Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Deluje da je 9 od 10 učesnika eliminacione faze već poznato. 

 

Da. Za 10. mesto će biti borba Valensije, Partizana, Efesa, Bajerna i Armanija verovatno. Iz prikrajka vreba Žalgiris ali dosta teško za njih. Zvezda već baš u domenu teorije.

 

Mada pitanje je i šta to 10. mesto donosi osim još stresa 😄 jer igraš sa 9. u gostima, pa onda ideš na poraženog između 7. i 8. opet u goste, da bi na kraju zakazao seriju sa Realom koji će da te počisti.

 

Uglavnom:

 

VALENSIJA trenutno na 13:16

 

BAJERN (H)

Monako (A)

Makabi (A)

ASVEL (H)

Partizan (A)

 

Realno 1:4, možda 2:3. Imaju verovatno najteži raspored. Asvel im je a must. Možda još mogu da otkinu Bajern kod kuće ili KKP u gostima ako se dotad u potpunosti raspadnemo.

 

PARTIZAN trenutno na 13:16

 

BASKONIJA (H)

REAL (H)

OLI (H)

Alba (A)

VALENSIJA (H)

Neki bi rekli 4:1 ili 5:0 optimistički ali, imajući u vidu u kakvoj smo formi, ovo vrlo lako ide na 3:2 ili čak 2:3

 

EFES trenutno na 12:16

Asvel (A)
OLI (H)

ALBA (H)
Baskonija (A)
Fener (A)

ZVEZDA (H)

 

Verovatno idu na 4:2 ili 3:3 ako ih Oli iznenadi kod kuće. Verujem da gube u gostima od Baskonije i Fenera.

 

Bajern trenutno na 12:16

 

ŽALGIRIS (H)
Valensija (A)

MAKABI (H)

BARSA (H)

PAO (H)

Monako (A)

 

Optimistički (po njih) vidim ovde 3 pobede. Dakle 3:3 ili realnije 2:3

 

 

Armani trenutno na 12:16

 

Monako (A)

FENER (H)

Žalgiris (A)

VIRTUS (H)

Makabi (A)

 

Recimo da mogu maks do 3 pobede.  Dakle 3:2 ili 2:3

 

Žalgiris možda isto nekako može da se umuva jer nemaju tako loš raspored ali dosta im zavisi od današnje tekme i drugih rezultata. Od preostalih 6 tekmi, 4 igraju kod kuće. Poslednja im je protiv tada verovatno nezainteresovanog Reala.

 

Zvezdi bi verovatno trebalo svih 5 pobeda do kraja i da im se poklope skoro svi ostali rezultati. Pritom igraju u gostima protiv Reala i Efesa. To je u domenu teorije.

 

KKP-u odgovara što sa svim gorepomenutim osim sa Bajernom ima bolji međusobni skor pa će i to možda imati ulogu jer nije isključeno da vidimo neke trouglove.



 

  • Like 3
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Marvin said:

Oly igra bas dobar basket, za sve ljubitelje Dule / Radonja stila. Prosle sezone su bili najstabilniji u regularnoj sezoni, bas steta sto im je izmakla titula, zasluzili su je daleko vise nego madridski klosari.

Pao na momente deluje zastrasujuce, ocekivao sam da ce Atamanu biti potrebno vise vremena da sve legne. Ali i dalje su nestabilni i ne verujem da mogu da osvoje EL ove sezone.

 

Ako bih vec morao da biram ko osvaja (a da nije KKP), bilo bi mi drago da to bude Oly ili eventualno Monako, pa cak i Virtus.

Za razliku od pomenutog dvojca, deluje mi da Barcokas ima znacajno siri i pedantniji plejbuk u repertoaru, naravno ima i do rostera kojim raspolaze ali ne moze se reci da Oly trosi preko svojih mogucnosti.

Imaju dosta izgradjenih suteva sa pozicije 3 i 4, Fal im svojim pregledom igre otvara mnogo prostora, onako kako je Zeljko to zamisljao sa Lesorom i danas Kaminskim.

Na sve to su vrlo visoka i jaka ekipa i u stanju su da samelju bilo koju ekipu tokom 40 minuta jakog tempa.

Bukvalno tako i dobijaju vecinu utakmica, daveci protivnika jakim tempom i fizickom igrom.

