Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Pa dobro, ali Makabi je znatno jeftinija ekipa od Pao-a. Govorimo o razlici od 10ak miliona evra u budzetu, ako je verovati informacijama sa interneta. Generalno su slabiji na svim pozicijama.

 

Nan je bas paklen igrac, nerealnu seriju je odigrao - 29.59 min, 19.2 pts, 48.6% za 2, 51.6% za 3. Na sve to kida i u odbrani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povreda Baldwina je presudila, uz nedostatak pravog domaćeg terena. U ovoj zadnjoj utakmici su sudije napravile brlog ali to je bilo za očekivati.

 

Ipak mislim da Maccabi mora da žali za propuštenom šansom u Beogradu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

#SBDP 

 

Elem, Maccabi boluje od iste boljke kao i KKCZ, previse ozbiljnih uloga za domace poluigrace koji jednostavno nisu Euroleague nivo.

 

Tamir Blat, John DiBartolomeo, Jake Cohen. Sve igraci koji su dosta ispod potrebnog nivoa a igrali su znacajne minute. To je doduse vecim delom i zbog povrede Baldwina, ali opet...

Ne bi se slozio, Blat je opasan plej i tek  ce da igra, Dibartilomeo odradjuje odlicno svoj posao, kao i Koen.

Njima se povredio ubedljivo najbolji igrac u seriji i to u momentu kada su napravili brejk.

Da toga nije bilo oni bi otisli na f4 i svaka prica o rosteru bi pala u vodu.

Cak mislim da bi se Pao mnogo vise raspao da se recimo Slukas povredio u prvoj utakmici.

Nan je izneo ovo poluvreme u njegovom odsustvu ali na duze staze bili bi u ozbiljnom problemu.

 

Na kraju krajeva, ovo je odlicna sezona za Makabi, bice steta ako se zbog rata bude raspao ovaj njihov roster, bukvalno im fali jedna 4 i jedna 3 da napadnu titulu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
18 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

#SBDP 

 

Elem, Maccabi boluje od iste boljke kao i KKCZ, previse ozbiljnih uloga za domace poluigrace koji jednostavno nisu Euroleague nivo.

 

Tamir Blat, John DiBartolomeo, Jake Cohen. Sve igraci koji su dosta ispod potrebnog nivoa a igrali su znacajne minute. To je doduse vecim delom i zbog povrede Baldwina, ali opet...

 

Pa sumnjam da će mnogo proklinjati Bartolomea i Blata i njihovih kombinovanih 6 od 8 za tri sinoć. Po meni su njih dvojica (pa i Koen) odigrali dobru seriju, i generalno sezonu, a očigledno i trener tako misli pa im je dao prednost u odnosu na neke igrače. Naravno, i povreda Baldvina...

 

Obzirom na sve okolnosti, Makabiju je ovo "na korak od f4" stvarno maksimum, i respekt za sezonu. 

 

 

Edited by Troteri
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

"We never talked about the referees throughout the series, even our opponent did, but maybe we should [now]," Kattash went on to say.

"No way in Game 5, in a very physical game by both sides -- if I take out the last four shots of Lorenzo Brown -- it was 35-6 in free throws.

Maybe that's a coincidence, but that's a crazy number.

 

http://Oded Kattash criticizes referees after Game 5 defeat, points at crazy number / News - Basketnews.com

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Troteri said:

 

Pa sumnjam da će mnogo proklinjati Bartolomea i Blata i njihovih kombinovanih 6 od 8 za tri sinoć. Po meni su njih dvojica (pa i Koen) odigrali dobru seriju, i generalno sezonu, a očigledno i trener tako misli pa im je dao prednost u odnosu na neke igrače. Naravno, i povreda Baldvina...

 

Obzirom na sve okolnosti, Makabiju je ovo "na korak od f4" stvarno maksimum, i respekt za sezonu. 

 

 

 

Naravno da ih nece proklinjati, a to da li su odigrali dobru seriju ili ne nije relevantno, oni nemaju kvalitet. Svako ko je gledao utakmicu mogao je da vidi na sta su licili kad ih je Panatinaikos pritiso u odbrani. Nisu znali gde udaraju, bezali su od lopte (mislim na bekove) a igrao je samo Lorenco i Bonzi (on doduse lose ali je pokusavao), kao i Nibo. Na kraju krajeva i Andjusic je imao utakmice sa 80% za tri poena.

