Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, John Terry said:

Zaista ljudska i sportska ponuda od KKP prema Makabiju. Kapa dole.

 

Ne znam iskreno da li je to logisticki moguce, oni se sigurno ne bi vracali onda u Izrael, verovatno bi konstantno bili tu ili na gostovanjima.

U Izraelu je ratno stanje, Makabijevi stranci idu na Kipar tako da teško da će se u narednih nekoliko meseci vraćati u Izrael. Verovatnije je da će kompletan Makabi morati da živi, trenira i igra u inostranstvu (ako im vlasti dozvole odlazak i ako neka država hoće da ih primi toliko dugo). Iz tih razloga, KKP sigurno nije na svoju ruku dao ponudu nego je imao neki dogovor i sa vlastima, jer je to pre svega bezbednosno i diplomatsko pitanje.

 

Pored toga što je ljudski ponuditi pomoć, ovo je odjeknulo u košarkaškim krugovima, zatim Ostoja se ovim nudi EL kao kredibilan partner, a EL treba promocija i uređenost jer često ne znaju ni sami gde udaraju - zato im znače i slike sa mečeva KKP i KKCZ kao i ono što je Željko rekao, da su zahvalni na reakciji posle Reala i da će oni preispitati način rada. Dalje, Makabi nije neki levi tim, ima uticaja pa će i ovo povezati dva kluba.

 

Ako bi postojala zainteresovanost Makabija i daju se povoljne bezbednosne procene, ovo bi moglo da bude samo pozitivno za srpsku košarku, kad je već nesreća na Bliskom istoku. Ne bi Partizan sigurno platio ni dinara, osim što bi možda logistički pomogao. BGD bi ove godine bio bukvalno centar evropske košarke (mada bi meni dobro zvučalo i da igraju u NS, ako je mogiće), a uz pristojne cene bi i Makabijeve utakmice bile gledane, ipak bi gostovao krem Evro basketa. Bilo bi i nekog malog ekonomskog efekta. Dofstno, drugim klubovima bi se uštedelo vreme na putovanju, a ako bi bilo moguće preurediti kalendar možda bi neko mogao i da odradi duplo kolo u Srbiji i tako smanji troškove, dane na putu i umor igrača.

 

Nekim dušebrižnicima naravno smeta što je KKP ovo predložio a ne kapiraju da bi i CZ tako dobila još jednu utakmicu pred faktički domaćom publikom, a takođe i uštedela par dana putovanja plus troškove čartera.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Alexandar said:

:lol_2:

Pa ne može KK Partzan da nudi nikom ništa ono što nije njegovo i što i on kao klub iznajmljuje

 

12 hours ago, Alexandar said:

KK Partizan ne može nikom da plati smeštaj ako nema termina za utakmicu. Odnosno može u hotelu ali šta će tamo ako nemaju termin za utakmicu.

Jedino ako im ustupe svoj termin pa jave Grbi.

To svakako

 

5 hours ago, Alexandar said:

Ne budite patetični. Mnogo bolje rešenje je da Makabi sve utakmice igra na strani a novac dobija za utakmice koje bi trebao biti domaćin. Tamo će bar biti gledan pošto ne znam ko bi ih ovde gledao. Ništa lošije još nisam čuo kao predlog. Da ne upotrebim težu reč

 Naravno da Makabi sve dažbine igre plati vlasnicima tih dvorana a ne Partizanu, Vojvodini, Zvezdi.

 

 

Ne znam da li sam ovako patetičan uspeo da skapiram tvoje 'mnogo bolje rešenje', ali da pokušam: ti predlažeš da, kada recimo Makabi treba da igra kući protiv Reala, da se taj meč odigra u Madridu? I tako još petnaestak puta tokom sezone, širom Evrope? Pa da, sigurno je lakše još 15 puta organizovati i platiti putovanje, smeštaj, zakupiti slobodan termin za utakmice i treninge, rešiti obezbeđenje, prodaju karata, sklapati ugovore sa 15 različitih dvorana za novac od ulaznica. Plus smeštaj i treninzi između utakmica. Stvarno je u odnosu na to Partizanov predlog da imaju obezbeđen smeštaj i halu za treninge i utakmice senzacionalno glup.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo samo sto Makabiju sigurno nije opcija drzava u kojoj dan-dva pre napada premijerka docekuje novog ambasadora Palestine i prica o dobrim odnosima sa njima. 


