Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Meni je Nedović bolji igrač od Caanana, kompletniji napadač, Caanan je bolji šuter samo ali nije ni on baš čist šuter. Takođe, ovaj mali ne znam kad je zašao u reket poslednji put, samo pripaljuje trojke. Olimpijakosu samo fali bolji igrač od njega na poziciji startnog SG i onda bi bili punokrvni contender. Da pojure Dorseya na leto i da reše to pitanje. Mitrou Long je grozan igrač.

Link to comment
Share on other sites

Canaan je kerina u odbrani - jeste nizak, al' je jak, fizikalan, ima duge ruke i motor, bez ikakve dileme plus igrač na toj strani terena, a uz to odličan šuter i neko ko može da se zapali i ozbiljno natrpa kada je u ritmu. Nedović je talentovaniji i raznovrsniji napadač, prodorniji, pa čak ima i bolji plejmejking, al' je defanzivno apsolutno grozan, ofanzivno nekonstantan i generalno vrlo mekan igrač kako fizički, tako i mentalno. Nedovića mi je lepše gledati i igrač je sa višim plafonom, al' za ozbiljnu takmičarsku ekipu definitivno pre biram Canaana... S tim što se slažem da Oliju fali još jedan igrač spolja koji bi im doneo ekstra kvalitet u napadu.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Marvin said:

Uh, Sikma je mnogo gotivan lik. Vrlo rado bih ga gledao na poziciji Kaminskog ili Smajlagića. Digao bi prosečan IQ centarske linije za bar 20 🙂

 

I ja bih ga vrlo rado gledao kod vas, posebno jer bi to značilo da smo mi izbegli taj metak... A ima sve karakteristike tipičnog KKCZ pojačanja - 35 godina, olinjali EL veteran, mrtvi belac, ne može nikoga nogama da isprati, al' zato je prestao trojke da šutira. Već mogu da ga vizuelizujem u Zvezdinom dresu u paru sa Lukom Mitrovićem, sve bi prštalo od pretencioznih dodavanja i beskonačnih pivotiranja, dok nas na drugoj strani trpaju uzduž i popreko.

  • Like 4
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna zajednicka stvar je da su obojica isto godiste (91), a nijedan od njih dvojice nije vodio svoje ekipe ka nekom vecem uspehu.

Malo je do toga sto im se nije poklopilo da budu u takvim timovima, mnogo vise do njih samih i toga kakvi su karakteri.

To i jeste bila moja poenta kada sam pre neki dan debatovao sa Kornetom - jednostavno, vrlo je rizicno ocekivati od Kenana da resava odlucujuce napade na F4, naorocito u onim momentima kada osnovne postavke napada padnu u vodu.

Tu je trebalo da legne neko vece ime ili da se rizikuje sa nekim ekstra kvaitetom iz NBA tipa Nan.

Naravno, sve ovo ne znaci da Oli nece uspeti da dodje do titule timskom igrom i bez tog ekstra (individualnog) kvaliteta spolja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

To i jeste bila moja poenta kada sam pre neki dan debatovao sa Kornetom - jednostavno, vrlo je rizicno ocekivati od Kenana da resava odlucujuce napade na F4, naorocito u onim momentima kada osnovne postavke napada padnu u vodu.

 

Kenan je takmicar, borben igrac, pride je i clutcher. Preporucio bi ti da gledas Olimpijakos cesce i da obratis paznju samo na njega u igri i shvatices nakon par utakmica kakav je to igrac. Ne bi se bunio kad bi ga doveli (jer je slobodan i jer je bolji igrac od Smarta) pod uslovom da imamo jednog viseg two way pleja i da smo cvrsci od 3 do 5 nego sad jer mislim da je izvesno da Janis ostaje sigurno, kao i da cemo igrati preuzimanja i naredne sezone jer ti ostaju i Nedovic i Jago i verovatno i Teo.

