Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

MC Thunder je bio u pravu. Odmah na startu po načinu odbrane Reala sam shvatio da su najozbiljnije pripremili ovu utakmicu. To se videlo i po reakciji Poarijea kada se izvinjavao treneru posle trojke Kaminskog jer nije ispoštovao dogovor. Brutalan je Real. Kad je ovako naložen ne može mu niko ništa, sa ovakvim napadačkim bogatstvom mogu da te dovedu do ludila. Odlično je Partizan otvorio drugo poluvreme, ali odlazak na klupu Tavaresa i povratak Poarijea je rešio utakmicu. Ma koliko da je Real moćan, mislim da bi i oni želeli da izbegnu Partizan jer im baš ne godi njihova centarska linija. Tavaresa su uništili, dobro su večeras oznojili dupe igrači Reala u odbrani, prijaće i njima nekoliko dana odmora. Šta je tu je, ne može se protiv ovih zveri. Teraj dalje, borba se nastavlja.

Edited by Volter
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imali smo mi fin plan, samo je problem što Bruno i Frenk ne mogu da budu na terenu 35 minuta.

 

Onda na naplatu dolaze dve ključne stvari - loš Panter i prednost koju oni prave na 4 jer nema Ledeja. I to je to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nama je veći problem PJ od Smajlija. Prije njega Bruno, prije njega Kaminski, Poni, Aleksa, Anđušić… 
 

Uvijek je neko u daunu, sad je još super kad su samo dvojica a ne pola ekipe.

 

Utripovao sam još tamo nekad u novembru da nam je peh Vlada Dragutinović i čvrsto se držim toga.

 

Nije lisica, Vlada je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

Nama je veći problem PJ od Smajlija. Prije njega Bruno, prije njega Kaminski, Poni, Aleksa, Anđušić… 
 

Uvijek je neko u daunu, sad je još super kad su samo dvojica a ne pola ekipe.

 

 

Naravno, ali eto nema ga nigde, pa se ponadaš da može jednu da odigra u Ledejevom odsustvu. 

 

 

PJ je kriminal, osim par dobrih minuta protiv Baskonije, on nema dobar meč od Žalgirisa, tj 2 meseca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I jepte se više sa Panterom, imamo svi oči, tuku ga cijele sezone a svira se malo do gotovo ništa. Ako mislite da je lako pogoditi nakon što prođeš krug i primiš dva-tri bubotka bez lopte, pitajte Navara zna li ko je Petar Božić.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

I jepte se više sa Panterom, imamo svi oči, tuku ga cijele sezone a svira se malo do gotovo ništa. Ako mislite da je lako pogoditi nakon što prođeš krug i primiš dva-tri bubotka bez lopte, pitajte Navara zna li ko je Petar Božić.

 

Ja više cenim i njegovo pokušavanje i promašivanje, nego ovo što radi PJ recimo, da ne pričam o alibi košarci Smajlija, nemoći Ponitke, Jaramaza...

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Rešila nas ozbiljno bolja ekipa, a samo se čekalo kako. Čak smo i dobro odgovorili na njihovu najjaču postavu u trećoj, ali oni su ipak spremni da igraju duže na visokom broju obrtaja.

 

I na kraju će se desiti ono što pričam od kada sam video raspored, utakmica vs Oly je u stvari utakmica sezone. Pa da vidimo ima li džebane i možemo li da se umuvamo među 10.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dozier potonuo u formi. Prilično nestvarna promena u njegovoj igri.

 

Real je jednostavno mnogo jači tim, čak i sa Ledejom. Hezonja, valjda partija karijere. Oduvek je bilo jasno da momak ima štofa ali ne i glavu, često je pravio baš gluposti. Ovaj put su mu ušla par šuteva i posle toga se opustio...ostalo je istorija.

 

Ništa, od ostalih 3 utakmica, dve možete dobiti sigurno, ne znam za ovo sa Olimpijakosom. Petrušev se povredio večeras, Milutinov odavno nije u sastavu, imate šanse...50-50 je ta tekma.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Son_of_a_gun said:

Ako bi trebalo bilo ko da im leži to je Tavares. Prošle godine ga je Smajli uništavao sa kapice, nema razloga da to opet maksimalno ne iskorištavamo.

