Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

44 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Što se košarke tiče baš neki usran osećaj sinoć, ali dobro ovakve utakmice se dešavaju skoro u svakom kolu pa smo tako i mi deklasirali Fener, Baskonija je Barselonu, Monako Makabija, Virtus Monaka...

Ono što je problem je katastrofalan doprinos pojačanja od početka sezone. Teo vuče, ali nije ni on magarac niti je u prajmu pa da može svaku utakmicu da vuče za sve. Bolomboj sinoć nekako nevidljiv mada on ima kredita. Za Hangu je subjektivni osećaj da nije ni debitovao, Davidovac nije u svojoj ulozi, ostala pojačanja bolje da ne komentarišem.

Potrebne su promene Topić, centar i četvorka in, Tobi i Simonović aut. Mada Čović i Sferopulos kažu kaže da ne trebaju pojačanja, šta onda ja znam...

Edit: I da Čović nije više ni za žuti karton, samo doživotnu zabranu bavljenja bilo čim u vezi košarke.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@srlepajce, vidi se da je rakoč veliki basket-mislilac;

veliki padovi u igri su neminovni kada nemaš odličnu ili vrlo dobru odbranu, tj nisi u stanju da je igraš u kontinuitetu.

to je sa ovim brojem poseda koji je na snazi, dodatno amplifikovano ali rakoč je ipak malo ranije završio karijeru.

 

ovo tek sa kristalisanjem nosilaca je mutno, pošto sferopulos zapravo i jeste odabrao 6-7 igrača koji cepaju veći deo tekme. 

jedini izuzetak u sinoćnoj tekmi je napier, pošto mu je prva nakon povrede i nije uspeo da uradi ništa, čak i za ovosezonske standarde

 

geidraitis, teokratija, nedović, bolomboy, mitrović, davidovac i yago igraju najviše minuta, kao što su i igrali od kada je sferopulos trener. 

napier je sedmi a tobey bi bio osmi, kada bi uspeo da odigra na svom nivou u napadu.

 

edit

naravno, kada se vrate hanga i lazić, uz pretpostavku da napier uradi nešto pozitivno, minutaža će se smanjiti teodosiću i yagu

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Placebo Lone star said:

Ako se secas rekoh ti da ako ne prodje u NBA da dolazi u Olimpijakos ti mi napisao ovo.Mislim da ce biti ozvanicen ovih dana.👍

 

nisam ja ni mislio da ti pišeš nešto što nije istina, samo mi je bio/ jeste nejasan takav potez petruševa, pošto su uz real verovatno naj sa kvalitetom na pf-c

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, uini said:

kada neka ekipa šutira 63% za tri, to nema više nikakve veze sa odbranom.

Naravno da ima. Mi smo među ekipama koje dozvoljavaju najbolji procenat šuta za tri, jer u timu imamo (kad smo kompletni) četiri igrača koji igraju odbranu. Od ta četiri igrača samo jedan je na unutrašnjim pozicijama. Zahvaljujući tome protivniku su garantovani laki šutevi. Procenat može da varira, ali protiv nas su i npr. Monako, Virtus i Partizan imali oko 45% šuta, čak je i Bajern bio na oko 50% polovinom treće četvrtine. Na početku utakmice svi igrači spolja su zaostajali u blokovima pa su igrači Milana imali otvorene šuteve, kasnije se prešlo na preuzimanje što se završavalo tako što visoki igrač stoji malo dalje od igrača Milana (Loa najčešče) kako bi branio ulaz, pošto su nam visoki igrači spori.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prosle sezone smo povukli kočnicu posle one katastrofe sa pocetka i dovodjenjem novih igraca promenili tok sezone. Vezali 6 pobeda u EL, vratili nadu za top8, i nešto kasnije uzeli Kup.

 

Ovde brod tone, klizimo ka dnu, niko ne reaguje. Trener govori da mu pojacanja nisu potrebna, govori se da pojedinim igračima treba dati sansu ( valjda da nas iznova uvere da nisu sposobni da odgovore zadatku, i ako je to sasvim jasno).., covic od utakmice do utakmice menja prioritete, konfuzija ziva.

 

Sa druge strane svi se pojacavaju, menjaju, ispravljaju sta je moguce ispraviti.

Partizan je uradio doselekciju, i ako je bolje plasiran u Euroligi, a pri tom je dobio oba medjusobna duela. 

Samo mi ne reagujemo, nego cekamo "godoa'

Ocigledno mislimo da ce nesto samo od sebe da se promeni. 

Edited by No name
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Šut Armanija je posljedica zvezdine odbrane, Lo je u prvom poluvremenu pogađao otvorene šuteve, kao i ona 2 random italijana, dok su Shields i Mirotić mašili ali su to previše kvalitetni igrači pa je bilo pitanje trenutka kada će početi pogađati.

 

Kad imaš spolja Tea, Nedu i Yaga, možeš samo da se nadaš da će protivnik imati lošu šutersku veču ili da ćemo mi ubacivati frižider.

