Jump to content

Barovi i kokteli


Мџе

Recommended Posts

Ja sam covek seljak - ili viski ili pivo varijanta... Ali dzin-tonik mi je spasao letovanje u Egiptu. Piva su im ukusa kamilje pisace verovatno (njihovo pivo sam probao, ovo drugo nisam, pa zato kazem verovatno), belo vino jos i moze da se prodje ali je fejl najverovatniji, viski sluze iz plasticne flase sto me je vratilo u prvu godinu faksa... Nista mi nije islo... A zena mi cevci dzin-tonik i konstantno nasmejana... Posle dva dana sam joj se pridruzio i moram reci da je to bio totalni pogodak.

 

Ne volim limun u dzin-toniku, ukrade sou. Uz gore pomenuti krastavac, bobice kleka su mi top. I dobar je onaj rozle tonik uz dzin, totalno sam se iznenadio, ali bas kul ukus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Viski definitivno nije za svakog. Doduse, mnogi industrijski viski zapravo nije ni za sta, cak ni za hladne obloge, ali to je druga tema. Zato je konjak nesto sasvim drugo, prakticno ne mozes da pogresis sta god uzmes od ovoga sto je redili dostupno po marketima.

 

Kada sam bio nackli cvrsto sam se drzao one kokteli su za picke, a s vremenom sam, nakon sto sam im dao sansu, definitvno i skontao da jednostavno nisu my thing. 

 

Ali to ne treba da nas udalji od glavne stvari - alkohol je los za vase zdravlje i mojne ga konzumirate. Nema na cemu.

  • Like 2
  • Love 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Knipex said:

Hvala. Suviše retko pijem džin tonik da bi bilo vredno cimanja da kupim jer u mojoj okolini nema.

Ništa, samo klot.


Imaš na Enoteka ili Calix-u da naručiš i dobar jeftini džin i dobar tonik. Nemoj to da radiš sebi da mešaš sa švepsom. Fever tree tonici su uglavnom jeftiniji od Henry Thomasa i Fentimansa ako su ti ovi skupi.

 

Kao nešto zanimljivo probajte domaći Indigo dzin koji sadrzi cvet Butterfly Pea i u dodiru sa tonikom menja boju. 

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Viski definitivno nije za svakog. Doduse, mnogi industrijski viski zapravo nije ni za sta, cak ni za hladne obloge, ali to je druga tema. Zato je konjak nesto sasvim drugo, prakticno ne mozes da pogresis sta god uzmes od ovoga sto je redili dostupno po marketima.

 

Kada sam bio nackli cvrsto sam se drzao one kokteli su za picke, a s vremenom sam, nakon sto sam im dao sansu, definitvno i skontao da jednostavno nisu my thing. 

 

Ali to ne treba da nas udalji od glavne stvari - alkohol je los za vase zdravlje i mojne ga konzumirate. Nema na cemu.


Šta je industrijski viski? Koji brendovi? Mislim da viskiju nisi dao dobro šansu i zato ovo pišeš. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Мџе said:

Šta je industrijski viski? Koji brendovi? Mislim da viskiju nisi dao dobro šansu i zato ovo pišeš. 

 

Ne da sam mu dao sansu, nego na stotine i stotine sansi. Na samom pocetku svoje alkoholne karijere od zestine nisam konzumirao prakticno nista drugo (rakija mi je tada bila odvec domaca, dakle sasvim bezveze i neinteresantna, nesto sto trose djedovi i casne starine na slavama). Teachers, Ballantines, crveni Setac, Jameson, Danijelov Dzek, cak i izvikanije varijante tipa Chivas i crni Setac - sve je to ovcije spolovilo. 

 

BTW, moj komentar o viskiju je bio cisto nadovezivanje na alpakin post u kome je pomenuo da nije nikad kliknuo sa viskijem, sto je sasvim razumljivo, jer bas moras dobro da kopas medju onim sto je opste dostupno kod nas da bi dosao do necega sto je stvarno something. 70-80% ponude je goli, genericni, neinspirativni, gotovo medicinski ukus bez ikakvih nijansi. Naravno da ima izuzetaka, ali za njih mora da se odvoji vrlo solidna cifra i nisu bas siroko i lagano dostupni ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ne da sam mu dao sansu, nego na stotine i stotine sansi. Na samom pocetku svoje alkoholne karijere od zestine nisam konzumirao prakticno nista drugo (rakija mi je tada bila odvec domaca, dakle sasvim bezveze i neinteresantna, nesto sto trose djedovi i casne starine na slavama). Teachers, Ballantines, crveni Setac, Jameson, Danijelov Dzek, cak i izvikanije varijante tipa Chivas i crni Setac - sve je to ovcije spolovilo. 

