Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Spoiler

Morate da znate 9-12 njihovih igrača igraju u italijanskoj ligi, a od naših samo dvojica ili trojicau našoj ligi. Sve su to stavri koje treba da se kažu, a ne ja da ih kažem jer će biti eno onaj iz Pirota treba da bnauči da priča srpski, da se ne vadi, neke ide da peca ribu. Ja volim i ženske ribe, a volim i da pojedem, ali neću da pecam. Želim davam kažem da poštenmi prema ovim momcima. I u sportu postoji i pobeda i praz. Lepo vam je prošle godine Nikola Jokić rekao, da se u Srbiji samo gledaju rezultati .I u pravu je. Ponavljam, moramo da napredujemo, da učimo od drugih koji su bolji. Ima boljih i nije sramota. Sramota je kad neko ne želi da prizna, to je sramota.", rekao je Pešić.

Više ne zavisimo od sebe.

"Tako je, mi smo sinoć isto tako mislili, ali ovo je ludo prvenstvo, videli ste šta se dešava u ostalim grupama. Već su neki od favorita ispali, kao što je Australija za koju se računalo da će se boriti za neku od medalja. Grčka je ispala, vidite da se ne zna šta će Španija da uradi sa Kanadom. Ludo prvenstvo, dešavaju se čudne stvari, a mi moramo da mislimo na ono što smo uradili u dosadašnjem delu, a uradili smo puno dobrih stvari. I stvarno smo dobro igrali. Sinoć smo odigrali takvu utakmicu, znali smo da će biti teško, ali prave ekipe su one ekipe koje se posle poraza brzo vraćaju. Ja verujem u ovu našu ekipu, verujum u njihovu želju, ambiciju. Naravno, ponavljam, moram da ponavljam bez obzira na komentare koji stižu i do mene.", rekao je Pešić.

"Moram to da kažem, nije da tražim izgovore, ali vi veoma dobro znate koliko sam ja ekipa trenirao za ove dve godine. Svaka akcija druga ekipa, svako prvenstvo puno ekipa. Ovde fali puno igrača, mislim fali, nisu tu… ne fale, da se razumemo. Svaki igrač je važan, ovde pre svega, tako da to pitanje neuigranosti mi pokušavamo da nadoknadimo ambicijom, odbranom, željom. Nismo juče odigrali dobru odbranu iz tranzicije, nismo, oni su izuzetno dobra ekipa. To bih želeo da kažem, ta ekipa se ne sme potceniti. Poštujem i rumunsku i albansku reprezentaciju, mađarsku, nijednu ne omalovažavam, svi imaju pravo da se razviju i žele da pobeđuju, ali mi smo izgubili od jedne od najboljih reprezentacija na svetu, od Italije, i mi to moramo da znamo. Svi moraju da znaju, navijači, a mi to teško priznamo, u životu da je neko bolji od nas. Ali ćemo morati. Napredovati je moguće samo ako znaš da i od tebe ima neko bolji. I da to bude motiv da ga stigneš i da od njega nešto naučiš. Fantastična i uigrana ekipa, vi koji to duže pratite treba da obavestite naše navijače, jer naši navijači navijaju i jedini imaju pravo da napadaju i kritikuju i budu ožalošćeni", poručio je Pešić.

🤣🤣🤣 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sector said:

Samo kako im se ne poklope te stavke protiv neke druge malo ozbiljnije ekipe? Oni samo nas tamburaju, prva ozbiljnija prepreka ispadaju rutinski. A valja pomenuti i da su na ovom turniru izgubili od Dominikane. 

 

Isto kao što smo mi ranije njih uvek dobijali, maltene bez obzira na sastav. Razlog je psihološke prirode.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

@berti pošto biste svi da smenjujete Pešića, ko bi to trebalo da dođe na njegovo mesto? I ozbiljno pitam, pošto ne možemo bez selektora, dakle treba nam neko rešenje.