 

Rakoč ko da ne gleda utakmice. Zvezda ima taj core igrača koji nose igru, samo nisu dovoljno kvalitetni za ono što bi voljeli navijači.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Jasan pokazatelj svega je da se o pojacanju ni ne razmislja. Ne znam sto se ljudi jos uvek nadaju bilo cemu u EL. Stvar je prosta, dobicemo nekog kada se desi da Teo/Yago pogode vezane suteve i da ih isprati jos neko i tjt. Kao protiv Fenera. Poraz nece nikog u klubu da zanima zato sto im EL nije bitna. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, TB Told said:

Naravno da ima. Mi smo među ekipama koje dozvoljavaju najbolji procenat šuta za tri, jer u timu imamo (kad smo kompletni) četiri igrača koji igraju odbranu. Od ta četiri igrača samo jedan je na unutrašnjim pozicijama. Zahvaljujući tome protivniku su garantovani laki šutevi. Procenat može da varira, ali protiv nas su i npr. Monako, Virtus i Partizan imali oko 45% šuta, čak je i Bajern bio na oko 50% polovinom treće četvrtine. Na početku utakmice svi igrači spolja su zaostajali u blokovima pa su igrači Milana imali otvorene šuteve, kasnije se prešlo na preuzimanje što se završavalo tako što visoki igrač stoji malo dalje od igrača Milana (Loa najčešče) kako bi branio ulaz, pošto su nam visoki igrači spori.

 

kao što rekoh, 40% šut z tri se viđa na puno tekmi u svakom kolu i ta ekipa obično ima šanse da pobedi.

50% (ne polovinom neke četvrtine, već na kraju tekme) je izuzetno retko, toliko retko da bi morao neko da mi kaže da li je bilo 5x takvih tekmi za neku ekipu ove sezone u el

 

63% ja nisam video, da se ne ponavljam sada. ispade da smo igrali najlošiju odbranu u istoriji zvezde sinoć ali definitivno nije bilo tako, jer neke stvari se ne brane, kao što se i mnogi otvoreni šutevi promašuju

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sector said:

Šut Armanija je posljedica zvezdine odbrane, Lo je u prvom poluvremenu pogađao otvorene šuteve, kao i ona 2 random italijana, dok su Shields i Mirotić mašili ali su to previše kvalitetni igrači pa je bilo pitanje trenutka kada će početi pogađati.

 

Kad imaš spolja Tea, Nedu i Yaga, možeš samo da se nadaš da će protivnik imati lošu šutersku veču ili da ćemo mi ubacivati frižider.

 

Rakoč ko da ne gleda utakmice. Zvezda ima taj core igrača koji nose igru, samo nisu dovoljno kvalitetni za ono što bi voljeli navijači.



Ima i do napadaca, nije sve bilo toliko otvoreno. Lo je pogadjao svakakve ludarije i tesko da je to bilo do odbrane. Niti on moze u kontinuitetu da pogadja side step trojke niti u vazduhu uz kontakt poluhorog preko centra od tablu. Sem protiv nas 😄 
Jednostavno se momak razigrao, posledica odbrane naravno da jeste, ali ima i do toga da ga je jednostavno islo. Sto ga nismo uz popularni naziv prebili je vec do rotacije na bekovskim pozicijama (barem bez Lazica i Hange koji bi takodje mogao da ga stisne). 

Lo je potcenjen igrac koji godinama luta izmedju genijalnosti i ludila i mislim da mu je titula sa Nemackom omogucila da napravi iskorak. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ispade da smo igrali najlošiju odbranu u istoriji zvezde sinoć ali definitivno nije bilo tako, jer neke stvari se ne brane, kao što se i mnogi otvoreni šutevi promašuju

Igrali smo standardnu odbranu ove sezone. A taj naš standard je da protivnik ima procenat oko 45% (Virtus, Monako, Partizan, Olimpijakos, Partizan, Budućnost) i da se u svakom meču nadamo da protivnik neće da ubacuje otvorene šuteve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao da gledam celu utakmicu, nazalost stigao sam samo na ovaj gori deo.

 

Malado Lo je veoma prosecan suter, jednostavno islo ga je sinoc, slobodan su, iz driblinga, svejedno, islo ga je. Mi sa ovakvim a oni sa onakvim sutem, to je uvek poraz. Ali onako se predati i izgubiti svaki vid discipline i timske igre, to je sramota.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Ovoliko omasiti sa strancima je umetnost

 

Bas naprotiv, to je veoma lako kad ti prelazni rok radi profesor robotike i Dozet. 

 

Skoro da su zajebali i Marina i Terzica. 

 

Od znanja i struke sve polazi, Covic niti je skaut, niti je trener, on je samo covek sa fasciklama iz fioke, mutan lik, ali sport nije politika. On je maher za vanterenske aktivnosti, cim se mesa u sport, pisi propalo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TB Told said:

Igrali smo standardnu odbranu ove sezone. A taj naš standard je da protivnik ima procenat oko 45% (Virtus, Monako, Partizan, Olimpijakos, Partizan, Budućnost) i da se u svakom meču nadamo da protivnik neće da ubacuje otvorene šuteve.

 

tako je kako je, ne možeš da naučiš igrače da je igraju puno bolje

svakako nismo igrali duplo lošije nego inače a tekmu smo izgubili kada su oni uspeli da zatvore naše osnovne opcije u ovoj utakmici, polovinom treće četvrtine ili kako već

 

samo je bezveze reći da je šut od 63% proizvod naše odbrane (koja svakako nije ni prosečno dobra), kao što nije zasluga protivničke odbrane to što češće šutiramo 30% i niže za tri, nego 40%, što je našoj ekipi neophodno da bi dobijala tekme.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...