 

BTW, moj komentar o viskiju je bio cisto nadovezivanje na alpakin post u kome je pomenuo da nije nikad kliknuo sa viskijem, sto je sasvim razumljivo, jer bas moras dobro da kopas medju onim sto je opste dostupno kod nas da bi dosao do necega sto je stvarno something. 70-80% ponude je goli, genericni, neinspirativni, gotovo medicinski ukus bez ikakvih nijansi. Naravno da ima izuzetaka, ali za njih mora da se odvoji vrlo solidna cifra i nisu bas siroko i lagano dostupni ovde.


Pretpostavio sam da ces ovo napisati. Nisi duboko zašao u materiju iskreno čim ne spominjes da li je u pitanju Bourbon, Škotski, Irski, Rye ili Single Malt viski znam da si išao sa opstim izborima.

 

Recimo Jack je i ovo:

https://www.enotekapremier.rs/sr/gentleman-jack-0-70-l.html
 

Sta treba da uradis je sa kupis ovu casu (jako je bitno iz koje case pijes):

https://whiskyclub.rs/products/glencairn-glass?_pos=2&_fid=faa03216e&_ss=c
 

I uzmes ovaj Bourbon (ima i boljih ali ovo je najbolji odnos cene i kvaliteta): 

https://www.enotekapremier.rs/sr/buffalo-trace-0-70l.html

 

A ko ni tada ne ide onda kupis Monini sirup od limete, belance, napravis secerbu sirup (50% voda - 50% secer i pomesas u maloj serpi na rerni) i smutis sa 2 dc viskija i eto ti Wiskey Sour. Neces se pokajati veruj mi. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Мџе said:


Pretpostavio sam da ces ovo napisati. Nisi duboko zašao u materiju iskreno čim ne spominjes da li je u pitanju Bourbon, Škotski, Irski, Rye ili Single Malt viski znam da si išao sa opstim izborima.

 

Recimo Jack je i ovo:

https://www.enotekapremier.rs/sr/gentleman-jack-0-70-l.html
 

Sta treba da uradis je sa kupis ovu casu (jako je bitno iz koje case pijes):

https://whiskyclub.rs/products/glencairn-glass?_pos=2&_fid=faa03216e&_ss=c
 

I uzmes ovaj Bourbon (ima i boljih ali ovo je najbolji odnos cene i kvaliteta): 

https://www.enotekapremier.rs/sr/buffalo-trace-0-70l.html

 

A ko ni tada ne ide onda kupis Monini sirup od limete, belance, napravis secerbu sirup (50% voda - 50% secer i pomesas u maloj serpi na rerni) i smutis sa 2 dc viskija i eto ti Wiskey Sour. Neces se pokajati veruj mi. 

 

Konkretni tipovi su nebitni za ovu opstu sliku o kojoj sam pisao referisuci se na alpakin komentar. Imas fazon jednu prodavnicu u kojoj mozes da proberes ili je opcija da porucis onlajn. Dakle, vece cimanje, veci troskovi, slabija dostupnost, ergo kao sto napisah moras da kopas da pronadjes nesto dobro, a ono sto imas u marketima je uglavnom splacina, a ljudi upravo na osnovu toga formiraju sud. Meni je legao recimo Green Spot, a ovde ga je kapiram mozda moguce nabaviti u whiskyclubu i otprilike nigde vise... U kontrastu sa tim, uopste nije tesko naci dobru rakiju u standardnoj ponudi, los konjak gotovo da ne mozes uzeti, jedino mozes da skontas tipa da ti vise lezi Martellova nijansa od ostalih ili kako vec...

 

Buffalo Trace nisam probao, mozda to i ucinim ako se nekad stvari tako nagode, mada sam se poslednjih nekoliko godina pozdravio sa konzumiranjem alkohola osim u nekim bas izuzetnim prilikama kad ne mogu da izbegnem. Gentlemen jack bese nothing to write home about.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od SF nabrojanih viskija, sve se to mora mijesati sa necim da ne bi imao osjecaj da pijes niskooktanski petrol. Jamison mi je dobar sa lime & dry, isto Canadian Club nije los sa istom kombinacijom za ljetnu varijantu.

