Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Prvi ja ne zelim da ode Zoc jer ako ode zna se gde se mi vracamo ali mora i on dosta toga da promeni na leto prvo pola tima a onda i neke stvari u igri 3 godine igramo isto i jednostavno ne ide nije mu ovo Fener gde je imao dosta inteligentnih igraca za ono sto on trazi u ovom Partizanu nema takvih da mogu ispratiti njegove zamisli

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi bese imamo 7 igraca pod ugovorom i za sledecu sezonu, s tim sto je Ponitka opciono. Ako se dvojac Panter-Ledej zaista zasitio (a tako je izgledalo) onda srecan put. Ja verujem da ima ekipa koja bi preuzela ugovore. Iskoristice se tih 3-3,5 milke, mogu se dovesti 3 dobra EL igraca. Samo da bord EL objavi sto pre ucesnike i da se krece u formiranje ekipe. Verujem da ce budzet biti manje vise isti. Valjalo bi zadrzati neke domace igrace i dovesti neke mlade domace igrace. Nisam za ostanak PJ jer ne vidim kako on moze doprinese. Bek sa losim sutom, a nije se bas ni u odbrani proslavio u ovoj seriji sa CZv.

Gledao malo moze li se sta preko bare od centara I plejeva potpisati. Vecina ce vrv igrati letnju ligu i cekati. Saric i Bitadze su slobodni, moglo bi se probati pregovarati sa nekim od njih dvojice. Cenim da bi moralo da se pojaca u odnosu na ugovor Kaminskog. Od plejeva mozda da se proba Beverley, u poznim je godinama, ali ima iskustvo igranja u Evropi. Vec sam pre neko vreme pisao za Bertansa. U EC ima nekoliko zanimljivih igraca - Taj Shorts na pleju (mada on ce igrati EL sigurno i bas se ne uklapa u trenerov koncept), Sirvydis na trojci, Williams na petici itd. Mada kad vidim da je jedan Dusan Miletic imao prosecan indeks preko 20 ne znam sta da mislim o tom takmicenju. Sve u svemu, pominjace se 100 imena i na kraju nece doci nijedan od njih.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fillam said:

Oglasio se Naneli.

 

 

 

Ko mu je pisao ovo? 

 

Interrupt this however you'd like... nema smisla, verovatno je trebalo da stoji interpret this however you'd like...

 

Izem ti PR saopštenje.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

 

Ko mu je pisao ovo? 

 

Interrupt this however you'd like... nema smisla, verovatno je trebalo da stoji interpret this however you'd like...

 

Izem ti PR saopštenje.

Natasa Bekvalac

 

"Mozda nisam svetica, ali srce hoce to sto hoce..."

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jedibojan said:

Natasa Bekvalac

 

"Mozda nisam svetica, ali srce hoce to sto hoce..."

 

"Lako je tebi biti pošten, kad te niko neće..."

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Ko mu je pisao ovo? 

 

Interrupt this however you'd like... nema smisla, verovatno je trebalo da stoji interpret this however you'd like...

 

Izem ti PR saopštenje.

Liči na Tegeltiju mlađeg.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nego, od ovih koji nemaju ugovor za narednu sezonu dilema mi je samo za Ponitku, šta raditi sa njim?

 

Nije potpuno ispunio očekivanja, to je svima jasno ali plašim se da bi i neko drugi ko bi došao umjesto njega kod Željka isto prošao ako ne i gore. 
 

Tako da, sem ukoliko ta zamjena nije Hezonja, bliži sam mišljenju da ga produžimo na još jednu sezonu.

 

Nunnally da se produži, ostalo da se razjuri bez razmišljanja.

 

Mišljenja?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
31 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ima li dobrovoljaca da napravi topic za narednu sezonu? 😁

 

Ma šta će nam, možemo samo i na EL da pišemo. 😅

 

Eto Safetu prilike za bombastičan povratak. 

Edited by fillam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nego, od ovih koji nemaju ugovor za narednu sezonu dilema mi je samo za Ponitku, šta raditi sa njim?

