

Sta treba da se dogodi, da se baci akcenat na Evropu?

Dosadilo mi je da budemo prvi u selu.

Besmisleno je.

Ne postoji ozbiljan tim koji ima broj igraca koji se takmice u ligu kojoj ne pripadaju.

Vidim Deda je nakon sramne sezone heroj zbog tri utakmice protiv Partizana.

Izvlaci se neka statistika koja navodno dokazuje da je Mitrovic koristan i nezamenjiv.

Lazarevic je sada tek kupio mesto.

Opasno su opali kriterijumi, Rokas je igrao na mahove, nije ga bilo u pocetku sezone, pa je zablistao, pa opet ga nidje...i sada je predstavljen kao Stojakovic.

Jedini momci koji su pokazali konstantnost i kvalitet su Bolomboj i Jago.

Ako cemo graditi temelj na Plavsicu, na Teu koji nije sastavio sezonu bez povrede jos od NBA, a mladji nece biti, na prenatrpanim rosterima, onda mozemo prespavati godinu, probuditi se ko medvedi u aprilu i fenjer koji nosimo u eliti, zameniti peharom regionalnog sampiona.

Na kraju, kada se sve sabere i oduzme, Nedovic je imao dobru sezonu, da bi bio bolji, mozda treba imati jos koga kolegu slicnih karaktersitika, a ne sklepane sklopocije.

Ja sam jedino srecan sto je Zeljko potpisao na jos 2 godine, da je tamo Trinki, malo bi nam bila dva oka za plakanje.

  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

 

Posto inace igraci izjavljuju da su nezadovoljni i nesrecni u nekom klubu. 🙂

 

Sve to stoji, s tim da je ova njegova izjava nesto drugacija. Zanimljivo mi je da su potpisali Odzeleja na vise sezona i neki insajderi pisu da im je Kostelo done deal. To mi baca crv sumnje da su dobili neke garancije da ce igrati Evroligu ili je pak njihova projekcija da posalju Evroligi poruku da ce imati i kontiuitet i jaci tim i da uzmu to u obzir prilikom odluke ko ostaje.

 

Ne znam kakav si sa ovom informacijom, ja sam cuo to jos pre nekih mesec dana, ''da postoje solidne sanse da necemo igrati Evroligu ukoliko ne osvojimo Aba ligu'' (nemam pojma sta znaci solidne sanse dal je to 50%, vise ili manje), sada je jasno da cemo igrati ali... Zato je i jasno ovo sve sto su radili iz naseg kluba fokusirajuci se toliko na Aba ligu  mesecima unazad, pionir i slicno. Nikoga ni za sta ne opravdavam, moje misljenje da bi mi ovo osvojili i da se igralo u Areni ali u sklopu njihovog vidjenja i okolnosti doslo se do cilja. Odlaskom u Evrokup bi otisli 5 stepenika nize tako da donekle jedino mogu da razumem neka tankovanja u Evroligi na kraju i slicno. Takodje je bilo i nekih poteskoca oko transfera kada je direktor Evrolige izjavio da 5 klubova ima po 20% sansi te nismo mogli da garantujemo nekim igracima dal cemo igrati Evroligu naredne sezone. Sa druge strane Partizan je u to vreme zavrsio neka 2 transfera (to je provukao i Ostoja kada je pricao u mnozini o povratku bivsih igraca u tom nekom periodu), a i Zeljko nekako deluje kroz celu seriju dosta laganiji nego pre, dosta smireno je rekao u fazonu da nema sumnje da ce igrati Evroligu naredne sezone sto mi govori da su ipak imali neke garancije sto je i razumljivo jer je njegov uticaj u Evroligi dosta veliki.

 

Ulog nije bio samo titula ili Evroliga, razlika ove sezone ce biti cak 1.5m eura sto je Ostoja pricao da se od ove sezone placa 1m za licencu i ne znam jos 500k za sta bese pricao je to kod Edina i Koleta ili na Sport klubu ne mogu da se setim. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Inace, mislim da cu totalno preskociti ceo prelazni rok jer pocinje da steti nekom pokusaju uspostavljanja necega sto lici na dusevni mir. Jednostavno, ova megalomanska teznja da se po svaku cenu kupi taj plasman na F4 mi izaziva mucninu. 