Prvo jednog iznad Pešića treba smeniti, zatim sastaviti neku stručnu komisiju/savet od najjačih stručnjaka koje Srbija ima, znam da ih nema mnogo ali postoje mudre glave koje će napraviti analizu postojećeg stanja i predložiti strategiju za (bar) naredni olimpijski ciklus. I da onda ta komisija postavi za selektora nekoga ko to može sprovesti u delo, bez opstrukcija bilo kog kluba ili unutar same organizacije. Ja bi npr.na čelo te komisije postavio Ž.Obradovića, nadam se da bi se on prihvatio te funkcije, kao jed(i)nog od najpozvanijih za tako nešto.

Znam da bi se za svako konkretno ime, (ovde) našla zamerka, ali bez korenitih promena bilo ko da bude postavljen za selektora biće samo još jedno potrošeno ime.

Ovakav rasplet, svestan sam, je u našoj zemlji i postojećim okolnostima vrlo malo verovatan, ali siguran sam bez toga da nam je košarka na sigurnom putu za propast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

Sasa Obradovic

 

Okej, evo pitchuj mi S. Obradovića - šta će nam on to doneti i zašto je bolji izbor od Pešića? 

 

11 minutes ago, DrMV said:

Prvo jednog iznad Pešića treba smeniti, zatim sastaviti neku stručnu komisiju/savet od najjačih stručnjaka koje Srbija ima, znam da ih nema mnogo ali postoje mudre glave koje će napraviti analizu postojećeg stanja i predložiti strategiju za (bar) naredni olimpijski ciklus. I da onda ta komisija postavi za selektora nekoga ko to može sprovesti u delo, bez opstrukcija bilo kog kluba ili unutar same organizacije. Ja bi npr.na čelo te komisije postavio Ž.Obradovića, nadam se da bi se on prihvatio te funkcije, kao jed(i)nog od najpozvanijih za tako nešto.

Znam da bi se za svako konkretno ime, (ovde) našla zamerka, ali bez korenitih promena bilo ko da bude postavljen za selektora biće samo još jedno potrošeno ime.

Ovakav rasplet, svestan sam, je u našoj zemlji i postojećim okolnostima vrlo malo verovatan, ali siguran sam bez toga da nam je košarka na sigurnom putu za propast.

 

Lepa zamisao, samo ne verujem da će se ostvariti. Pritom ne mislim da bi Žoc pristao čak i da bude u toj komisili, ali haj.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Okej, evo pitchuj mi S. Obradovića - šta će nam on to doneti i zašto je bolji izbor od Pešića? 

 

 

Lepa zamisao, samo ne verujem da će se ostvariti. Pritom ne mislim da bi Žoc pristao čak i da bude u toj komisili, ali haj.

Eto, za pocetak nije izlapeo. Vodi klub koji je treci u Evropi. I ne bi onomad zaboravio Jokica. O detaljima bi neko mnogo stručniji od nas ovde mogao da komparira ova dva t trenera.

A zasto je Sasa gori izbor od Karija. Sta to imamo sa Pesicem i sta bismo izgubili dolaskom Sase Obradovica.

Link to comment
Share on other sites

Jedini način da se vrh KSS smeni je da Firer dobije izveštaj da će mu smena Danilovića doneti neki poen kod birača. Onda će PredragSaša odleteti kao kofer, neki novi Nedimović će na čelo, direktno ili iza košarkaškog Džaje, pljunuće se lova za neko selektorsko ime (Saša Obradović, Radonjić, Trinkijeri) i organizaciju kvalifikacija za OI da bi procenat u javnom mnjenju još malo porastao.

A da li će to da donese poboljšanje u reprezentaciji, koga briga. Važan je procenat.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bojimo se da pobedimo splačinu od tima zvanu Italija. Horor.

13 minutes ago, Miki28 said:

Dejan Radonjic, jasno sve.

 

Ako on nece moliti Saleta da se vrati.

Naravno Pesic i kompletan vrh KSS najuriti jos dok su tamo, ne cekati da se vrate.

 

Da je Sale pametan (a verujem da da), ne bi pipnuo vise klupu Srbije.

 

P.S. svako je bolji izbor od Pesica, koji nije trener vec 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alex_Serbia said:

Bojimo se da pobedimo splačinu od tima zvanu Italija. Horor.

