Jump to content

LIVE - Srbija


Recommended Posts

Sta moze da ima u glavi covek kada proba da sutne 15 trojki a udje samo jedna?  Zar mu negde kod pete, seste ne padne na pamet da danas ne ide i da treba da proba nesto drugo, ili da kaze treneru da ga zameni nekim drugim igracem?  Sta trener misli kada vidi da ne ide sut za tri, da li ima neku drugu strategiju? 

 

Edited by Edinburgh
Link to comment
Share on other sites

Just now, SteveFrancis#3 said:

Znas sta, Meche, da napises jos hiljadu puta da smo bolji od Italije 20 razlike i da su paceri, to i dalje nece naprasno postati tacno.

 

Dokazali smo da je tacno danas zapravo, kada smo za pet minuta napravili +16 i otisli bismo na 20+ lagano, samo da se tvoj miljenik nije setio da je bas pravi trenutak da odradi jedan suterski trening.

  • Ha-ha 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Dokazali smo da je tacno danas zapravo, kada smo za pet minuta napravili +16 i otisli bismo na 20+ lagano, samo da se tvoj miljenik nije setio da je bas pravi trenutak da odradi jedan suterski trening.

 

Nebitan je 'miljenik'. Da, sada nas jeste svojerucno gurnuo u kanalcinu, ali to nije sustina. Voleo bih da jeste, jer bi bilo lako resiti problem i odraditi restart. A sto se samog Boba tice, pisao sam vec na topiku repke i pre pocetka prvenstva, mogu se naci postovi, da ne ocekujem od Bogdana bas sjajno prvenstvo, iz citavog niza razloga (koje nisam doduse obrazlagao). Ne mogu reci da je za mene iznenadjenje sto izgleda ovako kako izgleda.

 

Mi imamo jedne te iste probleme protiv ekipa a la Italija vec x utakmica. Ljudi mozda nisu top tier, ali su i vise nego ozbiljna skupina koja nema nikakav problem da resava ovo sto mi zovemo kosarkom vec neko vreme.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nisu nikakva ozbiljna skupina, imaju jednog odlicnog igraca, dvojicu penzosa, ostalo bi prao neki Borac Cacak na celu sa Ilijom Djokovicem.

 

Pocetak trece cetvrtine je pokazao kako treba igrati protiv njih, sistemski, i to je jako jednostavno, samo na svoje ocigledne prednosti u napadu uz pritisak na lopti u odbrani.

 

To je bukvalno sve sto treba da radis uz fokus i intenzitet, da bi ih dobio tih cuvenih 20 razlike. A verovatno i 30. I jesmo toliko bolji.

 

Ali je nama to ocigledno glupo i bezobrazno, pa onda ne igramo na svoje prednosti nego izolacije i ispucavamo se za 3 u napadu dok su oni pet minuta u bonusu, bez pritiska na prenosu lopte osim tih 5-6 minuta u kontinuitetu.

 

I takvu utakmicu, u kojoj je na drugoj strani njihov najbolji igrac odigrao kao Majkl Dzordan, a tvoj najbolji igrac igrao kao da namerno zeli da izgubi uz nepojavljivanje drugog najboljeg igraca koji je na prosloj tekmi sutirao 100%, ti gubis na jednu loptu.

 

Sto takodje moze da ti bude dokaz koliko smo zapravo bolji od njih.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, McLeod said:

 

Dokazali smo da je tacno danas zapravo, kada smo za pet minuta napravili +16 i otisli bismo na 20+ lagano, samo da se tvoj miljenik nije setio da je bas pravi trenutak da odradi jedan suterski trening.

Kosarka je ziva igra.Mozda mi na papiru jesmo toliko jaci od njih ali oni nas na terenu a i na glavu(psihu) dobijaju.Pogotovu ovu utakmicu.Kad su se vratili sa -16 na -3 ja sam znao da mi ovo necemo dobiti jer glava cuda cini.

 

@SteveFrancis#3 ako ti nije problem i imas vremena obrazlozi te stavove. Znam da ti uvek imas argumente i da se niko nece uvrediti.

