Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

8 hours ago, K.Dot said:


Pa zato je tu novi trogodišnji ciklus. Niko ne očekuje da se sledeće sezone osvoji EL. 

 

8 hours ago, Barkley#34 said:

Lako je sad se kurčiti i zaboraviti kako su se prošle godine grickali nokti uz jao, ubiće nas od zezanja ako stvarno odu na F4.

Rekao bih da ste obojica u pravu :classic_smile: Koliko znam Željko nije od onih što lako odustaju i stvarno očekujem da pokuša još jednom da napravi respektabilan tim koji će napraviti rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

Zeljko (najveci od svih mogucih trenera) je dozvolio 7 uzastopnih poraza od Zvezde (and counting). U ISTOJ sezoni.

 

Nadam se da ce to debelo uzeti u razmatranje kada bude pravio tim za sledecu sezonu i odlucivao koga od aktuelne raspale bande da zadrzi (ne ljutim se na tebe, Đeljane, ni najmanje). I da sebe stavi na 1.mesto fail analize, pa tek onda igrace.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

 

Speaking of...

 

Kod Smita mi se, pored celog truda i pametne igre (u skladu sa svojim kvalitetima) svidja i izraz lica, bar sto sam video u prenosu. Nema nijednog momenta da se kezi kao vecina preplacenog glavnog crnjskog sindikata kada gubi, vec skroz ozbiljan, vojnicki izraz, fokusiran. Kivan na sebe kada udje u problem sa faulovima (koje je takodje pametno pravio).

 

Stvarno se nadam da ostaje, ali u tom slucaju ocekujem i od brace Grobara da svoja ocekivanja prilagode. Jer ne dobijamo time novog Pantera/lidera, vec high-ish level osiguraca. Tim u kome bi Jalen bio lider je Fiba LS tim. Veci delovi slagalice moraju biti pogodjeni ovog puta.

Edited by MC Thunder 2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je bilo otprilike jasno čemu sve ovo vodi još pre početka sezone kad se ekipa okupila na pripremama, pa je Tegeltija stavljao snimke a ono umjesto da hvataju dušu kroz nos po planinama neki lagani šuterski treningić, bacaju se fore, šega, šala, komika. 
 

No bio sam toliko zaslijepljen prošlom sezonom da sam otresao tu misao iz sebe k’o slinu. 


Pitanje je sa ovim pizdunskim sindikatima koliko drugačije i smiješ da vodiš treninge i sve ostalo.

 

Skoro sam ukačio u nekom podkastu pričao je neko da kazneni treninzi u šest ujutru, krvava koljena i slične fore nisu ni dozvoljeni više.

 

Kakvo je vrijeme, kanselovali bi nam Duleta dok bi rekao “borba bre”.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Kod Smita mi se, pored celog truda i pametne igre (u skladu sa svojim kvalitetima) svidja i izraz lica, bar sto sam video u prenosu. Nema nijednog momenta da se kezi kao vecina preplacenog glavnog crnjskog sindikata kada gubi, vec skroz ozbiljan, vojnicki izraz, fokusiran. Kivan na sebe kada udje u problem sa faulovima (koje je takodje pametno pravio).

 

Ovo

 

Bas mi je to palo na pamet negde u ABA plejofu i onda kad ste sa Megom poceli KLS da igrate a on nastavio da radi i ispunjava zadatke, sto je do njega. Stvarno deluje kao neko ko je u utakmici, i ne leti mu mozak po tribinama. To je bas pohvalno. Naravno, ima svoje limite i kao igrac i kao eventualni lider. Mozda bas ta neka hladnokrvnost i ocrtava da nema neke liderske sposobnosti, da nije neki pokretac, ali je sigurno zahvalan vojnik za imati. 

 

Steta i za njega a i za vas sto nije vise imao prilike da doprinese ove sezone. Mislim da je zasluzio. Ako nista drugo stavljen je ispred PJa u KLSu, prema zasluzi.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MC Thunder 2 said:

Zeljko (najveci od svih mogucih trenera) je dozvolio 7 uzastopnih poraza od Zvezde (and counting). U ISTOJ sezoni.