 

Inace kad vec spominjes f4 Kenan je bio najbolji igrac Olimpijakosa uz Vezenkova u poslednjem finalu i bas to je i radio, resavao napade kad osnovne postavke padnu u vodu. To radi i sad u Olimpijakosu.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Kenan je takmicar, borben igrac, pride je i clutcher. Preporucio bi ti da gledas Olimpijakos cesce i da obratis paznju samo na njega u igri i shvatices nakon par utakmica kakav je to igrac. Ne bi se bunio kad bi ga doveli (jer je slobodan i jer je bolji igrac od Smarta) pod uslovom da imamo jednog viseg two way pleja i da smo cvrsci od 3 do 5 nego sad jer mislim da je izvesno da Janis ostaje sigurno, kao i da cemo igrati preuzimanja i naredne sezone jer ti ostaju i Nedovic i Jago i verovatno i Teo.

 

Inace kad vec spominjes f4 Kenan je bio najbolji igrac Olimpijakosa uz Vezenkova u poslednjem finalu i bas to je i radio, resavao napade kad osnovne postavke padnu u vodu. To radi i sad u Olimpijakosu.

Necemo ga sigurno dovesti iz prostog razloga sto covek igra sezonu zivota, a Barcokas ga je ostavio u timu i nakon prosle godine koja mu je statisticki dosta slabija, a gde se dobro vreme trazio sa ulogom na terenu, mada bi svakako bio veliko pojacanje.

Opet kazem, izuzetno ga cenim, samo ga razdvajam od bekovske elite kakvi su Larkin, Dzejms, Vasa, Vilbekin, Lorenco, Kampaco, Ljulj (u svoje vreme) itd.

Stavio bih ga u isti kos sa Mekintajerom, Evansom, Lojdom, Satoranskim... Dakle u grupu odlicnih igraca koji su imali jednu ili par fantasticnih sezona, ali im prosto fali kontinuiteta, kvaliteta ili rezultata (ili po malo od svega) da idu sa ovima gore.

Podvlacim, ovo je moje subjektivno misljenje, pritom je vrlo nezahvalno povlaciti linije medju ovim igracima jer se tu uglavnom radi o finesama.

 

Sto se nase projekcije za leto tice, ukoliko ostanemo sa pomenutom bekovskom linijom i ispostujemo trajanje svih tih ugovora, Sferopulosu ne gine scenarijo Duska/Saleta/Tomica i nema tog igraca koji ce to da spreci. 

Bicemo opet frankenstajn od ekipe cija definicija ne odgovara osnovnim postulatima igre koju forsira aktuelni trener.

Ali o tome drugom prilikom, da ne davimo ljude vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Stavio bih ga u isti kos sa Mekintajerom, Evansom, Lojdom, Satoranskim... Dakle u grupu odlicnih igraca koji su imali jednu ili par fantasticnih sezona, ali im prosto fali kontinuiteta, kvaliteta ili rezultata (ili po malo od svega) da idu sa ovima gore.

Podvlacim, ovo je moje subjektivno misljenje, pritom je vrlo nezahvalno povlaciti linije medju ovim igracima jer se tu uglavnom radi o finesama.

 

Po meni je Canaan ispod klase i ovih igrača osim eventualno CMM. On je zujalica za 15 min po meču, pa i manje ako promaši prvih par šuteva.

 

Sa delom o Zvezdi se slažem. Btw, kad bih mogao da biram bilo kog plejmejkera iz EL za Zvezdu uzeo bih Satoranskog, statistika ne pokazuje koliko je on dobar igrač i koliko može da zakrpi i slabotelesne bekove poput naših.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Guru

Slažem se da su Luka i Sikma (hehe) sličan tip igrača - nekadašnja četvorka, bez šuta i upitne odbrane, ali sa visokim košarkaškim IQ i dobrim pregledom igre.

Ali mi je utisak da je Sikma za nijansu raznovrsniji igrač. I što je možda i najvažnije, ovom KKP su očajnički potrebni pametni igrači. A za nekog trećeg-četvrtog visokog igrača ni ne možemo da očekujemo više.

Naravno, dovođenje takvog igrača u CZV pored Luke bi bilo tako Čovićevski.

 

Edited by Marvin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Novo kolo u EL, dosta ocekivanih rezultata uz 2-3 meca u kojima se gosti nisu ni pojavili.

 

Olympiacos - Panathinaikos: 71:65 - Dosta tvrd grcki derbi, ali je Oly uspeo da iskoristi prednost domaceg terena i privede mec kraju. Sada obe ekipe imaju po 18 pobeda, crveni imaju obe pobede nad najvecim rivalima, bice tu borbe ove dve ekipe i Fenerbahcea za cetvrto mesto do samog kraja.