 

S tim u vezi, podrzavam dolazak sto vise defanzivno losih igraca i "ubica" u napadu jer je to recept za koji je dokazano iznova i iznova da ne uspeva. Kao sto se to pokazalo kada je dolazio Napier. 

 

Ma da, pusti ove pijane miljonere. Svrati radije na Bahcesehir topik na druženje. Porodični koncept, zdrava priča. Evo nas taman sklapamo roster koji če da melje parket u piljevinu. Bujrum 😄

  • Like 3
  • Love 3
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Na kraju sezone, ocene nastupa KKCZ po takmicenjima:

EL 1/5 

ABA 5/5

KRK 5/5

Prosecna ocena 3.67. Ipak, slozicemo se da je EL najbitnije takmicenje, pogotovo za nivo ulaganja koji smo mi imali i slusajuci najave pred pocetak sezone, kao i cinjenicu da je vecina od 12,000 sezonaca kupila sezonsku nadajuci se iskoraku u EL. Tako da, ako spustimo ovaj prosek koji daje podjednaku vaznost svakom takmicenju za jednu ocenu, po srednjoskolskom kriterijumu ocena sezone je 2.67, ili neka slaba trojka (bez trofeja ABA bi bila dvojka, ili cak jedinica).

 

Za sledecu godinu, kako bi se u EL dobila bar prolazna ocena, moramo da se ukljucimo u borbu za plej-of, u najgorem slucaju plej-aut. Nadam se da smo naucili na greskama iz prosle sezone, kao i da ce se produziti Rokas i dovesti pristojne zamene za Tobija i Sabaza na pozicijama planiranog startnog centra i pleja, kao i starteri na pozicijama 2 i 4, koji ove godine nikad nisu stigli. Ja licno nisam sa produzetak Tompkinsa, iliti jesam ako ce mu plata biti mala i ako ce biti treca opcija - a uz Dedu i Mitrovica (kako ga Janis ocigledno vidi) na 4, nisam siguran koliko je to izvodljivo. Sto se tice dvojke, ako ce tu igrati Vildoza ja sam zadovoljan, jos ako bi dosao neki ubica na kecu...

Edited by BaneSto01
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

S tim, da sam sezonac, to navijanje bih ostavio za TV jer sta je sve Nebojsa Covic uradio ove sezone i koliko je jebao u mozak sve navijace to nije normalno, a vrhunac je bilo ovo igranje u Pioniru. Nazalost to se sve vec zaboravilo, dok sledeci put ne napravi neko sranje, pa opet u krug i tako.

Nije se zaboravilo, verujem da niko nije zaboravio. Međutim, volimo da idemo na utakmice, volimo uživo da gledamo Zvezdu, volimo košarku u hali. Mislim da sam, kad ne kupim sezonsku, mnogo više uskratio sebi nego kulovu iz Železnika. On će te pare i onako namaći od države, na ovaj ili onaj način. A ja da ne gledam Teov poslednji ples da bih se mačevao sa Čovićem - to neće da bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Posle euforije, malo realnosti. Mi smo ometlali Partizan, jer su se oni raspali, nismo mi nista posebno odigrali, sa igrom is ove tri utakmice bili bi 16 u EL,nista  bolje. Nama treba ozbiljan remont inace ce se ponoviti blamiranje od ove godine. Mnogo igraca je visak, a tragicno je sto ih ima pod ugovorom i za dogodine. Da probam po pizicijama.

1 i 2 Ako je Vildoza zavrsen nama teba startni plej, sa dobrom fizikom, Teo,Jago i Neda (Lazic kao neko ko uskace u 12 po potrebi)-Hanga je onda visak

3 i 4 Kalina, Rokas, startna 4 takodje fizicki i defanzivno jaka i Deda ili TT, jedan od njih je visak

5 Joel, rezervni centar , Luka ili Djurisic, jedan van 12

Ilic, Tobi Gile, Despot  -dovidjenja

 

Edited by djurava
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

U petak pocinje play off Superlige KLS-a. Igramo od 20:30 sa FMPom. S obzirom da je kalendar takav da i Partizan igra sa Megom istog dana kao domacin, nije ni upitno da smo opet u Pioniru i da cemo tamo izvezno ostati do kraja sezone. 

 

I polufinale i finale se igra na 2 dobijene i imamo prednost domaceg terena do kraja. 