 

Nadam se da ce to debelo uzeti u razmatranje kada bude pravio tim za sledecu sezonu i odlucivao koga od aktuelne raspale bande da zadrzi (ne ljutim se na tebe, Đeljane, ni najmanje). I da sebe stavi na 1.mesto fail analize, pa tek onda igrace.

I 17 poraza za tri godine. Ide se kao 18. Potuceni svi rekordi. Sanjali smo F4 EL, zavrsicemo u (18+). 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zeljko je dao Amerima da mu vode svlacionicu, sa njima je napravio fantastican rezultat prosle godine, sa njima je i poginuo ove.

Da ne prenosimo traceve, svi smo culi za tuce na treningu u raznim varijacijama na temu, pitanje je sta je od toga istinito ali da atmosfera nije dobra - jasno je i vrapcima.

 

Meni se nikako nije dopalo kako ste oladili Gagija Milosavljevica onog prvog leta, i to u ekipi koju su sacinjavali i Dangubic, Zagorac, tada mladjani Trifa, Balsa, Smajlagic.

Aj sto je Gagi za polovinu njih izmislio kosarku, narocito u tom trenutku i u EK ritmu utakmica, nego sto je to tip coveka koji ti drzi svlacionicu, koji ce da digne ton prema saigracu kad treba i kome treba. Mozes da ga posaljes pred novinare jer znas da nece da lupi neku glupost, da ima nepostovanje prema protivniku, nadobudni stav i slicno.

Taj sigurno nece da izbegava rukovanje sa protivnikom i tako te Bruklin fore, ako i bude digao frku, imace dobar razlog za to, jer zna kakva je kultura ovde, sta se i kad radi a sta ne.

 

Opet, nije da imate veliki izbor bivsih kapitena i dokazanih lidera medju bivsim igracima, Novica i Macvan su bili poslednji mohikanci, a Lucu Bajern ne pusta ni za zivu glavu.

Mada, mislim da i tu Zeljko nikada nije zapeo onoliko koliko bi navijaci hteli, ako je mogao da otme Panteta, Eksuma i Ledeja, moze i jednog Lucica.

 

Kako bilo, taj slucaj sa Gagijem i Zeljkovo ne uzimanje u razmatranje sastavljanje tima u kome ce mu spona sa terenom biti domaci igrac, a ne Kevin kep mi je u startu bio bezveze.

To nije u sladu sa kosarkaskom kulturom kod nas, tesko se prima i medju navijacima i u svlacionici.

 

Na sve to si umesto nenormalnog Lesora, koji je pozitiva na maks za svoju ekipu, pritom im daje sigurnost da mogu bukvalno da se pobiju sa svakim na terenu, doveo mrtvo puvalo Kaminskog i stacujaovde Kabokla. Kapiram ja da se takvi igraci ne nalaze na svakoj raskrsnici ali prelaz sa Matijasa na Frenka je ozbiljan karakterni downgrade, u svakom smislu.

 

Generalno, ovo sto on pokusava je nesto sto radi i Ataman - sastavi ti igracki sto kompatibilniji tim, ne moraju igraci da se vole niti da se postuju medjusobno, ne moraju cak da budu ni momci sa stavom i na mestu, pobedjivace zajedno pa ce se zavoleti.

Bezvezan pristup po meni, sve iako je Ataman pokazao da ta formula daje rezultate, u vise navrata.

Za takve ekipe je tesko navijati, i iz ove sezone ce se po dobrom pamtiti jedino Aleksino zalaganje i prvi minuti nekih mladih igraca, bar se meni tako cini.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Nenadd said:

Generalno, ovo sto on pokusava je nesto sto radi i Ataman - sastavi ti igracki sto kompatibilniji tim, ne moraju igraci da se vole niti da se postuju medjusobno, ne moraju cak da budu ni momci sa stavom i na mestu, pobedjivace zajedno pa ce se zavoleti.

