Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Kome god je prihvatljivo da se na sportskim dočecima pevaju pesme kao što je "Veseli se srbski rode" treba da preispita sebe i svoje mentalno stanje.  Teskt je odličan i gađa pravo u metu, a ovi koji mu se smeju verovatno nemaju više od 22-23 godine. Ja znajući šta je to uzrokovalo 90ih, malo postajem alergičan kad čujem da nekakav barjak treba da se vije od Prizrena do Rumije i od Ogulina do Đevđelije. 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Skyglider said:

 

Kakvo djubre od teksta, sa sve onim pocetkom pametni slusaju tu i tu muziku a krezubi tu i tu. Mislio sam da te teorije o muzickom (ne)ukusu prestaju otprilike kad izadjes iz 20ih, ali jbg zajebao sam se.

 

Falilo je jos samo da se spomene farmerke iz Trsta, klupice na kojim je moglo da se spava i crveni kiosci sa virslama da se zaokruzi klasicna bumersko jugonostalgicarska pricica u kojom matorci zale sa svojom mladoscu

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ju sta se ovo desava da se ja slazem sa [mention=22]uini[/mention] i drustvom oko muzike i da mislim da pesma Veseli se srpski rode niti je kvalitet a posebno nije za balkon i docek sportista.
Da je normalnosti, ta pesma ne bi trebalo ni da postoji, ali dobro...
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drperce said:

Kakvo djubre od teksta, sa sve onim pocetkom pametni slusaju tu i tu muziku a krezubi tu i tu.

 

35+ godina empirijskog iskustva govori potpuno u prilog tome.

Pametan čovek se drži dalje od repertoara koji postavlja / crta granice a još manje se veseli uz to.

 

Oni koji dižu ruke, olabave kravatu i razdrlje košulju uz razne "dogodine here, there & everywhere" su otprilike nivo mukice koji svakog dana dolazi u kafanu na kojoj stalno piše "Sutra besplatno piće" u nadi da će to sutra zaista i doći.

 

Mada priznajem, moje gilti pležr "dogodine" je ipak - "Dogodine u prizonu".

 

Što se dočeka tiče, parafraziraću - "Doček je bio i šta da se priča, parada pijanstva i kiča..."

...I poznati momci u plavom :heart:

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fancy said:

 

35+ godina empirijskog iskustva govori potpuno u prilog tome.

Pametan čovek se drži dalje od repertoara koji postavlja / crta granice a još manje se veseli uz to.

 

Oni koji dižu ruke, olabave kravatu i razdrlje košulju uz razne "dogodine here, there & everywhere" su otprilike nivo mukice koji svakog dana dolazi u kafanu na kojoj stalno piše "Sutra besplatno piće" u nadi da će to sutra zaista i doći.

 

Mada priznajem, moje gilti pležr "dogodine" je ipak - "Dogodine u prizonu".

 

Što se dočeka tiče, parafraziraću - "Doček je bio i šta da se priča, parada pijanstva i kiča..."

...I poznati momci u plavom :heart:

 

 

E pa vidis meni je skroz drugacije iskustvo - upoznao sam i profane, doktore i inzinjere koji otkidaju na proslavama na npr Sinana ili Tomu i lokalne pajdomane i dzankije koji se loze na EKV.

 

Te fore da uzviseni sloj ljudi slusa neku vrstu muzike, a krezubi seljaniju je bas onako karakteristika iskompleksiranih indijanaca kao sto su GTR. 

 

Ispade da u toj vasoj Jugi svi slusali samo dobru muziku i gledali dobre filmove, da je BG bio nekakva kulturoloska metropola sveta - a u sustini ste slusali Brenu i gledali  Zikinu dinastiju sto se i vidi po tirazima koji su po nekoliko desetina puta veci od "dobrih" stvari.

 

I da to sto sikcete sto sportisti i klinci na doceku pevaju neke pesme - mozete da furate tu pricu da je namernuto od strane vlasti, ali sustina je da se to njima dopada, da to pevaju i pred velike meceve i daje im dodatnu motivaciju

 

P.s. nisam licno tebi odgovorio nego svima koji vole drugima da namecu svoj ukus u bilo kom obliku

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde da ne spinujemo priču. Za Veseli se srpski rode smo se svi ovde složili da toj pesmi nije bilo mesto na balkonu i da se svaka situacija politizuje i koristi za priču o Kosovu. Međutim, ovaj tekst je smeće jer autor nastupa sa neke visoko moralne pozicije, pa tako u mix ubacuje osudu što neko sluša ovu ili onu vrstu muzike. 

