Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Kada poredimo prošlu i ovu sezonu u Evroligi mora se uzeti u obzir i to da je Evroliga ove sezone, po mom mišljenju, kvalitetnija i ono što je jasno svima ujednačenija. Vi ste sinoć odigrali na nivou igara iz prošlosezonskog ludila ali to sada nije bilo dovoljno za pobedu. Ostali ste i bez dvojice igrača koji su najveći deo prošle sezone bili najkonstantniji igrači Partizana. A o kakvim se igračima radi najbolje govore njihove igre ove sezone u Dalasu i Panatinaikosu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frustrirajuće je ovako gubiti, ali nismo izgubili od nekih Šabana, već od jako kvalitetnog protivnika koji je odigrao vrlo dobru i strpljivu utakmicu i na kraju nas dobio jedva, i to pred svojim navijačima.

 

Ništa, opet isto, nazad, ćuti radi i čekaj priliku. Tabela na kraju neće lagati, kako god okreneš

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Protiv Monaka npr. ni da me dirne, kao i u dosta utakmica u kojima sam bio ubijen zbog tih prethodnih loših, al' sinoć me je oduvalo.

 

Super utakmica za gledanje, gomila preokreta, raspucani i jedni i drugi, na kraju i neizvesna završnica.

 

Oduvalo me je jer momci nisu odustajali. Bilo je gomilu dobrih odbrana, gde vrhunski izrotiramo i popunjavamo, al' na kraju popijemo trojku preko ruke.

Ponitka opet kratak (al' bukvalno) za nekoliko lopti, da li krađi ili koševa iz odbojke i skokova u napadu.

Drago mi je generalno zbog te petorke koja je iznela veći deo tekme, tj. drugog poluvremena.

 

Kaboklo konačno utakmica na nivou.

Koliko ima samopouzdanja na šutu za 3, toliko mi deluje da nema kad zida dole i to u mismeču.

 

Baš šteta, pogotovo kad sam video da Aleksa gori i da je Ledej odlično krenuo mislio sam da nam ne mogu ništa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nzm, moguce i da su se trudili i borili i sve. ja sam na 10:2 rezultatu i 5 direktno datih lopti u ruke, za kontre 1 na 0, od toga jedna iz tajmauta pozvatog da kao zaustavi to, potpuno oslepeo, vise me rezultat totalno nije interesovao, samo sam cekao da se zavrsi. i utakmica i sezona (za mene). al, aj da kazes, toe deo kosarke. desi se (desi se indijancima).

aj da kazes i da je deo kosarke da ti shaban nejpier uhvati ofanzivni na obrucu.to vec nzm dal se nekad desilo. al eto desi se.

i takvih detalja ima... da ne nabrajam. jbg, dese se. ae razumem. 

ne razumem da pored 3 beka na terenu, ledej sutira tehnicko. ne razumem da opet ledej, uzima da istrci i sutne poslednji za 5 sekundi. toe neozbiljno, neprofesionalno, bezobrazno i toe dealbreaker.  i more gonite se u 3pm vise. necu bre vise mi kvarite raspolozenje. nie ono, tipa da sam nervozan, nego kuvam od muke, oce vrh glave mi isoci od pritiska, ko u crtacima. necu to vise radim.

Link to comment
Share on other sites

aj, posto je cilj konkstruktivne kritike, teznja za poboljsanjem neke situacije, a nacin za to je predlog resenja, da mu za rodj predlozim kako da se spasi ovog sranja.

izaberi bre majstore 10 ljudi koje mozes treniras, koji ce ponekad rade sta im kazes i pici do kraja s njima. kazi ostaloj petorici su slobodni idu kuci, a ako vide da su se ovih 10 ispovredjivali i da fale igraci, ne moraju se javljaju. a i ti brate odmori malo od kosarkaske avangarde, vrati se u neke  kosarkaske sablone, mozda te igraci u svojim pozicijama i normalnim rotacijama i prijatno iznenade.

eto

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Alek The Great said:

Ekipa igra u skladu sa budzetom, cak nam je i pozicija na tabeli u skladu sa tim. To sto su nas prosle godine "razmazili" nerealnim rezultatom je do nas. Dobro, ima malo i do naseg predsednika i njegovim pompenznim najavama. A mozda je i to bila i politika kluba za dobijanje licence, da se pokaze ambicija. A budzet u odnosu na proslu sezonu je veci najvise zbog povecanja plata Panteru i Ledeju, manje zbog ostalih rastucih ugovora i naknadne doselekcije. Mozda Baskonija i Valensija imaju za nijansu manji, ali su zato iza nas Efes i Armani. A imamo sansu i da sa ove prve 2 ekipe u medjusobnom duelu, kuci, pokazemo da smo bolji.