 

To i jeste velika sličnost između njih dvojice kao trenera :classic_smile: I apsolutno ima smisla, možda se ona ekipa iz prošle sezone nije gotivila na početku, ali su kliknuli igrački pa je iz pobeda i tog samopouzdanja došlo timsko zajedništvo. 

 

Naravno, svi bismo za neke klubove voleli bajku kao sa reprezentativcima iz Manile i za takve ekipe je lakše navijati. Ali realnost je da je u današnjoj eri surovog profesionalizma kod sportista i te neke otuđenosti daleko teže sklapati timove sa takvim ciljem.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Ali realnost je da je u današnjoj eri surovog profesionalizma kod sportista i te neke otuđenosti daleko teže sklapati timove sa takvim ciljem.

Ja bih dodao ovde i deficit domacih igraca, ako vec pricamo o tome da smo mi ovde specificna sredina i da je pozeljno imati odredjenu grupu domacih igraca na koje ces da dodas strance. Sve sto je srpsko i top kvaliteta je uglavnom nedostupno (Bogdan, Micic, Milutinov). Sledeca grupa domacih igraca su oni kojima je prosao prajm i oni koji su na granici EC i EL nivoa, a takvi su uglavnom u Zvezdi poput Tea, Nedovica, Davidovca, Mitrovica, ili su dostupni samo Zvezdi (zbog navijackog opredeljenja) poput Kalinica, Dobrica ili S.Jovica. I treca grupa, mladi igraci za koje se u ovakvom rasporedu i ritmu utakmica nema ni vremena ni prostora. Ono sto ostaje Partizanu, bar u realnim dometima, su Marinkovic i Lucic + domaci igraci koji su trenutno u klubu, a koji nisu pokazali sposobnost da "drze" svlacionicu poput Alekse, Andjusica, Smajlija, Trifunovica...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Ja bih dodao ovde i deficit domacih igraca, ako vec pricamo o tome da smo mi ovde specificna sredina i da je pozeljno imati odredjenu grupu domacih igraca na koje ces da dodas strance. Sve sto je srpsko i top kvaliteta je uglavnom nedostupno (Bogdan, Micic, Milutinov). Sledeca grupa domacih igraca su oni kojima je prosao prajm i oni koji su na granici EC i EL nivoa, a takvi su uglavnom u Zvezdi poput Tea, Nedovica, Davidovca, Mitrovica, ili su dostupni samo Zvezdi (zbog navijackog opredeljenja) poput Kalinica, Dobrica ili S.Jovica. I treca grupa, mladi igraci za koje se u ovakvom rasporedu i ritmu utakmica nema ni vremena ni prostora. Ono sto ostaje Partizanu, bar u realnim dometima, su Marinkovic i Lucic + domaci igraci koji su trenutno u klubu, a koji nisu pokazali sposobnost da "drze" svlacionicu poput Alekse, Andjusica, Smajlija, Trifunovica...

 

Meni je uvek bila smešna ta priča da domaći igrači treba da vode svlačionicu. Ali nekako dok sam gledala epizodu Košarkaških pravila sa Novicom, palo mi je na pamet koliko je KKP kao ekipi falio takav igrač, makar na klupi. Može da bude iz Tunguzije, USA ili Srbije, mada je najveća verovatnoća da bude odavde. I onda skapiram da kad sve ide dobro ne tražimo takve igrače, njihov nedostatak se oseti tek kad kola krenu nizbrdo. U principu, priča o sklapanju tima sa nekakvom hemijom je dosta kompleksna, na to utiče mnogo faktora kojih često nismo ni svesni. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Meni je uvek bila smešna ta priča da domaći igrači treba da vode svlačionicu. Ali nekako dok sam gledala epizodu Košarkaških pravila sa Novicom, palo mi je na pamet koliko je KKP kao ekipi falio takav igrač, makar na klupi. Može da bude iz Tunguzije, USA ili Srbije, mada je najveća verovatnoća da bude odavde. I onda skapiram da kad sve ide dobro ne tražimo takve igrače, njihov nedostatak se oseti tek kad kola krenu nizbrdo. U principu, priča o sklapanju tima sa nekakvom hemijom je dosta kompleksna, na to utiče mnogo faktora kojih često nismo ni svesni. 