 

Di Bartolomeo i Blat su nivo Yaga dos Santosa. Ako je to legit euroleague igrac onda su i ova dvojica. Koen je drvo.

 

Naravno, svako moze da ima svoje misljenje, ali po meni oni sa takvim igracima jos dugo nece nista napraviti. Sad su izgubili Niba zbog rata nece da protuzi, a videcemo i za ostale.

 

Steta, Lorenco je jako simpa lik, navijao sam za njega, ali pored ovakvih bekaova koji ne smeju u reket, nema tu leba.

Link to comment
Share on other sites

Blatt i DiBartolomeo su pre svega fizički jako inferiorni igrači. Cohen naravno igra samo zato što je domaći, on u repertoaru ima samo neki šut za 3 i sposobnost da napravi 5 jakih faulova. Dosta mala minutaža Sorkina u ovoj seriji, njega je ona povreda skroz izbacila iz ritma. U svakom slučaju, herojsko šibanje Makabija protiv kvalitetnijeg i privilegovanog protivnika i to bez daleko najboljeg igrača ove sezone uz Neba. Ne može im se ništa zameriti. Atmosfera u OAKI je bila zaista zajebana, bara bar sa najvrelijim izdanjima Partizana i Zvezde, baš su se uželeli ovi iz PAO nekih uspeha i sve je to razumljivo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je zajebano kada ostanes bez 1 od 2 glavna igraca tj od igraca od koga se sve vrti tamo.

Dobro se Makabi i drzao i izborio majstoricu.

A PAO da se zapita jer su potegli sve zivo i nezivo da bi izborili uslove za game 5.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Naravno, svako moze da ima svoje misljenje, ali po meni oni sa takvim igracima jos dugo nece nista napraviti. Sad su izgubili Niba zbog rata nece da protuzi, a videcemo i za ostale.

Kazes kao da nisu nista napravili ove sezone. Daleko su oni po sastavu od F4 tima, a ipak su bili jako blizu. Cele sezone bez domaceg terena, skoro celu plej-of seriju bez najboljeg igraca i opet je malo falilo, u cetvrtoj utakmici je mozda jedna uspesna odbrana mogla da prelomi na njihovu stranu. Cak i u petoj utakmici ocekujes pojesce ih Oaka i Pao, ali drzali su se momacki skoro ceo mec. 

 

Opet kazem, imaju 10ak miliona manji budzet od tog Panatinaikosa. Nije da su sa istim budzetom preplatili i bacili novac na tih par igraca koji nemaju kvalitet za F4, nego prosto manja ulaganja i nesto skromniji sastav u odnosu na najjace. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali ne mozemo se drzati reputacije i istorije ako nisu usli u sezonu sa F4 sastavom. Pritom vec 10 godina ne igraju taj F4. Nemoj me drzati za rec jer ne mogu ovako na prvu da se setim, ali i za tih 10 godina uglavnom nisu imali ni blizu kvalitetan sastav kao ostale najjace ekipe. Cak i te sezone kada su uzeli trofej su napravili veliko iznenadjenje, nisu bili pravljeni za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Markoss said:

navodno je on navijac AEK-a

To bi bilo dosta čudno za nekoga ko je iz Soluna, za AEK navijaju samo atinski starosjedioci.

 

Bar mi je tako prošle godine objasnio taksista u Atini, imao je dužu zamašćenu kosu, istetoviran krst od bar 20cm na nadlaktici i čitavu selekciju ruskih (provjereno znam da su ruske, uvrijedio se kad sam ga pitao jesu li bugarske) ikona na instrument tabli Mercedesa okaša, dakle teško da može biti više ledžit kao Grk 😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne zvuči logično, uzimajući u obzir da su AEK osnovali doseljenici iz Konstantinopolja nakon velike grčko-turske razmene.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 minutes ago, Bad said:

Ne zvuči logično, uzimajući u obzir da su AEK osnovali doseljenici iz Konstantinopolja nakon velike grčko-turske razmene.