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Ekipa koja je navodno 20 razlike losija od Srbije dobija tu istu Srbiju u raznim varijacijama vec trecu godinu zaredom i uvijek je neki drugi problem u pitanju. Bice izgleda da Srbija nije 20 razlike bolja od Italije i da ovi Italijani nisu amaterska reprezentacija. 

 

Mozes da pogledas i druge rezultate te reprezentacije, jer smo igrali protiv dosta istih ekipa, kao sto ces gledati i njihov mec protiv Portorika.

 

U svakoj od poslednje cetiri utakmice koje smo izgubili mi smo u jednom trenutku vodili +15, a u jednoj i 25 razlike.

 

To sigurno nije pitanje kvaliteta, moze eventualno da bude pitanje za psihologa.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Da je glava problem potonuli bismo mi posle onakvog otvaranja utakmice, pa nismo.

Apsolutno jeste i glava problem, i to ne samo u ovoj utakmici.

 

Nije uopšte isto imati minus nekoliko poena zaostatka u prvoj četvrtini gde vidiš da si tu, treba samo par korekcija, i prosuti +16 za tri minuta. Ovo drugo je 10 puta gore.

Link to comment
Share on other sites

Човек је у праву бољи смо доста од њих, једноставно нам не леже. Узећу примере из Евролиге где Звезда редовно млати Макаби и Олимпијакос, а редовно губи од Албе, нити је јача од прве две екипе, нити слабија од Албе али се то изнова и изнова понавља.

Link to comment
Share on other sites

Iako Pešića ne mogu da smislim i trebalo ga je oterati još prošlog leta, ovde su igrači podbacili a nisu nas Talijani dobili na staru five out taktiku. Bogdan je odigrao kao najgori privatnik iz egzotičnih zemalja i uveo nas u maler a posle su se svi ostali sakrivali po terenu kad je ušla voda u uši uključujući i 2 promašena Davidovca. Jednostavno smo bili psihički loši i sad su nam već sasvim prosečni Žabari nabili ozbiljne komplekse. Plus stvarno amatersko suđenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smrtokapa said:

Apsolutno jeste i glava problem, i to ne samo u ovoj utakmici.

 

Nije uopšte isto imati minus nekoliko poena zaostatka u prvoj četvrtini gde vidiš da si tu, treba samo par korekcija, i prosuti +16 za tri minuta. Ovo drugo je 10 puta gore.

 

Mi smo obicno protiv njih gubili tako sto smo odlicno otvarali pa dozvoljavali serije u drugoj cetvrtini pa onda igrali hrkljus do kraja. Ovo nije bila tipicna utakmica.

 

Glava u smislu kompleksa od Italijana, nekog straha i nervoze nije problem. Da je to problem, mi ne bismo u ovim sastavima izgubili posle onog poraza na kvalifikacijama za OI u narednih 10 utakmica. Mozda bismo se mucili vise nego sto treba, ali bismo dobijali.

 

Ovo je problem ajde da zgazimo ove pacere sa pola snage sad cemo da ih zatrpamo trojkama, pa te stignu i onda se nerviras sto se opet isto desava i onda srljas iz greske u gresku. Taj problem postoji. Psiholoske prirode jeste ali nije tipican koji se javlja u ovakvim slucajevima.

 

Mi njih i dalje ne vrednujemo onako kako treba, nas odnos i igra u utakmicama protiv njih je potpuno umobolan i to nema veze za kvalitetom vec sa necim drugim, da li je Pesic u Mutinom fazonu "sve sam im rekao, e pa necu da menjam ovu postavu nek se izvade bolji su" ili ga igraci ne slusaju, ili je sve pomalo, to ne znam, ali ocigledno je da se u utakmicama protiv njih desava nesto sto je tesko kosarkaski objasnjivo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Mozes da pogledas i druge rezultate te reprezentacije, jer smo igrali protiv dosta istih ekipa, kao sto ces gledati i njihov mec protiv Portorika.

 

U svakoj od poslednje cetiri utakmice koje smo izgubili mi smo u jednom trenutku vodili +15, a u jednoj i 25 razlike.

 

To sigurno nije pitanje kvaliteta, moze eventualno da bude pitanje za psihologa.