 

Fenerbahce - Valencia: 118:88 - Vece rekorda u Istanbulu, 24/38 za tri poena (Dorsey 8/9). Pobeda Fenerbahcea se ocekivala ovde, ali ne i ovakav raspad sistema kod Valencie. Fener nastavlja sa borbom za prednost domaceg terena u TOP8 fazi, Valencia polako dize ruke i od ove sezone.

 

Crvena zvezda - Maccabi: 80:84 - Prvo poluvreme i jedan deo drugog je licio na prvi mec ovih rivala. Domacin koji je igrao bez Nedovica, Lazica i ranije povredjenog Teodosica je lagano povecavao prednost u odnosu na mnogo bolje plasiranog protivnika. A onda je Maccabi odlucio da zaigra kako zna i ume, napadne jedina dva beka u sastavu Crvene zvezde, razbije ih u cetvrtoj cetvrtini i zabelezi veoma bitnu pobedu za nastavak sezone. Za Crvenu zvezdu se ova agonija zvana ucesce u EL blizi kraju, ostalo je jos pet revijalnih meceva, Maccabi moze i do 7. mesta na tabeli. 

 

Alba - Monaco: 82:90 - Nema ovde mnogo sta da se komentarise, Monaco plovi ka 2. mestu na tabeli, ovo im je osma uzastopna pobeda, dok ekipa Albe ostaje zakucana za samo dno tabele.

 

Baskonia - Armani: 88:73 - Nakon prve cetvrtine na terenu je postojao samo jedan tim i to je bio tim Baskonie, ciji igraci imaju mnogo manja primanja od zvezda iz Milana. Armani nijednom nije pokazao zelju da ugrabi vaznu pobedu, nacin na koji ova ekipa igra na gostovanjima je za svaku osudu. Dovoljno je reci da su uspeli da izgube i od ASVEL-a i od Albe. Naravno da su im sada sanse da se nekako spasu blamaze skoro pa nikakve. Baskonia ima jos jednu sjajnu sezonu, ponovo su u gornjem delu tabele i imaju sansu i da izbore poziciju 7.

 

Barcelona - Partizan: 94:76 - Nije ovo bio mec na kojem je Partizan mogao da racuna na pobedu, oni su svoje sanse ispustili u tri uzastopna poraza u tri neizvesne zavrsnice (Bayern, Virtus, Armani). Barci je ova pobeda trebala, bili su raspolozeni i sada su nadomak obezbedjivanja prednosti domaceg terena u majstorici PO. Partizan nikako ne ide ove sezone i ostaje im jos samo grcevita borba za 9. ili 10. poziciju koja prosle sezone ne bi vodila nigde, a ove vodi na trnoviti put ka F4.

 

ASVEL - Efes: 84:80 - Jos jedna ekipa prepuna skupo placenih zvezda polako moze da dize ruke od sezone. Ne moze se ovako lose igrati bukvalno svaki mec u gostima i ocekivati ista vise od nekog 12. ili 13. mesta na tabeli. Vrhunac besmisla bila je poslednja odbrana - nakon sto su stigli protivnikovih 18 razlike, pa onda i dosli na -1 u nekoliko sekundi, dozvoili su sebi da prime trojku tako sto zaboravili protivnickog pleja samog na sutu. Zali Boze ulupanih miliona i miliona evra u ovaj besmisao od ekipe. ASVEL igra onako kako se i ocekivalo da igra, dobili su ove mucenike sto su ispali iz trke za TOP 10 (Crvena zvezda, Efes, Armani, Zalgiris) + Bayern i Alba.

 

Bayern - Zalgiris: 64:58 - Ofanzivno los mec, ali je domacin uspeo u nameri da ugusi goste i rutinski odrzava +10 skoro ceo mec. Ovom pobedom Bayern ostaje u trci za TOP 10, dok Zalgiris mora da se pomiri sa neuspehom i da sledeci put malo bolje razmisle da li im se isplati da pustaju najboljeg poentera na pocetku sezone.