Sinoc su imali onu strasno fizikalnu petorku sa Vokapom, Brazdeikisom, Papom, Filipom i Falom, bekovi od 2m, krilo od preko 100kg i centri sa 213, odnosno 218 centimetara - jezivo.

 

Jos prosle godine sam pricao da Oliju fali bukvalno taj jedan bek koji moze da resava izolacijom, odnosno 1v1 igrom.

Real tu ima svoju gerijatriju, Barsa ima Laprovitolu, ranije Higinsa, Monako ima Dzejmsa a Efes je imao Vasu i Larkina.

Ovakav tip igraca je neophodan ako zelis najvece domete.

 

To Kenan nije i ne moze jer mu fali konstantnosti i kvaliteta, da ne govorimo o ostalim igracima spolja, kada dodje stani-pani, Brazdeikis, Vokap i Gos su bezveznjaci.

Da su prosle sezone imali tog jednog da resi poslednji napad umesto Slukasa, verovatno bi bili sampioni.

 

Ove sezone je taj problem jos izrazeniji, jer su umesto kapitalca spolja doveli Milutinova unutra.

Moje je misljenje da ce na leto juriti nekoga od dvojca Panter/Dorsi i da je i Barcokas svestan da je to jedini sraf koji mu nedostaje.

Sto se ove sezone tice, bilo bi lepo da im se vrati ali bi u igri na jednu utakmicu vise sansi dao pre svih Realu, a onda Monaku, koji je stekao veliko iskustvo lani i Barsi, koja je pojacana Rikijem dobila potpuno novu dimenziju u igri.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, pendulum said:

Mada pitanje je i šta to 10. mesto donosi osim još stresa 😄 jer igraš sa 9. u gostima, pa onda ideš na poraženog između 7. i 8. opet u goste, da bi na kraju zatim zakazao "We meet again" seriju sa Realom koji kojeg ćemo da te počistimo, i onda u Berlinu da iznenadimo Barsu i PAO. 

 

Jednu lepu i neverovatnu pricu "Road to Berlin" i osvajanje drugog naslova prvaka Evrope. 

 

Bez zezanja, zasto da ne? 

 

A Netflix ni da kaze "hvala"... Ali valjda ce mi se komsije sa foruma zahvaliti na ovome kad se obistini. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oly ne podnosim ali igraju bas cvrsto Barcokas je izgradio svoj sistem niko nema bolju kretnju igraca bez lopte od Olya u evroligi to je pecat Barcokasa za sve ove sezone njih samo koci sto imaju previse kamenjara sto zna doci do izrazaja kad dodje F4 ako naletis na neku ekipu tipa Real ili onaj Efes Atamanov tu Oly nema sta da trazi u raspucavanju sigurno da ce i oni na leto traziti nekog skorera tipa Dorsi Evans 

Link to comment
Share on other sites

@Nenadd Dobar upis, jedino se ne bi slozio oko Kenana.

 

Em moze da iskreira poene, em je nemali broj poena dao u poslednjim sekundama u napadu u bilo kom delu utakmice ali i u poslednjim minutima meca a imao je nekoliko match winner trojki u prethodne 2 sezone.

 

Po meni je Kenan jedan od potcenjenijih igraca u Evroligi. Skoro niko nigde ne prica o njemu. A on 12 poena, 60% za 2, 44% za 3 i to uz cak 163 uzeta suta, 90% slobodna bacanja. Samo 1 izgubljenu po mecu i jednu ukradenu. Prikazuje energiju u odbrani skoro uvek iako je uskracen za bolju odbranu zbog visine. Odigrao svih 29 utakmica, 24 minuta prosecno. Po potrebi moze i da organizuje igru ne samo kao neki sekundarni bol hendler nego i da prenosi loptu.

 

Kenan je bolji igrac od Nedovica na primer (kog uzimam za primer jer ga drzis na profilu a i jer igra kod nas). Kao Zvezdas bi pre izabrao Nedovica kod nas, jer nije bas tolika razlika izmedju njih dvojice, ali sveukupno Kenan je bolji igrac. Voleo bi da ga vidim kod nas, ali nismo tako koncipirani da bi bio kompatibilan s Nedovicem. Pogotovo jer imamo i Jaga i Tea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

@Nenadd Dobar upis, jedino se ne bi slozio oko Kenana.

