Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

15 minutes ago, uini said:

 

nema niceg dobrog u indoktriniranju naroda kroz lake note kako ti pripadaju rumija, prizren, ranije karlobag, ogulin virovitica, sutra nesto drugo

 

ja svakako nisam "ekipa sa politike" ali nemam dilemu da nam se takvi huskacki -pretendentsko -teritorijalni stihovi, svaki sledecim performansom jos dublje urezuju u naopak dozivljaj srbije i srpskog i ucvrscuju u bedi koju zivimo.

 

takvi srbi, hrvati, bosnjaci, albanci ili crnogorci (svi na nasim otetim teritorijama, jasno) ne trebaju nikome osim jedni drugima.

 

..i zato je vazno brizljivo gajiti te govnarije, eto vec 35+ godina intenzivno.

Ne brini, nisam tebe ni računao kao deo te ekipe😉

Karlobag, Ogulin i Virovitica me ne zanimaju, pričamo o ovoj pesmi. Pominjanje tih teritorija u pesmi (šta god ja mislio o tome) ne znači da su one nužno deo teritorije Srbije, nego da se i tamo nalazi srpski rod.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Stiletto87 said:

Pa naravno da će Srbi da pevaju o srpskom rodu, Slovaci o slovačkom, Uganđani o ugandskom…

to je sasvim razumljivo i prirodno i ne znači da ni jedan drugi rod ne sme da se raduje.

A činjenica da ta pesma mnogo nervira ovu ekipu sa politike, pokazuje da ista sigurno nije negativna po Srbe i Srbiju, naprotiv.

 

Ne znam ali da li moram da vam crtam? Nije ovo utakmica pa da se navija izmedju Srbije i Slovacke(za Srbiju bi navijao) vec docek nasih reprezentativaca koji predstavljaju nasu zemlju sa svim nasim nacionalnostima u njoj.Pa bilo to Slovaci(ja), Madjari, Hrvati i ostale manjine koji isto navijaju za tu Reprezentaciju... I onda pustis to gde se potencira raduj se Srpski rode ili dogodine u Priznenu... Jbg ne ide to tako... 

 

Kroz pesmu se dosta poruka zna provuci....

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

Mozda su oni malo manje optereceni totalno nebitnim stvarima nego sto si ti i milion drugih ljudi ovde. Dosadili ste i Bogu i ocu. Jednostavno neverovatno cime se bavite. Iskulirajte ako vam se ne peva i ne slusa i kraj price.

 

Sledeci skup da organizuje obavezno Latinka Perovic, da se peva Danke Deutschland i da gejevi citaju deci price o istopolnim brakovima da bi stvarno svi bili zadovoljni i srecni. 

Ne može Latinka Perović više ništa da organizuje, ali da može, ne biste bili u fazonu "nebitne stvari" nego biste isto tako ako ne i gore kukali na antisrpsku propagandu.

 

Zamisli da je neko kojim slučajem pustio famoznu Igra rokenrol cela Jugoslavija, plakalo bi se do prekosutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

Ne može Latinka Perović više ništa da organizuje, ali da može, ne biste bili u fazonu "nebitne stvari" nego biste isto tako ako ne i gore kukali na antisrpsku propagandu.

 

Zamisli da je neko kojim slučajem pustio famoznu Igra rokenrol cela Jugoslavija, plakalo bi se do prekosutra.

 

Duh Latinke htedoh napisati ahaha. Sad se nasmejah.

 

Dobar primer, u tome je razlika - meni to ne bi smetalo, ni rock n roll, ni Jugoslavija. Što bi?

 

Inače se obrati slobodno meni lično, ne nekoj misterioznoj množini, nema ovde vi,.samo ja, moj upis. Ne predvodim nikoga 😄

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Dusko said:

 

Ne znam ali da li moram da vam crtam? Nije ovo utakmica pa da se navija izmedju Srbije i Slovacke(za Srbiju bi navijao) vec docek nasih reprezentativaca koji predstavljaju nasu zemlju sa svim nasim nacionalnostima u njoj.Pa bilo to Slovaci(ja), Madjari, Hrvati i ostale manjine koji isto navijaju za tu Reprezentaciju... I onda pustis to gde se potencira raduj se Srpski rode ili dogodine u Priznenu... Jbg ne ide to tako... 

 

Kroz pesmu se dosta poruka zna provuci....

Ja ti opet kažem da pesma ne znači da ni jedan drugi rod osim srpskog ne sme da se raduje.

Za bilo koju pesmu bi se mogao naći neko kome smeta. Npr. pesma “Igra rock’n roll cela Jugoslavija” ti ne bi smetala (ni meni), ali mnogima bi. “Svijetu se ne može ugoditi”. “

jedino što je bitno je da pesma nije smetala nikome od sportista sa balkona, koji su je sa zadovoljstvom pevali, konkretno zbog svog heroja i sportskog idola Novaka.

Edited by Stiletto87
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Duh Latinke htedoh napisati ahaha. Sad se nasmejah.

 

Dobar primer, u tome je razlika - meni to ne bi smetalo, ni rock n roll, ni Jugoslavija. Što bi?

Zato što neki polaze od sebe i dele na nekakve strane, pa misle da i drugi koji nisu njihovog mišljenja to rade.