 

Nije potpuno ispunio očekivanja, to je svima jasno ali plašim se da bi i neko drugi ko bi došao umjesto njega kod Željka isto prošao ako ne i gore. 

Već sam rekao da sam za. Upoznali su se, Željko je u dtugom delu sezone počeo da ga "primećuje" i pokazao je borbenost, skok i odbranu. Sasvim dovoljno za mene.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedibojan said:

Natasa Bekvalac

 

"Mozda nisam svetica, ali srce hoce to sto hoce..."

 

Priznajem da nemam referencu 😄 

 

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Biće prenešeno. 🙂

 

Kad je najteže nek se vrne, kao Željko hehe 🙂 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nego, od ovih koji nemaju ugovor za narednu sezonu dilema mi je samo za Ponitku, šta raditi sa njim?

 

Nije potpuno ispunio očekivanja, to je svima jasno ali plašim se da bi i neko drugi ko bi došao umjesto njega kod Željka isto prošao ako ne i gore. 
 

Tako da, sem ukoliko ta zamjena nije Hezonja, bliži sam mišljenju da ga produžimo na još jednu sezonu.

 

Nunnally da se produži, ostalo da se razjuri bez razmišljanja.

 

Mišljenja?

Voleo bih ali teško da će Naneli ostati posle ovoga... Mislim da je Varda objavom izvukao suštinu. Stranci uglavnom očajni a mi domaći ne izostaju. Uglavnom, Vanja umesto Andjusica I Dimitrijevic umesto Jaramaza želje. Iz ovog tima bih ostavio Zeka, Nanelija, Smita, Ponitku i Aleksu. Kapiram da će i Panter ostati, ima ugovor. Samo se bojim opasnog zasićenja kod njega i Ledeja. 

I da se više ne eksperimentise sa igračima na pleju koji to nisu.

Pravi plej i petica su osnova svega. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Beonegro said:

Malo mi je žao Željka Obradovića. Nisam insajder, ali mi djeluje da je u nekom trenutku izgubio kontrolu nad ekipom, konkretno nad Amerikancima (minus Smith, koji je stigao kasno). Krivo mi je što to nije razjebao odmah u korijenu šta god da je to koštalo, i što smo pola godine i on i mi trpjeli da nas prisustvom čašćavaju razne kraljevski plaćene, pažene i mažene rage, lavovi kukavice, limeni i strašila.

 

Tvrdim da je nikada nije ni imao. Pisao sam to i prosle sezone, kad je bilo med i mleko. Jednako smo i tada svedocili citavoj paleti - jedan broj igraca je birao utakmice na kojima ce da se pojavi, ostale se igrale preko falusa, drugi deo ispadao iz koloseka, pravio gluposti i sranja i na parketu i van njega... Ni u jednom trenutku nisam stekao utisak da Zeljko kontrolise tim, sto se pokazalo i na vrhuncu te dobre serije onim idiotskim potezom Puntera koji je resetovao igricu. Slicno vazi i za prvu Zeljkovu sezonu. Od kako je dosao i selektirao ovu core grupu igraca mi imamo konstantan problem sa dozivljajem obaveza, profesionalizmom, pristupom i konstantnoscu igraca. Ne samo stranaca. Retko kad sam za ta radikalna razjebavanja ekipe, ali sa ovim nosiocima ce sve ostati isto u pogledu ovog navedenog u prethodnoj recenici. Ako neces da budes tu, ok, postujem, ali nemoj me cascavati prisustvom. To ne podnosim. Nisam uopste za Virginia basketball, minimum poseda i cuvena krvava kolena, ali neki minimum dostojanstva mora postojati. Ovo finale ABA je velika ljaga na obraz kluba, nedopustivo i sramno pisanje po hiljadama navijaca koji su kupovali sezonske, isli na tekme i protiv najneatraktivnijih rivala, punili Arenu redovno, a o celokupnoj grobarskoj bazi da ne govorimo. Tako da, potpuni reset i to juce odmah. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Već sam rekao da sam za. Upoznali su se, Željko je u dtugom delu sezone počeo da ga "primećuje" i pokazao je borbenost, skok i odbranu. Sasvim dovoljno za mene.