Mislim da je ta 9. pozicija realnost. Jeste da moras onda da dobijes jednu i u gostima da bi posle igrao sa Realom, ali nije nemoguce. Jedna utakmica, veci pritisak na domacinu. 

Za sinocni performans nemam sta da kazem. Momci su se trudili, odbrana sasvim solidna, ali tesko je kad protivnik ima 80% za 2p i 52% za 3p. To su opako dobri procenti. Meni je najslabija karika u napadu PJ, koji poprilicno usporava nasu igru i kretanje lopte. A Aleksa kad mora da igra 30+ minuta nije dobro jer ne moze da odrzi toliki fokus i videlo se da mu je falilo snage na kraju. E sad, zasto trener nije probao sa Smith-om neki minut je pitanje za njega. A sudjenje nam je takvo kakvo je, a moramo cutati zbog licence. 

 

Jos vise sa tom licencom - nisu EL klubovi bogati zato sto imaju licencu, nego imaju licencu zato sto su bogati. Nije ovo Liga sampiona u kojoj i FKCZ moze da zaradi nekoliko desetina miliona evra samo od dva ucesca u grupnoj fazi. Cim se promeni ova vlast, ni KKP ni KKCZ vise nece moci da racunaju na dovodjenje Puntera, Napiera, Teodosica, LeDaya i ostalih skupih evroligaskih zvezda.

 

Sto se tice ostalog, nijedan skup sastav u EL nije pravljen da bi, eto, bio deveti, nego da pokusa da se bori za plasman na F4 (u kojem je sve moguce). Ako uzmemo druge skupe sastave, Armani, Efes, PAO, Oly, Fener, Monaco, Maccabi - mislis da se neko od njih zadovoljava nekim 7., 8. ili 9. mestom, a matematicki, neko od njih mora da bude na tim mestima.

 

Sustina je da ne moze i jare i pare (sto je omiljen sport naseg naroda, pa i naseg predsednika). Ne moze i skup sastav i milioni ulozeni u njega i ocekivanja kao da je u pitanju Valencia ili Baskonia.

Link to comment
Share on other sites

U ovoj pauzi od nekih mjesec dana od foruma i mjerenja patke generalno mnogo stvari se iskristalisalo u mojoj glavi. Svašta se nadešavalo, sportski i nesportski. Konkretno ovdje, napustili su nas neki meni mnogo dragi ljudi, razmišljao sam neko vrijeme i sam da se ne vraćam. Ušao sam u neke godine kad mi sve smeta, najmanje mi trebaju neki poluljudi da mi seru u usta za svaku izgovorenu riječ. Ovaj topic je bio sanity check dugo vremena, bilo je dovoljno autoriteta da sasječe bilo kakav disturbance in the force u samom nastanku, malo je od toga ostalo. Ako bilo ko od nas ulazi ovdje sa osjećajem pripadnosti nekom forumskom BLM pokretu jebeš sve to.

 

Košarkaški, mi smo tu gdje jesmo osim što to gdje jesmo ima potpuno drugo značenje danas u odnosu na prije mjesec dana. Objektivno gledano, igramo egal utakmice sa najboljim evropskim klubovima, nekad pretegne na našu stranu nekad ne, što se da vidjeti i na tabeli. Dugoročno gledano mislio sam da stojimo dosta dobro, međutim jedna tipična epizoda srpskog omnipotentnog bića narjerala me je da shvatim da nismo vlasnici svoje sudbine i da u Srbiji ništa, ne da ne može, nego ne sme da bude uspješno mimo jednog čovjeka, iako ima sve preduslove za to. Poraslo dete, osamostalilo se ali neće da može. Taj osjećaj da nešto sadiš, zalivaš, njeguješ a onda ti neko to sve razvali iz hira a ti si potpuno nemoćan da to spriječiš. Malo je gorih osjećanja u životu. Spoznaja da sve ovo što smo gradili u zadnjih pet godina može nestati u šizofrenoj epizodi jednog bolesnika prenerazila me je. I otrijeznila. 

