Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

Uvek je lepo kada underdog dođe do završnice LŠ, pogotovo finala, gde je moguće smanjiti jaz u kvalitetu.

 

Ovaj Dortmund uopšte nije obećavao cele sezone, ali eto uspeše nekako da se dogegaju. Voleo bih reprizu finala iz 2013., uz drugačijeg osvajača, baš bi bio lep romantičarski momenat.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Dusko said:

Pa sa klubom jeste jbg. Koji je veci uspeh PSG-a?Bilo je jedno finale. A i to su izgubili.

 

Ne moze PSG da osvoji Ligu Sampiona, francuska je preslaba liga, nemacka liga je otisla u vasionu ove godine u odnosu na njih. Zato nista nisu uradili ni sa Ronaldinjom, ni sa Mesijem, ni sad sa Mbapeom. 

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Borusiji, ovo je malo ko ocekivao. Inace, na papiru, mislim da je ovo mozda i najslabija ekipa koja je usla u finale LS poslednjih 20 godina. Ja ne znam da li oni imaju i jednog bas top igraca trenutno, Humels je to svakako bio, Sanco ce mozda biti, ali bas onako jedan veliki timski uspeh.

 

Jedan hot take - Mbape ce razjebati Real.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najslabiji su, rekao bih u ovom milenijumu jaci od Monaka, tu negde sa Portom, Valensijom i Leverkuzenom.

 

Bajern sa druge strane ovako nije bio slab jos dok ih je vodio LvG. Mada za to su vec dobijali signale sta im se moze desiti i nisu najbolje reagovali. Dosta su oni u 00im delovali kao neozbiljan klub, Jup ih je bas odveo na veoma visok nivo, pa su postali magnet za Gvardiolu i Ancelotija. Nije taj nivo odrziv na duze staze, ali za njih nije nedostizan da ponovo dodju do tog nivoa u naredne 3-4 godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kilijan je ubica, ali vec godinama bas premalo radi za tim. Bukvalno igra tog nekog sidrasa koji stoji bocno i ceka loptu. Mislim isto je i Nejmar radio, s tim sto je daleko vise davio loptu, pa cak je i Mesi poprimio tu groznu osobinu kad je dosao u Pariz. U skladu s tim, Belingem je verovatno uz Fodena najbolji igrac na svetu. Bas nemaju tu teatralnost, nego riljaju, Ronaldo mentalitet. Vini JR mi je kako-kad, opasan je individualac isto. Haland mi je nije ta klasa, uprkos statistici. 

 

Ali sigurno ce Mbape vise da se upali kad dodje u Real pa bude igrao ozbiljnije utakmice od ovog sto ima u Francuskoj. Jbt, Real ce da ima Mbapea, Belingema, Vinija i Rodriga. Pakao. Ako se poklope (sto je tesko za ove nove generacije zvezdica), mogu da budu novi Galaktikosi najlaganije. Bas bez premca napad. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Ta'veren said:

Bajern sa druge strane ovako nije bio slab jos dok ih je vodio LvG. 

 

Kakvi slab, nego su dobili "Kejnovo prokletstvo" u domacoj ligi, ali u Ligi Sampiona su od starta bili glavni favoriti uz Real. Pucaju sa svih pozicija, Musiala, Sane, Gorecka, Gnabri svi su jako brzi i nezgodni igraci. Cak su dosli i do polufinala bez Komana, koji je vec resio jedno finale LS. Naravno, Real moze lako da ih dobije ako proradi Vinisijus ili Rodrigo, na individualni kvalitet, ali dajem malu prednost Bajernu.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2024 at 10:20 AM, berti said:

 

 

 

Sada neko trena navijacu Bajerna da objasni da on ne voli svoj klub, da nema emocije, da navijav Sportinga vise pati u porazu nego on. To je besmisleno.

Navijaci Bayerna nisu tako strastveni ( a i nemaju tako dugu navijacku tradiciju) kao navijaci Borusije, Schalkea ili

Kaiserslauterna pa i Eintrachta. Ova cetri kluba imaju istoruju dugu i 120-130 godina, Bayern je tu mladjahan.

Borusijini navijaci mogu da se porede sa navijacima iz Liverpula i Mancestera jer su i klubovi nastajali u radnickom

miljeu, ocevi su vodili decu na utakmice i ta se tradicija nastavlja. Bayern je nema.

5 Igraca iz Kaiserslauterna su ostvarili Cudo iz Berna 1954 sa Fritz Walterom na celu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Selina said:

Navijaci Bayerna nisu tako strastveni ( a i nemaju tako dugu navijacku tradiciju) kao navijaci Borusije, Schalkea ili

Kaiserslauterna pa i Eintrachta. Ova cetri kluba imaju istoruju dugu i 120-130 godina, Bayern je tu mladjahan.

Borusijini navijaci mogu da se porede sa navijacima iz Liverpula i Mancestera jer su i klubovi nastajali u radnickom

miljeu, ocevi su vodili decu na utakmice i ta se tradicija nastavlja. Bayern je nema.