 

Virtus - Real: 74:89 - Real je odlucio da mu na ovom mecu ipak treba pobeda, pa su se probudili i lagano se prosetali u Bolonji. Nisu oni dvocifreni porazi kod kuce protiv Fenera ili PAO bili ni blizu realnih rezultata, kada Real igra kako treba tesko da iko osim Barce moze da im se suprostavi. Ovom pobedom blankosi su i teoretski obezbedili direktno ucesce u PO. Virtus je igrao odlicno do sada, imaju tezak raspored i svaki mec ce im biti veoma bitan ako ne zele da padaju dalje na tabeli. TOP 10 su vec obezbedili, prvih sest je nedostizan zadatak, neko 8. mesto na tabeli bi trebalo da bude sledeci cilj.

 

 

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Efes i Armani su svakako najtužnije priče EL ove sezone, gore čak i od KKCZ. Ajde dok su bili ispovređivani ali i kad su se kompletirali u nekim mečevima gde su bili veliki favoriti s obzirom na rostere i budžete su se baš obrukali. Zvezda je makar na većini mečeva bila konkurentna i još uvek ima pozitivan koš količnik uprkos skoru od 10-19.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Po meni je Canaan ispod klase i ovih igrača osim eventualno CMM. On je zujalica za 15 min po meču, pa i manje ako promaši prvih par šuteva.

 

Sa delom o Zvezdi se slažem. Btw, kad bih mogao da biram bilo kog plejmejkera iz EL za Zvezdu uzeo bih Satoranskog, statistika ne pokazuje koliko je on dobar igrač i koliko može da zakrpi i slabotelesne bekove poput naših.

Саторански и Калинић су два играча у Барселони са убедљиво највећом минутажом, два играча са да кажемо сиромашнијим статистикама, а допринос је немерљив.

Link to comment
Share on other sites

Efes je zreo za remont, to je bilo jasno još letos. 

Ali zato Armani igra ispod svakog nivoa, baš sramota za Mesinu, uprkos povredama.

Da se lepo raspadnu pa da se na leto probere 😈

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2024 at 7:03 PM, Nenadd said:

Necemo ga sigurno dovesti iz prostog razloga sto covek igra sezonu zivota, a Barcokas ga je ostavio u timu i nakon prosle godine koja mu je statisticki dosta slabija, a gde se dobro vreme trazio sa ulogom na terenu, mada bi svakako bio veliko pojacanje.

 

Mislim da ga Olimpijakos nece produziti zato sto su skloni da produzuju nekoliko nosioca tokom sezone a njega nisu za sada. Kada Slukasa nisu produzili tokom prosle sezone znao sam da ide negde. Verovatno ciljaju nekog jos boljeg od Kenana. Tipa Larkina (ne verujem da imaju bas toliko para uz sve ove koje imaju), Hauarda ili Musu. 3 najbolje opcije kao slobodni igraci. Tu su i Grigonis koji ima odredjenih prednosti u odnosu na Kenana, Lojd svakako (ali ga nema cele sezone pa spada u kategoriju ispod a i po ceni) kao i Luvavu koji ima odredjenih prednosti kao dvojka u odnosu na sf iako je nekako prirodnija trojka, a svakako je dobar defanzivac 1 na 1 ali i svakako slabiji suter od Kenana ali ga ima vise unutra. Mozda ce hteti da povecaju sajz sa nekim od njih. Njima i ne treba neki vau skorer sa pozicije 2 jer puno toga u igri im zavisi od Vokapa i narocito visokih igraca i tu su odlicni a nisu ni Goss ni Mekisik za bacanje, cak naprotiv.

 

Dakle njima su ugovorom tu Vokap, Goss, Brazdeikis, Mekisik, koji je 3/2 kao i Larentzakis. Ako ne ostave Kenana mozda dovedu samo nekog sutera uloge ili nekog kombo beka.