 

I ja sam bio u tom fazonu. A onda sam shvatio da sem te borbenosti i skoka (koji je u ofanzivi prečesto bio zamalo skok) apsolutno ništa nismo vidjeli. Šut slab do nikakav, strepimo na svakom ziceru, a najobičniji pas mu je bio vrhunac kreacije. Bukvalno bilo kakav pritisak ili kojim slučajem udvajanje, i ta lopta ide u ruke protivniku ili u boljem slučaju u aut. Svaka čast za hustle momenat, ali da li je to zaista dovoljno?

 

Naravno, treba uzeti u obzir da sam im ja trenutno svima kivan. 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Nego, od ovih koji nemaju ugovor za narednu sezonu dilema mi je samo za Ponitku, šta raditi sa njim?

 

Nije potpuno ispunio očekivanja, to je svima jasno ali plašim se da bi i neko drugi ko bi došao umjesto njega kod Željka isto prošao ako ne i gore. 
 

Tako da, sem ukoliko ta zamjena nije Hezonja, bliži sam mišljenju da ga produžimo na još jednu sezonu.

 

Nunnally da se produži, ostalo da se razjuri bez razmišljanja.

 

Mišljenja?

 

images?q=tbn:ANd9GcSRtQL2aoGvNpSrJ3auvXo

 

 

 

 

 

(Ajd, moze Smit ali to je to).

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Tvrdim da je nikada nije ni imao. Pisao sam to i prosle sezone, kad je bilo med i mleko. Jednako smo i tada svedocili citavoj paleti - jedan broj igraca je birao utakmice na kojima ce da se pojavi, ostale se igrale preko falusa, drugi deo ispadao iz koloseka, pravio gluposti i sranja i na parketu i van njega... Ni u jednom trenutku nisam stekao utisak da Zeljko kontrolise tim, sto se pokazalo i na vrhuncu te dobre serije onim idiotskim potezom Puntera koji je resetovao igricu.

Apsolutno je nemoguće da nekontrolisana ekipa pruža onako visok nivo igara u dužem periodu. Pritom, ne samo da su igrali bogovski nego su bile uigrane rotacije, akcije, povezanost igrača, samopouzdanje itd. Tim je disao kao jedan a prilična je uvreda reći da trener nije imao kontrolu nad tom situacijom, ko god da je u toj ulozi.

 

Drugo, što se tiče tog Panterovog poteza, različita su nam svima viđenja tog poteza i to je prežvakano, ali nema veze sa realnošću izjava da je to napravilo reset. Nismo lagano pukli tri naredne utakmice nego smo imali i 15-0 i šut za produžetak i faktor igranja posle Ribnikara i +18 u petoj. To što dobar deo groblja voli da misli da bismo lagano rešili onu legiju iskusnjara da nije bilo tog detalja je jedno ali sve što se dešavalo posle je pokazalo da bi svi ostali mogući ishodi bili isto ili više realni.

 

Edit: ukratko, jeste to uticalo na nas ali je i njih dokačilo a fakat je da se u narednim mečevima videlo da nije bio nikakav reset u pitanju.

 

1 hour ago, Shonewizard said:

 

I ja sam bio u tom fazonu. A onda sam shvatio da sem te borbenosti i skoka (koji je u ofanzivi prečesto bio zamalo skok) apsolutno ništa nismo vidjeli. Šut slab do nikakav, strepimo na svakom ziceru, a najobičniji pas mu je bio vrhunac kreacije. Bukvalno bilo kakav pritisak ili kojim slučajem udvajanje, i ta lopta ide u ruke protivniku ili u boljem slučaju u aut. Svaka čast za hustle momenat, ali da li je to zaista dovoljno?

