Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Ceo fazon 95-te je što smo dva puta dobili Grke na turniru.Prvo u grupi,potom u polufinalu,delom i zbog toga je krenuo potpuni skandal sa vredjanjem,neredom i navijanjem za Litvaniju.Ta generacija im srušila snove da kući uzmu zlato.

Ovo pišem,jer je moj otac iste te godine prisustvovao fudbalskoj utakmici Grčka-Jugoslavija u Solunu gde im domaćini nisu davali ništa da plaćaju,plus je na kraju te utakmice skandirano "Srbija,Srbija"

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Ceo fazon 95-te je što smo dva puta dobili Grke na turniru.Prvo u grupi,potom u polufinalu,delom i zbog toga je krenuo potpuni skandal sa vredjanjem,neredom i navijanjem za Litvaniju.Ta generacija im srušila snove da kući uzmu zlato.

Ovo pišem,jer je moj otac iste te godine prisustvovao fudbalskoj utakmici Grčka-Jugoslavija u Solunu gde im domaćini nisu davali ništa da plaćaju,plus je na kraju te utakmice skandirano "Srbija,Srbija"

 

 

Slazem se s tim sto su bas Grci ziveli u oblacima misleci da mogu da osvoje medalju tu, objektivno gledano taj tim je bio solidan i bili su tu negde cetvrtfinale polufinale tih godina, ali posle Galisa ta generacija nikada nije uzela medalju, do nove generacije i Beograda kada su uzeli drugo zlato.

 

Mada moguce je da su sebe precenjivali jer su bas cesto organizovali takmicenja, od 1987. do 2004. dva EP, SP i OI. Plus tada su ih i Litvanci oladili u grupi. Da su igrali sa njima SF, isto bi bilo.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Arsenije Pesic said:

I na kraju, mislim da je ovo pre svega na igračima. U smislu, spremiće svoje i Kari i Maksvitis, bio bih možda spokojniji da su uloge na klupama zamenjene, ali ovo su utakmice koje rađaju heroje, mnogo više je do igrača nego do trenera. Ukoliko u ovoj ekipi uopšte ima tog ratničkog i pobedničkog materijala, sportske drskosti, to mora da se pokaže sutra. 

 

na igračima je i zbog prvog pasusa gde pominješ odluke, disciplinu i prepoznavanje tih gomilica mikro-situacija. 

džaba i najbolja strategija + prilagođavanje trenera ako igrači donose loše odluke ili ih donose kasno.

 

inače, odličnu definiciju litvanaca si dao, toeto

 

@Problem sa licnim greskama, atina je mali grad x 3 se pevalo

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ovaj rasplet dogadja najmanje odgovara Svetislavu Pesicu.

 

Da smo otisli na USA, bilo bi:

 

1. Pobedili: Haha, ja sam direktor za Amerikance poyy

2. Izgubili: Jbg, to su Amerikanci, sta da se radi

 

Ovako mora da napravi plan protiv ekipe koja ne igra na divljinu, koja ce da dodje naostrena na max nakon velikog skalpa, sa konstantno dignutom patkom na nas, spremni da nas biju i dave 40 minuta. 

 

edit: A onda u slucaju poraza mora da kaze javnosti kako smo prokockali poklon od samih Litvanaca, time sto smo izbegli USA.

Edited by 40Wins
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 40Wins said:

Iskreno, ovaj rasplet dogadja najmanje odgovara Svetislavu Pesicu.

 

Da smo otisli na USA, bilo bi:

 

1. Pobedili: Haha, ja sam direktor za Amerikance poyy

2. Izgubili: Jbg, to su Amerikanci, sta da se radi

 

Ovako mora da napravi plan protiv ekipe koja ne igra na divljinu, koja ce da dodje naostrena na max nakon velikog skalpa, sa konstantno dignutom patkom na nas, spremni da nas biju i dave 40 minuta. 

 

edit: A onda u slucaju poraza mora da kaze javnosti kako smo prokockali poklon od samih Litvanaca, time sto smo izbegli USA.

Vec je neko od kolega pisao, ima i rezervni scenario:

1. Izgubimo, pa jbg i Ameri su izgubili od njih. Jaki su.

2. Dobijemo, pala je i ta Mocna Litvanija koja srusila Amere

 

Nemas brige za matorog😀

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, MilošVB said:

Ovo samo projektuješ kako bi ti razmišljao da si na Karijevom mestu.

ovo projektujem nakon Karijevog: 2 razlike poraz, pa nije to tako strasno...

 

 

1 minute ago, Miki28 said:

Vec je neko od kolega pisao, ima i rezervni scenario:

1. Izgubimo, pa jbg i Ameri su izgubili od njih. Jaki su.

2. Dobijemo, pala je i ta Mocna Litvanija koja srusila Amere

 

Nemas brige za matorog😀

A jbg, nisam stigao da iscitam sve od prosle utakmice, i onda uhvatilo ovo sa Borisom, pa nisam ni razmisljao toliko o kosarci.

 

Ali da, pokrio se Pirocanac za sve opcije...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, 40Wins said:

Iskreno, ovaj rasplet dogadja najmanje odgovara Svetislavu Pesicu.

 

Da smo otisli na USA, bilo bi:

 

1. Pobedili: Haha, ja sam direktor za Amerikance poyy

2. Izgubili: Jbg, to su Amerikanci, sta da se radi

 

Ovako mora da napravi plan protiv ekipe koja ne igra na divljinu, koja ce da dodje naostrena na max nakon velikog skalpa, sa konstantno dignutom patkom na nas, spremni da nas biju i dave 40 minuta. 

 

edit: A onda u slucaju poraza mora da kaze javnosti kako smo prokockali poklon od samih Litvanaca, time sto smo izbegli USA.

 

zar mislis da pesicu nije drago sto ima priliku da stigne u semis; nemojte se zezati sad da pravimo od trenera sa velikim T nekog pantica iz tesne koze

 

mator je, imao je svojih gresaka i sranja ali dajmo ipak realne okvire hejtu.

Edited by uini
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja samo da pohvalim sve forumaše što se tiče pisanja prethodnih desetak strana. 

 

Počevši od osvrta na meč sa Litvancima, istoriji i podacima koji su podeljeni, bukvalno sve na jednom mestu. I sve poruke podrške Boriši.

 

Ljubi brat u vrat prljavi 👏

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polivalentni Stevica said:

Ceo fazon 95-te je što smo dva puta dobili Grke na turniru.Prvo u grupi,potom u polufinalu,delom i zbog toga je krenuo potpuni skandal sa vredjanjem,neredom i navijanjem za Litvaniju.Ta generacija im srušila snove da kući uzmu zlato.

Ovo pišem,jer je moj otac iste te godine prisustvovao fudbalskoj utakmici Grčka-Jugoslavija u Solunu gde im domaćini nisu davali ništa da plaćaju,plus je na kraju te utakmice skandirano "Srbija,Srbija"

 

Prije dva i po mjeseca negdje na Peloponezu, sjedamo mi u kafanu i poručujemo, i kad smo poručili cura (ispostaviće se da je ćerka od gazde) kaže:

- ver ju from? 

- Srbija. 

- oooooohhhh, vi lav Srbijans, vi bradrz! 

- zar ne volite sve ljude? 🙄

- zbun 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...