 

Od nekih srednje budzetskih za pijuckanje mi je najbolji Glenfiddich. Takodje, sa Japanskim viskijem ne mozes pogrijesiti Hibiki, Yamazaki 👍

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Priča o koktelima:

Volim i rado ih trošim..imam nekoliko omiljenih u zavisnosti od doba godine i svrhe koju hoću da postignem..(očito je jedna,jelte)..dva omiljena su mi: Long Island Ice Tea kao klasični i Caipirinha (Kaperinja) kao shot-cocktail. Long Island preferiram jer se najbrže napijem pošto u njega ide 5 alkoholnih pića..takođe,više mi prija kada umesto Coke-a ide Sprite (ovo cepaju Ameri),ali ne smeta mi ni Cola..Kaperinja se pravi od Kašase,limete i šećera..zvuči jednostavno ali brale..ide samo tako..

Honorable mentions: Irish Car Bomb--ako hoću da se usvinjim..u kriglu crnog Guinness piva se spusti čašica sa jednakom merom Jameson Whiskey i Baileys Irish Cream..pije se na eks.
Ako hoću da samo pijuckam bez namere da se opijam..Mojito ili Lynchburg Lemonade..ide Jack Daniels, triple sec, limunada i gazirano piće na bati limuna ili limete..

Takođe,tu je i Bundee Cola - kombinacija čuvenog australijskog Bundaberg ruma i Coca-Cole..više za zimsko vreme..

@ggggggggtrepni dva puta ako ti je neko hakovao nalog..

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 1:53 PM, Drug Crni said:

Priča o koktelima:

Volim i rado ih trošim..imam nekoliko omiljenih u zavisnosti od doba godine i svrhe koju hoću da postignem..(očito je jedna,jelte)..dva omiljena su mi: Long Island Ice Tea kao klasični i Caipirinha (Kaperinja) kao shot-cocktail. Long Island preferiram jer se najbrže napijem pošto u njega ide 5 alkoholnih pića..takođe,više mi prija kada umesto Coke-a ide Sprite (ovo cepaju Ameri),ali ne smeta mi ni Cola..Kaperinja se pravi od Kašase,limete i šećera..zvuči jednostavno ali brale..ide samo tako..

Honorable mentions: Irish Car Bomb--ako hoću da se usvinjim..u kriglu crnog Guinness piva se spusti čašica sa jednakom merom Jameson Whiskey i Baileys Irish Cream..pije se na eks.
Ako hoću da samo pijuckam bez namere da se opijam..Mojito ili Lynchburg Lemonade..ide Jack Daniels, triple sec, limunada i gazirano piće na bati limuna ili limete..

Takođe,tu je i Bundee Cola - kombinacija čuvenog australijskog Bundaberg ruma i Coca-Cole..više za zimsko vreme..

@ggggggggtrepni dva puta ako ti je neko hakovao nalog..

 

Gde nađeš kašasu?

Link to comment
Share on other sites

Ljeti u toku dana može/volim da popijem mojito ili dva, inače nisam ljubitelj koktela.

Tek ponekad long island (sa kolom prije nego sa Ice tea-om)

 

 

 

U zadnje vrijeme biram viskije, pošto su mi dzinovi blago dosadili.

 

Da dodam i da nisam neki alkos, dok sam bio mlađi, bio sam u opasnoj kondiciji. 

 

Link to comment
Share on other sites

Juče sam bIo u Isabel Speakeasy. Fantastičan bar i jako dobra usluga. Malo me razočaralo što nema Pisco ali pored toga kokteli su im bili odlični. 
 

Ulazi se iz Njegoševe, prolazi se kroz frizerski salon i na kraju imaš vrata koja su ukrašena flašama Aperola. Otvoriš, sidješ dole i u unutra si. 
spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Našao sam najbolji viski za Whiskey sour: Woodford Reserve Bourbon. Probao sam različite viskije kao Bulleit Bourbon ili Rye, Maker's Mark, Jim Beam, Four Roses itd. Ali ovaj najbolje sedi. 2cl viskija, 3/4cl limuna i 3/4cl prostog sećernog sirupa, sve to promešati u šejkeru sa ledom i jednim belancetom.

 

https://www.enotekapremier.rs/sr/woodford-reserve.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...