5 Igraca iz Kaiserslauterna su ostvarili Cudo iz Berna 1954 sa Fritz Walterom na celu.

Sve to stoji, samo sto je ovde bila kao neka rasprava da li je Bajern veliki klub. A veliki klub cine i navijaci, ali ne samo navijači, vec i mnogo toga drugog.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Sve to stoji, samo sto je ovde bila kao neka rasprava da li je Bajern veliki klub. A veliki klub cine i navijaci, ali ne samo navijači, vec i mnogo toga drugog.

Cudno je to sve sa Bayernom, najomrazeniji klub u Nemackoj, po meni ima najvise navijaca ( ali su to vise simpatizeri,

nikako stvarni navijaci), a vec decenijama rade na tome da se o njima svaki bozji dan raspravlja svejedno da li je neki

seks u pitanju ili trener ili igraci koji umesto da idu na trening idu na neke modne revije kao manekeni u Pariz.

Link to comment
Share on other sites

Manchester United je najgore vodjeni klub na Svetu u poslednjih 10 godina. Naravno ako pricamo o klubovima koji van igrackog kadra imaju para i infrastrukturu da imaju vise od 20,30 zaposlenih. Znaci svaki klub koji vredi vise od 10 milki.
Sve je krs. Novi vlasnik je frapiran organizacijom svih stvar, od vrha do dna. Eno ga salje mail-ove da ljudi mora da dolaze u prostorije kluba, da nema remote lelemudenja kao sto je bilo.
Ljudi kazu, komercijalni deo tim radi dobar posao. To je netacno, i tu smo krs...
Stadion prokisnjava...

Na terenu smo... pa recimo da trenutno ima samo 2,3 gore ekipe u celom PL-u (ne preterujem)

I kao takav Manchester United je na danasnji dan najvredniji klub na Svetu. Ispred Real Mandrida, Barselone, Liverpula i Bajerna. I ponovo, to nije zato sto imamo dobre ljude u marketingu i komercijali.
Zasto? Zato sto vrednost akcije i reputacioni resurs zavise od znacajnosti sentimenta i paznje koje se pridaju klubu, BEZ OBZIRA na sve...

Ako pricamo o najboljem i najtrofejnijem klubu,, tu vodite vase pricice.

Manchester United je najveci klub na Svetu.

Rimsko carstvo je palo odavno, ali i dalje svakom muskarcu jednom nedeljno padne na pamet 😄
 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Veliki Kilijan je po ko zna koji put usrao motku u velikoj utakmici, a PSG nikada nije imao laksi put do finala nego ove godine i opet su pukli. Bez Krstajica i Sergeja nikada nece uzeti LS.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedan od retkih koji ne širi netrpeljivost prema tzv.plastičnim klubovima. Međutim,PSG mi je prilično teško svariti..ne zbog ogromne love koja im je potekla,već zbog nikakvog karaktera..karakter ekipa (namerno u množini) im je dijametralno (ili dijagonalno;šta je ispravno?) suprotan sa količinom novca kojim raspolažu..

Njih ni GOAT Mesi,koji očito tamo nije bio na vrhuncu moći, nije uspeo transformisati u pobedničku priču. Govorim o Ligi šampiona gde imaju konkurenciju. Mbape nevidljiv maltene u dvomeču..nekako nedostatan..Dortmund niti je neka ekipčina niti fudbalski bauk pa da se protiv njih ne nemetneš kao jedan od najboljih fudbalera današnjice.

Baš mi odaju utisak nekog klošarskog kluba..i večitih gubitnika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

PSG je mnogo manje "plastican" od City-ja. Nemaju dugu istoriju, ali imaju neku iskrenu bazu fanova, i godinama sam ih voleo jer su bili klub "odskocna" daska za mnoge kasnije zvezde - Ronaldinja, Zorza Veu, sad Mbapea... i gajili su taj majstorski fudbal i kod njih su bili Okoca, Zuninjo, Pauleta... uvek su davali slobodu kreativcima da pokazu fudbalsku magiju. Susic je legenda kluba, takodje.

 

Ali kao sto rekoh, mogu kolko hoces para da sipaju u PSG, Francuzi jednostavno ne znaju da osvajaju klupska takmicenja, liga je slaba. Malo pre proverih i zapanjio sam se da francuski klub nikad nije osvojio ni Kup Uefa/Ligu Evrope, a npr. jedna Holandija ima 4 titule.

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, holden c. said:

Svaka cast Borusiji, ovo je malo ko ocekivao. Inace, na papiru, mislim da je ovo mozda i najslabija ekipa koja je usla u finale LS poslednjih 20 godina. Ja ne znam da li oni imaju i jednog bas top igraca trenutno, Humels je to svakako bio, Sanco ce mozda biti, ali bas onako jedan veliki timski uspeh.

 

Jedan hot take - Mbape ce razjebati Real.

 

 Anceloti je jednostavno previse iskusan i dobar( odlican trener) , da tako nešto dozvoli.

 btw, nije Borusija toliko igracki losa, koliko je Terzic.