 

Em moze da iskreira poene, em je nemali broj poena dao u poslednjim sekundama u napadu u bilo kom delu utakmice ali i u poslednjim minutima meca a imao je nekoliko match winner trojki u prethodne 2 sezone.

 

Po meni je Kenan jedan od potcenjenijih igraca u Evroligi. Skoro niko nigde ne prica o njemu. A on 12 poena, 60% za 2, 44% za 3 i to uz cak 163 uzeta suta, 90% slobodna bacanja. Samo 1 izgubljenu po mecu i jednu ukradenu. Prikazuje energiju u odbrani skoro uvek iako je uskracen za bolju odbranu zbog visine. Odigrao svih 29 utakmica, 24 minuta prosecno. Po potrebi moze i da organizuje igru ne samo kao neki sekundarni bol hendler nego i da prenosi loptu.

 

Kenan je bolji igrac od Nedovica na primer (kog uzimam za primer jer ga drzis na profilu a i jer igra kod nas). Kao Zvezdas bi pre izabrao Nedovica kod nas, jer nije bas tolika razlika izmedju njih dvojice, ali sveukupno Kenan je bolji igrac. Voleo bi da ga vidim kod nas, ali nismo tako koncipirani da bi bio kompatibilan s Nedovicem. Pogotovo jer imamo i Jaga i Tea.

Cenim ja Kenana, i svakako ga smatram boljim igracem od Nedovica, u to nema sumnje.

Igra covek mnogo bolju sezonu nego lani, da li ce to biti dovoljno i da li je on taj koji ce doneti Oliju titulu - sumnjam, ali videcemo.

 

Poenta je bila da u tom rosteru, koji je prepun odlicnih igraca ali nema elite, i te kako ima mesta za jednog elitnog beka, narocito nakon odlaska Slukasa.

Meni su dovodjenje Mitru Longa i Brazdeikisa (uz otkup) pogresni potezi, ocekivao sam jednog kvalitetnijeg igraca umesto njih, koji bi uz Kenana gurao sezonu.

Umesto toga, nekako se prosirio roster, nesvojstveno Barcokasu, a nije se dobilo bogznasta na kvalitetu.

 

Ocekujem da to na leto ispeglaju, da svedu roster na 12 plus 3 igraca i malo jasnije definisu uloge.

Pogodili su sa Pitersovom novom ulogom, sa Mozesom i NWG-om, videcemo kakva sudbina ceka Sikmu i Filipa, kao i ovu dvojicu koje sam naveo gore.

Ovo naravno vazi u slucaju da ne dodje do nekog kraha ove sezone pa se uprava zahvali Barcokasu, sto je opet malo verovatno ali nije nemoguce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

ocekivao sam jednog kvalitetnijeg igraca umesto njih

 

Opet se sve slazem, samo se nadovezujem na ovo.

Fora je sto takvih nije bilo. Mozda su mogli Vildozu eventualno al njega je Pao kaparisao iha haj unazad. Mi smo pokupili Sabaza a Efes je uzeo Tompsona za 2m+600k obestecenja. Nije Olimpijakos bas toliko bogat pa da uzme bek ap pleja od 2 miliona kada ni starter verovatno ne prima ni blizu toliko. Vokap i Goss, dobra linija realno. Plus Kenan koji moze da organizuje plus Brazdeikis i Larentzakis kao 2/3 i Mekisik kao 3/2. Ima tu svega za mec apovanje. Tu je i Luntzis kao defanzivni specijalac a doveli su i Mitrou-Longa mada bi se tu slozio da sta ce im al morali su da dovedu pleja kad se Goss povredio. A Barcokas koji vole cvrste igrace a Long je cvrsci od Pengosa i ko je jos tad bio dostupan, neke dosta tanke  opcije takodje verovatno.

 

Inace Vokap je takodje jedan iz kategorije potcenjenih igraca. Osim sto je elitan defanzivac i medju boljim dodavacima, dosta je unapredio igru i arsenal u napadu. Cak je i sut popravio 34% a uzeo je cak 126 suteva za 3 do sad. Uveliko nije vise samo spot up suter. Nije sad ni ne znam kakav suter al sasvim pristojni procenti s ozbirom na veliki broj suteva. Plus je neko ko se brda trosi u odbrani a i u organizaciji igre i zato ti procenti dobijaju jos vise na znacaju.

