Jump to content

Konačno USO 2023.


Helena

Recommended Posts

Just now, Dracarys said:

Nigde nisam napisao da je sve u trčanju i menjanju pravca, ali to Alkarasu daleko nadomešćuje tehnički deo. Novak da nije napredovao tehnički, ne bi sada bio sjajan.

 

Samo će biti zanimljivo koliko će on tehnički napredovati, jer tehnika je za dugotrajnost mnogo bitna, sem ako je neko Nadal, pa je na jednoj podlozi dve klase iznad ostalih koji su ikad igrali ovu igru.

Pa eto, znači i ti se slažeš da tehnički ima još da napreduje.

Sam je rekao posle polufinala da ima još mnogo da uči, što je vrlo pozitivna stvar. Mislim, to je par puta rekao i Cicipas, ali nekako Alkarazu verujem da će nešto povodom toga i konkretno preduzeti :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Volim kada ljudi pričaju da neko može vezati četiri slema, a još nije ni tri u jednoj sezoni osvojio.

Alkarasu su problem Novak u već sada dosta poznijoj fazi karijere i Medvedev, a Nadalu je smetao prajm Federer. Nebo i zemlja. Nadal je bio zreo za Vimbldon još 2006. i 2007. godine sa 20 i 21 godinu.

Ne slažem se za Nadala i Vimbldon. Imao je puno sreće sa žrebom tih godina i plus gubio u finalima od igrača koji njemu paše maksimalno. I šta se posle desilo sa Nadalom na travi? Još "samo" par bljesaka što je premalo za igrača takvog kalibra. A prajm Feda je dobijao uglavnom na šljaci, uz par izuzetaka kada je bio u naj formi. Opet ponavljam, mislim da je podbacio protiv Feda sveukupno van šljake, imajući u vidu koliku je prednost imao u tom matchupu. A naročito kasnije kada je Fed napravio recimo 7-2 van šljake i obrnuo h2h trend.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...