 

Dakle prva je 24.05. a druga je 27.05. Eventualna treca je 30.05. 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo vam da imate aktuelno stanje bez ovih glasina koje se pojavljuju. Jer da bi neki novi dosli, trebalo bi resiti neke koji imaju ugovore. 

 

1) Yago (do jula '26.), Topic (do jula '27. ali izvesno odlazi u NBA)

1/2) Teo (verovatno +1)?

2) Nedovic (do jula '25.), Smart (izvesno bez produzetka)

2/3) Hanga (do jula '25.), Lazic (verovatno dobija +1 ili 1+1)?

3) Giedraitis (neizvesno da li dobija produzenje)?, Lazarevic (do jula '26.)

3/4) 

4) Davidovac (do jula '26.)Tompkins (neizvesno da li dobija produzenje)?Ilic (do jula '25.), Simonovic (do jula '25., na pozajmici)

4/5) Mitrovic (ima jos 1+1, dakle do jula '25. ili '26.)

5) Bolomboj (do jula '26.), Tobey (izvesno bez produzetka), Gilespi (verovatno bez produzetka)

 

Andrej Kostic (jos uvek maloletan pa nema profi ugovor)

 

 

 

 

Inace za KLS mogu samo 4 stranca, verovatno ce biti nesto ovako:

1) Yago, Teo

2) Nedovic, Kostic

3) Gidra, Lazic, Lazarevic

4) Deda, TT, Ilic

5) Bolomboj, Mitrovic

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pre nego sto okacim analizu, jedan omaz Janisu. Namerno cu izdvojiti i situacije koje nismo zavrsili uspesno, da bi skapirali da je taj deo do igraca a ne do trenera i da je on manje ili vise odlicno spremio sve 3 utakmice. O tome sam pisao i ranije i kad smo vezivali poraze u Evroligi da je manje ili vise vrlo dobro spremao utakmice i da on uradi sto je do njega. Dok su ljudi pisali da je Grcka prevara i zalizani fikus, zato sto misle da je trener dobar samo ako pobedjuje a prevara ako gubi, sto nije istina, vec se mora gledati mnogo siri kontekst i sve okolnosti se uzimati u obzir. Covek je igrao egal u 25 meceva (od 30 koliko je vodio) u Evroligi do poslednjeg minuta ili do 2-3 minuta pred kraj. Jedino su nas dobili preko 10 razlike Armani, Real, Panatinaikos, Monako i Efes. Sve dosta skuplji timovi od naseg. Da nije bilo blamiranja protiv Efesa mi bi imali pozitivnu kos razliku jako blizu 0. dok je recimo Virtus imao -76 a zavrsili su 10. Oni su prvi deo sezone igrali sjajno kasnije su bili losi i gubili sa vecom razlikom, dok smo mi sve vreme igrali egal meceve (uz par izuzetaka) ali prosto njima kad god su pobedili uvek iskoci neki Lundberg, Belineli, Heket na kraju dok kod nas Nedovic ili Teo koji su nam bili 2 glavna napadaca rese jednom u 7 utakmica na kraju ako i toliko, kad kazem na kraju mislim na poslednjih 2-3 minuta ne bas ni na poslednjih 20-30 sekundi meca tu tek.

 