1 hour ago, Nenadd said:

videcemo kakva sudbina ceka Sikmu i Filipa

 

Mislim da je tu stvar jasna. Sikmu nece produziti na +1 a Petrusev je potpisao trogodisnji ugovor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Je l' ovo neki novi trend u evropskoj košarci da se ne pravi faul u ovakvim situacijama? Pa i da promaše ostaje ti 4 sekunde, dok uhvatiš loptu možeš samo šutnuti sa svoje polovine. Tako se i Laso zajebo pre dve godine na F4 i priznao grešku.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pendulum said:

 

Da. Za 10. mesto će biti borba Valensije, Partizana, Efesa, Bajerna i Armanija verovatno. Iz prikrajka vreba Žalgiris ali dosta teško za njih. Zvezda već baš u domenu teorije.

 

Mada pitanje je i šta to 10. mesto donosi osim još stresa 😄 jer igraš sa 9. u gostima, pa onda ideš na poraženog između 7. i 8. opet u goste, da bi na kraju zakazao seriju sa Realom koji će da te počisti.

 

Uglavnom:

 

VALENSIJA trenutno na 13:16

 

BAJERN (H)

Monako (A)

Makabi (A)

ASVEL (H)

Partizan (A)

 

Realno 1:4, možda 2:3. Imaju verovatno najteži raspored. Asvel im je a must. Možda još mogu da otkinu Bajern kod kuće ili KKP u gostima ako se dotad u potpunosti raspadnemo.

 

PARTIZAN trenutno na 13:16

 

BASKONIJA (H)

REAL (H)

OLI (H)

Alba (A)

VALENSIJA (H)

Neki bi rekli 4:1 ili 5:0 optimistički ali, imajući u vidu u kakvoj smo formi, ovo vrlo lako ide na 3:2 ili čak 2:3

 

EFES trenutno na 12:16

Asvel (A)
OLI (H)

ALBA (H)
Baskonija (A)
Fener (A)

ZVEZDA (H)

 

Verovatno idu na 4:2 ili 3:3 ako ih Oli iznenadi kod kuće. Verujem da gube u gostima od Baskonije i Fenera.

 

Bajern trenutno na 12:16

 

ŽALGIRIS (H)
Valensija (A)

MAKABI (H)

BARSA (H)

PAO (H)

Monako (A)

 

Optimistički (po njih) vidim ovde 3 pobede. Dakle 3:3 ili realnije 2:3

 

 

Armani trenutno na 12:16

 

Monako (A)

FENER (H)

Žalgiris (A)

VIRTUS (H)

Makabi (A)

 

Recimo da mogu maks do 3 pobede.  Dakle 3:2 ili 2:3

 

Žalgiris možda isto nekako može da se umuva jer nemaju tako loš raspored ali dosta im zavisi od današnje tekme i drugih rezultata. Od preostalih 6 tekmi, 4 igraju kod kuće. Poslednja im je protiv tada verovatno nezainteresovanog Reala.

 

Zvezdi bi verovatno trebalo svih 5 pobeda do kraja i da im se poklope skoro svi ostali rezultati. Pritom igraju u gostima protiv Reala i Efesa. To je u domenu teorije.

 

KKP-u odgovara što sa svim gorepomenutim osim sa Bajernom ima bolji međusobni skor pa će i to možda imati ulogu jer nije isključeno da vidimo neke trouglove.



 

Realno imamo najpovoljniji raspored.

 

da smo pravi ko sto nismo, izborili bi 10to mesto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od svih ekipa koje se bore za deseto mesto po meni Bajern najvise zasluzuje to. Deluju kao najborbenija i "najtimskija" ekipa, izvlaci Laso maksimum iz njih. Efes je raspad, ne bi bilo fer da samo na konto individualnog kvaliteta udju u plej in. Slicno vazi i za Armani. Valensija mislim da nema kvalitet da izdrzi borbu, a po meni je u najboljoj situaciji Partizan iako forma i stanje ne garantuju da ce to uspeti da iskoriste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Efes bez energije, potrošen tim ... čeka ih ozbiljna rekonstrukcija rostera pa i struke.

 

 

Neki "insajderi" po X-u pominju Paskvala kao kandidata za klupu Efesa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...