Jump to content

La Liga


Baros

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 5/24/2024 at 2:05 PM, Polivalentni Stevica said:

Hansi Flik novi trener Barse.

 

Kod Ćavija je bilo prelomno što je počeo da priča na konferenciji o finansijskim problemima kluba,i plus što se uopšte ne slaže s transfer politikom kluba.

 

 

Nesto kao Covic i Radonjic u KKCZ. :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...

Krenula je polako LaLiga i hteo bih da skrenem pažnju na prvi par koji se igra danas, Osasuna-Leganes, gde je trener gostujuće ekipe Borha Himenez. Borha je preuzeo Leganes prošlo leto i od ekipe koja je dve sezona zaredom tovarila na sredini tabele LaLige2, vratio ih u najelitnije takmičenje. Organizovao ih je odlično, kada se brane igraju u sistemu 5-4-1 sa tri štopera, dva beka, dva pivota, dva ofanzivna veznjaka i jednim napadačem. Uglavnom se brane u odbrani čovek na čovek pa se dešava da kada napadač ode na stranu da ga štoper zadužen za njega prati što ostavlja prostora u sredini odbrane. To nadoknađuju agilnošću igrača, pre svih veznih igrača koji taj prostor popunjuju. Inače zanimljivo da svi igrači imaju isti work rate nebitno u kojoj liniji igraju.

 

Kada napadaju sistem prelazi u 3-2-4-1 gde se bekovi popnu visoko u liniji sa ofazivnim srednjacima. Napadaju uglavnom preko krila, gde uz kombinacije između ofanzivnog veznog i beka dolaze u pozciju za centaršut. Dok u kontrama uglavnom gledaju da privuku odbranu na jednu stranu i da onda šalju brz pas na drugu gde neko bude sam. 

 

Ekipa su koja prošle sezone u LaLigi2 imala najbolju odbranu i 4. najbolji napad i deluju izreglažirano za elitni rang s obzirom da su im najjača oružija organizovana odbrana i kontra napadi. Biće zanimljivo videti kako će se snaći ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicna Mallorca, i vise nego zasluzen remi. Solidno su me iznenadili fudbalom koji su prikazali. Uopce to nije bila ona Mallorca iz prethodnih sezona gdje je mesarenje bilo glavni i jedini cilj nego su stvarno izasli igrati fudbal. 

 

Sto se Reala tice, dosta je to tanko izgledalo sem uvodnih 15-20 minuta. Svi igraci zbijeni u 10-15 metara na lijevoj strani i sve na silu. Carlove izmjene takodjer uzas. Modric vise nema sta traziti na terenu kad se rezultat ganja, za njega je u ovom stadiju 15-20 minuta kad je utakmica vec rijesena. 

Link to comment
Share on other sites

Ja se i dalje čudom čudim da Real nije pojurio nekog veznog kreativca, sad kad nema više Krosa a Luka je zbog godina sve manje za ozbiljan fudbal. Džud, Fede, Kamavinga to ne mogu, Čuameni još manje, a ako žele da Arda to postane morao bi da igra od početka, a ne od 85. minuta.

 

A o tome da su sva tri špica večeras igrala isključivo levo krilo i gurali se na toj poziciji ko dva ludaka u buretu radije ne bih. Moraće Karlo žestoko da ih riba ko gde treba da stoji i kuda da se kreće.

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2024 at 1:32 PM, RatzenStadt said:

Ako me secanje dobro sluzi, Bajern je pozurio sa prodajom Krosa kako bi rascistio put Geceu, tada jednom od najperspektivnijih igraca na svetu, koji je tek doveden.

Zanimljiv fakt za Krosa - jedini je osvajac SP u fudbalu iz Istocne Nemacke, ikada.

Mislim da je ulazio u zadnju godinu ugovora, imao ponudu Reala i inzistirao na odlasku. Nije Bayern imao nekog manevarskog prostora.
BOLD: A zato je kul lik

sad razmišljam, Mathias Sammer i Ulf Kirsten su jedini značajni igrači koji su igrali za obje Njemačke. Olaf Thon, Thomas Doll nije ta klasa. I bio sam uvjeren da su Basler ili Effenberg istočni Nijemci.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Stiletto said:

Ja se i dalje čudom čudim da Real nije pojurio nekog veznog kreativca, sad kad nema više Krosa a Luka je zbog godina sve manje za ozbiljan fudbal. Džud, Fede, Kamavinga to ne mogu, Čuameni još manje, a ako žele da Arda to postane morao bi da igra od početka, a ne od 85. minuta.

 

A o tome da su sva tri špica večeras igrala isključivo levo krilo i gurali se na toj poziciji ko dva ludaka u buretu radije ne bih. Moraće Karlo žestoko da ih riba ko gde treba da stoji i kuda da se kreće.

Koga? Pa ne daju ugovor Modriću sa 40 godina i mole Kroosa da ostane još jer su zgodni. Ali da, organizatora igre nema. Ništa od Gullera

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Koga? Pa ne daju ugovor Modriću sa 40 godina i mole Kroosa da ostane još jer su zgodni. Ali da, organizatora igre nema. Ništa od Gullera

 

Ne znam konkretno koga, ali valjda na svetu postoji još neko ko ume da organizuje igru i deli lopte, a da se ne preziva De Brujne.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Stiletto said:

 

Ne znam konkretno koga, ali valjda na svetu postoji još neko ko ume da organizuje igru i deli lopte, a da se ne preziva De Brujne.