Dakle 25 od 30 utakmica koje je vodio Janis smo bili konkurentni i to mahom protiv ekipa koje su ili bogatije ili imaju kontinuitet trenera i igraca, neretko i manje povreda, svi su imali prave cetvorke u rosteru, nisu im igrale bek ap trojke plejmejkera dobar deo sezone i nikome 3. plej dobar sezone nije bio prvi, takodje nikome se glavna zvezda ekipe nije toliko raspala, uz sve to covek i nije selektirao tim i to mi je zapravo dokaz da je on svoj deo posla uradio odlicno. Ti drugi timovi su imali igrace koji resavaju u poslednjim minutima (neretko i po bar dvojicu vecina timova), a mi nismo i to je osnovni razlog velikog broja poraza. Ne moze trener da resi 1 na 1 u poslednjim minutima. To je onaj deo i kad su pisali ljudi da Dusko ne ume zavrsnice, sto se ispostavilo netacnim (sto sam pisao i tada) jer evo ga 8. na tabeli sa predzadnjim budzetom na plate. U poslednjim minutima meca se ne igraju akcije gde imas po 5 kretnji u napadu jer su igraci na izmaku snage vec se odigra ili neki pik ili 2-3 kretnje da se dodje do povljnog mismeca da bek resi centra sutem ili prodorom i slicno. Glavni razlozi poraza ove sezone u El nisu cak ni povrede, ni to sto smo matori, ni sto nismo imali legit cetvorku, sto nismo bili dovoljno atleticni i slicno. To su sve sekundarni razlozi, a glavni je sto nismo imali 1 na 1 legit beka koji ce da resi na kraju. Nedovic jeste taj u teoriji al nije on taj koji ce ti pruzi to cesto kad je gusto, a gusto je gotovo svaku utakmicu u Evroligi. Janis je iz ovog tima i u Evroligi i u Aba plej ofu izvukao maksimum maksimuma i po meni samo kroz to bi ga trebalo gledati a ne da li je imao ovoliko ili onoliko pobeda. 16. mesto mozemo pripisati upravi a ne treneru. Tako mu mozda mozemo suditi naredne sezone kada bude imao 5 legit evroligaskih startera a ne da mu treci plej igra prvog ili bek ap trojka, treca trojka igra bek ap cetvorku, bek ap petica startnu cetvorku itd. Ne pricamo o nuznim situacijama jer svi imaju povrede, nama je ovo slucaj bio tri cetvrtine sezone sto nikome drugom nije bilo ni blizu.

 

Sve u svemu nama je kontiuitet sa trenerom neophodan. Nismo Pao da dodje Ataman i da nam tim kosta 20 miliona za ovu sezonu pa da se moze f4 preko noci. Naredne bi trebalo biti oko 13m na plate i imacemo respektabilan tim ali i svi ovi drugi bogatiji od nas ce povecati i opet cemo biti negde 11. ili 12. po budzetu na plate. Dakle sad pocinjemo od 0 ako dodje neki neki rezultat u smislu top8 super ako ne, realan cilj jedino moze biti da budemo konkurentni u Evroligi do poslednjeg ili barem 2-3 kola pred kraj, kao sto su bili Partizan i Armani, pa cak i Valensija-Zalgiris-Baskonija su bili u igri do nekih 3-4 kola pred kraj. Dal cemo biti 8., 10., 12. ili 14. zavisice od dosta faktora, ali po meni jedini realan cilj bi trebao biti: konkurentnost do samog kraja pa sta bude i graditi neku pricu za onu temo sezonu kada bi imali vec ozbiljan kontiuitet trenera i igraca pa da kao Makabi imamo pune 2 sezone tu vecinu rostera i trenera pa da se nadamo necemu ozbiljnijem sto je bazirano na cvrstim argumentima a ne da se najavi f4 samo da bi se prodale sezonske, vec da stvarno ima cime da se potkrepi to kao cilj pa ako dodje top8 i to je super za nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djurava said:

Posle euforije, malo realnosti. Mi smo ometlali Partizan, jer su se oni raspali, nismo mi nista posebno odigrali, sa igrom is ove tri utakmice bili bi 16 u EL,nista  bolje. Nama treba ozbiljan remont inace ce se ponoviti blamiranje od ove godine. Mnogo igraca je visak, a tragicno je sto ih ima pod ugovorom i za dogodine. Da probam po pizicijama.

1 i 2 Ako je Vildoza zavrsen nama teba startni plej, sa dobrom fizikom, Teo,Jago i Neda (Lazic kao neko ko uskace u 12 po potrebi)-Hanga je onda visak

3 i 4 Kalina, Rokas, startna 4 takodje fizicki i defanzivno jaka i Deda ili TT, jedan od njih je visak

5 Joel, rezervni centar , Luka ili Djurisic, jedan van 12

Ilic, Tobi Gile, Despot  -dovidjenja

 

Jago, Teo 

Vildoza, Nedovic

Dobric, Lazic, Lazarevic 

Davidovac, Trej, Ilic

Bolomboj, Mitrovic, Plavsic

 

Eventualno ako Miško ponudi nekog stranca i jednog ce verovatno i trener da izabere.