 

Izvlačenje iz reketa, neki katovi za Ponija, ne sumnjam da ćemo gledati nešto od tog.

 

Unistavao ga je u, za Real, nebitnom mecu, u PO je to bilo ovako:

 

3. mec: Smailagic 15 poena, 3/3, 2/4, 3/5, 2 skoka, indeks 15 - Tavares 26 poena, 11/14, -, 4/5, 11 skokova, indeks 41

4. mec: Smailagic 0 poena, 0/0, 0/1, 0/0, 2 skoka, indeks 0 - Tavares 15 poena, 4/7, -, 7/8, 7 skokova, indeks 30

5. mec: Tavares 12 poena, 7 skokova, 16 indeks - Smailagic 4 poena, 1 skok, 6 indeks

 

Inace, Real itekako ima rezervi u odnosu na ovaj sa Partizanom, Tavares moze mnogo bolje od 5 indeksa, Musa isto moze mnogo bolje, ovi veterani su ekstremno bitni da poguraju u egal mecevima. Mislim da niko u PO nece imati sanse protiv njih, svi ce gledati da ih izbegnu ako budu mogli.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

meh. dal je prica protiv bask, dal je prica protiv real, it`s all the same.  takva je.

neko napisa da zeli kamenom makabi, postoe valjda odron od igraca...

meni, on, zesce osvezenje u ovoj dosadnoj igri. true basketballa. zelim mu neku ekipu koja igra skolsku kosarku, da ga zastiti u odbrani, iskoristi u napadu. jedino nesto kosarkaski lepo, sto sam video ove sezone u kkp je on. kaboklo (na4) moze mnogo...

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ko se sjeća a bilo je i repriza serije Naše malo Misto sjetice se da je tamo ulogu imao(Boris Dvornik) Roko Prč.

Jbg dođe netijak izljubi se sa nama ispozdravlja i sprči nam 5 trojki.

Meni jutros u glavi odzvanja ona naslovna pjesma iz serije i stih: o moj Bože šta se može, moglo je svršit gore.

 

Link to comment
Share on other sites

Olimpijakos definitivno mec sezone u EL, sa tom pobedom idemo u 10 i imamo 2 relativno poželjna protivnika za overu prolaska. Nadamo se Leday-u da će bit tu, pre toga SC Derbi rezultatski nevazan mec jer posle poraza Budućnosti juče, jasno da će bez obzira na rezultat u nedelju o 2.mestu odlučivati međusobni mec. Dakle dovoljno vremena za pripremu meča i trening, u nabrijanu atmosferu ne sumnjam, a ni u pobedu ne sumnjam i to da ce ova ekipa pokazati dobar karakter.

Link to comment
Share on other sites

Naš najveći problem je u glavama. Cijelu sezonu čekamo tu jednu utakmicu koja će da nas digne da povjerujemo da su nam dometi ti koji su zacrtani kad se pravio roster. A bezmalo smo sve utakmice koje su bile prekretnica sezone izgubili, i velike su šanse da tu utakmicu nikad ni ne dočekamo. 
 

“Zamalo” Partizan aka “dan koji nikad nije došao”.

Link to comment
Share on other sites

Od Kevina se naravno očekuju poeni pa kad to izostane naravno da se njegov učinak ne može pozitivno oceniti. Međutim, osim kamenjarenja uopšte nije odigrao loše. Imao je svega par sumanutih šuteva, nije glavinjao, samo jedna izgubljena pri onakvom pritisku, tri asistencije od naših "fantastičnih" devet, sedam skokova, -2 sa njim za 33 minuta u porazu od 12 razlike, šest sviranih faulova na njemu. Nije silovao šuteve, uglavnom su bili iz za njega dobrih pozicija, umeo je da se skloni u trenucima kad je Naneli imao svoj period, iako nije neki odbrambeni igrač nije blejao nego se trudio i na tom delu terena.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...