Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Za 3 sigurno ali ukupno ne vjerunem. James dosta pripaljuje pa i ZZ ( moguce cak i ZZ da je ispred Howarda na tom polju ) ali James sigurno.

 

najvise pokusaja za 3 - howard, wilbekin, napier, m.james, laprovittola

najvise pokusaja za 2, sve centri, nigel williams goss 5i

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

najvise pokusaja za 3 - howard, wilbekin, napier, m.james, laprovittola

najvise pokusaja za 2, sve centri, nigel williams goss 5i

Znao sam da je Howard, batica pripaljuje 10+ trojki svaki mec a sutira 20%, max 25%. 

 

Sto se tice ukupnog suta, tu su isto bekovi naravno ali tu mislim da James vodi jer sutira dosta i za 2 i za 3, skoro podjednako po mecu. ShabaZZ je tu isto u samom vrhu 100%.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

 

 

Sto se tice ukupnog suta, tu su isto bekovi naravno ali tu mislim da James vodi jer sutira dosta i za 2 i za 3, skoro podjednako po mecu. ShabaZZ je tu isto u samom vrhu 100%.

 

ne znam gde da vidim total iz igre, ovde moze odvojeno za 2 i za 3

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/stats/expanded/?size=1000&viewType=traditional&seasonCode=E2023&statisticMode=perGame&seasonMode=Single&sortDirection=descending&statistic=fieldGoalsAttempted2

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

@uini 

Mike James 82 ( 43 suta za 2 a 39 za 3 )

Howard 82 ( 34 za 2 i 48 za 3 )

Shields 78 ( 44 za 2 i 34 za 3 )

Mirotic 77 ( 44 za 2 i 33 za 3 )

ZZ 74  ( 33 za 2 i 41 za 3 )

 

 

 

s'tim što shields igra 33mins, majk i mirota igraju 30mins a howard jedva 24, napier 22ipo; alal vera 🙃

Link to comment
Share on other sites

Ko bi rekao da cu ove sezone navijati za tim Duska Ivanovica u nekom mecu? Onaj Howard je stvarno uspeo da iscupa sve moguce zivce svojim performansom na terenu, ali Moneke nekako uspeo da spasi stvar.

 

Mec nije bio toliko kvalitetan, ali je bio ultrauzbudljiv i po tome je licio na duel istih rivala u istoj hali prosle sezone.

 

Ostali mecevi nisu ni zasluzili da se pogledaju - PAO je dosao osakacen, a Efes nastavlja gde je stao prosle sezone, zapravo izgledaju jos i losije.

 

U naredne dve nedelje imacemo 3 kola, taman da dodjemo do cetvrtine regularnog dela takmicenja i prvog preseka.

Link to comment
Share on other sites

Evo neki mini rezime nakon 6 kola.

Braca Hernangomez najvece razocarenje. Posebno Juancho.

Pao i Milano katastrofa.

Zvezda i Partizan malo bolji od njih.

Valensija iznenadjenje sezone za sad. Virtus prati.

 

Mislim da ne mogu jos dugo da izdrze Valensija i Virtus u ovom ritmu.

 

Za igrace sam pogubio konce, ali James izgleda igra MVP sezonu.

 

sta vi mislite?

Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je da ima dosta rezultatski zanimljivih utakmica, ali da je kvalitet na nižem nivou ako se uporedi sa prošlom sezonom. Ok, tek je početak bla bla, ali ovo što sam gledao je poprilično tanko, Barsa tu deluje kao stena i naravno Real, ostalo je sve promenljivo. 

 

Baš mi je drago za Valensiju, ne ulažu previše već ulažu pametno, veruju treneru i zaslužili su ove početne uspehe. 

 

Što se naših timova tiče, isti skor, na oko reklo bi se suprotna situacija, ali je suština u tome da su oba tima pogrešila u selekciji i sad se klasično vade kroz sezonu a svi znamo da to mnogo češće ne uspe nego što uspe. Vrlo je verovatno da CZV gubi u Barsi a da Partizan bez Pantera neće moći da iznese Fener kući, tako da će oba tima ići na 2:5 i imati zanimljive utakmice one tamo nedelje, CZV Fener kući a nas će morati da vade Grobari dijaspora u Minhenu... U svakom slučaju još jedna sezona u kojoj je trebalo na vreme kupiti zalihe sredstava za smirenje, kojih god, sve će biti potrebno 😃

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, bodo said:

Milano  na 1:5, Pao i Efes na 2:4. Tko bi se tome nadao. 