Ima Srbija OK odnose i sa Izraelom, ali mislim da ce Makabi traziti neku "kvalitetniju" zemlju. 

 

Komsije iz Hrvatske bi ovo takodje trebale da prepoznaju kao priliku za sebe. Zagreb je dobro povezan sa Evropom, na neutralnom je terenu, ne gostuju u zemlji nekog drugog evroligasa, imaju simpaticnu halu (ako je slobodna za kosarku), a svakako su kosarkaska nacija. 

 

Druga opcija koja bi mogla da ima smisla je Velika Britanija. Da o uredjenosti i povezanosti ne pricam, a kosarkaski imaju aspiracije da postanu bitniji pa im ovo moze dobro doci. A i uz Francusku su, po nekim statistikama, evropska drzava sa najvise jevrejske populacije koja bi cak mogla da podrzi ekipu i stvori neku domacu atmosferu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Barkley#34 said:

U Izraelu je ratno stanje, Makabijevi stranci idu na Kipar tako da teško da će se u narednih nekoliko meseci vraćati u Izrael. Verovatnije je da će kompletan Makabi morati da živi, trenira i igra u inostranstvu (ako im vlasti dozvole odlazak i ako neka država hoće da ih primi toliko dugo). Iz tih razloga, KKP sigurno nije na svoju ruku dao ponudu nego je imao neki dogovor i sa vlastima, jer je to pre svega bezbednosno i diplomatsko pitanje.

 

Pored toga što je ljudski ponuditi pomoć, ovo je odjeknulo u košarkaškim krugovima, zatim Ostoja se ovim nudi EL kao kredibilan partner, a EL treba promocija i uređenost jer često ne znaju ni sami gde udaraju - zato im znače i slike sa mečeva KKP i KKCZ kao i ono što je Željko rekao, da su zahvalni na reakciji posle Reala i da će oni preispitati način rada. Dalje, Makabi nije neki levi tim, ima uticaja pa će i ovo povezati dva kluba.

 

Ako bi postojala zainteresovanost Makabija i daju se povoljne bezbednosne procene, ovo bi moglo da bude samo pozitivno za srpsku košarku, kad je već nesreća na Bliskom istoku. Ne bi Partizan sigurno platio ni dinara, osim što bi možda logistički pomogao. BGD bi ove godine bio bukvalno centar evropske košarke (mada bi meni dobro zvučalo i da igraju u NS, ako je mogiće), a uz pristojne cene bi i Makabijeve utakmice bile gledane, ipak bi gostovao krem Evro basketa. Bilo bi i nekog malog ekonomskog efekta. Dofstno, drugim klubovima bi se uštedelo vreme na putovanju, a ako bi bilo moguće preurediti kalendar možda bi neko mogao i da odradi duplo kolo u Srbiji i tako smanji troškove, dane na putu i umor igrača.

 

Nekim dušebrižnicima naravno smeta što je KKP ovo predložio a ne kapiraju da bi i CZ tako dobila još jednu utakmicu pred faktički domaćom publikom, a takođe i uštedela par dana putovanja plus troškove čartera.

 

Licno nemam nista protiv, ali pitanje je da li je Srbija najbolja opcija za Makabi. 

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno, ovo pišemo iz ugla da su dobili ponudu od nas. Oni prvo moraju da vide šta će i kako će pa tek onda gde će. I meni je logično da će prvo gledati zemlje koje imaju jevrejsku zajednicu, ispunjavaju organizacione uslove i eventualno imaju košarkašku tradiciju. Tu su bezbednosne začkoljice, preuzimanje odgovornosti za njihov boravak, cena boravka, svašta nešto.

