Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

A pazi SK je došao do saznanja da su sudije "Priznale" klupi Partizana 3 greške...Od koga li su saznali... I ček da vidimo hoće li u drugoj epizodi biti SK došao do saznanja da su sudije priznale klupi Zvezde da su svirnuli X puta pogrešno na njihovu štetu... Lele, lele,...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Barkley#34 said:

To o čemu ti pričaš nema veze sa ljubavlju i strastima nego je pre u pitanju strah od poraza, ali ne od bilo kakvog poraza nego od poraza od "njih", strah od toga da će "oni" biti bolje te večeri ili te sezone. Strah da ću JA biti ponižen, da ću se osećati loše, da će me neko podjebavati. JA to ne mogu da podnesem. JA moram da budem uspešan.

 

"Moranje" kluba da pobedi je samo sredstvo da se izbegne predmet straha.

 

Mnogo je toga oko nas, nošenje palica, čekića i utoka da se slučajno ne bi izgubilo u fer tuči, surovost u istim tim tučama da bi se nekako izbacio strah šta se nama može desiti, klinci koji gutaju tabletice da im slučajno ne padne tuki... jer strah.

 

Kaki qrac ljubav i strast prema klubu, nema veze s tim.


Gresis sto se tice straha, pre svega ja sam, ako ne racunamo navijacku neobjektivnost izrazito racionalna osoba, svesna da je sport nadmetanje gde je poraz realna opcija. Prvi cu kada zavrsi utakmica/prvenstvo da cestitam pobedniku, jer kako god je do te pobede doslo na kraju je zasluzena, ne postoji neka prolongirana tuga, kukanje danima, naprotiv pet minuta posle utakmice sam u zen modu i pomiren sa cinjenicom da je bolji pobedio. Drugo imam 35 godina, kroz moj zivot Zvezda je nemerljivo uspesnija i mnogo sam vise puta zajedno sa Partizanom gubio nego slavio. Birajuci da navijas za Partizan biras da si u senci veceg i popularnijeg kluba, da si pre samog pocetka drugi, da si autsajder i nemam problem sa tim. Trece ne postoji osoba u mom zivotu koja ce me podjebavati, jer prvo imam ogromnu blizu porodicu i svi su partizanovci, takodje prijatelji kojima sam se za zivota okruzio su silom prilika ili nesvesnom selekcijom ili Grobari ili nezainteresovani za navijacka prepucavanja. 
Tako da strah od poraza nemam, naprotiv uvek ga ocekujem, ali imam neverovatnu zelju da Partizan pobedi i sa druge strane nista manju da Zvezda izgubi, iako znam da je to apsolutno iracionalna stvar, da ni u jednom opipljivom smislu ne utice na mene i moj zivot, niti ja mogu da uticem da se to desi, ali da hipoteticki mogu bio bi spreman na sve da pomognem. 
Moja poruka je u sustini samo malo banalizovana i poseljacena i prosirena deviza gospodina Boze Koprivice o 11 Hitlera. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Shonewizard said:

 

Evo smo svi naučili nešto novo. Komšijama samo još ostaje da podnesu zahtjev da se preimenuje u "DV rule". 🙂

 

Ja sam se sinoc poprilicno sokirao kad je svirana tehnicka treneru Zvezde u sred tranzicije Partizana. Ne sjecam se kad sam zadnji put uopce vidio takvo nesto. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Knipex said:

A pazi SK je došao do saznanja da su sudije "Priznale" klupi Partizana 3 greške...Od koga li su saznali... I ček da vidimo hoće li u drugoj epizodi biti SK došao do saznanja da su sudije priznale klupi Zvezde da su svirnuli X puta pogrešno na njihovu štetu... Lele, lele,...


pa jes Rada sa SK je bas nama bliska i ona tako pise u nasu korist

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Knipex said:

A pazi SK je došao do saznanja da su sudije "Priznale" klupi Partizana 3 greške...Od koga li su saznali... I ček da vidimo hoće li u drugoj epizodi biti SK došao do saznanja da su sudije priznale klupi Zvezde da su svirnuli X puta pogrešno na njihovu štetu... Lele, lele,...