 

Naravno, treba uzeti u obzir da sam im ja trenutno svima kivan. 😁

Pazi, ne bi se tim gradio oko njega, a i pored svega što si nabrojao opet je bio primetan po pozitivnom. Kao što smo videli bolno nam je nedostajao hasl tako da ja nemam dilemu.

Edited by Barkley#34
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svaka ekipa ima bar jedan duzi ili kraci period dobrih igara, narocito u ovako dugim sezonama. Imao je Zeljko kontrolu nad plejbukom, nisam ni rekao da ih nije naucio nicemu niti da nisu znali akcije i slucajno zamalo otisli na f4. Tada im se igralo i hteli su da se pocimaju, barem u EL. Disali kao jedan 5 meseci od 3 godine Zeljkovog mandata. Jebiga, za mene je to premalo i tretiram to kao incident. 

 

Uopste nije teza da bismo lagano resili Real da nije doslo do udarca, to niko ne moze da zna. Nesto pre incidenti i sa Lessortom i Ledayom. Nunn je isto imao epizodica i prosle godine. Stalno neke pizdarije sa igracima na milionskim (ili priblizno) ugovorima. Vecito neka tenzija i iscekivanje ko ce sledeci da snepuje. I kao slag na torti ovaj poop performans u borbi za jedini relevantan trofej za koji se realno mozemo boriti. Da vidis da bukvalno nikome od njih nije stalo i da im seva pajchilo sta god bude. Umoran sam od toga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Razliku izmedju ove i prosle sezone pravili su i rivali - PAO je ove sezone neuporedivo jaci, Real je doveo TOP3 plejmejkera, Virtus je postao neuporedivo takmicarskija ekipa. 

 

Dalje, Partizan mozda jeste imao 16:18, ali to je zato sto su rivali u EL retko kad odustajali od borbe nego su uvodili meceve u neizvesne zavrsnice, a to su vode u kojima se ni ovaj ni proslosezonski tim nisu osecali ugodno. 

 

Evo, samo iz secanja:

Armani u gostima

Bayern kod kuce

Baskonia u gostima

Virtus kod kuce

Olympiacos kod kuce

Virtus u gostima

Olympiacos u gostima

 

Nije KKP imao losu sezonu u EL u stilu Armanija ili Efesa, odu na gostovanje ASVELu i puknu 15 razlike ili ih Bayern dobije 10 razlike kod kuce. Nego je Obradovic sastavio ekipe koje na juris i "blickrig" mogu da dobiju svakoga ko se ne snadje, ali i koje u rovovskoj borbi ostaju bez zivaca, snage i koncentracije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, goldberg said:

Razliku izmedju ove i prosle sezone pravili su i rivali - PAO je ove sezone neuporedivo jaci, Real je doveo TOP3 plejmejkera, Virtus je postao neuporedivo takmicarskija ekipa. 

 

Dalje, Partizan mozda jeste imao 16:18, ali to je zato sto su rivali u EL retko kad odustajali od borbe nego su uvodili meceve u neizvesne zavrsnice, a to su vode u kojima se ni ovaj ni proslosezonski tim nisu osecali ugodno. 

 

Evo, samo iz secanja:

Armani u gostima

Bayern kod kuce

Baskonia u gostima

Virtus kod kuce

Olympiacos kod kuce

Virtus u gostima

Olympiacos u gostima

 

Nije KKP imao losu sezonu u EL u stilu Armanija ili Efesa, odu na gostovanje ASVELu i puknu 15 razlike ili ih Bayern dobije 10 razlike kod kuce. Nego je Obradovic sastavio ekipe koje na juris i "blickrig" mogu da dobiju svakoga ko se ne snadje, ali i koje u rovovskoj borbi ostaju bez zivaca, snage i koncentracije. 

isto si tako mogao napisati i jedno 5 utakmica koje je Partizan pobedio, a nije morao na osnovu igre i dešavanja na parketu - npr Pao, Zvezda, Monako, Fener sve kod kuće

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...