 

Svakako bice tu rotacija nabrojanih igraca medju tim bogatijim klubovima, a sto se tice nas, bi bio zadovoljan sa bilo kime od iznad nabrojanih dostupnih pa tek ako niko od njih ne bi mogao onda ne bi imao problem da Smart ostane.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Mnogo važne utakmice KKP - Baskonija i Valensija - Bajern u toj borbi za play in. Biće lepo ispratiti to. Efes i dalje ima teoriju ali moraće da dobiju Olimpijakos za početak, a to je teška priča jer i Pirejcima treba pobeda i žele da budu u top 4. Od Armanija sam nekako digao ruke, a teško će se vaditi u Monaku gde domaći igraju trenutno u baš dobroj formi i veoma su vrući. Biće zanimljivo ispratiti derbi Fener - Barsa, obe ekipe su u odličnoj formi i bore se za top 4.

 

Takođe mi deluje da je prvih 6 ekipa zakucano i da su to zaista 6 najboljih timova ove sezone, Virtus će na kraju morati kroz play in, nije bilo realno da izdrže tu trku do kraja.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2023 at 5:54 AM, Brat od Korneta said:

ocekujem dobre sezone od sledecih igraca i svakako rekao bih znacajno bolje nego prethodne (ukoliko su od ovih koji su igrali El prosle sezone):

 

-Cacok

-Manion

-Alek Piters

-Kornelije

-Koumadje

-Papapetru

-Jovic 

-Lovernj (a mozda i Egbunu)

-Hanga

-Smajlagic

-Avramovic

-Moneke

-Buker

-Tajrik Dzouns

-Kamagate

-1 od Bjelica/Simonovic

-Luvavu

-Frenk Dzekson

-Olinde

-Edvards

 

Pre pocetka sezone sam napisao spisak igraca za koje sam tipovao da ce imati bolje sezone nego prethodne sto se tice Evrolige a ovih par novajlija da ce imati dobre sezone u El i tu sam fejlovao jako.

 

Moneke i Piters su eksplodirali, eto da ne bude da niko nije ocekivao nista od Monekea eto dokaza... Buker i Luvavu imaju dobre sezone takodje i svakako znacajno bolje nego prethodne. Lovernj se vratio i ima vrlo dobru sezonu kao i Jovic. Olinde je dosta napredovao, specifican igrac bas. Mislim da ce biti top El igrac kroz 2-3 sezone kada bude bio fizicki jaci i iskusniji. Avramovic po meni takodje igra bolju sezonu od prethodne a u poslednje vreme blista. Koumadje je mozda nesto malo napredovao kao i Edvards jer ima vecu ulogu ali ocekivalo se vise. Smajlagic mi je nekako isti, imao je problema sa povredama. Papapetru se nazalost povredio a siguran sam da bi imao bolju sezonu u svom okruzenju gde je igrao x godina i bio kapiten kao sto je imao odlicnu sezonu pre dolaska u kkp. Bjelica nazalost nije zeleo da nastavlja sezonu a s obzirom da sezonu pre gotovo da nije ni igrao kako god odigrao bio bi znacajno bolji. Dakle sto se tice El igraca i nisam fejlovao nista jedino Hangu koji je imao povredu ozbiljnu i moglo bi se reci jedino Kornelija ali ove ostale sto su debitanti gotovo da nista nisam pogodio. Dzouns je vrlo dobar al se povredio. Kamagate nije ni dobio sansu. Frenk Dzekson tu nesto nije funkcionisalo kao kod nas sa Sabazom, covek bio dvocifren u Nba. Isto je kao Sabaz kod nas imao dvocifrene partije ali ubijao momentum Asvela. Cacok je dobio malo sansi. Manion je odigrao neshvatljivo lose u Baskoniji, mada nije se bas ni nadobijao sanse. Simonovic dosta lose u Zvezdi. To bi bilo to.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Od kad je Christ Koumadje postao Khalifa Koumadje? Jel tu pao 1 jak prelazak u islam?

Pricao je da to ime ima od ranije ali ga nije koristio. Svakako za USA potrebe, posto je dobio poziv da ode tamo, Christ Jean-Marc je bilo "pogodnije". 

 

Inace, Chad (gde je rodjen) je vecinski muslimanska zemlja, a bio je potom i u Senegalu gde ima jos vise muslimana procentualno. Njegova familija je kaze pola-pola, hriscani i muslimani, ali je on musliman i odlucio se da sada koristi svoje muslimansko ime. 

 

Tako da nije neki prelazak, vec covek hoce da bude poznat onako kako je poznatiji u svojoj domovini.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...