Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Just now, Miki28 Teoljub said:

A sta je tacno skrivio? Ubacio ga u petorku sa 4 ocajna igraca, izgubio ritam. Pogodio tesku trojku posle tajmauta i onda pas u noge od MVP Makabija i posle toga i Melija? Pa nije cudotvorac. 

 

Nel se zapita malo trener zasto neko igra 20+ minuta a ne zasluzuje ni 5.

Samo je simpaticno sto mu nije prvi put. Promasio bacanje(tehnicka). Mada Mirota je najmanji problem. Isporucuje on al treba se navici i na ta nestajanja u finisu jbg.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Miki28 Teoljub said:

@Sharp jel se moze uraditi nesto povodom sve veceg i veceg odugovlacenja ubacivanja lopte u igru nakon postignutog kosa? 

Nerijetko prodje po 7-8 sekundi da se ubaci lopta jer namjerno centar te ekipe koja primi kos nece da izvede loptu i baci je kod kamermana iza kosa.

Mi smo protiv Litvanije i Kanade solidno vremena ukrali na tu foru.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Del Piero said:

Mi smo protiv Litvanije i Kanade solidno vremena ukrali na tu foru.

Da da, to bas iritira.

Schroder i Jokic su doktorirali na tu temu pa jos oni to ocigledno rade u smislu da i drze loptu i setaju se po osnovnoj liniji a ne izvode loptu ili je namjerno sutnu nogom pa se setkaju do iste ( kod Jokica to najvise dolazi do izrazaja u 4/4 ) + naravno nezaobilazno izvodjenje lopte po parketu.

 

Nba zaustavlja vrijeme u poslednjih minut od 1/4 do 3/4 nakon postignutog kosa a u 4/4 i OT na 2 minuta do kraja. U Fiba je samo u zadnja 2 minuta 4/4 i OT jel tako?

Link to comment
Share on other sites

Zamislite samo kakva bi havarija bila da Zvezda ima roster i trenera Armanija. I bogati plaču.

 

Osim Mirotića (ali uvek mu se nepogrešivo skupe mudanca u završnici), Shieldsa i donekle Voigtmanna - niko tamo ništa ne igra, a roster imaju brutalan posebno pod košem. Dosta toga kreće od očajne forme Pangosa. Kad se vraća Baron?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Klubovi i Evroliga postigli dogovor: Uvodi se seleri kep, biće drugačije u odnosu na NBA ligu

“Biće to fer-plej pravila, biće drugačije. Ključ je u tome da kontrolišemo troškove i ograničimo sumu koju klubovi mogu da troše na igrače. To nije lak proces, ali kada se uvede lako ga je kontrolisati. Biće reči o igračima koji su zvezde, ali i mladim igračima. Nije ovo “kopi-pejst” iz NBA lige. Ne možemo to da uradimo. Ali naši zaposleni su uradili sjajan posao sa ovim pravilima. Proverili smo sa klubovima i mislim da smo uspeli da se nađemo na sredini, tako da klubovi budu srećni, a mi dobijemo šta smo hteli”, zaključio je Motiejunas.

 

https://meridiansport.rs/kosarka/evroliga-seleri-kep-plate-ogranicenje/

Link to comment
Share on other sites

U čemu je fora sa ovim dolaskom Nunna u Evropu? Baš niko nije htio da mu da više od minimuma u NBA?

 

Nisam ga nešto posebno pratio, ali meni je ovo jedan od najjačih potpisa u EL ikad, imajući u vidu da lik ima u rukama bez problema 15ppg sa vrlo solidnim procentima, da ima 28 godina i da ne djeluje kao neko ko je sahranjen povredama (jeste imao veći problem pretprošle sezone, ali je prošle odigrao 70 utakmica).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...