Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ne prigovaram nikom zbog toga što navija za ovog ili onog. Pre svega sinoć sam uživao u košarci, uživao u majstorisanju Nana. Moje simpatije su više na strani Panatinaikosa i želim da oni prođu dalje, a ako mi neko zbog toga zamera, zabole me stojko. :smiley53: Ić ne gubim vreme na objašnjenja zašto je to tako. Osim Zvezde nemam drugi klub za koji navijam, tokom sezone neko zbog svojih igara može imati moje simpatije pa da trenutno navijam za njih. Kao recimo prošle sezone Partizan. :smiley53:

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna od boljih utakmica ove godine koju sam gledao, bukvalno šamaranje pa ko ostane na nogama. Stvarno sam uživao, još jedna potvrda da je četvrtfinal EL najbolji basket period u godini

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Oly - Barca
Meni je izgledalo kao da ni sami Katalonci nisu verovali u još jedan brejk, pa su ubrzo pustili utakmicu niz vodu. Štedeli su se za g5..Pirejci su bili goropadni i lagano obezbedili majstoricu.

Macc - Pao
Vrhunska tekma,izvrsna košarka. Baš sam navijao za Ponos Izraela..ne zato što hejtujem Zelene,već mi je njihova priča ove sezone posebna - da bez domaćeg terena i iz Beograda odu na f4. Sad će to biti mnogo teže..ne samo zato što je u Oaki vruća atmosfera,već prevashodno jer je Pao jako dobar tim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Drug Crni said:

Macc - Pao
Vrhunska tekma,izvrsna košarka. Baš sam navijao za Ponos Izraela..ne zato što hejtujem Zelene,već mi je njihova priča ove sezone posebna - da bez domaćeg terena i iz Beograda odu na f4. 

 

Khm khm kao da sam nesto slicno vec cuo negde :whistling:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Efes se odlucio za Mijatovica zbog Larkina i Clyburna njih dvojica dosta zauzimaju svojim ugovorima budzet zato je Efes morao da odluci gde ce vise potrosi a gde manje Paskval im je trazio ozbiljnu lovu preko 3 m evra godisnje 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prelomni momenat utakmice sut za 3 DiBartolomea ili nekog kad su imali cini mi se 3 ili 5 razlike.

 

covek sutnu sa 8 metara u 10.sekundi napada, a mislim da je u kontri Sloukas dobio 2+1

 

inace odlicna utakmica 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Efes se odlucio za Mijatovica zbog Larkina i Clyburna njih dvojica dosta zauzimaju svojim ugovorima budzet zato je Efes morao da odluci gde ce vise potrosi a gde manje Paskval im je trazio ozbiljnu lovu preko 3 m evra godisnje 


Bice zanimljivo videti kako ce im izgledati ekipa a i Mijatovic u toj ulozi. Meni je Can klasicna neznalica koja je dobila kredit zbog vodjenja serije CSKA - Fener, za Mijatovica mislim da moze to izgledati bolje mada sam i tu skeptik.

Link to comment
Share on other sites

Po meni prelomni momenat je trojka Papapetrua kad je Maccabi bio u naletu na +7, nakon moćne blokade Neba, kada je lopta završila kod potpuno samog Papapetrua. Ne manje značajna trojka Nunna nakon ofanzivnog skoka u narednom napadu.

 

Šteta, tu su ih imali. U Atini mrka kapa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Malo pohvala i za Pao. Ataman je drzao celo drugo poluvreme u igri cetvorku Slukas, Nunn, Lesor i Mitoglu, uz zacudjujuce dobrog Papapetrua kao ispomoc. Nije nista menjao ni kada su sredinom trece cetvrtine Lesor i Mitoglu dobili po 3. licnu gresku, kockao se i to mu se isplatilo. 

Meni se generalno svidja to forsiranje najboljih igraca koji su u naponu snage do iznemoglosti, to je uostalom Atamanov tm, tako je ostvario najvece uspehe i u Galatasaraju i u Efesu.

Nije doduse ni imao puno opcija pod kosem povredom Ernangomesa, brzo je shvatio gresku sa Vildozom i njega klupirao na ovakvim utakmicama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je Atamanov stil i mislim da bez obzira na rezultat ove sezone on će ovu ekipu samo posoliti sa nekim sigurica igračem/a koji mu ne remeti ovu osnovu ekipe. Teško je voziti 10-12  igrača i mislim da je tog svjestan tako da ima recept, ima rezultate, ko voli neka proba drugačije.