Da je on pisao samo o nacionalizmu na balkonu, mogla bih da provarim tekst. Ovako je njesra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne da takvoj pesmi nije mesto na balkonu, vec u etru.

 

to se kao svi slazemo ali zato divi novinara kako se pravi da je visoko-moralan, jer, ukusi su razliciti.

 

zato i doktor voja smesti svojih 200kila i srs sator posred knez mihailove za vikend, to je samo ukus o kojem ne treba raspravljati.

 

od topole, do topole

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da se potrudio da produbi priču i uloži više u 45 minuta u pisanje teksta, koji neće predstavljati samo njegov lični pamflet nego i zapravo imati smisla, rezultat bi bio mnogo kvalitetniji članak. Da se pozabavio pitanjem nacionalizma na balkonu, korišćenja sportskih događaja za srbovanje i promociju Kosova,... ali nije. Umesto toga imamo tekst koji je u stilu jaoo šta se slušalo nekad, a šta sad, kme kme; gde je u pravu za Veseli se srpski rode, ali to nije ni poenta teksta. Fail.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

sta i kome da objasnjava? vama koji to vidite tek kao saroliku lepezu ukusa ili maloletnim t-shirt nacionalistima iz srednje elektrotehnicke? kraj teksta to slikovito pojasnjava.

 

Pa ako tako usko gledas onda moze da se kaze ste ratovali vi sto ste nosili petokrake i slusali EKV a ne ti klinci koji nose obelezja svoje drzave

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drperce said:

 

Pa ako tako usko gledas onda moze da se kaze ste ratovali vi sto ste nosili petokrake i slusali EKV a ne ti klinci koji nose obelezja svoje drzave

 

ja sam bio u osnovnoj skoli-gimnaziji i nisam slusao ekv. ali imas na kafani jedan kratak doku upravo pejstovan

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ja sam bio u osnovnoj skoli i nisam slusao ekv. ali imas na kafani jedan kratak doku upravo pejstovan

 

Ja bio ubedjen da imas 50+ bez zezanja

 

E sad nesto sto se delimicno tice onoga sto si ti napisao a vise generalno misljenje o danasnjim klincima.

 

Meni smeta to konstantno pljuvanje po omladini - te su nevaspitani, gojazni, kako se oblace, sta slusaju i ostale budalastine koje im stalno namecu matorani. Vremena se menjaju, deca su drugacija, to sto nisu u ukalupljena u vasu viziju sveta ne treba da znaci da treba da se kritikuju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
E pa vidis meni je skroz drugacije iskustvo - upoznao sam i profane, doktore i inzinjere koji otkidaju na proslavama na npr Sinana ili Tomu i lokalne pajdomane i dzankije koji se loze na EKV.
....


I ja sam upoznao prve, (čak sam i jedan od njih, dobro ih poznajem).
Stoka je to.
Zašto se raduju uz to?
Pa znaju da kad zov nacrtanih granica pozove neće oni da idu da ih osvajaju, zauzimaju, vraćaju, štagod, već nebitni jadnici kojima su to uvalili kao vrhunac podsticaja i motivacije.

Vrlo, vrlo dobro znam te prve ali sam se družio sa drugima.

Skroz mi je jasno da danas 2023 AD postoje neobavešteni koji iskreno ejakuliraju na razne veselisesrpskerodove ali meni je to samo vraćanje filma na nešto što sam video kako počinje i završava se tako da bih preskočio takvo "veseljenje". Ko voli nek izvoli, nikom ne namećem ništa niti sam u poziciji...niti bih to radio da jesam.

Svakom svoje.

Plus:
- Nisam čitao nikakav "tekst"sve napisano je samo moje mišljenje...tj. moje iskustvo. O genezi "muzike za doček" ne treba da se pišu visokomisaoni tekstovi, sve je tu jasno - barem meni.
Drugi ljudi, druga kultura, drugačiji dočeci.

Ponoviću - svakom svoje.