 

Meni je mnogo draga pesma Igra rokenrol cela Jugoslavija, ali neću ove kojima je nešto drugo draže automatski da svrstavam negde i preuveličavam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Samo jedna pesma je trebalo da se čuje s balkona...

 

 

And I mean it.

Uh ovo bi mnoge ujedinilo u kukanju, jedni bi kukali na jugoslovenski duh a drugi na teritorijalne pretenzije na jadransku obalu.

14 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Inače se obrati slobodno meni lično, ne nekoj misterioznoj množini, nema ovde vi,.samo ja, moj upis. Ne predvodim nikoga 😄

Pa nemam ja nikakav problem sa tobom lično niti sa onima koji nisu licimuri, nego sa onima koji jesu.

 

Tvoj post sam samo iskoristio 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Smrtokapa said:

Uh ovo bi mnoge ujedinilo u kukanju, jedni bi kukali na jugoslovenski duh a drugi na teritorijalne pretenzije na jadransku obalu.

Pa nemam ja nikakav problem sa tobom lično niti sa onima koji nisu licimuri, nego sa onima koji jesu.

 

Pa dobro, jugoslovenski duh nije vezan za teritorije. 😄 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Smrtokapa said:

Kad smo već kod toga, šta mislite, da li bi reprezentacija Rimskog carstva bila značajan apgrejd u odnosu na reprezentaciju Jugoslavije? Ja recimo cenim da bi Janis bio besmislen u petorci u kojoj su Luka i Jokić.

Rimljani, Heleni, Gali, Egipcani, Judejci, Iberijci, Iliri, Briti, Tracani i Germani u istom timu?

Poklali bi se medjusobno jos na prvom okupljanju.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stiletto87 said:

 

jedino što je bitno je da pesma nije smetala nikome od sportista sa balkona, koji su je sa zadovoljstvom pevali, konkretno zbog svog heroja i sportskog idola Novaka.

 

Ne znam kako ovo može biti kriterijum za bilo šta, analogno tome mentoli koji predstavljaju Hrvatsku u fudbalu uživaju u zvucima Tomsona, pa je i to valjda okej?

 

Priča opet odlazi u smeru estetike i objektivnosti u umetnosti. Analogno tome su Kursadžije podjednako kvalitetne kao Sajnfeld, Orlićeva poezija je po kvalitetu jednaka Branku Miljkoviću ili Rilkeu, jer zašto ne? I kad se priča o ovome uzimati moralnost ili obrazovanje kao neku premisu je logička greška, to smo valjda već ustanovili, radi se isključivo o izgrađenim kvalitativno estetskim standardima, ili nedostatku istih. Da bi se izašlo iz tog samsaričkog kruga nije bitno šta ko potrebno je uložiti vreme i izložiti sebe nepoznatom, kako bi se iz tog zarona u okeanski abisal izvukao biser na površinu. Pokušajte, mnogo je dobar osećaj. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

U kom veku? 

U doba Trajana.

 

2 minutes ago, Kronostime said:

Rimljani, Heleni, Gali, Egipcani, Judejci, Iberijci, Iliri, Briti, Tracani i Germani u istom timu?

Poklali bi se medjusobno jos na prvom okupljanju.

Germani ne bi upali, inače mislim da bi Vagner i Obst dobro legli kao šuterska podrška.

 

Ovo ostalo je dosta tanko, ne znam ni ko bi od Gala mogao da uđe u 12.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, robespierre said:

 

Ne znam kako ovo može biti kriterijum za bilo šta, analogno tome mentoli koji predstavljaju Hrvatsku u fudbalu uživaju u zvucima Tomsona, pa je i to valjda okej?

 

Priča opet odlazi u smeru estetike i objektivnosti u umetnosti. Analogno tome su Kursadžije podjednako kvalitetne kao Sajnfeld, Orlićeva poezija je po kvalitetu jednaka Branku Miljkoviću ili Rilkeu, jer zašto ne? I kad se priča o ovome uzimati moralnost ili obrazovanje kao neku premisu je logička greška, to smo valjda već ustanovili, radi se isključivo o izgrađenim kvalitativno estetskim standardima, ili nedostatku istih. Da bi se izašlo iz tog samsaričkog kruga nije bitno šta ko potrebno je uložiti vreme i izložiti sebe nepoznatom, kako bi se iz tog zarona u okeanski abisal izvukao biser na površinu. Pokušajte, mnogo je dobar osećaj. 

To je nešto potpuno drugo. Tompsonove pesme govore o ratu i ubijanju Srba.

Da su naši sportisti pevali “Kad sam bio mali” ili “Ne volim te Alija zato što si Balija”, kritika bi bila sasvim na mestu.

Edited by Stiletto87
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Stiletto87 said:

Ne brini, nisam tebe ni računao kao deo te ekipe😉

Karlobag, Ogulin i Virovitica me ne zanimaju, pričamo o ovoj pesmi. Pominjanje tih teritorija u pesmi (šta god ja mislio o tome) ne znači da su one nužno deo teritorije Srbije, nego da se i tamo nalazi srpski rod.

 

Pa da se devedesetih ništa nije desilo, pa možda i da probaš da  razumeš tako tu pesmu, ovako znajući da je onima koji prave i koji se lože na ovakve pesme u glavi "gde je srpski rod tu treba da budu srpske granice" onda malo teže ide da se tako gleda na tu pesmu kao što si ti napisao. 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...