 

Vrlo je specifična situacija za klub da mu je sport sekundarna aktivnost a mi se nalazimo sad u toj situaciji. Zato je mnogo bitno, umjesto da rantamo zašto je ovaj šutnuo ili zašto onaj nije dodao, da se kolektivno pozabavimo tom situacijom. A imaćemo dovoljno prilika da se bavimo tričarijama kad nam one budu najveći problem. Ili nećemo. Do nas je.

 

Što se mene tiče, ja sam duboko zabrazdio u svoj štokholmski sindrom. Volim ove ljude bez kočnica, Željka pre svih, pa onda i sve ove lude i lucidne frikove, sa svim svojim manama. 
 

Ja ću ovo podržavati dok ne crknem. Eto. 

  • Like 12
  • Love 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Jos vise sa tom licencom - nisu EL klubovi bogati zato sto imaju licencu, nego imaju licencu zato sto su bogati. Nije ovo Liga sampiona u kojoj i FKCZ moze da zaradi nekoliko desetina miliona evra samo od dva ucesca u grupnoj fazi. Cim se promeni ova vlast, ni KKP ni KKCZ vise nece moci da racunaju na dovodjenje Puntera, Napiera, Teodosica, LeDaya i ostalih skupih evroligaskih zvezda.

Ne znam da li si cuo za samofinansiranje i to koliko cemo mi ove sezone zaraditi samo od prodaje karata. To je 70% naseg budzeta. Nismo mi toliko vezani za drzavnu sisu kao neki. Ne odbijamo "mleko", ali preziveli bi i bez njega. A da ne govorim o ostalim povlasticama koje donosi sigurno igranje u EL.

Sve dok je Zeljko tu, ja se ne brinem. Ziv on nama bio i da kad mu dosadi posao trenera, da preuzme neku funkciju. A bas sam ocekivao da danas objavi produzetak.

  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Alek The Great said:

Ne znam da li si cuo za samofinansiranje i to koliko cemo mi ove sezone zaraditi samo od prodaje karata. To je 70% naseg budzeta. Nismo mi toliko vezani za drzavnu sisu kao neki. Ne odbijamo "mleko", ali preziveli bi i bez njega. A da ne govorim o ostalim povlasticama koje donosi sigurno igranje u EL.

Sve dok je Zeljko tu, ja se ne brinem. Ziv on nama bio i da kad mu dosadi posao trenera, da preuzme neku funkciju. A bas sam ocekivao da danas objavi produzetak.

Nemoj ovo da shvatis kao patkometriju, odnosi se na oba kluba, da li kad privatna firma daje pare po nalogu drzave racunas u samofinansiranje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ali ne bismo ni bili ovde da nije ušlo bar 10 milki još dok smo igrali EC. Tako da meni su te priče kako nas Oskarovac ne voli i mi sad patimo nekako površne

  • Like 15
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa velikom vecinom onoga sto je @Son_of_a_gun napisao, s tim da bih dodao kako su forumske te kritike ko je sutnuo, ko nije dodao itd...upravo plod podrske, ljubavi. A ljubav i te kako zna da boli.

 

Oštrije reči uvek znaju da izlete, narocito u afetku ljubavi, jer se vode emocijom. Retko kada hladna glava zna da vodi glavnu rec.