Ne nadaj se previse, svake sezone gledamo ovo. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Jbmti, gledam sve ove proslave, bgm kad se vrate na trening pred polufinale sa FMPom, mačka Ljubica ima da se šlogira od alkoholnih isparenja

  • Ha-ha 10
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

Jbmti, gledam sve ove proslave, bgm kad se vrate na trening pred polufinale sa FMPom, mačka Ljubica ima da se šlogira od alkoholnih isparenja

Samo da neko ne kresne sibicu. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Igor_ said:

spacer.png

 

Ali brat sto drzi baklju u jednoj a cevap na viljusci i rakiju u drugoj ruci!!! 

 

:Hail:

 

#NewProfilePic

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Izvinjavam se na nesto duzem upisu, nadam se da ce biti razumevanja jer sam utrosio preko 3 sata za ovo a moze sve da se pogleda za 10ak minuta (znam da ako nesto citaju ljudi u celosti to su cisti kosarkaski upisi te se nadam da ne smeta). Iz 2. i 3. meca cu da skratim a iz prvog cisto da se viri siri kontekst da je mec dobro spremljen i da je bilo sijaset akcija, a cak sam 10ak izostavio jer bi bilo bas predugacko.

 

Kako je Janis pometlao Zeljka? Part 1:

 

Utakmicu zapocinjemo akcijom gde Lazic istrcava iz bloka i prima loptu, igra urucenje sa Jagom koji igra igra short roll sa Bolombojem iz cega dobijamo Lazica samog na 45 ili Giedraitisa koji utrcava baseline cut, s tim da je Bolomboj video da Panter stize Giedraitisa pa je zakasnio nekih pola sekunde sa dodavanjem koje je bilo lose i nismo dobili nista iz toga. Ali odma se zna plan B ako to ne prodje ide odma p&r jer je Partizan igra switch u poslednjih 10 sekundi, Bolomboju ostaje da resi Pantera ali mu je otezao da primi loptu, Kaminski stize i nije uspeo da pogodi ovaj otezani zicer: 

Spoiler

ezgif-5-60f4ea6a63.gif

 

Ponovo isti ulazak u napad s tim da Lazic ovaj put izlazi sa suprotne strane i ne igra urucenje sa Jagom vec na drugoj strani dodaje Giedraitisu koji igra pop sa Bolombojem on dodaje Jagu s kojim igra pick na empty side jer je ocekivano da Partizan preuzima sve u poslednjih 10 sekundi i dolazi u missmatch sa Douzerom na postu iz cega je iznudio 2 slobodna bacanja:

Spoiler

ezgif-4-3aa87cf90f.gif

 

Posto Partizan ne preuzima na pocetku napada, nakon 2 napada gde smo ih navikli na sporiji pozicioni napad sa vise kretnji jedno iznenadjenje, minijatura za Giedraitisa za sut u ranoj fazi napada koji je promasio. Ovo pokazuje Janisov IQ, ovo je radio i Dusko. Navikavas ih na spori pozicioni napad oni se onda laganije pozicionariju u odbrani, pogledajte koliko je Naneli lagan ili Kaminski koji se drzi game plana da ne preuzimaju u pocetku kada sam treba instiktivno da donese odluku da preuzme jer Naneli ovo ne moze da isprati. U nastavu dolazimo od ofanzivnog skoka, igra se top p&r koji Jago resava uspesno prodorom i euro stepom:

Spoiler

ezgif-4-b0f9bc4988.gif

 

Jedan sjajan napad sa puno kretnji koji nazalost nismo uspeli da materalizujemo kosem, ali je sve dobro odradjeno. Ideja je da ponovo Bolomboj napadne missmatch posto znamo da ce Partizan preuzeti poslednjih 10 sekundi. Isti ulazak u napad kao u prethodnom i blok Bolomboja za Giedraitisa s tim da on ide u ghost screen, zatim Bolomboj ide u ghost screen i pravi blok za Lazica na drugoj strani dok Bolomboj pravi blok za Giedraitisa koji mu dodaje za povoljan missmatch iz cega na kraju dobijamo Lazica samog koji promasuje otvoren sut:

Spoiler

ezgif-6-7e29e6cc93.gif

 