Ne gotivim ga, blago rečeno i zbog njega simpatišem Makabi u ovoj seriji, ali on je dobar zanatlija ako tako mogu reći.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Cavani said:

Malo pohvala i za Pao. Ataman je drzao celo drugo poluvreme u igri cetvorku Slukas, Nunn, Lesor i Mitoglu, uz zacudjujuce dobrog Papapetrua kao ispomoc. Nije nista menjao ni kada su sredinom trece cetvrtine Lesor i Mitoglu dobili po 3. licnu gresku, kockao se i to mu se isplatilo. 

Meni se generalno svidja to forsiranje najboljih igraca koji su u naponu snage do iznemoglosti, to je uostalom Atamanov tm, tako je ostvario najvece uspehe i u Galatasaraju i u Efesu.

Nije doduse ni imao puno opcija pod kosem povredom Ernangomesa, brzo je shvatio gresku sa Vildozom i njega klupirao na ovakvim utakmicama. 

Tako je, ra razliku od Katasa koji je vadio Niba u vise navrata, pritom uparujuci njega i Rivera tek u poslednjoj cetvritini, umesto u trecoj kako inace radi.

Na sve to se ekipa dodatno poremetila izostankom Boldvina koji je ipak bio u planu i pripremi utakmice.

Iz ove perspektive, za njih je bilo bolje da uopste nije ni igrao, igraci bi sigurno usli naspanovanije u mec, to je pokazala i G3.

Ovako, trebalo im je vremena da se priviknu i nekako su sinoc delovali najmanje kompaktno u celoj seriji, umesto da bude obrnuto.

 

Imao je svakako Katas sinoc zute minute ali ne moze mu se zameriti, mlad je trener, vec sad odlican a bice vrhunski.

Makabi je ozbiljno ubo sa njim i on je neko sa kim mogu do novog trofeja u buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Prelomni momenat tekme je ofanzivni skok Rivera na 2:10 do kraja tekme.

U tom trenutku ima 88:87, ima loptu i umesto da je iznese napolje glavi ispod koša sa trojicom i naravno promašuje. Klivlend zatim pravi faul za dva bacanja i daje prednost Pao.

Nakon ta dva izuzetno glupa poteza dolazi serija Pao i konačnih 88:95

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Kao sto je napisala @DameTime, zeleni jednostavno igraju kvalitetnije, raznovrsnije i pametnije od zutih.

 

Kosarka kod Atamana je jednostavna - Sloukas, Nunn, Grant, Grigonis, Mitoglou i Lessort uzimaju vecinu minuta, ostalo popunjavaju igraci koji su tu da odmore ovu sestorku. Vildoza je ofanzivno vrhunski igrac, ali nece Ataman da se zamara sa rotacijama, cedi nosioce, NBA style (i Obradovic koristi/je koristion slican model sa minutazama igraca i u Feneru i u Partizanu).

 

Maccabi je previse zavisio od Browna i Neba, ostali su se sveli na sutiranje trojki i to je to. Previse je tu rotacija, pa je tako neverovatno da Rivero zavrsava mec umesto Neba, to se u PAO nije desilo.

 

Kako god, osim Oly - Barca koji je bio standardan mec regularnog dela sezone, ostalo je bilo onako kako bi i trebalo da bude, borba do samog kraja.

 

Nadam se da i Monaco moze da uvede Fenerbahce u neizvesnu zavrsnicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nenadd said:

Tako je, ra razliku od Katasa koji je vadio Niba u vise navrata, pritom uparujuci njega i Rivera tek u poslednjoj cetvritini, umesto u trecoj kako inace radi.

Na sve to se ekipa dodatno poremetila izostankom Boldvina koji je ipak bio u planu i pripremi utakmice.

Iz ove perspektive, za njih je bilo bolje da uopste nije ni igrao, igraci bi sigurno usli naspanovanije u mec, to je pokazala i G3.

Ovako, trebalo im je vremena da se priviknu i nekako su sinoc delovali najmanje kompaktno u celoj seriji, umesto da bude obrnuto.

 

Imao je svakako Katas sinoc zute minute ali ne moze mu se zameriti, mlad je trener, vec sad odlican a bice vrhunski.

Makabi je ozbiljno ubo sa njim i on je neko sa kim mogu do novog trofeja u buducnosti.

?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MrTripleDouble said:

?

Da, relativno je mlad trener, 49 godina, sa ne previse iskustva u El.

Ima bar jos dobrih 15 sezona ispred sebe, ne znam sta ti nije jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...