 

19 hours ago, diego said:

 

Kakvi slab, nego su dobili "Kejnovo prokletstvo" u domacoj ligi, ali u Ligi Sampiona su od starta bili glavni favoriti uz Real. Pucaju sa svih pozicija, Musiala, Sane, Gorecka, Gnabri svi su jako brzi i nezgodni igraci. Cak su dosli i do polufinala bez Komana, koji je vec resio jedno finale LS. Naravno, Real moze lako da ih dobije ako proradi Vinisijus ili Rodrigo, na individualni kvalitet, ali dajem malu prednost Bajernu.

 

 Pre bih rekao Tuhelovo prokletstvo. Samo Terzicevo neznanje i "bezmudost" ih je spasila gubitka titule u prethodnoj sezoni... i da, u pravu si, nije Bayern igracki los, koliko je lose vodjen , kako trenerski tako i organizaciono,  od strane prethodnog tandema.

 Jednostavno, Kan i Braco nisu imali niti znanje, niti kapakapacitet da vode takvu mašineriju kao sto Bayern.

 

10 hours ago, Selina said:

Navijaci Bayerna nisu tako strastveni ( a i nemaju tako dugu navijacku tradiciju) kao navijaci Borusije, Schalkea ili

Kaiserslauterna pa i Eintrachta. Ova cetri kluba imaju istoruju dugu i 120-130 godina, Bayern je tu mladjahan.

Borusijini navijaci mogu da se porede sa navijacima iz Liverpula i Mancestera jer su i klubovi nastajali u radnickom

miljeu, ocevi su vodili decu na utakmice i ta se tradicija nastavlja. Bayern je nema.

5 Igraca iz Kaiserslauterna su ostvarili Cudo iz Berna 1954 sa Fritz Walterom na celu.

 

Uf... ovo je baš,  ne znam kako da se izrazim a da te ne uvredim ( o ne želim,  da se razumemo),  površno... kao da si opisala,  uz dužno poštovanje istih, navijače Hoff-a.

 OK, mogu da se složim da BM navijaci nisu pretereno poznati po huliganskim ispadima kao neki pobrojani,  ali daleko od toga da nisu "stravstveni " , nemaju navijacku istoriju, i slično ... cak i kada pričamo o "simpaziterima" (bar onima koje ja poznajem)

 

1 hour ago, Drug Crni said:

Ja sam jedan od retkih koji ne širi netrpeljivost prema tzv.plastičnim klubovima. Međutim,PSG mi je prilično teško svariti..ne zbog ogromne love koja im je potekla,već zbog nikakvog karaktera..karakter ekipa (namerno u množini) im je dijametralno (ili dijagonalno;šta je ispravno?) suprotan sa količinom novca kojim raspolažu..

Njih ni GOAT Mesi,koji očito tamo nije bio na vrhuncu moći, nije uspeo transformisati u pobedničku priču. Govorim o Ligi šampiona gde imaju konkurenciju. Mbape nevidljiv maltene u dvomeču..nekako nedostatan..Dortmund niti je neka ekipčina niti fudbalski bauk pa da se protiv njih ne nemetneš kao jedan od najboljih fudbalera današnjice.

Baš mi odaju utisak nekog klošarskog kluba..i večitih gubitnika.

 

 Iako je osnovan 70-te, PSG nije "plastičan" klub, kao ni City ( ili ostali klubovi u koje je uplivao arapski/usa kapital). Takvi ( plasticni) su postali u nasim očima sve zbog sipanja petro miliona,  zbog gomile stranaca i preplacenih igraca od kojih niti jedan ne potiče iz omladinske škole. Jbg ja pamtim sasvim drugaciji PSG i to da su imali jednu od, da kažem,  problematičniju hard core bazu tamo 90tih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diego said:

PSG je mnogo manje "plastican" od City-ja. Nemaju dugu istoriju, ali imaju neku iskrenu bazu fanova, i godinama sam ih voleo jer su bili klub "odskocna" daska za mnoge kasnije zvezde - Ronaldinja, Zorza Veu, sad Mbapea... i gajili su taj majstorski fudbal i kod njih su bili Okoca, Zuninjo, Pauleta... uvek su davali slobodu kreativcima da pokazu fudbalsku magiju. Susic je legenda kluba, takodje.

 

Ali kao sto rekoh, mogu kolko hoces para da sipaju u PSG, Francuzi jednostavno ne znaju da osvajaju klupska takmicenja, liga je slaba. Malo pre proverih i zapanjio sam se da francuski klub nikad nije osvojio ni Kup Uefa/Ligu Evrope, a npr. jedna Holandija ima 4 titule.


koji zuninjo?

Link to comment
Share on other sites

Uh, da je neko pricao pre godinu dana da ce Bajern izaci u ovakvom sastavu, reklo bi mu se da je lud. Koliko iznudjenih resenja i pomeranja igraca na druge pozicije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ta'veren said:

Uh, da je neko pricao pre godinu dana da ce Bajern izaci u ovakvom sastavu, reklo bi mu se da je lud. Koliko iznudjenih resenja i pomeranja igraca na druge pozicije.

Jedino sto Davies igra LW, ostalo sve standardno pod Tuchelom. Ne znam na koja iznudjena resenja mislis?

 

Musiala i Bellingham nevidljivi vcrs, posebno prvi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...