 

Neki od nas ostaju veliki optimisti, neki veliki realisti. Ali svi do jednog bodrimo Zeljka i ovaj tim do kraja, cak i oni koji ugase tv kad kola krenu kriminalno nizbrdo. Jbg, mora se (kako ko zna) cuvati i mentalno zdravlje, kako bi bilo jos prilike da se bodri 😁

Link to comment
Share on other sites

Ej bre, ne pričam ja o zavrnutim slavinama nego da će bolesnik da otjera Željka, raspusti upravu i svede nas (opet) na biološki minumum. Manje zato što je šipkaški otpadak a više zato što više voli da ga firma moli za milion nego da sama prihoduje 20. Gledate li tv nekad, nemoguće je bilo promašiti neki od njegovih takvih performansa, jednostavno ih je previše bilo.
 

Mi kao da ovdje pričamo o nekom ko ima bilo kakvu vezu sa realnošću ili bar da ima neku predstavu šta ona predstavlja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alek The Great said:

Ne znam da li si cuo za samofinansiranje i to koliko cemo mi ove sezone zaraditi samo od prodaje karata. To je 70% naseg budzeta. Nismo mi toliko vezani za drzavnu sisu kao neki. Ne odbijamo "mleko", ali preziveli bi i bez njega. A da ne govorim o ostalim povlasticama koje donosi sigurno igranje u EL.

Sve dok je Zeljko tu, ja se ne brinem. Ziv on nama bio i da kad mu dosadi posao trenera, da preuzme neku funkciju. A bas sam ocekivao da danas objavi produzetak.

 

Ponovo, samofinansiranje postoji samo u fudbalu.

 

Koji to kosarkaski klub koji ima budzet od nekoliko miliona do nekoliko desetina miliona evra moze sam da se finansira? Evo, samo jedan, ali da ne bude KKP je jedini takav klub?

 

Da, tacno je da i KKCZ i KKP zaradjuju milione od prodaje karata. Tako i kockar koji izgubi 20 hiljada evra pokaze na dobitak od 6-7 hiljada i kaze da bez kockanja ni u ludilu ne bi mogao da zaradi takve pare za mesec dana. Jedini problem i u jednom i u drugom slucaju je da tih 6-7 necega ne bi ni bilo da nije prvo obezbedjeno 20 necega.

 

Ove teorije oko efekta Zeljko nas vracaju na pocetnu premisu - nema klub toliko novca zato sto je Zeljko Obradovic na klupi, nego je Zeljko Obradovic na klupi jer klub toliko novca.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

Ove teorije oko efekta Zeljko nas vracaju na pocetnu premisu - nema klub toliko novca zato sto je Zeljko Obradovic na klupi, nego je Zeljko Obradovic na klupi jer klub toliko novca.

Da, da, to je ona komsijska prica koja se vodila kad je i dosao Obradovic. Doveo ga Vucic, obecao mu pare, drzavni projekat, on ne ume da radi sa jeftinim igracima, cim mu smanje budzet otici ce itd. 

Ja nisam govorio ni o kakvoj zaradi, toga u kosarci nema. Dovoljno je placati porez i plate na vreme i biti na nuli. Mi samo od karata imamo dovoljno za taj minimum koliko EL zahteva, a i preko toga. Kao sto rekoh u nekom postu gore, ubedjen sam da bi u slucaju licence sponzore jos lakse nalazili da se popuni taj budzet. Ok, znamo ko se pita i ko daje amin za ove domace sponzore. Ali toga je bilo i pre njega, nije on to izmislio da se udvori glasacima.

Ja nisam neko ko prati KKP samo kad igra u EL. Cak kako idu godine sve mi vise smeta guzva i radije bi otisao na Split, Krku nego na Barsu. Ali treba imati ambiciju i igrati sa najboljima. I ne smeta mi da KKP bude i prosecna EL ekipa sa tek povremenim izletima u top8 samo da sto manje zavisimo od drzave. Mozda je to utopija jer ce neko reci  - i narod je drzava, narod placa karte i obezbedjeje 70% budzeta, klub je prema tome drzavni i zavisimo od nje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MC Thunder 2 said:
10 hours ago, Plant said:

A kako ce to da otera Zeljka i natera vas da molite za milion kad se vec skoro pa samofinasirajuci ?

 

thats-bait-tom-hardy.gif

 

Nije bejt, nego ispade da je Zocov efekat na finansiranje KKP kao Sredingerova macka. 😄 

 

Duboko. :smiley33:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...