 

Redom: Armani, pozeljno, bar iz moje perspektive, samo nek nastava tako, zatim PAO, sasvim ocekivano (pijani milioneri, skroz nov tim i trener, treba to ukompanovati, ako uopste uspeju) i Efes apsolutno ocekivano, kad je tim bio onako los prosle godine, a ove su igracki slabiji, znaci rezulatat moze biti samo gori. Klejburn nije doneo ono sto se ocekivalo (Sengelija efekat), tako da ja ne vidim kako ce oni do plej ofa, donji dom zajedno sa Nemcima i Asvelom.

 

S druge strane ako se za Virtus mozda i moglo nadati da budu u gornjem domu, Valensija je meni ubedljivo najveca senzacija, a jos su imali probelma i sa povredama klljucnih igraca, ako uspeju da ostanu zdravi malo duze ko zna koji su im dometi do kraja.

 

Barselona ima nestvarano dobar ucinak uzimajuci koliko se Hernangomez nije istakao i kolko komunisticki igraju, al valjda i to mora stati nekad pa da vezu par poraza i nadam se uzdrmaju tim.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je jos jaaako rano bilo sta pricati i prognozirati.. kako za Albu i Asvel, preko nas i komsija, zavrsivsi da Realom i Barsom…

 

preduga je sezona, videcemo koliko ce Real

i Barsa uspeti u ovom ritmu da drze tempo, zavisi od povreda igraca, Asvel ce takodje krenuti da se dize…

 

Zaoista mislim da je rano…. 
 

Mi (KKP) smo sinoc mogli da napravimo sebi bafer za iznenadjujuci neki poraz koji ce sigurno doci… ali npr gledajuci po protivnicima prosle sezone mi se dobro drzimo

 

Prosle sezone smo izgubili od Makabija tamo, od Olympiakosa tamo, od Baskonie tamo i kuci od Barse, takodje smo izgubili od Asvela tamo, i od komsija na domacem terenu, pri cemu smo ove godine to dobili. 
 

da smo sinoc dobili Baskoniu, imali bi bas dobru poziciju.. ovako tesko… Fener kuci bas bas tesko… 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Christofer Moltisanti said:

Evo neki mini rezime nakon 6 kola.

Braca Hernangomez najvece razocarenje. Posebno Juancho.

Pao i Milano katastrofa.

Zvezda i Partizan malo bolji od njih.

Valensija iznenadjenje sezone za sad. Virtus prati.

 

Mislim da ne mogu jos dugo da izdrze Valensija i Virtus u ovom ritmu.

 

Za igrace sam pogubio konce, ali James izgleda igra MVP sezonu.

 

sta vi mislite?

Svi zaboravljaju Šengeliju koji sam nosi Virtus i koji igra najbolje u karijeri do sada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Мвп кошарку тренутно играју Џејмс, Шенгелија и Милутинов. 

За Миротића ми важи исто оно што и прошле сезоне за Клајбурна и Мицића испоручује своје а тимски их нема. 

Најпозитивнија изненађења Монеке и Седекерскис, а разочарења дефинитивно браћа Ернангомез. 

Очекујем и доста више у наставку сезоне од Шабаза, Тавареса, Пантера.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

 

Redom: Armani, pozeljno, bar iz moje perspektive, samo nek nastava tako, zatim PAO, sasvim ocekivano (pijani milioneri, skroz nov tim i trener, treba to ukompanovati, ako uopste uspeju) i Efes apsolutno ocekivano, kad je tim bio onako los prosle godine, a ove su igracki slabiji, znaci rezulatat moze biti samo gori. Klejburn nije doneo ono sto se ocekivalo (Sengelija efekat), tako da ja ne vidim kako ce oni do plej ofa, donji dom zajedno sa Nemcima i Asvelom.

 

S druge strane ako se za Virtus mozda i moglo nadati da budu u gornjem domu, Valensija je meni ubedljivo najveca senzacija, a jos su imali probelma i sa povredama klljucnih igraca, ako uspeju da ostanu zdravi malo duze ko zna koji su im dometi do kraja.

 

Barselona ima nestvarano dobar ucinak uzimajuci koliko se Hernangomez nije istakao i kolko komunisticki igraju, al valjda i to mora stati nekad pa da vezu par poraza i nadam se uzdrmaju tim.

Meni je od svih pobrojanih timova Armani najdraži. Grke, Turke i Žalgiris ubrajam u najomraženije. Real mi je još simpa a Barsa pak nikako. Valensija isto thumb up. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...