To je bilo prije više od sto godina, njihovi potomci sebe računaju u starosjedioce Atine, a i zajebavam se na račun tog atinskog braćale na kog me podsjetio prethodni post

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

DiBartolomeo 40 posto za 3 i 18/18 bacanja u sezoni, daj boze da su i nasi prasinari takvi. 

Blatt jos bolji, 40-55-90 procenti, 7p+5a na nivou sezone.

Mislim da Makabi moze da zivi sa takvim domacim opcijama.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Beonegro said:

To bi bilo dosta čudno za nekoga ko je iz Soluna, za AEK navijaju samo atinski starosjedioci.

 

Bar mi je tako prošle godine objasnio taksista u Atini, imao je dužu zamašćenu kosu, istetoviran krst od bar 20cm na nadlaktici i čitavu selekciju ruskih (provjereno znam da su ruske, uvrijedio se kad sam ga pitao jesu li bugarske) ikona na instrument tabli Mercedesa okaša, dakle teško da može biti više ledžit kao Grk 😂


AEK je klub imigranata iz male Azije posle rata 20ih. Tesko da Atina uopste ima starosedeoce brate 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Ali ne mozemo se drzati reputacije i istorije ako nisu usli u sezonu sa F4 sastavom. Pritom vec 10 godina ne igraju taj F4. Nemoj me drzati za rec jer ne mogu ovako na prvu da se setim, ali i za tih 10 godina uglavnom nisu imali ni blizu kvalitetan sastav kao ostale najjace ekipe. Cak i te sezone kada su uzeli trofej su napravili veliko iznenadjenje, nisu bili pravljeni za to.

 

Sve se slazem, ali ja ne mislim da je to zbog nedostatka novca vec zbog guranja polutana kao sto su DiBartolomeo i Blat. Jednostavno nedovoljno dobri da se napravi ozbiljan rezultat. Makabi ima novca a zasto ne pravi roster za F4, nije zbog nedostatka para vec zbog kadrovske politike.

To koliko neko ima procentualno sut za 3 je takodje apsolutno nerelevantan argument bar za ovo sto ja pisem, a ja pisem o apsolutnom nedostatku atleticizma kod obojice sto rezultira time da su nevidljivi na parketu u crunch timeu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta je Makabi potpisivao onog Tomasona kad ne igra uopšte. I to malo što je igrao bilo je kao da je pao s Marsa, gledao sam ga malo u Španiji, delovao mi je kao upotrebljiv igrač. 

 

Mislim da Makabi može biti zadovoljan sezonom, pre svega da su je uopšte i završili u ovakvim okolnostima i pružili sjajan otpor favoritu koji def ima dosta bogatiji roster. Nije realno da Makabi pored Baldwina i Browna ima još dva beka tog kvaliteta, to nema ni Real. Da je Baldwin bio zdrav i Blatt i DiBartolomeo bi bili u boljim situacijama i sa primerenijom minutažom. Iskoristivi su to igrači iako fizički inferiorni. Prosto nisu imali sreće da im se Baldwin povredio u najvažnijem delu sezone. Jebiga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čestitke gospodinu Atamanu i @Losmi17
I moj utisak je da je Makabi ostao bez goriva,baš su lipsali u završnoj etapi meča..navijao sam od srca za njih,ali ipak sam utiska da je Pao kvalitetniji tim. Makabi stvarno (i nije kliše) ima na šta da bude ponosan. Sjajna sezona u teškim okolnostima za njih.

Tri glavna utiska serije: odlična košarka, fenomenalni Nunn i sramotno anti-semitsko saopštenje grčkog kluba nakon G1.

Meni su oni favoriti protiv Monaka/Fenera

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Trener Ataman nije razocarao i jos jednom je ispunio obecanje.

 

Ne igramo sjajno, i tanki smo na rezervnim centarskim pozicijama za nesto veci domet ove sezone.

 

Ceo dan me vozi pobeda od sinoc, i vec polako gledam karte za f4.

 

Bice ludo u Berlinu...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...