 

2021. na kvalifikacionom turniru u BG Italija vodila skoro citavu utakmicu dvocifreno, u jednom trenutku i 20+ razlike. 

Prosle godine na Eurobasketu Srbija jako pocela, napravili finu prednost i do poluvremena se to vec istopilo na jednocifreno, pa je onda Italija skoro citavo drugo poluvrijeme bila u plusu. 

Ovo sad gledali smo.

Poenta je da Srbija na papiru jeste bolja od Italija i ima bolje igrace ali razlika NIJE toliko velika da ne dodje do izrazaja stil igre Italijana koji ne lezi Srbiji i taj mentalni faktor gdje se ovi pogube cim Italijani uvezu neku seriju. Reprezentacija od kole si bolji 20 razlike te ne moze 3. godinu zaredom dobit u bitnim mecevima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

2021. na kvalifikacionom turniru u BG Italija vodila skoro citavu utakmicu dvocifreno, u jednom trenutku i 20+ razlike. 

Prosle godine na Eurobasketu Srbija jako pocela, napravili finu prednost i do poluvremena se to vec istopilo na jednocifreno, pa je onda Italija skoro citavo drugo poluvrijeme bila u plusu. 

Ovo sad gledali smo.

Poenta je da Srbija na papiru jeste bolja od Italija i ima bolje igrace ali razlika NIJE toliko velika da ne dodje do izrazaja stil igre Italijana koji ne lezi Srbiji i taj mentalni faktor gdje se ovi pogube cim Italijani uvezu neku seriju. Reprezentacija od kole si bolji 20 razlike te ne moze 3. godinu zaredom dobit u bitnim mecevima. 

 

Upravo ovo. Treći put zaredom nas dobijaju na istu foru. Ok, kad im krene šut, ubacuju i frižidere. Ja sam se ponadao da im je početkom treće četvrtine stao šut i da ovo privodimo lagano sa +10. Ali... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

2021. na kvalifikacionom turniru u BG Italija vodila skoro citavu utakmicu dvocifreno, u jednom trenutku i 20+ razlike. 

Prosle godine na Eurobasketu Srbija jako pocela, napravili finu prednost i do poluvremena se to vec istopilo na jednocifreno, pa je onda Italija skoro citavo drugo poluvrijeme bila u plusu. 

Ovo sad gledali smo.

Poenta je da Srbija na papiru jeste bolja od Italija i ima bolje igrace ali razlika NIJE toliko velika da ne dodje do izrazaja stil igre Italijana koji ne lezi Srbiji i taj mentalni faktor gdje se ovi pogube cim Italijani uvezu neku seriju. Reprezentacija od kole si bolji 20 razlike te ne moze 3. godinu zaredom dobit u bitnim mecevima. 

 

To uopste nije toliko cudno ni retko kao sto zelis da predstavis. Evo ti iz glave Zvezda gubi od Albe iako su bolji debelo, Liverpul se cesto muci protiv Vile, Volvsa i tih ekipa od kojih su opusteno bolji, Arsenal nije dobio Sautempton dve godine i tako dalje.

3 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 

Upravo ovo. Treći put zaredom nas dobijaju na istu foru. Ok, kad im krene šut, ubacuju i frižidere. Ja sam se ponadao da im je početkom treće četvrtine stao šut i da ovo privodimo lagano sa +10. Ali... 

 

Oni nas danas uopste nisu dobili na sut. Dali su mozda jednu trojku u cetvrtoj cetvrtini.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

To uopste nije toliko cudno ni retko kao sto zelis da predstavis. Evo ti iz glave Zvezda gubi od Albe iako su bolji debelo, Liverpul se cesto muci protiv Vile, Volvsa i tih ekipa od kojih su opusteno bolji, Arsenal nije dobio Sautempton dve godine i tako dalje.

 

Poenta je upravo ono sto je Frensis gore napisao. Koliko god ti ponavljao i ubjedjivao ljude da je Srbija bolja od Italije za 20 razlike i da su Italijani smijesna ekipa, to jednostavno nije tacno. Bolja jeste, taj dio nije sporan ali razlika uopce nije tolika kolikom je ti predstavljas. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...