Lepa akcija iz koje pravimo visak za sut koji Giedraitis ponovo promasuje. Janis zna da Giedraitis je jedan od retkih igraca u ovom rosteru koji ako otvori dobro sutem utakmicu da moze da se zapali u sutu, a i logicnije je da sutira na pocetku vise dok se jos nije potrosio u odbrani posto je dobio dosta teskih defanzivnih zadataka. Tako slicno je i Dusko otvarao onih par utakmica na pocetku sezone da Giedraitis sutira. Dakle 5 odlicno spremljenih napada a igraci su ti od kojih se ocekuje da pogode kad su sami, pogotovo oni koji vaze za dobre spot up sutere i tako spletom okolnosti umesto da vodimo u utakmicu ulazimo sa 4-9 i napadom za Partizan. Dakle Jago poziva akciju iz koje iz slipa Bolomboja (nakon ovih situacija na ovom mecu moze se reci da je Bolomboj potcenjen kao dodavac jer je bas dosta uspesno dodavao sto sa posta sto iz rolla) pravimo visak za otvoren sut koji promasujemo:

Spoiler

ezgif-6-7a32b58876.gif

 

BLOB (iliti ceoni aut) gde je ideja dosta logicna da se dodje do situacije da Nedovic kao najbrzi igrac na prvom koraku napadne u sredinu da odbrana mora da skupi a Jago da ostane malo sire na 8 metara sto on inace pogadja u dobrim procentima ali smo ponovo promasili jos jedan sut:

Spoiler

ezgif-7-5a5a5795c2-1.gif

 

Jedan double stagger, prvi za Giedraitisa zatim drugi za Nedovica koji treba da igra pick na empty sa Mitrovicem ali Partizan ovo dobro brani i Panter iskusno zadrzava Mitrovica rukom i to ne prolazi a plan B je da se odma siri teren i da Jago napada Douzera iz cega smo dobili 2 bacanja:

Spoiler

ezgif-6-32506e08a8-1.gif

 

 

SLOB (iliti bocni aut). Jos jedan smislen napad, gde Mitrovic pravi blok da ga preuzmu i da se pozicionira za missmatch dole, fokus njihove odbrane ide na to, da bi Ledej (ili bilo koji igrac da se tu nadje) morao da pomogne dok Davidovac kao dobar spot up suter ostaje sam u korneru a za to vreme Topic probija visokog lako uz ceonu liniju i salje mu dobar pas(u drugom poluvremenu smo imali jos jednom identicnu akciju da ne kacim 2 puta isto samo je Nedovic bio u korneru), konacno pogodjen otvoren sut:

Spoiler

ezgif-3-ec9441ada6.gif

 

Nakon sto su ih Teo i Mitrovic resili u tranziciji iz ranog pika sto je ipak IQ njih dvojice sto i nije neka posebna zamisao trenera, Smit trazi preuzimanje, sve se odma prepoznaje i dodaje se Mitrovicu za missmatch dole, Smajlagic pomaze, savrsen protok lopte iz koje Nedovic promasuje jos jednu otvorenu trojku:

Spoiler

ezgif-3-257ff90d08.gif

 

Partizan pocinje da preuzima u ranoj fazi napada, Sferopulos singalizira (sto se ne vidi na snimku ali sam zapazio live) sta da igramo i igramo ovaj horns ulazak u napad iz cega Teo i Bolomboj igraju pick on double gde se uspesno pozicionira dole i posto smo bili u bonusu dobijamo 2 penala iz ovoga:

Spoiler

ezgif-1-c081b0739b.gif

 

Sledeci pozicioni napad, ponovo horns ulazak (vidi se kako Jago signalizira) koji ide u Orlando, Giedraitis urucenje za Tea iz cega ubrzo pravimo visak i Lazic pogadja tek trecu otvorenu trojku dok smo pre toga jedno 7 cistih otvorenih suteva promasili:

Spoiler

ezgif-4-1cd42bf187-1.gif

 

Jos jedna akcija iz koje smo dobili cist otvoren sut koji smo promasili. Zipper into p&r, ovaj zipper ulazak u napad Bolomboja pa ide fake hand off i ide se u pnr sa Teom da iznudi missmatch, oni pomazu, cista pozicija, jos jedan promasaj:

Spoiler

ezgif-7-023828d024-1.gif

 

SLOB, orlando action. Orlando akcija DHO (driblanje u urucenje) into pnr, dakle urucenje pa se ide u pik, s tim da Nedovic ovde maestralno ulazi u sredinu i ide odma na prodor:

Spoiler

ezgif-6-62d1406437.gif

 