 

Da je Sale pametan (a verujem da da), ne bi pipnuo vise klupu Srbije.

 

P.S. svako je bolji izbor od Pesica, koji nije trener vec 10 godina.

Slazem se da bi trebalo da se vrati ali treba ga moliti i smarati. 

 

Ovo pod ovim foritzza trenerom je tesko za gledati. Covjek je Joe Bidden kosarke

Edited by Miki28
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Samo smena Pešića i dovođenje nekog random Alimpija,Džikića ili (eventualno) Trinkijerija, ako gazda reši da se otvori, ne rešava probleme, već ih samo gura pod tepih-od koga (još malo) neće moći da se "otvore vrata".

Ponavljam, samo kompletna rekonstrukcija KSS, počev od PSD, Bolića i ostale "jagnjeće brigade", može u perspektivi doneti boljitak, bez obzira na eventualni solidan/dobar rezultat na ovom SP-čemu se još uvek nadam, ali ne da taj rezultat i zlato juniora budu alibi za neradnike i nesposobne kadrove u organizaciji.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DrMV said:

Prvo jednog iznad Pešića treba smeniti, zatim sastaviti neku stručnu komisiju/savet od najjačih stručnjaka koje Srbija ima, znam da ih nema mnogo ali postoje mudre glave koje će napraviti analizu postojećeg stanja i predložiti strategiju za (bar) naredni olimpijski ciklus. I da onda ta komisija postavi za selektora nekoga ko to može sprovesti u delo, bez opstrukcija bilo kog kluba ili unutar same organizacije. Ja bi npr.na čelo te komisije postavio Ž.Obradovića, nadam se da bi se on prihvatio te funkcije, kao jed(i)nog od najpozvanijih za tako nešto.

Znam da bi se za svako konkretno ime, (ovde) našla zamerka, ali bez korenitih promena bilo ko da bude postavljen za selektora biće samo još jedno potrošeno ime.

Ovakav rasplet, svestan sam, je u našoj zemlji i postojećim okolnostima vrlo malo verovatan, ali siguran sam bez toga da nam je košarka na sigurnom putu za propast.

Koliko bi to koštalo? Koji stručnjaci, kako se biraju?

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, DrMV said:

Samo smena Pešića i dovođenje nekog random Alimpija,Džikića ili (eventualno) Trinkijerija, ako gazda reši da se otvori, ne rešava probleme, već ih samo gura pod tepih-od koga (još malo) neće moći da se "otvore vrata".

Ponavljam, samo kompletna rekonstrukcija KSS, počev od PSD, Bolića i ostale "jagnjeće brigade", može u perspektivi doneti boljitak, bez obzira na eventualni solidan/dobar rezultat na ovom SP-čemu se još uvek nadam, ali ne da taj rezultat i zlato juniora budu alibi za neradnike i nesposobne kadrove u organizaciji.

Treba i jedne i druge smijeniti i krenuti u korenite promjene. 

Ovo nema smisla vise. Jos se ovaj na KZS sprda

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

SalO Prevarcic da se vrati posto je u mocnoj Kini izdominirao i tim mu se raspao po svim savovima. Bolje Stevu Paradajza da reaktiviramo, i dalje je ozbiljniji trener.

Foritzza Pesic sa Jokicem ispao u 1/8. 

Isti trebao dobiti totalne autsajdere Italiju za najlaksi zrijeb ikada na SP, ispusio +16. 

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Radonja mi nikako nije za reprezentaciju. Miloje bi po mom misljenju bio fina opcija ako bi bio voljan da napusti staff Warriorsa. Steta jedino sto je Kokoskov prebrzo potrosen. 

Radonjic uovom trenutku bi bio ozb za reprezentaciju, rad i disciplina. 

 

Kokoskov je prevara, lik je u Nba otkriven samo tako a furao se kao ofanzivni genije a gdje god je radio, njegov tim stekao u napadu ( o odbrani da ne pricam ).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Dejan Radonjic, jasno sve.