 

Mislim da je to ova sezona prilično jasno pokazala.

 

Partizan je realno sastavio kvalitetniji tim. Međutim, bitne uloge u Partizanu imaju skoro isključivo stranci i onda se to najbolje ogleda u Evroligi gde su ti stranci igrali sa velikom motivacijom.

U ABA je ta motivacija vec dosta više na strani domaćih, ali sad je tu Zvezda u prednosti. O KLS da ne pričamo, to pa nikoga ne zanima, ali ipak se Zvezdini malo više angažuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Mislim da je to ova sezona prilično jasno pokazala.

 

Partizan je realno sastavio kvalitetniji tim. Međutim, bitne uloge u Partizanu imaju skoro isključivo stranci i onda se to najbolje ogleda u Evroligi gde su ti stranci igrali sa velikom motivacijom.

U ABA je ta motivacija vec dosta više na strani domaćih, ali sad je tu Zvezda u prednosti. O KLS da ne pričamo, to pa nikoga ne zanima, ali ipak se Zvezdini malo više angažuju.

A prosle sezone su nam bas domaci igraci imali najbitniju ulogu. Jedino je Panter tu bio izuzetak.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alek The Great said:

A prosle sezone su nam bas domaci igraci imali najbitniju ulogu. Jedino je Panter tu bio izuzetak.

 

Ne ali vam je tim bio još bolji,

 

Lessort bolji od Kaminskog i Kabokla zajedno

Exum daleko bolji od Doziera

Madar bolji (da budemo fer i bolje iskorišten) od Smita.

 

Generalno i bolja hemija. Mislim da su se i Punter i Ledey malo zasitili već. Sve se računa naravno.

Link to comment
Share on other sites

Bitno da se Panter nije zasitio love, ali nek mu je igra kurac cele sezone. Nigde nem klauzule da ne sme tako da izgleda na terenu. Istina, bio je cesto prebijan, ali ako je neko mogao da nadje nacin da bude visestruko koristan, onda je to bek koji je smatran najboljim u EL u 22/23.

 

Ne dao Bog da se na treningu forsiralo bolje i brze oslobadjanje od lopte, Zeljko.

 

(Nzm jel se primeti, ali bas sam kivan na ovaj tim i trenera).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uz svo dužno poštovanje Panterovim košarkaškim kvalitetima izjavio bih za Dnevnik da je on za mene nula (0) od sportiste.

Izbegavanje pozdrava sa rivalom pre utakmice u Srbiji, u Evropi, u Bruklinu, u Namibiji , Mongoliji, bilo gde u svetu je bas krindzara teška.

Možda nebitan detalj, nije on u obavezi to da uradi, pozdravi se posle utakmice ok,  ali to je tako  nesportski potez da za mene ne postoji  opravdanje takvog čina. To je urusavanje svega onoga sto sport treba da bude od strane onoga koji i zivi  za taj sport i živi  od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Uz svo dužno poštovanje Panterovim košarkaškim kvalitetima izjavio bih za Dnevnik da je on za mene nula (0) od sportiste.

Izbegavanje pozdrava sa rivalom pre utakmice u Srbiji, u Evropi, u Bruklinu, u Namibiji , Mongoliji, bilo gde u svetu je bas krindzara teška.

Možda nebitan detalj, nije on u obavezi to da uradi, pozdravi se posle utakmice ok,  ali to je tako  nesportski potez da za mene ne postoji  opravdanje takvog čina. To je urusavanje svega onoga sto sport treba da bude od strane onoga koji i zivi  za taj sport i živi  od njega.

Ne bih se ni ja pozdravljao sa onim ko mi uvali fals pasos.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Ne bih se ni ja pozdravljao sa onim ko mi uvali fals pasos.

:default_coffee:

Ok, ali ti si kapiten KK Moje Selo Malo a ne kapiten KKP.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...