Jos jedna rutinska akcija gde olako dolazimo do otvorenog suta koji promasujemo(mada smo dosli do ofanzivnog skoka i kasnije poena):

Spoiler

ezgif-5-4d128ab990.gif

 

BLOB. Jedna minijatura curl Nedovica i lagana 2 poena u 1. gifu i u 2. horns ulazak u napad gde Nedovic lako resava Pantera 1 na 1:

Spoiler

ezgif-5-40e7547fe6.gif

 

ezgif-5-40d3852b63.gif

 

Ovo je nesto najgenijalnije na ovom mecu, u hali je naizgled delovalo kao obicna izolacija koju Jago poziva za sebe i da je sve ispalo spontano ali nije. Obratite paznju na tajming kada Bolomboj izlazi da napravi blokadu nad Douzerom za Davidovca da bi posle napao Kaminskog (mada su oni tu odma preuzeli pa Bolomboj nije morao ni da pravi blok), kao i koliko je Nedovic lagan u cosku i odmara jer zna kakva akcija sledi i da nema tu posla za njega, kao i jedno pola sekunde pre suta Davidovca Rokas krece na ofanzivni skok sto je i najveca potvrda svega toga jer nije uobicajeno da Davidovac sutira ovako. Dakle Jago poziva izolaciju, Giedraitis tamo satro vice da se teren rasiri da bi njihova odbrana bila manje fokusirana jer Jago igra 1 na 1, Davidovac prima loptu iz drugog plana kada kao izolacija nije prosla i lagano ide na 45 i sve deluje kao da ce da se organizuje novi napad a on bam trojka:

Spoiler

ezgif-5-386bc245fc.gif

 

Ovde imamo fake orlando action, odnosno gde ide sve iz te akcije jedino se ne odigra p&r jer svaka odbrana prepoznaje Orlando i oni tu pravovremeno preuzimaju ali mi idemo odma brzo prebacivanje lopte do Rokasa koji ukoliko ostane sam sutira ukoliko ne kao sada napada close out, iz cega je iznudio bacanja:

Spoiler

ezgif-6-5bf10496aa-1.gif

 

Ovo se ne vidja tako cesto zato je ovoliko Smajlagic ispao. Dakle obicna postavka za spain pick and roll gde ih navodimo da lagano prepoznaju i malo se opuste i onda Mitrovic odma ide u slip i dobijamo 2+1:

Spoiler

ezgif-6-8ad2ae9deb-1.gif

 

Sad imamo kombinaciju prethodna dva gifa vec u sledecem pozicionom napadu. Orlando gde Mitrovic slipuje iz cega smo iznudili bacanja jer smo bili u bonusu:

Spoiler

spacer.png

 

Ono sto se najvise izdvajalo a nece se videti bas u svim gifovima to je da Nedovic dok je u igri napada Pantera 1 na 1, Jago Douzera jos cesce i to je realno bilo iznenadjenje (Jago je tipa 10 puta isao na ulaz tokom ovog meca sto nije nikad do sad tokom jednog meca i sto je ocigledan deo plana iz kog smo dobili cak 15 poena racunajuci cisto za 2 i bacanja ), da se cesto spustalo za Bolomboja dole iz cega su skupljali na njemu i mi smo pravili visak a on odlicno dodavao, najcesca akcija je bila orlando koju smo odigrali cak 6 puta tokom meca ali sa vise razlicitih varijanti. Bilo je jos dosta pozicionih i smislenih napada iz nekih smo poentirali iz nekih ne, uspesne tranzicije i polukontri ali da ne bude previse iako je mozda i ovo.. Zanimljivost je i da smo iz fast break situacija postigli 12 poena dok je Partizan 0. Glavni utisak je da se u bas svakom napadu znalo koja je ideja i i plan B ako inicijalna ideja ne prodje. Bukvalno nema sekund praznog hoda u bilo kom napadu i svako zna svoju ulogu. Dobro je Sfero spremio 1. mec, 2. mec u narednim danima...

Edited by Brat od Korneta
  • Like 25
  • Thanks 9
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Idem ja na Kalenić pijacu sa transparentom CIGANSKE PIČKE, PARTIZAN ŠAMPION!

 

Vi čekajte iza ćoška, tamo kod mesare Seka. Kad se zaleti na mene, vi se bacite na njega i dovucite ga na forum. 

  • Like 1
  • Ha-ha 23
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...