 

Ako on nece moliti Saleta da se vrati.

Naravno Pesic i kompletan vrh KSS najuriti jos dok su tamo, ne cekati da se vrate.

 

12 minutes ago, Miki28 said:

Foritzza Pesic sa Jokicem ispao u 1/8. 

Isti trebao dobiti totalne autsajdere Italiju za najlaksi zrijeb ikada na SP, ispusio +16. 

Radonjic uovom trenutku bi bio ozb za reprezentaciju, rad i disciplina. 

 

Kokoskov je prevara, lik je u Nba otkriven samo tako a furao se kao ofanzivni genije a gdje god je radio, njegov tim stekao u napadu ( o odbrani da ne pricam ).

 

radonjicu treba cca dve sezone da uspostavi principe koje zeli u klubu, pod uslovom da bira igrace koji mu za taj jedan princip odgovaraju i ti mislis da bi uspeo nesto pozitivno da izvede u periodu od metar dana, sa igracima koji pristanu da igraju a iz pula igraca koji ima?

 

nisam neki fan radonjica iako postujem njegov rad ali u ovom hipotetickom slucaju sam vrlo ubedjen da nista korisno ne bi ispalo za bilo koju stranu u toj prici.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

Kokoskov je prevara, lik je u Nba otkriven samo tako a furao se kao ofanzivni genije a gdje god je radio, njegov tim stekao u napadu ( o odbrani da ne pricam ).

 

Pa ne bih bas rekao. Covjek koji je odveo Sloveniju do zlata na Eurobasketu mimo svih ocekivanja sigurno nije prevara od trenera. On u Srbiji fakticki nije dobio pravu sansu, sutnut je odmah nakon poraza u kvalifikacijama za OI. Po mom misljenju on je trebao dobiti priliku i na Eurobasketu, a ne reciklirati Karija za kog se jos u Barceloni vidjelo da ga je vrijeme solidno pregazilo. 

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

 

radonjicu treba cca dve sezone da uspostavi principe koje zeli u klubu, pod uslovom da bira igrace koji mu za taj jedan princip odgovaraju i ti mislis da bi uspeo nesto pozitivno da izvede u periodu od metar dana, sa igracima koji pristanu da igraju a iz pula igraca koji ima?

 

nisam neki fan radonjica iako postujem njegov rad ali u ovom hipotetickom slucaju sam vrlo ubedjen da nista korisno ne bi ispalo za bilo koju stranu u toj prici.

Da, mislim. Mnogi od vas "Zvezdasa" ga ne gotivite zbog krvavih koljena ali je lik ozb trener koji prvenstveno trazi rad, rad, rad a onda smo drugari. 

Kod njega bi se mozda furala nazadna kosarka protiv Portorika, Kine i Juznog Sudana ali protiv Italine bi propisali krv da se dobije a na prvo ispucavanje Bogdana, klupa. Vratis se i nastavis? Tribine.

 

Radonjica vi vecina posmatrate kao nekog gubitnika a on kad je vodio ekipu i bio favorit uglavnom je zavrsavao posao. Nije atraktivan na oko ali nije foritzza iako zna da zabaci udicu za razloku od senilnog

Foritzzu najurili iz Barse jer je u mnogo jacoj ekipi uspio izgubiti titullu. 

U Srbiji sa Jokicem u timu izgubiti od Italije je naucna fantastika. 

 

Foritzza

 

As a head coach:

EuroLeague champion (2003)

FIBA EuroStar (1998)

Korać Cup champion (1995)

FIBA EuroCup champion (2007)

5× German League champion (1997–2000, 2014)

2× Spanish League champion (2003, 2004)

Yugoslav League champion (1983)

3× Spanish King's Cup winner (2003, 2018, 2019)

2× German Cup winner (1997, 1999)

Yugoslav Cup winner (1984)

3× German League Coach of the Year (1996, 1998, 1999)

Spanish AEEB Coach of the Year (2019)

Piva Ivković Award for Lifetime Achievement (2001

 

 

Katastrofalno od '10tih na ovamo. Katastrofalno

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...