Link to comment
Share on other sites

Utakmica juče vrlo zanimljiva iz više razloga:

 

1. Kaminski - bolji pristup i bolje snalaženje u odbrani; jasno je da će to izgledati manje dobro protiv boljih protivnika ali nije toliko kasnio, koristio je ruke da zasmeta protoku lopte ili da je iščačka a i na skoku je bio koliko toliko aktivniji. Moraće da sačeka jače protivnike da vidimo je l samo za ABA ili može biti koristan za EL;

 

2. PJ - Nisam skoro video nekog sa takvim predispozicijama, pošto ove godine imam mesta bliže terenu on izgleda toliko bolje od drugih igrača da se uz sve što znam o njemu i sve što sam do sada video, brinem jedino (ne daj Bože) povreda, biće on odlično pojačanje.

 

3. Aleksa - ok, super je sve to, poenterski, ali kasni u pasu i često previše komplikuje - ako smem da se na nešto kladim, onda je da već postaje pomalo umoran. Nadam se da grešim, ali kapiram da bi mogla da mu se malo smanji potrošnja da mu se ne bi desila neka mehanička povreda usled zamora materijala;

 

4. Smajli - brate prijatelju 😃 trči 2 minuta i odmah ruke na kolenima, crko brat 😂 mora još jedan ispod koša, došao sam u situaciju da gledam random utakmicu i samo tražim nekog visokog, tipa gledao Limoges vs Blois i ima neki lik u Limožu, Simmy Shittu 😂 rekoh daj ovoga aman, trči skače postavlja blokove kuca, to je to, ne zna mnogo, ne komplikuje, al ima motor i ćuti i igra, daj nekog takvog aman

 

5. Ledej - bez njega nećemo pobediti u Francuskoj, moraće hitno da izmisli nekih 15 do 20p u četvrtak.

 

Što se tiče Makabija - ako bi to bilo moguće, bilo bi vrh, recimo dolazi Real, pa prvi bih išao da gledam Makabi Real, a da ne govorim o mnogim drugim pozitivnim aspektima...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Inace, malo ljudi zna da Aleksi na letu ka Tel Avivu nije bilo dobro i da je povracao sve vreme. I onda vidis sutradan tu energiju u napadu i igru gde je svaki kos dao uz neki kontakt.

 

Malo mi je sada jasnije zasto ga je Lorenco tako lako resavao sa druge strane. I narocito zasto ga je Zeljko zaboravio u drugom pol.

Edited by MC Thunder 2
Link to comment
Share on other sites

Možda nepopularno mišljenje ali ovaj poraz od Makabija je dosta vrijedniji za klub od pobjede nad Mornarom i Krkom, poništavanje tog rezultata bi nas dovelo u razmišljanje da je to možda izolovan slučaj, loš dan a ne proizvod kolektivnog nezalaganja i nepravilne selekcije.

 

Na duže staze, više bi nam se obilo o glavu nego da ostane ovako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Možda nepopularno mišljenje ali ovaj poraz od Makabija je dosta vrijedniji za klub od pobjede nad Mornarom i Krkom, poništavanje tog rezultata bi nas dovelo u razmišljanje da je to možda izolovan slučaj, loš dan a ne proizvod kolektivnog nezalaganja i nepravilne selekcije.

 

Na duže staze, više bi nam se obilo o glavu nego da ostane ovako.

 

Ponistio se ili ne, sigurno se necete praviti kao da se nije desilo. Mislim na igrace i strucni stab pre svega. Sto je Zoc vec pokazao ukidanjem slobodnog dana. To je vec notirano, dobro obradjeno i arhivirano. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U ovakvim situacijama uvek se setim Murinja koji je jednom ispozivao Kežmana u stilu 'ne trebaju mi igrači koji samo igraju na srce i na želju, trebaju mi oni koji pre svega znaju da igraju', tako da, brate Uroše, malo više pameti i znanja i to je to, vidi se da je želja tu ali mora još bolje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...