Sent from my phone using their app


Link to comment
Share on other sites

Ovo "veseli se srpski rode" je jedna nacionalna smecarska pesma i ne bi trebalo na doceku da bude al jbg bila je. Zasto ne bi trebala?Pa zato sto Srbija ima dosta nacionalnosti koja navija za tu istu Srbiju. Znaci ja kao Slovak ne bi trebao da se veselim jer eto nisam srpskog roda? Al jbg nas narod ne razmislja o znacenju pesama bitno je da se peva...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kad sam bio u Slovackoj na Slovacka - Srbija sam video dosta nasih ljudi koji pevaju tamo i jednu i drugu himnu a navijaju za Srbiju zbog ociglednog porekla u Srbiji i verovatno Slovacke nacionalnosti. Nosili su i obelezja Srbije. Bas dosta, znaci ne 2-3 nego sigurno 30-40.

Mozda su oni malo manje optereceni totalno nebitnim stvarima nego sto si ti i milion drugih ljudi ovde. Dosadili ste i Bogu i ocu. Jednostavno neverovatno cime se bavite. Iskulirajte ako vam se ne peva i ne slusa i kraj price.

 

Sledeci skup da organizuje obavezno Latinka Perovic, da se peva Danke Deutschland i da gejevi citaju deci price o istopolnim brakovima da bi stvarno svi bili zadovoljni i srecni. 

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Tekst ima dve teme spojene, koje da je razdvojio bio bi u metu, ovako je njah.

 

Dakle jedna tema nacionalistička propaganda a druga šta sam slušao u svojoj mladosti & fuj narodnjaci. Pokušao je da spoji te teme ali površno i bez uspeha.

 

Edit: @post iznad mene

 

Što rekao doajen Darko Miličić:

Ne daju nam da srbujemo u Srbiji

Edited by Marvin
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ipak ovde najprikladnije jer ne postoji tema o OI: 

Do sada su izborili ucesce Srbija, Nemacka, Kanada, SAD, Francuska, Juzni Sudan, Australija, Japan

Ovde su sesiri za 4 turnira pretkvalifikacija (cisto hipoteticki bi na ovaj vec dosta solidan skup ekipa mogao da se doda Slovenija, Litvanija, Letonija i recimo kompletna Grcka. Ovo ce biti najjaci olimpijski turnir svih vremena i prstace od starta):

 

 

Pot 1
Spain
Latvia
Lithuania
Slovenia

Pot 2
Brazil
Italy
Greece
Poland

Pot 3
Puerto Rico
Montenegro
Dominican Republic
Finland

Pot 4
New Zealand
Georgia
Mexico
Lebanon

Pot 5
Croatia
Ivory Coast
Angola
Philippines

Pot 6
Egypt
Bahamas
Cameroon
Bahrain

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Ovo "veseli se srpski rode" je jedna nacionalna smecarska pesma i ne bi trebalo na doceku da bude al jbg bila je. Zasto ne bi trebala?Pa zato sto Srbija ima dosta nacionalnosti koja navija za tu istu Srbiju. Znaci ja kao Slovak ne bi trebao da se veselim jer eto nisam srpskog roda? Al jbg nas narod ne razmislja o znacenju pesama bitno je da se peva...

Pa naravno da će Srbi da pevaju o srpskom rodu, Slovaci o slovačkom, Uganđani o ugandskom…

to je sasvim razumljivo i prirodno i ne znači da ni jedan drugi rod ne sme da se raduje.

A činjenica da ta pesma mnogo nervira ovu ekipu sa politike, pokazuje da ista sigurno nije negativna po Srbe i Srbiju, naprotiv.

Edited by Stiletto87
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stiletto87 said:

A činjenica da ta pesma mnogo nervira ovu ekipu sa politike, pokazuje da ista sigurno nije negativna po Srbe i Srbiju, naprotiv.

 

nema niceg dobrog u indoktriniranju naroda kroz lake note kako ti pripadaju rumija, prizren, ranije karlobag, ogulin virovitica, sutra nesto drugo

 

ja svakako nisam "ekipa sa politike" ali nemam dilemu da nam se takvi huskacki -pretendentsko -teritorijalni stihovi, svaki sledecim performansom jos dublje urezuju u naopak dozivljaj srbije i srpskog i ucvrscuju u bedi koju zivimo.

 

takvi srbi, hrvati, bosnjaci, albanci ili crnogorci (svi na nasim otetim teritorijama, jasno) ne trebaju nikome osim jedni drugima.

 

..i zato je vazno brizljivo gajiti te govnarije, eto vec 35+ godina intenzivno.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...