Postoji. Kimmich, Rodri, Kovačić, Barella, Frenkie, Vitinha....ne znam jel bi Gundogana i Gravenbercha tu stavio. Španjolci imaju sigurno još kojeg. Calhanoglu, Guller, Englezi razni, to ništa...

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Realu ne treba neka svetska zvezda vec neki prosecan igrac koji zna da podeli loptu. Zvezde na ostalim pozicijama imaju.

 

Ne treba im gamechanger vec taj dodatak. Ovako ce se muciti. Ali ce na ind kvalitet i osvojiti La ligu.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba ni to nego samo Carlo treba prilagoditi sistem ekipi koju ima. Sinoc je igrao isti fudbal kao kad je imao Kroosa u ekipi. Overload lijeve strane i onda prebacivanje lopte na drugu stranu za Carvajala ali tu dugu loptu s takvom preciznoscu i brzinom je mogao poslati samo Kroos na citavom svijetu, niko vise. Ova ekipa je drugacija i mnogo brza i atleticnija stoga trebaju igrati puno brzi fudbal od onog koji se igrao dok je Kroos bio u prvih 11 il jos ranije kad je CMK bio vezni red. Judeu, Mbappeu, Viniju i Rodrygu ne nedostaje nimalo kreacije u zadnjoj trecini ali naravno da ce imati probleme kad njih cetvorica igraju u krugu od 10-15 metara jedan od drugog. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Ne treba ni to nego samo Carlo treba prilagoditi sistem ekipi koju ima. Sinoc je igrao isti fudbal kao kad je imao Kroosa u ekipi. Overload lijeve strane i onda prebacivanje lopte na drugu stranu za Carvajala ali tu dugu loptu s takvom preciznoscu i brzinom je mogao poslati samo Kroos na citavom svijetu, niko vise. Ova ekipa je drugacija i mnogo brza i atleticnija stoga trebaju igrati puno brzi fudbal od onog koji se igrao dok je Kroos bio u prvih 11 il jos ranije kad je CMK bio vezni red. Judeu, Mbappeu, Viniju i Rodrygu ne nedostaje nimalo kreacije u zadnjoj trecini ali naravno da ce imati probleme kad njih cetvorica igraju u krugu od 10-15 metara jedan od drugog. 

Zadnja tećina uglavnom ni nije trenerova kad imaš takve teškaše. Znaju oni šta treba kad dođu tamo. Zato I igraju gdje igraju. Doduše i Owen, Baljić, Cassano, Jović, i da ne spominjem još neka imena su igrali tamo. Ne znam, osobno mislim da im treba iskusniji playmaker. Jer nitko od ovih koje imaju to nije. Ne znači da netko od njih neće biti novi Pirlo (Bellingam neće), ali Real nije mjesto gdje te čekaju. JEsu oni i brzi i tehnički dobri, i daju golove...ali iskreno, osim Camavinge i Valverdea me nitko nije uvjerio da je igrač za Real. Znalo se da će vezni red biti drugačiji, ali opet ne može biti Liverpoolov 2017-2020.

BOLD: po meni to neće dugo trajat. Ili će Bellinghama spuštat u vezu, ili će Rodrygo ić van iz 11.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Don Dusko said:

Realu ne treba neka svetska zvezda vec neki prosecan igrac koji zna da podeli loptu. Zvezde na ostalim pozicijama imaju.

 

Ne treba im gamechanger vec taj dodatak. Ovako ce se muciti. Ali ce na ind kvalitet i osvojiti La ligu.

Koji zna podjelit loptu, ne izgubit ju pod pritiskom, spustit i dignut tempo kad treba. Jbg, treba im vrhunski igrač na toj poziciji. Lako je reć kad gledaš ostale, ne treba svjetska klasa. Ali zamisli njega. Neko četvrtfinale Lige prvaka, ili prvenstvo na nož, tijesna utakmica, nije problem, samo podjeli loptu...Ne govorim na pamet. Ističeš se kao govno u punču, ne znam da li se tko od vas sjeća Thomasa Gravesena i kako je izgledao na terenu. Pričao je Silvio Marić kad si dao krivi pas Bobanu, Prosinečkom, ili Asanoviću kakve su reakcije, i kakve bi bile da još jedan bude krivi.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Carl Johnson said:

Real je KRIMINALAN.

 

To sto je dosao Mbape ne znaci da ce da igraju bolje, "mala bara puno krokodila", puno zvezda na jednom mestu, sto se pokazalo mnogo puta u proslosti - PSG, Galaktikosi... 

Link to comment
Share on other sites

Debitovao Olmo sa golom za pobedu posle preokreta i sa razlogom poneo epitet igraca tekme jer je bio glavni protagonista u igri Barse.

 

Mogao je Valjo do boda. Sabio je Barsu u 16 poslednjih par minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Real je usao malo mamurno u sezonu jer nema nikakve sanse da izgubi titulu. Ne treba im nista vise od ovoga sto imaju samo moraju da budu agresivniji i konkretniji u zavrsnici a ne da im preokupacija bude da svaka glavna zvezda pipne loptu

Link to comment
Share on other sites

I pored današnjeg poraza,zapamtite ovo ime: Oscar Mingueza. Levi bek/spoljni Celte Vigo. U prva četiri kola ima dva gola i tri asistencije. Već je prevazišao učinak od prošle sezone.
Slobodnjak protiv Viljareala je bio posebno lep.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...