Verovatno je Rada Lambada saznala...nema ko drugi

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, fedor said:


Gresis sto se tice straha, pre svega ja sam, ako ne racunamo navijacku neobjektivnost izrazito racionalna osoba, svesna da je sport nadmetanje gde je poraz realna opcija. Prvi cu kada zavrsi utakmica/prvenstvo da cestitam pobedniku, jer kako god je do te pobede doslo na kraju je zasluzena, ne postoji neka prolongirana tuga, kukanje danima, naprotiv pet minuta posle utakmice sam u zen modu i pomiren sa cinjenicom da je bolji pobedio. Drugo imam 35 godina, kroz moj zivot Zvezda je nemerljivo uspesnija i mnogo sam vise puta zajedno sa Partizanom gubio nego slavio. Birajuci da navijas za Partizan biras da si u senci veceg i popularnijeg kluba, da si pre samog pocetka drugi, da si autsajder i nemam problem sa tim. Trece ne postoji osoba u mom zivotu koja ce me podjebavati, jer prvo imam ogromnu blizu porodicu i svi su partizanovci, takodje prijatelji kojima sam se za zivota okruzio su silom prilika ili nesvesnom selekcijom ili Grobari ili nezainteresovani za navijacka prepucavanja. 
Tako da strah od poraza nemam, naprotiv uvek ga ocekujem, ali imam neverovatnu zelju da Partizan pobedi i sa druge strane nista manju da Zvezda izgubi, iako znam da je to apsolutno iracionalna stvar, da ni u jednom opipljivom smislu ne utice na mene i moj zivot, niti ja mogu da uticem da se to desi, ali da hipoteticki mogu bio bi spreman na sve da pomognem. 
Moja poruka je u sustini samo malo banalizovana i poseljacena i prosirena deviza gospodina Boze Koprivice o 11 Hitlera. 

Ovo, pa i to Biži o je opet različito od onog prvog što si pisao, a opet sve zajedno je različito od ljubavi prema klubu. Sve vreme pričaš o rivalstvu i samo o nadvladavanju u njemu a ne o samom klubu. Rivalstvo je značajan faktor ali ne može biti centar postojanja kluba niti odnosa prema istom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja sam se sinoc poprilicno sokirao kad je svirana tehnicka treneru Zvezde u sred tranzicije Partizana. Ne sjecam se kad sam zadnji put uopce vidio takvo nesto. 

Lose te sluzi pamcenje,iskljucen je trener Zvezde u prvoj cetvrtini zbog komentara na ocigledan prekrsaj na Petrusevu.Znaci vez psovki samo komentar.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cavani said:

Izgleda da su uveli prednost i u basketu. 🙂

 

Izgleda 🙂. Eto, nisam ni ja znao ali bilo je potpuno logično. Svakako se i pre uvođenja pravila vrlo često tretiralo na taj način, kao što već rekoh.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja sam se sinoc poprilicno sokirao kad je svirana tehnicka treneru Zvezde u sred tranzicije Partizana. Ne sjecam se kad sam zadnji put uopce vidio takvo nesto. 

 

Мени на памет пада Душко Вујошевић, који сече контру Немање Бјелице 1на0, који иде на полагање. Где Дуле преко центра иде до судије да му објасни. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Knipex said:

Ako je Rada promenila ime u Branimir onda ok :classic_biggrin:

 

Autor: Branimir Smilić

 

Kad je u ono vreme moglo Dara od Radojka, sto ne bi moglo Rada od Branimir?

Rada umetnicko ime, Branimir u licnoj karti. Ionako ima taj neki duboki glas na konferencijama... Sto bi rekao Atheist Rap "Da l' sam preter'o u picu ili riba ima micu". 

 

 

OK, sam cu da izadjem... 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Stize to PJ

 

nije ovo realno za Pantera… imao je i  manje utakmica i malo suteva

 

edit:

 

PJ sa 54% 

 

bilo bi zanimljivo videti koji je to broj pokusaja

Pa imas podatak da je postignuto 3 poena na 54%, mozes da izracunas broj pokusaja. 

Dakle 1.5 pogodak sa 54% uspesnosti znaci da je malo manje od 3 pokusaja po utakmici.

Link to comment
Share on other sites

:default_sofa: Dal se to dim razišao?

 

Nema neko dodatno objašnjenje, tumačenje pravila, otvaranje očiju? Nema.Ok. Sad može da se piše o duplom kolu.

Idemo na svee. Vreme je za Pantera jer smo već sada vidjeli ko i sta i kako i koliko često može. Zek se nekako oporavio, James vuče cijelu sezonu, PJ je već sad na optimumu, još kep i pali se mašina. Žoc je našao ulogu Smajlju i Frenku. To bih nazvao battery 🔋 duo sa +- ulogama. Ovi ostali uvijek po neko iskoči.

Klasa optimist sam😁

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...