Jump to content

Konačno USO 2023.


Helena

Recommended Posts

3 minutes ago, Wingwalker said:

ATP će u narednim decenijama morati fundamentalno da promeni pravila ove igre ili da uvedu bar još 2-3 nova GS u kalendar ako planiraju da u ovom veku neko pridje Kozi sa Balkana.

Mislilo se tako i za Samprasovih 14, kad ono... nikad ne reci nikad.

Naplaćen prošli poraz u finalu, isto u tri seta, ali ovo je traaajaaaaloooo kao minimum 4.

U svakom slučaju, nije u redu da ima isti broj RG i USO, a i vreme je bilo da se popravi taj bilans na USO. Treba naravno imati i sreće, s obzirom koliko je nije imao dosad u Njujorku ovaj žreb je bio kao poručen :classic_smile:

 

Just now, diego said:

Izbace ga sa US Opena zbog drama queen, onda mu ne daju da ucestvuje, i onda on dodje na prvi sledeci i osvoji ga. E zato je najbolji svih vremena, a ne zbog brojki.

Meni je u tom smislu impresivnije ono što je uradio u Australiji, vratiti se onako trijumfalno posle svega što je preživeo tamo, teško je i porediti s ovim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Meni je u tom smislu impresivnije ono što je uradio u Australiji, vratiti se onako trijumfalno posle svega što je preživeo tamo, teško je i porediti s ovim.

To necu ni da spominjem, to je za Kusturicin film.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alcesta said:

10 je ozbiljan broj. Sve preko 15 je neverovatno.

 

Srđan ima novi hit na ovom turniru, samo me mrzelo da postavljam :classic_biggrin: svakako ne mogu reći da nije doprineo mom muzičkom obrazovanju :default_sofa:

 

Danilov govor :heart:

 

 

Malo je smorio Daniil ali tolerišem:61:

 

Kakav meč :Hail:, masterclass BH, FH, slice , volley , tenniski IQ>>>>>>>>, eh samo još da probije čep na servi!!!

 

Sliceom je uništio Danilu BH!

Link to comment
Share on other sites

GOAT je Novak odavno, sad je pitanje je li/hoće li postati GOAT sportaš. 
 

Čestitke svim njegovim navijačima. 
 

Elem, svrbili me prsti jer nitko nije spomenuo/vidio situaciju kad nakon prvog seta spiker najavljuje “let’s welcome 12 straight GS titles, 3 straight calendar-year Grand Slam winner, 20 times GS winner…” i uhvati kamera Novaka nakratko kako zbunjeno gleda dok sjedi kad ono - “US Open 2023 women’s wheelchair singles champion - Diede de Groot” 😄😄😄 

Edited by 4th and Goal
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, 4th and Goal said:

GOAT je Novak odavno, sad je pitanje je li/hoće li postati GOAT sportaš. 
 

Čestitke svim njegovim navijačima. 
 

Elem, svrbili me prsti jer nitko nije spomenuo/vidio situaciju kad nakon prvog seta spiker najavljuje “let’s welcome 12 straight GS titles, 3 straight calendar-year Grand Slam winner, 20 times GS winner…” i uhvati kamera Novaka nakratko kako zbunjeno gleda dok sjedi kad ono - “US Open 2023 women’s wheelchair singles champion - Diede de Groot” 😄😄😄 

Baš je lepo što si se vratio :heart:

 

 

 

Edited by alcesta
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je dovoljno potencirano koliko je Novak ustvari fenomenalno odigrao ovaj meč. Kakve razmene sa Medom je izdržao (iako je Meda osvojio više 9+ razmena) i nisu mu se "slomili" udarci tokom meča. Obično se nerviram i sve vreme komentarišem "zašto tako Novače". Ovaj put sam to rekao samo par puta za drop šotove. Ostatak sam bio u fazonu "ne može bolje od ovoga da se igra, ako izgubi, izgubi, šta da se radi". Pre nego što napišem par rečenica, treba naglasiti da je Medvedev takođe odigrao odličan meč, klasičan iritantan Medvedev na njemu idealnoj podlozzi i terrenu, uz par štuckanja koja su i omogućila pobedu Novaku... ali zar to nije uvek tako?

 

Voleji... Savršenstvo... Mislim da niko nije u stanju ovako da odigra gomilu voleja u nizu, ne znam da li je promašio par (ili ijedan, ne sećam se)... a bilo je "nemogućih" situacija da se odigraju. Imam utisak kao da mu je sudbina (ne verujem u nju) namestila da odigra sve vojele savršeno, ono kad ti se baš sve namesti... Nikada više neće odigrati ovoliko savršenih voleja u jednom meču...

 

BH... Fercerao na maksimumu... Treba imati u vidu da je sa druge strane isto fenomenalan bh... BH paralela, udarac koji mu je doneo toliko toga u karijeri, naročito protiv Fedala, je bio sjajan, a to se ne dešava toliko često kao ranije.

 

FH... Isto je funkcionisao sjajno... Očigledno je Novak mnogo pojačao snagu udaraca u odnosu na par godina, ja sam umisli da je to omogućeno i time što je nabio mišićnu masu, a kao posledica želje da se skrate poeni u daljoj karijeri. FH mu je, uz servis postao glavno oružje...

 

Servis... Zakazao najviše, ali na to smo se navikli počev sa Vimbldonom. Samo 54% prvog servisa. Komentarisali smo pre meča da je servis ključan za pobedu, ali se ispostavilo da Novak može i bez njega... ponekada. Ipak, mislim da Meda najveću grešku napravio sa stojanjem daleko na drugi servis tako da je Novak mogao opušteno da lupa druge servise (tu je i moja najveća zamerka danas za Novaka, zašto toliko duplih grešaka kada je samo trebao da ubaci lopticu u teren).

 

Sve u svemu, skoro pa savršen meč za Novaka, u svakom pogledu, i taktički i realizacijom... Mislim da ovo mnogo znači i za dužinu Novakove karijere, saznanje da može toliko dobro da odigra... mislim, ko je lud da misli o penziji posle ovakih partija protiv Alkaraza i Medvedeva, bez obzira što je zaseo na teniski Mont Everest...

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Medvedev je na betonu uvek težak rival.

Simpatičan lik,uvek protivniku ljudski i pristojno čestita,ne bekelji se,pravi sportsmen.

A njegova igra,kao da gledam Mareja iz 2011/12.

Savršena defanziva,trebaš dušu ostaviti da bi upisao viner,duge i iscrpljujuće razmene do iznemoglosti.

Djoković me iznenadio taktičkim pristupom koji je bio odličan.

Šta reći,24 GS,a može komotno uzeti još nekoliko do kraja karijere,možda čak i da se probije na 30,s obzirom da je i dalje gladan i željan da pomera rekorde i granice.

Fascinantna karijera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Ja cestitam svima koji su navijali i koji su mogli da se raduju iskreno zavidim.

 

Racunam da postanemo prvaci sveta u fudbalu sutra ne bi me taklo, a kamoli ovakve stvari.

 

Ljudi nisu svesni kakvu priliku smo propustili juce... 

 

Za noleta je ovo rutina, s obzirom na konkurenciju uzece jos koliko hoce.

Ovaj uso je uzeo a medvedev jedini ozbiljniji protivnik, bukvalno presmesna konkurencija. Mislim polufinale sa benom seltonom, sprdnja. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...